Сподобався форум - постав +1

Випічка

продукти, кулінарія, косметика, побут, квітникарство, рукоділля і хавчик

Модератори: AndroVit, Igal, irma

Re: Випічка

Повідомлення Freedom » 20 квітня 2010, 11:17

а ми цього року пекли паску за італійським рецептом.Самі хлібці не великого росту,так як тісто було "мокре" погано сходило,та загалом вийшло смачно.
В этом мире я всего лишь подкидышь...
Аватар користувача
Freedom
 
Повідомлення: 136
З нами з: 20 грудня 2009, 16:59
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення maja » 20 квітня 2010, 21:02

а рецептом поділитися можеш? бо моя духовка низька, торік щоб дістати паски ледве не розбирала((
"Друг: человек, который знает о вас все - и тем не менее любит вас"
Джон Аулер
Аватар користувача
maja
 
Повідомлення: 426
З нами з: 29 квітня 2006, 17:37
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 4 разів.
Подякували: 2 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 10:42

Впринципі такі поняття як хлібопічка та домашній хліб для мене не новина. Але то більше на предмет поїдання продукту а не приготування.
Пік вчора хліб сам. Враження від х/б.

1. Запах який стоїть в хаті починаючи десь за 30 хвилин до готовності - неперевершений
2. Хліб в принципі смачний. Але так як я не надто любитель домашнього печеного хліба то мені ще треба буде для себе рецептуру методом тика підібрати.
3. Теплий хліб їсти в принципі не бажано як для тіла так і для самого хліба. Має вистоятися перед споживанням принаймні півгодини-годину. Якщо пекти по стандартній програмі (я вчора пік по швидкій) то від закладання до споживання разом десь 4 години і проходить. Тобто гостям які кажуть "ми через годинку зайдемо" - свіжого хлібу до їхнього приходу не спечеш.
4. Обовязково треба мати ваги. Мірні посудини допоможуть але не дуже. Особливо це стосується борошна.

Відразу поламаю пару стереотипів які є в людей.

1. На хлібопічці можна економити не купуючи хліба.
Не вірно. Беремо 750 грамову буханку. Не рахуючи електроенергії та затраченого часу буханка самого звичайного простого хліба виходить не менше 2 грн.
Мука (0,5 кг) 1.70
Дріжджі (3гр) - 0.20
Сіль, Цукор - 0.20
При вартості пічки і вартості хліба виходить що окупитися можна спікши десь 2000 буханок. Середньостатистичній сімї - 5 років споживання хліба
Рецептуру можна незначно здешевити за рахунок оптової закупівлі продуктів та заміною дешевшими сортам муки, добавлянням висівок і т.д.. Але ще легше її явно здорожчати. А про це в другому пункті.

2. Хліб в хлібопічці набагато смачніший за куплений
Це на любителя. Людям які ніколи не їли домашнього хліба звичайний печений хліб не буде набагато смачнішим за куплений. В домашньому хлібі спрацьовує ефект саме тих запахів які стоять коли він печеться. Деколи проходячи біля пекарні навпроти фокстроту здається "ех зараз би зїв стільки тієї смакоти яка тут пахне". Ось так і з хлібопічкою. Хоча коли ж звикнеш до печеного хліба - куплений здаватиметься явно не хлібом.
Це якщо брати "соціальний" хліб.
Я наприклад не є любителем звичайного печеного хліба. Мені хлібопічка більше потрібна щоб пекти хліб якого немає в магазині. З наповнювачами і т.д. Ось тут і доповню перший пункт (про економію). Апріорі якісний хліб дешевим бути не може. Оливкова олія замість звичайної, сухе молоко, наповнювачі і хліб вже коштує 3-4 грн та більше .

3. В хлібопічці дуже легко пекти. Вона сама все робить
Хлібопічка сама лише замішує і пече. Якщо господиня замішує тісто сама то вона відчуває його. Вона відчуває що потрібно добавити і скільки. Хлібопічка ж вам ніколи не скаже що тісто виходить загусте або зарідке. Тому витримання пропорцій є дуже важливим фактором. Потрібно бути готовим до того, що якщо ви будете з хлібом експерементувати, а не пекти один і той же постійно, то прийдеться з вагами скурпульозно вимірювати все до грама і записувати. Наприклад лише кількість дріжджів які потрібно добавити вираховував хвилин 10 (потрібно було три грами а купив 100 грамову пачку, ваги ще не встиг купити а про мірну ложку забув). Загалом закладка продуктів зайняла десь 20 хвилин.

Отже, що я хочу сказати. Якщо ви хочете економити на хлібові - хлібопічка не для вас. Якщо ж ви хочете їсти якісний та смачний хліб - купуйте, не пожалкуєте.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 11:01

Фото закину ввечері якщо не забудуся
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення irma » 13 січня 2011, 12:40

Ого, ото вражень! Прямо початки наукової роботи з детальною статистикою і розрахунками. :-):
Але все майже так і є. (в мене повна програма - 3 години і на закладку йде значно менше часу :-): )
Маючи давно цей агрегат, скажу, що лише спочатку захоплено пробувала різні рецепти і випікала хліб після кожної з'їженої буханки.
Так як магазинного майже не їм, а сім'я любить "Ковельський", то печу на свята, для дорогих гостей ну і так, коли захочеться.
Перепробувавши різні рецептури зупинилась на гречаному хлібові - смачний і ситний.
У нас ще в Ковелі фіг купиш різної муки! Наприклад, не знайдеш кукурудзяної (молола на кавомолці, мелеться погано),
гречаної (теж молола гречку, в результаті просіювання всеодно багато відходів), навіть житньої ледь дісталось (Ванда з форуму дала).
Ось недавно у "Нашому Краї" купила пакет гречаної муки. Ціна - в кілька разів дорожче гречки... Але. Заміс тіста з неї виходить геть сухим.
Треба слідкувати і з чашки доливати в процесі замісу води. Взагалі, завжди тісто в пічці має замішуватись в колобок - це теж треба "відчувати",
бо навіть при строгій рецептурі борошно буває дуже різним.
Чорного хліба я так і не спромоглась спекти. Там треба закваску мати або зробити, в мене на цьому інтерес згас.
З кукурудзи хліб звичайний, тільки на колір жовтий. Білого хліба і булок взагалі не печу, ми цього майже не їмо - це гниль для шлунка.
А гречаний виходить розкішним. Туди я додаю грецькі горіхи, насіння соняшника, чорнослив, курагу оливкову олію, мед (замість патоки).
Печеться хліб - аромати неперевершені. Їмо, як повністю захолоне. На Новий рік та Різдво їли домашній хліб.
Фоток свого хліба і хлібопічки я тут викладала багато. Кому цікаво - знайде.
Ждемо твоїх (пічку теж сфоткай).
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 13:49

Ну в принципі те що експерименти будуть не постійно це зрозуміло. Воно в принципі з кучою техніки так. Пока є ентузіазм, то все пробуєш. А потім - як буденна річ. Та ж мікроволновка зараз йде лише для трьох речей - приготування сосисок під грилем, підігрів, розмороження. Хоча свого часу що в ній тільки не готував. Ломтєрезку наприклад теж зараз використовую лише коли гості мають прийти і треба на стіл багато та рівно нарізати. Єдине чим на кухні з неосновної техніки користуюся постійно - тостер.
Що до пічки то свій перший хліб як і Альфа особо не мудрствуя пік з вже готової суміші. Додавав лише воду та дріжджі. Отут з мукою щоб поділити пополам і погрався (кілограмовий пакет). Стаканчик розрахований на звичайну муку. А суміш не тої консистенції. Причому вияснилося коли вже півкіло вроді би відділив. Візуально в пакеті всталося явно менше ніж відділив. Зсипав все назад і мусив ділити на дві частини по принципу "это тебе, это - мне" і лише тоді одну частину засипав на те щоб пекти. При цьому геть завтикав виставити масу хліба. Пік 750 грам а по замовчуванню стоїть 1000 і забувся вказати щоб була румяна корочка.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення irma » 13 січня 2011, 14:02

Ще є такий ньюанс: борошно треба просіювати крізь сито, аби воно наситилось повітрям.
Це важливе правило при роботі з борошном взагалі у всіх випадках.
Коли набираєш в стакан мірний просіяне борошно, то його вже забагато.
Ну і окрема пісня - якість сухих дріжджів.
Мене зацікавило, що у тебе тостер завжди активний. Робите бутери?
А я чогось вирішила його не купувати, подумала, що буде простоювати...
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 14:28

Ага саме на бутери. Ми купуємо або ковельський хліб або різаний з Каменя-Каширського. От саме різаний і класно йде на тостер. В принципі є три улюблених бутери.
1. З маслом та ікрою.. Намазав маслом, потім ікри по смаку. Ікра йде в основному та яка залишається від купленого оселедця. Якщо ж інколи щука попадеться з ікрою (зараз до речі саме період коли вона є смачною) то відповідно роблю домашню ікру з щуки і тоді бутери взагалі - такий делікатес, що пальчики оближеш. Ну і можна в принципі купувати в магазині вже готову бутербродну ікру (є фактично в всіх магазинах). Але тоді масла не треба добавляти. Хоча мені вона менш подобається.
2. З сальницею. На тост накладається перекручене та заправлене гірчицею та часником сало. Воно трохи розтає і смак теж дуже класний.
3. Часник + сіль.. Ну це не так бутер як просто смак дитинства (принаймні для мене) та ліки від грипу :-) . Піджарений хліб просто натирається часником з сіллю. Використовується як просто їсти, так і наприклад до червоного борща.
3-й варіант до речі також дуже любить син. Але от наявність часнику все таки впливає на частоту та час споживання такого бутера.
Та й з ковбасою сортів типу "московська", "горіхова" дуже вкусно. Але так як копчені ковбаси намагаємося купувати нечасто то він і не є основним.
А собі я в принципі хліб часто також піджарюю і до борщів і до супів і просто до сала чи м'ясного.
P.S. До речі спори хто їстиме "горбушку" в сімї давно вже не піднімалися. До тостера побачити в мене в хлібниці квадратний ковельський хліб, без горбушок, було ділом привичним.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 19:37

Власне сама хлібопічка


Отриманий хліб


Суміш з якої пік


А з цього печу сьогодні. ( в складі льон, кунжут, крупа кукурудзяна, пластівці кукурудзяні, крупа вівсяна, борошно пшеничне, крупа пшенична і куча всього іншого)



Вчорашня суміш вартувала щось 6 з копійками. Сьогоднішня - 9 чи 12.
Найшов до речі хліб першого гатунку по 2 грн за кг.
З.І. Сьогоднішня закладка зайняла 2-3 хвилини. При тому пачку знову надвоє ділив
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення irma » 13 січня 2011, 20:57

А такі суміші у нас в місті продаються? Я ніколи з таких не пекла.
В інструкції до пічки є купа рецептур саме для цієї моделі, додається мірний стакан і ложки.
От з тих рецептів і вибираю.

Удачі в хлібопечінні!
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 13 січня 2011, 21:25

Обидві купував в Фавориті на Володимирській (загалом вроді 5 різних сумішей було). Там, скільки знаю цей магазин, вибір саме таких унікальних продуктів дуже великий. Для любителів суші та загалом японської кухні там наприклад цілий стенд виділено. Оливкова олія від 48 грн за літр.

Для хліба ми ще купили висівки
Зображення


Дріжджі там не знайшов тому купував на сільмаші.
Зображення

А загалом далі гадаю користуватимуся порталом http://www.hlebopechka.ru
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 17 січня 2011, 13:27

Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення irma » 20 січня 2011, 16:11

Дякую, цікаво там!
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення nekton » 23 січня 2011, 18:02

Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Випічка

Повідомлення irma » 29 березня 2011, 09:22

Нещодавно "пробило" мене на манник (пиріг з манки).
Ось перший варіант - зовсім без муки (манка заливається для набухання кефіром):


Потім попробувала замочити манку сметаною і вже додавала стакан борошна. Вийшло просто божественно: пухкий і крихкий пиріжок, що просто тане в роті:


і в розрізі:


Рецепт давати?
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Поперед.Далі

Повернутись до Господар(ка)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

cron