Сподобався форум - постав +1

Цікаві місця та архітектура поряд.

Фото міста та району

Модератори: AndroVit, Igal, nekton, irma

Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення Hapuga » 08 січня 2013, 01:52

Давно хотів створити цю тему, та ніяк руки недоходили. Досить часто виїзджаю по навколишніх селах в Ковельському та інших районах. І натрапляю на цікаві місця, старі церкви,каплиці, кладовища, проходячи повз які мимоволі задумуєшся про те, що ми іноді "премось" хтозна куди, щоб помилувати око залишками старовини. А про своє, рідне, те що поряд забуваєм. Не завжди мені виходить з гарного ракурсу сфотографувати, обмаль часу , та й не фотограф я. За роки моїх походів, назбиралось чимало цікавих фото, та на цей раз мене сподвигло, все таки розпочати цю тему, чудове містечко Луків, колишній Мацеїв. Часто проїзджаючи поряд, чув від хлопців,що там розташовиний панський маєток з парком, але коли потрапив туди був вражений. Це не просто маєток, а справжній палац. І дійсно це палац. Далі буду приводити слова з праці М.І.Теодровича "Волинь в опісанії городовь,мєстєчєкь і сель".Щопрада тут нема інформації, коли було побудовано цей маєток, але є відомості про те що в 1891 р вн був проданий графом Ксаверієм Міончинським, нащадком Петра Михайловича Міончинського, воєводи Чернігівського, який купив Мацеїв в 1688р.Отже в 1891р маєток разом із землею та фруктовим садом був проданий, за 40.000р!окружному духовенству, для перенесення сюди Мілецького духовного училища. Що розміщувалось там далі, інформацією поки неволодію. Фото поки що мало, так як хлопці-компаньйони спішили,тому в загальному можете уявити масштаб цього маєтку. Також варта уваги кам"яна уніатська церква, яка в занепаді зараз, якщо я правильно розібрався то 1723 р побудови, та православний храм в приміщенні колишнього римо-католицького костелу. Багата на історію земля Луківщини,багато цікавих знахідок було в різні часи тут знайдено.Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення
"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Аватар користувача
Hapuga
 
Повідомлення: 1826
З нами з: 29 січня 2007, 23:59
Звідки: з Горохова я!!!
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:

Re: Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення Hapuga » 08 січня 2013, 02:18

Додавайте свої цікавинки. Від мене теж будуть. Може кілька знахідок вставлю, по темі звісно.
пс.А де пропала тема , про те як вставляти фото? Мало не застрілився поки фото вставив.
"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Аватар користувача
Hapuga
 
Повідомлення: 1826
З нами з: 29 січня 2007, 23:59
Звідки: з Горохова я!!!
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:

Re: Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення алекс74 » 08 січня 2013, 12:49

Класна тема. Дуже сподобався сам опис історії даних споруджень.
..... дорога мой дом, и для любви,это не место!... (БИ-2)
Аватар користувача
алекс74
 
Повідомлення: 470
З нами з: 19 лютого 2011, 21:40
Подякував (ла): 2 разів.
Подякували: 5 разів.
Район міста:

Re: Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення 26 N » 08 січня 2013, 14:22

Доречі - про отой старий костел. Ті , хто лазив в підвали - говорили що там цілі склади з кісток людських. Багато коридорів - в кілька поверхів під землею. Багато завалених . Казали, що шукали золото - ніби там має бути хороший сховок. Знайшли - не знайшли - невідомо. А от коридори ( висотою і шириною так що може вершник проїхати ) один веде в сторону ПМК - 5 км , а інший - до кордону з Польщею. Цікаво - щоб зараз туди хтось заліз. Подивитися що там. :-):
26 N
 
Повідомлення: 212
З нами з: 08 грудня 2011, 17:14
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 1 разів.

Re: Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення nikolayko » 08 січня 2013, 15:42

Так давайте зберем експедицію.Дуже прикольно(штольня).
nikolayko
 
Повідомлення: 10
З нами з: 06 листопада 2012, 18:15
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Цікаві місця та архітектура поряд.

Повідомлення Hapuga » 08 січня 2013, 19:32

На рахунок підземних ходів на км сумніваюсь. Можливо і доцільно та побудувати такий хід , невикривши його важко, а скоріш неможливо, а якщо неможливо приховати, то втрачається доцільнисть. Величезні підвали можливо, схованки, та людські залишки вірю. Сам бачив таке в зруйнованому костьолі,с Мельниця. Колись позбираю фото, то додам. Доречі достеменно відомо , що в Лукові в центрі села, неподалік костьолу, при копанні ями під туалет, було знайдено невеликий скарб із кількома золотими монетами.
"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Аватар користувача
Hapuga
 
Повідомлення: 1826
З нами з: 29 січня 2007, 23:59
Звідки: з Горохова я!!!
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:


Повернутись до Фотогалерея

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей

cron