Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Пошта @Kovel.com.ua
Логін:
Пароль:
Пароль:
Підтвердження паролю:
Вхід
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 28 липня 2017, 17:41

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Ця тема закрита, ви не можете редагувати повідомлення і писати відповіді  [ 39 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Wi-Fi в громадських закладах
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 01:37 
Офлайн

Повідомлення: 2073
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 11 разів.
Останнім часом все частіше в громадських закладах (кафе в основному) з’являється халявний Wi-Fi. Практика, в принципі, нормальна і поширена, але реалізація місцями просто вбиває.

Сьогоднішій випадок: піцерія-сушібар-більярдна-кальянна-щотамще Classic. На вході - велика гарна наклейка. Wi-Fi, значитьсьо, маєм.

Ну що ж. Роблю замовлення, питаю в офіціантки - "не знаю, не розбираюся, спитай в бармена".
Підходжу до бармена. Питаю. Тужиться, думає, зрештою згадує і каже два варіанти пароля - просто не пам’ятає, як правильно.
Добре, хай буде так. Підключаюсь з телефона (другий пароль підійшов, хоча підключився далеко не з першого разу - ледве працювало все), першим ділом дивлюсь свою IP, роблю traceroute, є перший hop - IP роутера. До речі, не стандартна 192.168.0/1.1
Лізу браузером - питає логін та пароль.

Далі найцікавіше. Стандратна комбінація - підходить. Дивлюсь і бачу: сраний, вибачте, D-Link DSL-2640U (а я дивуюсь - а чого ж воно ледве працює?), в налаштуваннях бардак повний. Трошечки підправив, стало працювати краще. Паролі міняти не став. Наступного разу подумаю, чи не змінити SSID на "My_idioty_ne_umeem_stavit_parol" :du_ma_et:. Чи прошити його (от що не глянув - чи остання там прошивка), налаштувати і мати собі халявну Wi-Fi точку?

Тепер виникає питання: це що - такий продвинутий колхоз? Нафіга той Wi-Fi там взагалі потрібен, якщо не те що обладнання більш-менш нормальне поставити - налаштувати елементарно не можуть?

До речі, в Казці хтось Wi-Fi вже пробував? ;)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Wi-Fi в громадських закладах
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 01:48 
Офлайн

Повідомлення: 1021
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Чего ты хочешь, если в Киеве, в большом хорошем гостиничном комплексе есть беспроводка, с ключами правда, с паролями, только вот никто из администраторов (рецепшен) не имеет ни малейшего представления как к этой сети подключиться и какой пароль. Никаких даже кратких инструкций или хотя б параметров подключения. На любой вопрос о воспользоваться интернетом следует предложение выдать мне сетевой кабель и мои объяснения что у меня КПК ничего не меняют :-)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 01:48 
Офлайн

Повідомлення: 4949
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.
Abram написав:

я пробував... пробував.. пробував.. раза 4 пробував попросити офіціанта принести логін і пароль.. мароз.. мароз.. не раз їх спасав

Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 08:55 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
Abram написав:

KOT написав:
раза 4 пробував попросити офіціанта принести логін і пароль

Вони замовлення клієнтів про їжу і напої не можуть задовольнити (клініка повна), а ви про такі високі матерії.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 10:53 
Офлайн

Повідомлення: 275
Подякували: 1 разів.
Шановний Абраме, на забувайте, що ми Українці живемо бідно. Відповідно не зовсім ідельно. Тому дещо виконується не завжди професіоналами та професійно, а зазвичай просто економно аби було.
Ради інтересу, Абраме щож ви там підправляли?
В Ковелі є послуга "РадіоСпот" Wi-Fi від УТК, послуга платна тобто потрібно купувати карточки "Всесвіт+" для користування послугою.
Місце розташування: 1-Центральна бібліотека навпроти Школи №3, 2-Готель "Лісова пісня" (актовий зал 4 поверх, якщо не помиляюсь), 3- в приміщенні Укртелекому "Інтернет центр" повино також тянути в кав'ярні навпроти Укртелекому.

Востаннє редагувалось Oleg-Dock в 05 березня 2010, 11:09, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 11:09 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
...xxx:
Мама, недавно окончившая курсы копьютерной грамотности, решила меня наказать, лишив интернета, и, сняв крышку системника, пока меня не было дома, вытащила сетевую карту, ничего не повредив при этом (!!!).
xxx:
Так и живем: довольная мама, сын, и вайфай-роутер в шкафу

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 13:40 
Офлайн

Oleg-Dock написав:
Шановний Абраме, на забувайте, що ми Українці живемо бідно. Відповідно не зовсім ідельно. Тому дещо виконується не завжди професіоналами та професійно, а зазвичай просто економно аби було.

DSL-2640u = 57$.
DSL-2500u + DIR-300/NRU = 61$.
4$ різниці, результат - нормальне функціонування, можливість винести роутер окремо (хоча б під барну стійку), 802.11n (150 mbit) в нагрузку.
?????
PROFIT!!!!!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 16:34 
Офлайн

Повідомлення: 275
Подякували: 1 разів.
Abram я мав на увазі твій вираз "підправив" програмну частинну (кастрований лінукс в модемі).
Не бачу великої різниці між DSL-2640u і DSL-2500u + DIR-300/NRU, окрім зайвих пантов, адже що перше так і друге підвісає (на мій досвід і думку адже це D-Link, добре продуманий але погано реалізований).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 17:10 
Офлайн

Oleg-Dock написав:
Abram я мав на увазі твій вираз "підправив" програмну частинну (кастрований лінукс в модемі).
Не бачу великої різниці між DSL-2640u і DSL-2500u + DIR-300/NRU, окрім зайвих пантов, адже що перше так і друге підвісає (на мій досвід і думку адже це D-Link, добре продуманий але погано реалізований).

А я бачу.
1) DSL-2500u - найдешевший модем. В режимі саме модема (тобто bridge) вони, як правило, працюють нормально.
2) DSL-2640U - сраний Broadcom, комбайн Modem + Router + Wi-Fi. Крім того, з дурною славою.
3) DIR-300/NRU - інтегрований Router + Wi-Fi на базі Ralink RT3050F. Може в тебе і підвисає, а от в мене чомусь місяць без ребутів.

Доки не розумітимеш різниці між ситуацією і проституцією - не лізь і не роби розумну рожу.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 березня 2010, 17:24 
Офлайн

Oleg-Dock написав:

В мене не настільки Mad Skillz, щоб правити прошивку з телефона :-). Хай навіть на телефоні Linux. Все, що я змінив - переставив Transmission rate з Auto на 2 мбіт.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 березня 2010, 22:19 
Офлайн

Повідомлення: 123
Думав промовчати, але не стримався...
Цікавий в нас менталітет - нам дають сервіс, а ми стараємося зробити так, щоб його погадити... Справді якщо там все так погано, то підійди скажи мені старшого поясни йому ситуацію запрпонуй виправити і буде тобі щастя. Далі про стандартні паролі - це справді проблема...
Підтримую Oleg-Dock: справді усміхнуло нарахунок підправив і все завелося. Abram це просто золоті в тебе руки ;))) А коли ти написав про поправку прошивки, яка є бінарним файлом, руками, то я мало з крісла з сміху не впав :)
Abram написав:
DIR-300/NRU = 61$.
4$ різниці, результат - нормальне функціонування, можливість винести роутер окремо (хоча б під барну стійку), 802.11n (150 mbit) в нагрузку.
?????
PROFIT!!!!!

Слухай перед тим коли читати дурниці почитай про прилад datasheet, а тоді пиши, які він стандарти може і як він працює... я розумію, хто не розуміється, той подумає, ото "ацкій хацкер" такі модні символи знає :)))
Для загального розвитку 802.11n - 300 мбіт\с. Тоді покажи мені телефони чи що, там в тебе що підтримує такий стандарт. Ноутбуки і то тільки premium мають такий адаптер. Максимум, що може DIR-300/NRU, то це стандартний 802.11g 54 мбіт/с ну і звичайно, що вони написали 150 мбіт/с, то це 802.11g+ який працює лише з відповідною апаратурою(підтримка 802.11g+). Повір я більш ніж впевнений що в тебе в телефоні 802.11g, тобто 54 мбіт/c. І то не настільки важливо, бо люди, які розуміють що таке радіосигнал, знають, що чим більше підключено народу тим швидкість падає... Але як на мене якщо ти будеш мати в ідеалі 10 мбіт/с, тоді більшого і не треба.
Abram написав:
А я бачу.
1) DSL-2500u - найдешевший модем. В режимі саме модема (тобто bridge) вони, як правило, працюють нормально.
2) DSL-2640U - сраний Broadcom, комбайн Modem + Router + Wi-Fi. Крім того, з дурною славою.
3) DIR-300/NRU - інтегрований Router + Wi-Fi на базі Ralink RT3050F. Може в тебе і підвисає, а от в мене чомусь місяць без ребутів.
Доки не розумітимеш різниці між ситуацією і проституцією - не лізь і не роби розумну рожу.

Тут теж відчувається серйозна "обізнаність" :) Поясни будь-ласка чому Broadcom сраний? Далі покажи мені, де вони всі саме на цьому працюють?

Будь-яке рішення залежить від ситуації...
Особисто я за DSL-2640u, тому, що ту все одній коробочці, так як ти написав. Зайшов налаштував і все. А не треба морочитися з втоєю комбінацією, коли треба зайти на модем настроїти, потім зайти на Wi-fi роутер і настроїти... в разі проблеми тестити як модем так і wi-fi роутер. А ще окреме живлення кабеля і т.д...
Oleg-dock правий, що воно все любить підвисати, але нічого немає ідеального.
Як для кафе, то DSL-2640u правильний вибір з d-link, хоча можна дивитися на дорожчі речі з Zyxel чи LynkSys.
to Abram: Слухай якщо в тебе так зроблено, то це не означає, що це правильний та один вірний вибір. Зараз ти б теж брав DSL-2640u, а так як перший в тебе був 2500u до якого ти конектився через простий Lan, і з часом в теб зявився ноут телефон з якими мона сидіти в Інеті через Wi-fi і для цього ти купив DIR-300/NRU, до якого ти підключив вже існуючий 2500u і було тобі щастя... І це правильний логічний вибір, бо навіщо продавати задаром модем і тоді купляти все в одному.... Якщо я не правий, то поправ мене...

Найкращий варіант доступу до Інтернету в кафешках, то це Wi-fi HotSpot Укртелекома, тому що ви купили собі карточку на 1 гбайт за 12 грн. прийшли в любу кафешку і сидите в Інеті під своїми логіном і паролем і головне нікому не треба знати паролей і т.д. і ніхто не достає офіціантів і т.д. Якби телеком не був держустановою так уже в кожному містечку був би їх wi-fi. І головне власникам кафе добре, що їм не треба для того діла барти Інет нетреба купляти апаратуру, не потрібно наймати людей для обслуговування, і головне карточки на 6 Гбайт для адміністрації хватить на місяць з головою. Всім добре... Власники мають престиж, і ніяких затрат, Уктелеком продає Інет. Людям не треба ходити питати щось там.. І швидкість на спотах 2-4 мбіт/с... Так, що кафешки до того дойдуть і телеком теж рано чи пізно...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 березня 2010, 02:26 
Офлайн

pufik написав:
Думав промовчати, але не стримався...
Цікавий в нас менталітет - нам дають сервіс, а ми стараємося зробити так, щоб його погадити...

Власне, на модемі я підправив налаштування, для того щоб самому нормально посидіти. Гадити я не став.
pufik написав:
Справді якщо там все так погано, то підійди скажи мені старшого поясни йому ситуацію запрпонуй виправити і буде тобі щастя. Далі про стандартні паролі - це справді проблема...

Не оцінять. Немає сенсу.
pufik написав:
Підтримую Oleg-Dock: справді усміхнуло нарахунок підправив і все завелося. Abram це просто золоті в тебе руки ;))) А коли ти написав про поправку прошивки, яка є бінарним файлом, руками, то я мало з крісла з сміху не впав :)

Хто наркоман? Я наркоман?
Чого ви за прошивку вчепилися? Я налаштування підправив.
pufik написав:
Abram написав:
DIR-300/NRU = 61$.
?????
PROFIT!!!!!

Слухай перед тим коли читати дурниці почитай про прилад datasheet, а тоді пиши, які він стандарти може і як він працює... я розумію, хто не розуміється, той подумає, ото "ацкій хацкер" такі модні символи знає :)))
Для загального розвитку 802.11n - 300 мбіт\с. Тоді покажи мені телефони чи що, там в тебе що підтримує такий стандарт. Ноутбуки і то тільки premium мають такий адаптер. Максимум, що може DIR-300/NRU, то це стандартний 802.11g 54 мбіт/с ну і звичайно, що вони написали 150 мбіт/с, то це 802.11g+ який працює лише з відповідною апаратурою(підтримка 802.11g+). Повір я більш ніж впевнений що в тебе в телефоні 802.11g, тобто 54 мбіт/c. І то не настільки важливо, бо люди, які розуміють що таке радіосигнал, знають, що чим більше підключено народу тим швидкість падає... Але як на мене якщо ти будеш мати в ідеалі 10 мбіт/с, тоді більшого і не треба.

Даташит на RT305x маю. Власне, зараз його курю - роблю під DIR-300/NRU і подібні прошивку.
Тепер будемо розкладати абетку для тих, хто в гуглі забанений.
1) 802.11n фактично може працювати в двох режимах (а ще точніше - режимів там більше, та для нас вистачить двох): це 1T1R (1 прийомник, 1 передатчик, 1 антена, 150 мбіт) та 2T2R (2 прийомника, 2 передатчика, 2 антени, ширша смуга, 300 мбіт).
2) Для загального розвитку - можу-таки дати даташит. RT3050F - 1T1R, 150 мбіт. Читай вище.
3) 802.11g+ (turbo-g, extreme g і прочая) - 108 мегабіт. Глючене, тому що не стандарт.
4) Ганяю вдома через 802.11g 20 мбіт. Що я роблю не так?
5) Беремо для порівняння мегадорогі карти.
http://routerboard.com/pricelist.php?showProduct=68 - 802.11g, 49$.
http://routerboard.com/pricelist.php?showProduct=72 - 802.11n, 2T2R, теж 49$.
pufik написав:
Abram написав:
А я бачу.

Тут теж відчувається серйозна "обізнаність" :) Поясни будь-ласка чому Broadcom сраний? Далі покажи мені, де вони всі саме на цьому працюють?

Під броадкомівські br43xx досі не існує нормального драйверу.
Броадкомівські же чіпсети працюють в WDS лише з броадкомівськими чіпсетами.
За глючністю немає нічого гіршого, ніж Wi-Fi від броадкома. Навіть rtl8186 і то в порівнянні білий і пухнастий.
pufik написав:
Особисто я за DSL-2640u, тому, що ту все одній коробочці, так як ти написав. Зайшов налаштував і все. А не треба морочитися з втоєю комбінацією, коли треба зайти на модем настроїти, потім зайти на Wi-fi роутер і настроїти... в разі проблеми тестити як модем так і wi-fi роутер. А ще окреме живлення кабеля і т.д...
Oleg-dock правий, що воно все любить підвисати, але нічого немає ідеального.

Один нещасний SoC, в який всунули все для того, щоб воно тупо було дешевше. Бідна залізяка настільки дохне, що народні умільці (ті, що не доперли перед покупкою хоча б відгуки в Інтернеті почитати) навіть кулера в них вставляють. Ширпотріб.
pufik написав:
Як для кафе, то DSL-2640u правильний вибір з d-link, хоча можна дивитися на дорожчі речі з Zyxel чи LynkSys.

Zyxel - окрема тема. З часу dialup-модемів всі думають, що це - хороша річ.
Мав справу з їх ZyNOS? Краще не май. Більшого глюкотрона ще треба пошукати.
А от якщо глянути скажімо на Acorp - у них прошивки під СНГ роблять люди з Росії. Маю одного знайомого - перед початком продажів виробів він робить прошивки з нуля під російські реалії. Фактично та сама модель, що продається в СНГ і в Європі/Азії - це тупо два різних пристрої. Попитай власників хоча б ADSL-модемів Acorp, чи задоволені вони.
А ніякі ж dialup-модеми були, правда?
pufik написав:
to Abram: Слухай якщо в тебе так зроблено, то це не означає, що це правильний та один вірний вибір. Зараз ти б теж брав DSL-2640u, а так як перший в тебе був 2500u до якого ти конектився через простий Lan, і з часом в теб зявився ноут телефон з якими мона сидіти в Інеті через Wi-fi і для цього ти купив DIR-300/NRU, до якого ти підключив вже існуючий 2500u і було тобі щастя... І це правильний логічний вибір, бо навіщо продавати задаром модем і тоді купляти все в одному.... Якщо я не правий, то поправ мене...

В мене ніколи не було ADSL.
Порахував свої роутери - 3 D-Link-а, 1 TP-Link.
Розуй очі і глянь трохи далі свого носа.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 березня 2010, 16:56 
Офлайн

Abram написав:
Даташит на RT305x маю. Власне, зараз його курю - роблю під DIR-300/NRU і подібні прошивку.
Тепер будемо розкладати абетку для тих, хто в гуглі забанений.
1) 802.11n фактично може працювати в двох режимах (а ще точніше - режимів там більше, та для нас вистачить двох): це 1T1R (1 прийомник, 1 передатчик, 1 антена, 150 мбіт) та 2T2R (2 прийомника, 2 передатчика, 2 антени, ширша смуга, 300 мбіт).
2) Для загального розвитку - можу-таки дати даташит. RT3050F - 1T1R, 150 мбіт. Читай вище.
3) 802.11g+ (turbo-g, extreme g і прочая) - 108 мегабіт. Глючене, тому що не стандарт.
4) Ганяю вдома через 802.11g 20 мбіт. Що я роблю не так?

Слухай це все добре, от ти мені скажи де на офіційному сайті вказано, що DIR-300/NRU підтримує 802.11n? Я тебе розумію, що гугл всяке видає і навіть блоги "ацкіх хацкеров", де і пише що там 802.11n... але це не показник, оф. сайт це показник! Так, що якщо в тебе хватає вмінь тільки гугли, то тикаю тебе прямо на "джерело істини" http://www.dlink.ru/ru/products/5/1270_b.html і ще продублюю тут..
dlink.ru написав:
Стандарты
+ IEEE 802.11g
+ IEEE 802.11b
+ IEEE 802.3
+ IEEE 802.3u

Далі, щоб розвіяти міф про те, що там один єдиний чіп і то такий як в шановного Abrama даю посилання на сайт, який і є джерелом прошивки яку ти зараз "куриш", читай тільки не плач сильно коли взнаєш, що там не обовязково Ralink :)(це коли дитині кажуть, що Діда Мороза немає ;))
dd-wrt.com написав:
ВАЖНОЕ ЗАМЕЧАНИЕ! DIR-300 H/W Revision (аппаратных ревизий) A1 и B1 – это РАЗНЫЕ устройства, имеющие различные SoC (System-on-a-Chip, «система-на-кристалле»), и соответственно, несовместимые прошивки. Так что, если у вас старый роутер DIR-300 (A1), то описание установки прошивки DD-WRT на него надо искать в другом разделе. Роутер Rev B1 основан на чипе Ralink RT3050 SoC, и по всем отчетам, включая «Dlink's FCC test report», его PCBA (печатная плата) точно такая же, как в DIR-600.

http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/%D ... DIR-300NRU
В тебе ревізія B1 :)
Abram написав:
5) Беремо для порівняння мегадорогі карти.
http://routerboard.com/pricelist.php?showProduct=68 - 802.11g, 49$.
http://routerboard.com/pricelist.php?showProduct=72 - 802.11n, 2T2R, теж 49$.

Слухай ти хоч маєш поняття для чого ці карточки? І в що вони вставляються? Не рівняй "х.. з пальцем"

Abram написав:
Під броадкомівські br43xx досі не існує нормального драйверу.

Погугли краще і знайдеш що в DSL-2640u стоїть bcm6348. І не пиши фігні...

Abram написав:
Броадкомівські же чіпсети працюють в WDS лише з броадкомівськими чіпсетами.

Навіщо дома або в кафе WDS? :sh_ok:
Abram написав:
pufik написав:

Zyxel - окрема тема. З часу dialup-модемів всі думають, що це - хороша річ.
Мав справу з їх ZyNOS? Краще не май. Більшого глюкотрона ще треба пошукати.

Ти обгрунтовуй свої слова! ZyNOS мав справу, бо є сертифікованим інженером Zyxel. І скажу - рішення для Ethernet в них бомба.
От на цій фотографії все комутатори L2 та пару L3 компанії Zyxel. І це ще не усі... :)
Зображення
Abram написав:
Розуй очі і глянь трохи далі свого носа.

Ти теж над цим задумайся. І завжди аргументуй свої твердження.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 березня 2010, 17:02 
Офлайн

Повідомлення: 4949
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 35 разів.
хлопці.. ви б ще х... помірялися ;;-)))

Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 березня 2010, 17:06 
Офлайн

Монажна було б, тількию от фотки нема :-) ;;-))) ;;-))) ;;-)))

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Ця тема закрита, ви не можете редагувати повідомлення і писати відповіді  [ 39 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: