Сподобався форум - постав +1

Обслуговування газових колонок

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 26 травня 2010, 16:24

Сьогодня до мене завітав майстер (чи інспектор) з міськгазу, який повідомив, що повинен бути договір на обслуговування колонок.
За його словами мешканці квартир повинні шукати організацію, з якою укласти договір про обслуговування колонок (чомусь увага акцентувалася саме на колонці), бо інакше будуть репресії у вигляді відключення, як варіант.
За його словами вартість річного обслуговування біля 200 грн.
Хтось щось має сказати з цього приводу?
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення Abram » 27 травня 2010, 02:14

Цілком реально.
Пропоную зайти в магазин з колонками на першому поверсі "Ковельчанки" і проконсультуватися. Заодно й мені роскажеш ;).
"Эта кошка выглядит так, как будто только что нашла ответы на все вопросы во вселенной."
Аватар користувача
Abram
 
Повідомлення: 2073
З нами з: 30 січня 2006, 01:05
Звідки: Ковель - Луцьк
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 11 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення timoha » 27 травня 2010, 11:26

а хочете я вгадаю - колонка імпортна і можливо б/у. Самовільно встановлена. Ага.
Я взагалі "люблю" людей які кардинально змінюють своє життя. В них появилися гроші і Все - рушимо стіни, встановлюємо, які хочемо колонки... А Шо, Хочу і Можу. І плюю-плюю. Я сама розумниця.
Наш "міськоргазм" не має права обслуговувати імпортні котли і колонки. Є варіант - імпорт, але Росія по ліцензії робить. Такі обслуговує і договір не потрібний. Про зміни в проекті теж не забуваємо. Так чемненько, все по правилах і ГОСТах робимо.
Договір можна отримати в магазині де була придбана річ. Якщо ви ощасливили шрот то шукайте і просіть договір у Альберта в Ковельчанці. Але скоріше буде все дарма. Десь місяць назад прийшов наказ санепідемстанції про заборону б/у обладнання. А договір - це для прикриття Ж. Ну, ви розумієте, Газ же.
znaydudim
Аватар користувача
timoha
 
Повідомлення: 173
З нами з: 01 лютого 2004, 13:21
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 27 травня 2010, 13:04

Колонка імпортна - "Юнкерс" (правда румунський). Якщо рахувати те, що новою вона була при покупці 8 років тому - уже б/у. Встановлювалася після купівлі квартири майстрами з міськгазу. От офіційно чи в приватному порядку - не памятаю. Дружина (власник квартири) ходила в міськгаз, здавала якісь заліки - ніхто слова поперек не сказав.
Якщо Ви такі розумні і правильні - організуйте заміну ЖЕКом колонки, яка була встановлена при здачі будинку в експлуатацію в 1973 році (термін служби колонки газової - 30 років). Останні зміни в "Правила надання населенню послуг з газопостачання" внесені постановою кабміну в лютому 2010 року - от і появився привід бабла накосити. Але законодавство не має зворотньої сили.
А "Правила безпеки систем газопостачання України " говорять:
1.4.4. Відповідальність за справний стан і безпечне користування газовими приладами і апаратами, що встановлені в житлових будинках державного фонду, покладається на квартиронаймачів, а в квартирах і житлових будинках, що належать громадянам на правах особистої власності, - на їх власників. Експлуатаційні спеціалізовані підприємства газового господарства (надалі - СПГГ) несуть відповідальність за якісне виконання робіт із технічного обслуговування і ремонту газового обладнання та газопроводів, а також своєчасне виконання заявок на усунення несправностей у системах газопостачання.
А тепер переконайте мене, що я повинен пускати кожного бажаючого газовика в приватизовану квартиру, крім перевірки наявності протічок в аварійно небезпечних випадках.
Якби договір на обслуговування тієї ж колонки коштував 10-20 грн - може і не брикався б.
В договорі з газовиками підходящого приводу для відключення не знайшов. Так що халявщики поки попостять.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 27 травня 2010, 13:20

Прочитавши деякі пости timoha, зрозумів, що пані має честь працювати у славному ковельському газовому господарстві. Якщо Ви такі обізнані, то може поясните товариству чого б то раптом з приводу тих колонок деякі товариші як з цепу зірвалися?
Може комусь з газовиків належить якась приватна структурка, котра має право обслуговувати імпортні колонки. І чому наш газовий монстр не може зробити собі право на обслуговування імпортних колонок? Невже вони такі складні? Чи причина наведена вище?
Поясніть майже сусідові (виростав на Шевченка в районі винзаводу).
До речі хоч ріжте мене на шматки, але не переконаєте, що львівська, брестська чи дрогобицька колонка, якій понад 30 і в якої давним-давно не працює автоматика, безпечніша за буржуїнський агрегат.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення timoha » 27 травня 2010, 16:01

znaydudim
Аватар користувача
timoha
 
Повідомлення: 173
З нами з: 01 лютого 2004, 13:21
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 27 травня 2010, 17:23

Всі мусять якісно виконувати свою роботу. І я також не хочу стати жертвою чи причиною вибуху. Але як всюди виникає конфлікт між безпекою для всіх і правами особи.
Як завжди людина, яка писала відомчу інструкцію, дивилася на проблему зі своєї відомчої дзвіниці.
В керівних документах не виписана ситуація про взяття на обслуговування того "маємо те, що маємо", яке було встановлене до вводу в дію нинішніх норм. В усякому випадку при поверхневому прочитанні не знайшов.
Найближча аналогія, яку підібрав: усі кухонні ножі мають бути приручені цепом до батареї з метою зниження побутових злочинів і травмувань. У всіх, в кого нема договору на обслуговування цепу, ножі будуть конфісковані. Знаєте, скільки скоєно вбивств і нанесено тяжких тілесних ушкоджень звичайними кухонними ножами?
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 28 травня 2010, 01:02

Розкопав жінчине Посвідчення на право користування приладами, які працюють на природному та зрідженому газі. Вписані ПГ-4 (мабуть плита газова на 4 конфорки) і ВПГ (водопідігрівач газовий).
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення timoha » 28 травня 2010, 10:58

znaydudim
Аватар користувача
timoha
 
Повідомлення: 173
З нами з: 01 лютого 2004, 13:21
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 28 травня 2010, 13:09

Попробую поставити питання так: чи потрібен проект саме з Юнкерсом.
Уточнялося, мабуть, у людей, які звикли відповідати в стилі "держать и не пущать"? Це ми вже проходили. Людина впевнено каже "не положено", поки не ткнеш її носом в їхній же відомчий папірець, або в рішення суду (і таке було).
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 28 травня 2010, 13:31

Взяв лопату і відкопав-таки договір про надання послуг з газопостачання.
Цитую: п.6 Газотранспортна організація зобовязується:
надавати за рахунок своїх експлуатаційних витрат у терміни, встановлені нормативно-технічними документами, послуги з технічного обслуговування таких газових приладів та пристроїв, дворових газопроводів приватних будинків:
плита ..... чотириконфоркова 1 (ручкою) шт
водонагрівач (марка) ______ ___ штук
а нижче тією ж ручкою написано ВПГ.
Кінець цитати.

ВПГ - без вказання марки, країни виробника і розміру чобіт майстра, який встановлював.
Наскільки я знаю окремий проект потрібен для газифікації окремого будинку. В багатоповерхівці проект робиться на автономку. Про окремий проект на заміну колонки, котра кріпиться 3-4 шурупами - чиє це ноу-хау?
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення timoha » 28 травня 2010, 16:07

znaydudim
Аватар користувача
timoha
 
Повідомлення: 173
З нами з: 01 лютого 2004, 13:21
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 28 травня 2010, 16:47

Всі задоволені - міськгаз отримав копійчину за зміну в проект. Обслуговувальна контора - пару десятків гривень на рік з однієї колонки, нічого не роблячи.
Тільки чомусь я не бачу причин для радості - 8 років воно працювало без помічників, і ще разів зо два по стільки попрацює.
Не розумію одного - чому саме на колонки така пильна увага, а на плитки - немає. Бабахнути може що одне, що друге. І забугровських навалом, і б/у.
І чомусь наша, шановна пані timoha, полеміка проходить без підтвердження з нормативних актів. От почитую "правила безпеки систем газопостачання України" і відчуваю себе взутим у лижі, які ж до того не їдуть. Пошуком слово "Договір" зустрів аж двічі. Причому ні в одному з випадків мова про колонки не йде.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення timoha » 28 травня 2010, 21:12

AndroVit, а може ви троль? А я дура повелася.
znaydudim
Аватар користувача
timoha
 
Повідомлення: 173
З нами з: 01 лютого 2004, 13:21
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Обслуговування газових колонок

Повідомлення AndroVit » 29 травня 2010, 10:02

Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей

cron