Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 22 листопада 2017, 12:17

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 11 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Pro PHOTO
ПовідомленняДодано: 28 квітня 2014, 14:08 
Офлайн

Повідомлення: 42
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.
Район міста: Центр
ЗображенняЗображення

Дата тема створюється виключно в форматі питання-відповідь і суто по фото. Тому переконливо прошу не розводити дискусії в стилі "Canon vs Nikon".
Тема має завдяння допомогти фотолюбителям в їх проблемах і в перспективі покращити їх знання як власної техніки так і азам зйомки.

Я особисто не даю гарантії, що зможу дати відповідь на всі запитання, але відповіді на їх більшість в мене є.

Тому велкам =) Запитуйте про наболівше)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Pro PHOTO
ПовідомленняДодано: 29 квітня 2014, 05:42 
Офлайн

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 80 разів.
Коли стою на березі моря, то завжди зачаровано дивлюсь на хвилі, котрі розбиваються прямо біля ніг. І думки різні лізуть в голову: звідки вони ті хвилі прийшли, що бачили, що хочуть мені сказати своєю мовою… Можливо кличуть мене в якусь даль, туди де вони народились. Можливо, як і я, пройшовши тисячі кілометрів, розбиваються тут на цьому березі без єдиного шансу…
І чудове морське повітря лагідно так доторкається до мого обличчя…
Як можна все це зібрати в одне фото, як піймати погоду і світло, які прилади потрібні? Як зробити фото, щоб потім те морське повітря доторкнулося до душі?
У мене сусід художник, вже похилий дядько, бухає як і всі люди мистецтва. Приніс якось мені Божу матір, аби трохи пийнути. І я в розмові попросив написати мені велику картину неба на стіну. Не просту картину, а так, що ніби продираєшся між хмарами і промені видно сонячні та землю клаптиками. Так, як це бачить своїми очима парашутист чи пілот з кабіни. Я показав йому пару хороших фото. Він дивився уважно і потім сказав:"Мені потрібно туди піднятись і побачити все самому, та пропустити все через своє серце. Вибач…"
Така фігня. Я його зрозумів. Якщо я не був на тому місці і сам не переживав, то фото для мене просто забавка. Скільки разів бачив метушню фотографів з штативами та кілограмами своїх приладів. Я не розумію, як можна через об’єктив споглядати на розжарене вечірнє сонце, котре потихеньку починає втомлено стікати своєю гарячою плазмою в вечірнє море. Нахіба те все потрібно? Хіба відчує цю красу людина, котра не стояла там босими ногами в лагідних хвилях в той момент?! Я не довіряю такі моменти ніякій техніці, ненаситно п’ю очима і конвертую в шухляди. Пригадався дурний анекдот про «не довіряю». Сидить мужик на березі моря та штани свої завзято з фанатизмом бовтає в воді: "Нікому не можна довіряти… навіть собі не можна довіряти… хтів лише пукнути…" Вибачте :smu:sche_nie:

Зображення

А ще вбивають якісь дикі ефекти. На другому фото хвилі ніби туман чи пиво. То якісь забавки професійні? Як це робиться і для чого? Поясніть дурню. Я лише знаю в фотошопі пару кроків: вирізав-вставив-підтер-зберіг. А от з тінями біда. Як оживити фотошопну картинку тінями на третьому та четвертому фото?

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 квітня 2014, 10:17 
Офлайн

Повідомлення: 42
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.
Район міста: Центр
sibstupa написав:

Зображення

Зображення

Зображення

з хвилями використовується довга витримка. зйомка ведеться в режимі М. витримка виставляється від 1с. до 15-20с. в залежності від бажаного ефекту. чим більша витримка тим більше хвилі будуть схожі на "туман". використовують тут також і нейтрально-сірі фільтри ND різної плотності. вони допомагають збільшити витримку затвору коли ресурс ISO і діафрагми вже вичерпаний в даному напрямку (iso 100 i F 16).

на рахунок фотомонтажу. в першу чергу потрібно зберігати пропорції. на другому фото дівчина надто зменшена по відношеню до фону. певний візуальнй дискомфорт підкріплюється не відповідністю фокусних відстаней які використовувались при зйомці фону та моделі. тобто фон був знятий на 24-35мм а модель 50-85. в таких випадках модель краще розміщувати трошки далі по картинці.

по тіням тут треба чітко уявляти з якої точки йде світло. для полегшення такої роботи створюють верхній шар в ФШ, ставлять точку з якої йде світло і простими лініями проводять уявні промені. тоді тіні буде промальовувати легше.

найкраще я б радив як можливо більше самому знімати і розбирати свої фото по світлу. тоді чітке розуміння світла і тіні прийде в рази швидше)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 квітня 2014, 18:47 
Офлайн

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 80 разів.
Дякую, Den :-):

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 26 червня 2015, 14:17 
Зображення

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 27 червня 2015, 13:35 
http://piccy.info/view3/8403547/3e742f5 ... 88a697d03/

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20 вересня 2015, 21:14 
Офлайн

Повідомлення: 468
Подякував (ла): 2 разів.
Подякували: 4 разів.
Район міста: Обочина
Хто і яким фоторедактором обробляє свої фото? Може хтось порадить не дуже складний у користуванні фоторедактор не онлайн.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2015, 02:49 
Офлайн

Повідомлення: 893
Подякував (ла): 35 разів.
Подякували: 16 разів.
:ne_vi_del: я у фотошопі все роблю
Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2015, 09:50 
Офлайн

Фотошоп звичайно класно. Я навіть скачав пробну версію. Але чесно кажучи не можу з ним "розчохлитися" :hi_hi_hi: .Як на мене трішки за складний. Маю стандарний ніконовський "ViewNX 2". Основні параметри поправити можна,а от різних там ефектів не має.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 вересня 2015, 01:42 
Офлайн

Повідомлення: 216
Подякували: 6 разів.
алекс74 написав:
Фотошоп звичайно класно. Я навіть скачав пробну версію. Але чесно кажучи не можу з ним "розчохлитися" :hi_hi_hi: .Як на мене трішки за складний. Маю стандарний ніконовський "ViewNX 2". Основні параметри поправити можна,а от різних там ефектів не має.

Adobe lightroom, picasa...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 вересня 2015, 11:20 
Офлайн

Дякую.