Сподобався форум - постав +1

Обман у супермаркетах та їхні охоронці

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Обман у супермаркетах та їхні охоронці

Повідомлення b0t » 22 квітня 2010, 19:13

Хтось мав з цим справу? Як все обходился?
Хотілося б задати нашим юристам деякі питання з цього приводу. По-перше, чи зобов'язаний я залишати свої речі у камерах схову (і чим це юридично регламентується)? У яких випадках я винен за пошкоджений (скажем, якщо розбив пляшку чогось) товар? Які права має охорона в супермаркетах, чи може вона перевіряти особисті речі?
"Люди свободно лгут ртом, но рожа, которую они при этом корчат, все-таки говорит правду" Ф. Ницше
Аватар користувача
b0t
 
Повідомлення: 904
З нами з: 06 квітня 2007, 17:28
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 4 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення nekton » 22 квітня 2010, 19:31

Якщо на камерах схову напис "Адміністрація не несе відповідальності за збереження" - можеш не залишати. Перевіряти речі права не мають. Вони мають право лише затримати до приїзду міліції.
А загалом почитай http://cripo.com.ua/?q=%F1%F3%EF%E5%F0% ... F5&x=0&y=0
Скажу що на касі мене реально обманювали своїми розповсюдженими методами двічи в Вопаці. Один раз замість однієї "Растішки" пробили упаковку з 4-х. Другий раз замість 1 пакета пробили 10. Оба обмана виявив відразу як відійшовши від каси (є звичка підраховувати на яку суму буде чек в той момент коли кладу товар в кошик) гроші вернули без проблем.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення nekton » 22 квітня 2010, 19:41

Звичайно це ті випадки що я виявив. Цілком ймовірно, що на 1-2 гривні в інших випадках обдурювали. Але в супермаркетах чеки завжди дивлюся відходячи від каси. так що не помітити міг тільки різницю в цінах між наприклад 2,69 і 2,96 а от кількість та лівий товар - більше не було такого.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення AndroVit » 22 квітня 2010, 19:51

У "Нашому краї" перед Великодніми святами був в ходу такий спосіб продажу малоходового товару. Поруч з акційними кукурудзою і горошком ставили банки з горошком неакційним, при чому цінник на нього не поклали (чи сховали). Він був майже на гривню дорожчий. Не кожна людина, дійшовши до каси і виявивши (якщо рахувала), що треба заплатити на гривню - дві більше, стала б повертати товар. Я став. Тут же з кишені однієї з працівниць появився цінник і влігся на упаковки з неакційним горошком.
Про сумки та інше - якщо адміністрація не відповідає за збереження - можеш туристичний рюкзак проволокувати. Охорона не має законного права тебе затримувати. Якщо вони вважають, що ти щось поцупив - хай викликають міліцію. Врешті-решт я ні разу не бачив, щоб якась жіночка залишила свою сумочку (на півмішка розміром) в тій камері схову. І нхто на жінок з сумками в торговому залі рота не розкриває.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення KOT » 22 квітня 2010, 20:36

Ніколи не залишаю сумки та речі в камерах схову, навіть, якщо їх охороняють. Бо не зобов"язаний законом їх залишати, а те, що супермаркет придумав власні закони - це їх проблеми.
Охоронець, як правило - це простий цивільний хлопчина із бейжиком "Охоронець". Посвідчення працівника міліції, він не має. Того й слухати його ніхто не зобов"язаний. Він може тільки викликати міліцію... В речах він взагалі не має права ритися, та й фізичну силу до Вас тоже не має права приміняти!!
Його права -ніже плінтуса, мало хто там може бейжика ниципити :-)
Розбив пляшку? А хто розбив? А де докази? А давайте відео подивимося.... а та пляшка сама впала, бо її поставили на край прилавка...
Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.
Аватар користувача
KOT
 
Повідомлення: 4949
З нами з: 26 грудня 2007, 22:31
Звідки: Ковель сіті
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення HotBird » 23 квітня 2010, 09:07

Охоронник має свої права і обов"язки, які регламентовані і визначені функціональними обов"язками та посадовою інструкцією. Невиконання тягне за собою певні негативні наслідки. Спробуй КОТ, сказати свому директору, що він ніхто і ніже плінтуса. То ж у випадку коли Вас затримують вони на то мають право. Питання огляду вашої сумки і особистого огляду теж можуть зробити, але. Для цього має бути:
1) спеціально відведене і обладнане приміщення;
2)огляд проводиться особою однієї статі;
3)присутні мінімум 2 поняті однієї статі з оглядаємим;
4)складається протокол огляду і вилучення;
після чого викликається правоохоронні органи, а далі питання суми: або кримінал, або адмінка. Якщо хтось тут почне знову качати права, то скажу зразу: затримання злочинця чи правопорушника є громадянський обов"язок навіть без бейджика.
Кожен поважаючий себе супермаркет має систему відеонагляду. Знаю знаю цифрове відео, але це вже проблеми затриманого доказувати в суді, за свій рахунок експертизу, що це монтаж.
Сумки лишати в камерах схову ви не зобов"язані, але коли у вас в сумці буде товар ідентичний магазинному проблем не уникнути. І взагалі якщо вас затримали і є за що, то ви навряд чи будете качати права, а тихенько заплатите в нному розмірі за викрадене і не будете ходити до того закладу. А просто так до вас ніхто не докулупається, якщо звичайно не провокувати.
Свобода - понад усе!!!
Аватар користувача
HotBird
 
Повідомлення: 441
З нами з: 04 березня 2007, 12:19
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 23 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення HotBird » 23 квітня 2010, 09:10

Питання обману касирами - окрема тема. Одним постом не опишеш. Просто треба бути уважним і не спішити відходити від каси не звірившись з чеком.
Свобода - понад усе!!!
Аватар користувача
HotBird
 
Повідомлення: 441
З нами з: 04 березня 2007, 12:19
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 23 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення nekton » 23 квітня 2010, 09:32

Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення HotBird » 23 квітня 2010, 12:02

Подивись на себе: як ти до людей, так і аукнеться. Я розповів правові можливості і наслідки. Можливо кумусь буде у пригоді.
Свобода - понад усе!!!
Аватар користувача
HotBird
 
Повідомлення: 441
З нами з: 04 березня 2007, 12:19
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 23 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення KOT » 23 квітня 2010, 12:20

А при чому тут мій директор? У мене директор не охоронець супрмаркету! І взагалі - де тут логічне пояснення?
Ти описав ситуацію, де покупець вкрав щось. тоді да - згідний. Обшук - свідки, пртоколи, міліція.
А якщо я нічого не крав, то на яких підставах той охоронець має право до мене циплятися? А може йому показалося щось? А для обвинувачення - потрібні грунтовні докази - нехай навіть те саме відео. Вот якщо на відео буде видно, як покупець щось вкрав - вот тоді по повній програмі. А так - вони ниже плінтуса, нехай ходять слідом і дивляться за клієнтом. А згідно конституції - нас має паво затримати тільки працівник мілції за підозрою в адмін. порушені. А не простий цивільний бейжик-охоронець, у якого (в більшості) не має посвідчення працівника міліції. Вибач, но не підкорятися йому я маю конституціяне право. І з якого часу внутрішні накази для охоронців вищі за права людини?
А щодо товару у моїй сумці, а чого я повине доказувати - виправдовуватися.. нехай вони доказують законними способами.
Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.
Аватар користувача
KOT
 
Повідомлення: 4949
З нами з: 26 грудня 2007, 22:31
Звідки: Ковель сіті
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення AndroVit » 23 квітня 2010, 12:49

Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення AndroVit » 23 квітня 2010, 12:59

Юристи радять як захистити себе від охоронця в супермаркеті: викликайте міліцію, привертайте увагу натовпу і стежте за тим, щоб вам не підкинули товар. Якщо вас побили— вимагайте показати запис відеокамер.

Якщо охоронці супермаркету підозрюють вас у крадіжці товарів, а ви упевнені, що нічого не брали:
1. У жодному разі не йдіть з охоронцями в їх кімнату. Піднімайте галас і привертайте увагу інших покупців.
2. Якщо охоронці продовжують наполягати на обшуку, самі дзвоніть в міліцію і викликайте наряд. Чекайте правоохоронців біля кас на очах у публіки і уважно стежте, щоб вам в сумку або кишені що-небудь не підкинули.
3. Пам'ятайте, що проводити обшук можуть тільки співробітники міліції у присутності понятого. Якщо ви жінка, то має право вимагати, щоб вас обшукували виключно жінки.
4. Якщо охороні все ж удалося затягнути вас силоміць в своє приміщення і провести обшук, але під час нього нічого не було знайдено:
-відразу ж викликайте міліцію і пишіть заяву;
-вимагайте скласти протокол і узяти свідчення в охоронців. Також допоможе запис відеокамер, наполягайте, щоб копію запису вилучили і долучили до справи;
вимагайте судмедекспертизи, під час якої з вас повинні зняти побої. Якщо садна і синяки невеликі, вам краще поквапитися.


Від себе - прикололо " Якщо ви жінка, то має право вимагати, щоб вас обшукували виключно жінки.". Тобто у мене, чоловіка. нема права вимагати, щоб мене обшукували представники певної статі :-) :-) :-)
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення KOT » 23 квітня 2010, 14:02

Во во. це те, про що я й писав коротко, прсто AndroVit не полінувався розписати усе.
Просто охоронець буде втирати те, що писав хотбьорд - людині, яка від цього далека і не знає - що таке конституція :-)

і ще одне - у біьшості у нас сучасні мобілки із гарними відеокамерами - пам"ятайте, ми маємо повне право, згідно Конституції знімати усе на відео - що із нами відбувається. Знімайте, не соромтеся!!
Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.
Аватар користувача
KOT
 
Повідомлення: 4949
З нами з: 26 грудня 2007, 22:31
Звідки: Ковель сіті
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення KOT » 23 квітня 2010, 14:09

Пропоную створити тему - "Як правильно поводити себе із охоронцями" :-)
Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.
Аватар користувача
KOT
 
Повідомлення: 4949
З нами з: 26 грудня 2007, 22:31
Звідки: Ковель сіті
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.

Re: Обман у супермаркетах

Повідомлення AndroVit » 23 квітня 2010, 14:18

Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей