Сподобався форум - постав +1

Випічка

продукти, кулінарія, косметика, побут, квітникарство, рукоділля і хавчик

Модератори: AndroVit, Igal, irma

Re: Про хавчик...

Повідомлення Petrovich » 22 грудня 2008, 13:40

Ирма на рахунок хлібопічки то можу сказати таке в мене така річ вже більше року то батько сказав що для нього хліб дорогий получається то му що раніше він споживав 0.5 державної буханки в день а тепер цілої не завжди вистачає :) . А на рахунок різної муки житньої, гречаної, кукурудзяної, вівсяної то вона була ще не давно в фавориті на володимирській, там справді був гарний вибір муки незнаю як зараз трохи часу вже не був. По дріжджам сухі є в Слайзі на другому ковелі і звичайно на базарі, дріжджі Львівські але краще чомусь Саф-Момент. І ще не варто брати велику упаковку то му що вони з часом втрачають свої якості в мене було 2 пачки по 1 кг Львівських то вони повтрачали свої якості і тісто не підходить так як треба. Якщо шось цікавить питайте.
Між іншим хліб гарний якщо добавити муки 45% 1 сорту 45% 2 сорту 10% кукурудзяної, і смачно і гарно, а ще даю ложку оливкової олії
Аватар користувача
Petrovich
 
Повідомлення: 70
З нами з: 03 серпня 2006, 22:30
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 22 грудня 2008, 14:42

Таки домашнiй хліб чогось смачніший. Може через те, що коли печеться то дуже пахне.
Я останнім часом в хліб даю темного пива - то тісто краще сходить і потім не так черствіє. Якби знати де чистого солода взяти чи як його робити....
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 22 грудня 2008, 15:25

Маю хлібопічку більше, як півроку. Річ суперова. Хліб не купую, інколи чорний, не можу знайти житню муку. На базарі менше як мішок не продають, а хочеться спочатку спробувати, як вийде. Вже місяці 2 шукаю, де купити 1-2 кг житньої муки. Дріжджі використовую тільки пресовані (дешевші за сухі в 2-3 рази), різниці в якості хліба немає. На рахунок ціни - в 1,5-2 рази дешевше за магазинний, не кажучи вже по якість інгредієнтів.
Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 22 грудня 2008, 16:30

А ще в хлібопічках можна робити джем і не боятись, що пригорить як на плиті, коли не помішаєш ложкою.
І яблука можна пекти, а потім посипати цукровою пудрою з корицею.
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Petrovich » 22 грудня 2008, 17:22

Ну спочатку про солод думаю купити його не реально в малих кількостях або хіба шо в працівників пивзаводів які той солод можуть винести. Але я так розумію що його можна приготувати самому
Принцип роботи солодовні такий. Очищене і відсортоване зерно направляється у мийні апарати, потім насосом подається через пристрій для вивантаження у ростильне відділення. Під дією гравітаційних сил воно рівномірним шаром направляється на рухомий кільцевий конвеєр, який завантажується при обертанні. Зволоження зерна здійснюється за допомогою водяної системи. Ворошіння відбувається за допомогою перегрібала в періоди, які відповідають оптимальним вимогам. Продування шару солоду кондиційованим повітрям здійснюється згідно з графіком, що забезпечує оптимальний режим пророщування зерна. Система кондиціювання повітря і продування шару зерна передбачає рециркуляцію відпрацьованого повітря залежно від доби пророщування для повного забезпечення біологічних процесів, які відбуваються у зерні. Свіжопророслий солод через спеціальний розвантажувальний пристрій і транспортну систему направляється у відділення сушіння та термічної обробки солоду на сушарці. Готовий солод надходить на обробку і зберігання.
або як робили колись
Солод тоді готували з пророслих зерен хлібних злаків, зазвичай з іржі і ячменю. Цей процес виготовлення тоді був досить складний і трудомісткий. Для ферментірованного солоду зерно ретельно просівали на великих решетах, промивали, замочували, пророщували, запарювали (томили), сушили і тільки потім перемелювали.
Тепер на скільки я знаю в сучасний хліб дають стільки різної хімії що жах. Тому домашній є натуральний і смачніший особливо коли свіжий скоринка хрустка прям НЯМ-НЯМ
Ну і про дріжджі. На базарі Сухі в 1 кг пачці дешевші за такий же об’єм пресованих, але різниця тільки в тому що сухі можна використовувати в відкладеним часом тобто закласти випічку і весь процес на ніч щоб ранком був свіжачок а з пресованими таке не вийде вони починають працювати відразу.
Аватар користувача
Petrovich
 
Повідомлення: 70
З нами з: 03 серпня 2006, 22:30
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Petrovich » 22 грудня 2008, 19:32

Ну а тепер я приїхав з города і доповідаю в фавориті лишилась тільки вівсяна мука пачок 10 мені вона не дуже сподобалась але вона добавляє клійковини.
Тепер про солод я щойно бачив головного технолога хлібокомбінату він мені показав який вигляд має солод (кава мелена натуральна і запах напою Колос) сказав що для виготовлення зерно має пройти ферментацію (не прорости) а покритись нальотом а потім його сушать і мелять. Ось так.
Аватар користувача
Petrovich
 
Повідомлення: 70
З нами з: 03 серпня 2006, 22:30
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 23 грудня 2008, 11:18

Я, напевно, 1 кг дріжджів не купляв би. 100-грамової пачки пресованих "Львівських" вистачає на 1,5-2 тижні (6-8 хлібин в залежності від якості дріжджів). Практично завжди хліб роблю на ніч. Дріжджі не починають відразу працювати, бо вони засипаються на муку і з водою не контактують, допоки не починається заміс.
Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 23 грудня 2008, 12:38

О! Тут таке жваве обговорення! Приємно, що мужчини приєдналися! А те, що вони ще й хліб печуть - взагалі супер! Моє шануваннячко вам!!! :handshake:
Про дріжджі я щось не розумію (раніше я з ними справу взвгалі не мала): пресовані - це ті, що називаються "живі" і зазвичай продаються в магазинах, на базарах у пачках і нагадують пластилін? А сухі - це малюсінькі сухенькі кульки в невеликих пачках, так?
Ну то в інструкціях до хлібопічок більш бажані саме сухі. Якщо використовуються свіжі дріжджі, то їх треба брати у 3 рази більше, ніж сухих і розвести у теплій воді.
Недавно я пекла кекс з ізюмом - за 20 хв. його вже не було! Великої буханки хліба вистачає від сили на 2 дні. Дійсно, їсться домашній хліб швидко і багато....
На одному з форумів прочитала як одна дописувачка жалілась, що хліб смачний і вона поправляється від того, що не може втриматись і їсть його разом із сім'єю. Так їй написали таку пораду : " А вы ешьте, только глазами, глазами......" :lol:
У мене найбільшим попитом користується гречаний хліб з грецькими горіхами.
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 23 грудня 2008, 15:56

Про дріжджі абсолютно правильно розумієш - пресовані це ті, що мають запах, і як пластилін, довго не зберігаються.
Для всіх хлібопічок рекомендовано чогось сухі. Я пробувала на обох видах - різниця в тому що на свіжих не можна відкладати випікання. А на сухих ввечері час поставив щоб в 5 ранку почалось пектися і спи спокійно. Живі перед закладкою спочатку розводила цукром з молоком щоб реакція починалась а тоді вливала в мучну суміш
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Ванда » 15 березня 2009, 22:14

Спекла сьогодні перший хліб у своїй пічці . Ну що вам сказати ... :oops: :cry: - фото не робила , бо невдобно . Добре , що свекруха свиней тримає...
Щось не те , видно , зробила .
irma , на рахунок житньої муки - домовились , обов'язково поділюсь. :handshake:

"Женщины, по своей сути, все - ангелы, но когда им обламывают крылья, приходиться летать на метле...."
Аватар користувача
Ванда
 
Повідомлення: 743
З нами з: 07 січня 2008, 14:01
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 26 разів.
Подякували: 9 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 16 березня 2009, 13:32

Нічого страшного. Ти й так кинулась в "бій" без інструкції, без мірного стаканчика.... В інеті почитай про хлібопічки, про особливості кожної моделі.
Пробуй ще.
Можливо, спочатку печи менші буханці, а то свині у свекрухи розбестяться від такого харчування! :wink:
Ось посилання на рецепт, по якому в мене хлібчик завжди виходить - "ляля": http://kuking.net/4_1431.htm
Замість патоки я кидаю мед, або густеньке однорідне варення. Гречку мелю в кавомолці. Борошно беру "Білоцерківське" у пакетах.
Порядок закладки всіх інгредієнтів важливий. Все - як в рецепті.
Чекаю класну фотку! Успіхів!
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 21 березня 2009, 17:29

Отже, я вже спекла чорний хліб із житньою мукою, що нею люб'язно поділилась зі мною Ванда. А-у!, подруга по хлібопічці, чому мовчиш? Ще досі експериментуєш?
Ось мій хліб (ледве встигла сфотографувати залишки):

Цікаво, що в рецептурі присутні такі інгредієнти як нефільтроване темне пиво, какао, кава і розчин міцного чаю! :D
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Ванда » 22 березня 2009, 13:21

irma, хлібчик супер !!! По якому рецепту пекла ? Пшеничну муку добавляла ?
В мене цей тиждень такий загружений був , що до хлібопічки руки не доходили . Хочу сьогодні спробувати спекти білий класичний . Сама не їм білого , мої хлопці його дуже люблять .
Аватар користувача
Ванда
 
Повідомлення: 743
З нами з: 07 січня 2008, 14:01
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 26 разів.
Подякували: 9 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 22 березня 2009, 17:26

Шановні модератори, можливо, для хліба (який всьому голова!) варто завести окрему тему? Пельмені уважили - у них окрема тема є... :(
Ось оригінал рецепту по якому я пекла чорний хліб: (Але! Рецепт треба трохи міняти, бо були проблеми)
"Пиво темное (чем темнее и нефильтрованнее, тем лучше) – 200мл.
Вода - 75 мл
Масло растительное – 1 ст. ложка
Заварка (крепкая, можно горячую) - 75 мл.
Мука пшеничная - 2 чашки (чашка – 230 мл.)
Мука ржаная - 1,5 чашки + 4 ст. ложки
Сахар – 1 ст. ложка
Соль - 1,5 ч. ложка
Кофе растворимый - 1 ч. ложка
Какао - 1 ч. ложка
Сухое молоко - 2 ст. ложка
Дрожжи - 1,5 ч. ложка
Кориандр (или тмин) - 1 ст. ложка
Приготовление:
Режим – «ржаной хлеб». После первого замеса, может быть, понадобится добавить чуть-чуть муки, если тесто получается жидким. Это зависит от сорта и качества пива."

Мої зауваження до рецепту:
Пиво я брала "Біла ніч" темне, нефільтроване.
Взагалі, тут забагато рідини (в сумі), бо заміс получився рідким, навіть не робився колобок.
Я швиденько досипала висівки (колобок утворився, але після розстоювання тісто знову попливло!).
Отже воду (75мл) можна взагалі не додавати!
А пшеничної муки більше сипати. Приблизно на пів-стакана (і досипати по ложці, якщо не буде міситись колобок).
Тісто моє добре виросло, але в кінці вершок трохи опустився. Не знаю чому.....
Замість заварки чаю я б дала натуральну гарячу міцну каву(75мл). Я додавала каву в гранулах (1ч.л.) і видно на фотці, що не дуже добре вони розчинились.
Режим "французький хліб", здається, другий (3год, 40хв).
На смак був добрий, трохи клейкий, але я такий люблю.
Ось такі доповнення.
Взагалі, зрозуміла таку річ - важливо "прочуВствовать" свою хлібопічку, добре орієнтуватись в складі рецептури, вміти швидко виправити ситуацію, якщо не замішується колобок. А ще ж мука буває з різним вмістом клейковини, різної "бурхливості" дріжджі і куча ньюансів... :roll:
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Ванда » 22 березня 2009, 18:29

Аватар користувача
Ванда
 
Повідомлення: 743
З нами з: 07 січня 2008, 14:01
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 26 разів.
Подякували: 9 разів.
Район міста:

Поперед.Далі

Повернутись до Господар(ка)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron