Сподобався форум - постав +1

Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочинку

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 22 вересня 2014, 03:34

Хм… Море і так чудове вздовж всього Анталійського узбережжя, що ще здається було шукати… Це була моя мрія, котру вже давно хотілось здійснити – Олюденіз. Голуба лагуна затишно прикрита з усіх боків, крім моря, горами. Надзвичайно бірюзове прозоре спокійне море, заповідна зона з окремою лагуною та дитячим пляжем…
Це місце окупували в основному англійці. В Інтернеті так всі і пишуть – Маленька Англія.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Пожилі англійці неквапливо маленькими ковточками п’ють пиво, ліниво перекидаючись словами, по півдня сидять біля басейнів. Доглянуте чисте містечко. Центральна вулиця метрів 500 і обліплена рестораціями та комерсами. І кругом готелі, готелі, готелі…
Ціни в лірах та англійських фунтах. Навіть в готелі скривились, коли я єврами розраховувався.

Зображення

Зображення

Зображення

В Аланьї ввечері в ресторані важко собі уявити варіант «Чай, кава, потанцюємо…» Фіг там! Хіба шо з бородатим дядьком-турком. А тут англійські лЄді обліплені татухами і позбавлені всякої моралі. Турецька обслуга аж пищить від задоволення.

Зображення

Зображення

Селимось в невеличкий трьохповерховий готель Голуба Лагуна, попередньо через інтернет замовлений.

Зображення

Зображення

Зображення

Знайомлюсь з містечком і морем тутешнім.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 22 вересня 2014, 03:44

Якби були поетичні здібності, то так би і сидів десь над морем та вірші писав, а так навіть твори в школі ненавидів писати. Дивіться фото без слів.
Цікаво тут зранку прогулюватись. Багато турків сплять прямо біля моря, не у всіх лишні гроші є на готель. Хоча декому можливо саме так подобається.
Трохи англійці підняли тут ціни своїми гаманцями фунтовими. Дорогий курорт.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Море, море… хвилі, хвилі… Шось я розговорився сьогодні, а хочеться сказати зовсім інше. Фігня ця вся лірика в цьому місці для мене. Мені і в Ковелі на Турії, і на Пісочному, і на Світязі буває кайфово – скрізь є своя родзинка на воді під відповідну закуску. Але тут!..
Тут своя родзинка для мене – і це не лагуна з прекрасною водою, оточена з боків горами, а самі гори та напрямки повітряних потоків. Тут Мекка парапланеристів. Тут різні парашутисти з усього світу відриваються по повній, тут збираються ті, у кого вже захисний шолом приріс до голови, тут проводяться змагання, тут в повітрі одночасно хуліганять кілька десятків пара планеристів, тут плюють на жгути турбуленції від сусіднього крила, тут спеціально заламують кінець крила і падають штопором, тут… тут… тут…
А в піковий курортний сезон парапланеристи стрибають тандемом з відпочиваючими, за бабло ясне діло. Можна найнятись в фірму і кидатись з гори з пасажиром, отримуючи два задоволення: адреналін і бабло.
Стрибають з найвищої гори Бабадаг (1900м) і приземляються на набережну прямо серед людей.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

На набережній є будка з інспекцією і якщо вітер сильний, то з будки по рації передають на гору «піпєц польотам» і на горі відразу закривають доступ на стартову площадку. Туди на гору бусики народ підвозять знизу.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Але ідіотам закон не писаний, адже сильний вітер пісю не надує. Багато хто стрибає з інших, більш непідготовлених небезпечних, площадок. Справа в тому, що туди офіційно бусики не ходять, треба своїми ніжками. По всіх стежках народ сунеться вгору за адреналіном. Я спробував для експерименту без торби ногами піднятись на ближню гору і майже дійшов, але далі крута скеля не піддалась без альпіністського спорядження. Тре було ризикувати чи йти в обхід шукати більш пологий підйом. Деякі куски підйому по розжареному піску нагадують момент, коли хтось пробує бігти проти руху по ескалатору в метро для прикола. Тут було те саме – пісок з тобою сунеться вниз, а ти вгору його переганяєш. Зате вниз котився на піщаній лавині досить весело. І ще один момент запам’ятався – ноги в кросівках чуть не зварились в тому розжареному піску.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Очкодав мій сказав «ну його нафіг завтра вітер стихне» і я почав спускатися назад.
Можете собі уявити підйом в спеку за сорок. На фотках якийсь не такий крутий підйом як насправді.


Ще пару слів про контори парапланові. В минулий сезон, кажуть, тут загинуло пару чоловік, то тепер ніби навели порядок. Позакривали кучу лівих контор, залишились дві-три основних офіційних. Глянувши на них з середини, зрозумів, що конторки також гнилуваті. Всі стараються взяти аванс з бажаючих стрибнути і можуть не повернути гроші, якщо вітер не дозволяє стрибати сьогодні. Переносять стрибок на пару днів пізніше, тіпа завтра і післязавтра все забито. Англійці тут живуть місяцями і їм по фігу коли стрибати, а хто на неділю приїхав, то можуть попрощатися з авансом. Так в основному поляків кидали та рідких росіян. Хоча росіяни тут переважно лише парапланеристи, та й то один-два. Забавка дорога – нормальне імпортне крило коштує 5000 доларів.

Місцеві турки дуже поважають пілотів парапланів. Пам’ятаєте, у Дон Кіхота був зброєносець Санчо Панса? Не знаю чи читали вони Сервантеса, але молоді турки місцеві рвуться на допомогу пілотам у парапланові контори, в основному в їх обов’язок входить тягати за пілотом-асом торбу з амуніцією, гасити крило після посадки ну і пиво тягати з кафехи для шефа…

Зображення

Зображення

… наповнити вітром відсіки між верхньою і нижньою тканиною крила, відчути підйомну силу параплану через стропи … перекачати серцем адреналін по всьому тілу і, відключивши мізки, 40-50 хвилин кружляти з гори на повітряних потоках до моря та бухнутись в прозору воду, прозорішої котрої ще не бачив… перевести серце з галопу на нормальний ритм, розкинути руки на дрібну гальку та пісок і ловити всім тілом лагідний дощ сонячних променів… це ще одне з чудес, дарованих нам природою і Вищим розумом…

Сьогодні вже струмені сибірської води змивають бронзовий турецький загар з мого тіла, але враження від подорожі залишаться назавжди. Дякую всім, хто сюди заходив. Знаю, що не про все зміг написати так як комусь хочеться, багато чого залишилось за кадром. Все ж надіюсь, що комусь стане в нагоді і така інформація, викладена мною тут, і мені вдалося привнести щось нове в опис подібних подорожей. Через пару днів попробую підбити якісь підсумки та показати недоліки - іншу сторону, де не все так кольорово. Зараз не хочеться собі та вам портити враження.

А ще хочеться колись написати про Таїланд. Хоча розумію, що волинякам саме Туреччина під боком більш реальна по фінансам. Але Таїланд це щось особливе, це країна, яка дійсно населена щасливими дітьми, котрі за сторіччя ніяк не подорослішають. Це пісня. І писати про Таїланд треба так, щоб це було дійсно як пісня. І мелодія вже звучить в моїй голові, залишилось лише правильні слова підібрати. Удачі всім!

sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 07:51

Традиційно літом в Туреччині у мене не буває ранку без 10-ти хвилинного співу муедзина. Деколи той спів мене будить, деколи я сам фанатично прокидаюсь за кілька хвилин до того співу. Не скажу, що він мене дратує. Просто під ту колискову мелодію я зустрічаю перші промені сонця і знову тихенько поступово засинаю, бо можу дозволити собі ще щасливо подрімати з годинку. Я приймаю це як неминучість. Неминучість перших променів сонця в цій цікавій країні.
Буває й так, що прокинешся за хвилин 10 до початку і, зціпивши зуби, чекаєш того мелодійного дійства, а в голові починають пропливати мутними уривками кольорових слайдів якісь недавні моменти - український борщ з пампушками, чудовий Закарпатський коньяк і “Ти за Україну чи за Росію?!!”:
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Муедзин мовчить, мабуть у мене є ще пара хвилин. Попробуй, сука, хоч на хвилинку затриматись дати команду Сонцю! Зеленію від злості і відразу свідомість мою знову заволікає якимсь зеленим маревом на воді:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:04

Різнокольоровими слайдами розливаються по всьому серцю приємні моменти:

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:06

Сьогодні я розлючений. Муедзин мовчить. Він що, сказився!? Самими “ніжними” словами обкладаю професійного мусульманина і піднімаю голову… мля... стеля майже над головою. В сутінках промальовується якесь тіснувате приміщення. Важкий ступор. Де я?!! Навіть очкодав мій не подає ознак свого існування. Дивно. Хм… Чому це я лежу в одязі? Навіщо мене тут поклали? Це вже рай чи пекло? Як я буду тут без співу муедзина? Знав би, хоча б на мобілку записав ту вічну мелодію…
Перша розумна думка починає моєю рукою шукати в кишені смартфон. На екрані мобільні оператори відсутні - сигнал пропав. Найгірші догади підтверджуються. Все, догрався, настав мій час ікс…
О! В сутінках промальовується ніби якась фіртка. Це мій шанс. Ледве якось рухаюсь. Ноги майже не слухаються. Свіже повітря геть зносить голову. Нічого немає і нікого немає. Я тут такий один. І один обрій кругом в легкому ранішньому тумані. Відчувається, що зв'язку із зовнішнім світом немає. Тихо... кругом така милостива тиша, що хочеться жити.
Друга розумна думка з черепної шухляди моєю рукою обмацує кармани штормівки і знаходить маленьку фляжку з Живою Водою. Дякую, Господи, за милість твою, що забрав мене разом з цією фляжкою!

Виходить і тут можна жити. "Можна жити…" - раптом доноситься кволе бормотіння мого очкодава після другого ковтка. Важкий ступор переходить в легкий. Дійсно, можна жити… Перед очима вимальовується блискуча драбинка. Чомусь вона не в небо піднімається, а спускається до води. Кругом одна вода. Значить мені туди… Інтуїтивно скидаю з себе все і спускаюсь до води в тому, в чому і прийшов на цей світ. Тільки фляжку міцно тримаю в руці. Ледве торкаюсь води, як перший сонячний промінь над горизонтом вітає мене і показує дорогу. Вода лоскотить тіло і я пливу по сонячній доріжці до обрію. Мені чудово. Тепер в моїх черепних шухлядах ні турбот, ні клопотів. Про санкції не думаєш, про АТО не думаєш і чи трахнеш сьогодні Марійку з Брестської також не думаєш. Часу не відчуваю. Скільки я вже пливу, скільки ще пливти і куди… Дуже хочеться обернутись назад і подивитись чи ще є та блискуча драбина, може ще хто по ній сюди направляється. Чи вже пропала. Страшно обертатися – а якщо справді вже вона пропала і я тут залишусь один… Страх самотності стоїть на другому місці після страху смерті, але ж я все бачу і відчуваю, значить живий. Страх самотності виходить на перший план.
Все ж обертаюся і…
Перед моїми очами в легкому тумані граціозно виникає красуня яхта в перших ранкових променях. Стоїть як вкопана. Повний штиль. Вітрила відпочивають.
Наді мною глибоке, бездонне небо і кришталева ранкова тиша, чистий обрій безкрайнього моря. Неможливо зосередитися, сконцентруватися на головному. Але трохи помалу щось проясняється. З третім ковтком алкоголю прийшло майже остаточне прояснення – я живий і я серед моря. Пам'ять повертається, ура!
Востаннє редагувалось sibstupa в 06 вересня 2015, 08:39, всього редагувалось 1 раз.
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:13

Мармарис. На ресепшені зовсім молодий чорнявий хлопець. Обличчя заливається широкою посмішкою "нарешті вони приїхали"! Він щасливий і вже почуває себе переможцем в дешевій цинічній театральній грі під назвою "Ми розкручуємо лоха на бабло". Чомусь сидить в багатьох турецьких головах "курортники - вони всі багаті, вони можуть не думаючи легко тратити гроші". Думаю, що здебільшого, тут склала такий відпочиваючий імідж росіян багата та добре прилаштована московська мразота, котра вважає смердючу смажену жабу та анальний секс самими найбільшими досягненнями людства.
Хоча й трохи заздрю тим, хто має можливість сьогодні з заплющеними очима тикнути пальцем в глобус і вже завтра може туди летіти просто для того, щоб там виспатись.
Нажаль у мене все не так. Я економлю на тих речах, які не представляють для мене в даний момент особливої цінності для того, щоб вивільнити кошти на ті речі, які мені цікаво було б попробувати чи побачити. Синусоїда життя "півроку каторга – місяць Туреччина, півроку каторга – місяць Таїланд", ніяк бля@ь не прийме вигляд "півроку Туреччина – півроку Таїланд".

На щастя, наслідки піврічних власних санкцій жорсткої алкогольної економії ніяк не можуть зруйнувати приємну чарівність сьогоднішнього чудесного літнього ранку, адже один з членів моєї сім’ї нещодавно пройшов кілька етапів навчання і отримав міжнародні права на управління яхтою. І вже має досвід двохнедільного переходу по цьому маршруту. Ми можемо самі без штатного шкіпера орендувати невеличку парусну яхту і на вітрилах вийти в море.

В туристичних агенціях проста участь в регаті чи круїз на яхті протягом 3-5 днів починається від 500-550 єврейських гривень за одного ідіота. І це тільки в рекламі. Реально там починається "розкрутка лоха на бабло". Турки шикарно вміють виплеснути відро дьогтю на вашу ложку меду. Якщо не бути спостережливим, пильним і впертим… пардон… наполегливим, то життя на сонячному узбережжі буде обходитись рази в два дорожче. Та і не тільки там…

Ганяючи в Таїланді на вітрильних катамаранах, якось само-собою прийшла думка, а чи не піднятись ще на один щабель адреналінової драбини. В решті-решт недешева оренда яхти суттєво компенсується непотрібністю проживання в готелі чи на квартирі – будемо жити в каютах і подорожувати.
Попробуємо повторити пройдені нами маршрути вздовж моря, тільки тепер дзеркально по морю вздовж берега Мармарис – Фетхіє – Олюденіз – Анталія.
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:16

Що маємо:
Яхта орендована і проплачена заздалегідь за трохи більше 2000 єврейських гривень на 10 днів.
380 літрів бак для води.
150 літрів дизелю. Стійкий вітер дозволяє тут ходити під вітрилом навіть у найспекотніші місяці, але двигун в 50 акулячих сил ніколи не буде лишнім.
2 каюти
Екіпаж - 4 дорослих ідіота і один MicroStupa.
Автопілот, GPS, радіо, навігатор, карти, газова плита, драбина для купання.
Жива Вода з різних джерел Duty Free.
Продукти з магазину Migros з їхньою доставкою на борт і зі знижкою по їх карті. Кожен раз здригаюсь, що в Migros знижка не розповсюджується на алкоголь. Тому попередньо затарюємося в Duty Free по максимуму, а тут добираємо тільки пиво Ефес ціною по 4-5 лір за 0,5 – офуєнно дорого і жаба душить до моменту, поки не забулькає в люту спеку прохолодний пінний гіркуватий напій в сухій горлянці.

Зображення

Вся сім’я з азартом береться за моделювання на карті майбутньої подорожі.
А я тепер матрос-пофігіст. Мені смішно. Половину свого життя прибував з точки А в точку Б, довіряючись навігаційним системам і приладам. Тому, в кращих традиціях справжніх ідіотів, з абсолютним пофігізмом поставився до прокладання маршруту. Багато мандрівників занадто детально вивчають і розробляють свої маршрути, намагаючись все передбачити і прорахувати до кілометра, літра і хвилини. Хіба ні у кого з Вас не траплялось в житті хоча би раз в розжар веселих вечорниць бігти в супермаркет "за добавкою", хоча спочатку по плану ніби все було продумано?
Мені цього вистачило в моєму колишньому житті і ніхто інший, так як я, не знає, що дуже часто всі розрахунки бувають просто орієнтовними. У підсумку, вплив дуже багатьох чинників може змінити всю картину.
Зараз мені так жити навіть цікавіше - адже ти ніколи не знаєш, куди і коли приведе тебе дорога, в яку течію ти потрапиш і куди занесе тебе попутний вітер. Земля настільки мала, що при запасі часу можна просто повернутися в те ж саме місце, просто із зворотного напрямку. Загубитися звичайно можна, але це якщо добре постаратися або втратити назовсім голову в якому-небудь земному раю. “Мене неможливо збити зі шляху - мені пофігу куди йти” (с).
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:26

Виходимо з марини під відчайдушний репет очкодава:
- Офуєть!!! Та тут човни за мільйони баксів кругом! Лупони таку океанську яхту і нашої страховки вистачить лише на вимушений секс…

Яхт натикано тут стільки, що швартовка здійснюється на легкий дотик. Тільки кранці і виручають. Для мене тут багато чого нового і багато нових слів.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 06 вересня 2015, 08:30

Попереду безшумний політ над хвилями, захоплюючі пригоди і, можливо, навіть пошуки затоплених піратських кораблів зі скарбами в мальовничих природних бухтах чи біля островів.
Зрозуміти роботу вітрил і прийняти на віру аеродинаміку вітру, яку ти не бачиш, не так просто. Але я знайомий з аеродинамікою і законом Бернуллі. А певні вміння та досвід можна отримати і під час круїзу… надіюсь… Більше всього зараз мені потрібен скажений адреналін і свист вітру у вухах з романтичними рожевими шмарклями в придачу… Такий вітер, котрий перегортатиме сторінку за сторінкою книгу життя і повириває з неї ті листки, котрі мішають відчуттям свободи, легкості і щастя.

Перший тост за… Тільки без фанатизму, ага...
Розжарене сонце під кінець дня на обрії буде занурюватись у віскі…
На нічну вахту сьогодні заступлять робітники алкогольних заводів Шотландії. Перекур їм не світить. Вибачайте, хлопці, але ви у мене зараз в рабстві…

Зображення
sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення Ruslana TS » 09 вересня 2015, 16:44

знаєш, є такі письменники, яких читаєш, і думаєш чи вони з паралельного світу чи як?
якби не фото, то словоблудіє твоє завело б у простори всесвіту, а не на море... :hi_hi_hi: :bra_vo:
браво!!!

п.с. ще й в Ковелі був цього літа?
Ruslana TS
 
Повідомлення: 2022
З нами з: 05 вересня 2008, 07:01
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 419 разів.
Подякували: 89 разів.
Район міста:

Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин

Повідомлення sibstupa » 10 вересня 2015, 12:55

Руслана, дякую за твою рецензію –такий діагноз лестить моєму самолюбству і марнославству :hi_hi_hi:
Приємно знати, що сюди хтось заходить і читає.
Так, в Ковелі був. Це місто, в якому у мене є чітке відчуття - "я вдома".
Вибач, що цей раз не зайшов. Все було обмежено в часі і попутний вітер носив мене більше лісними та сільськими дорогами :smu:sche_nie:



sibstupa
 
Повідомлення: 485
З нами з: 20 лютого 2010, 10:05
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Поперед.

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 17 гостей

cron