Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 22 листопада 2017, 01:53

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 37 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: УПА чи ОУН (сибірський погляд)
ПовідомленняДодано: 11 березня 2010, 23:42 
Офлайн

Повідомлення: 594
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 12 разів.
Може і правда, а може і ні. Різні джерела з УПА повідомляють різні місця засідки на Лютце: дорога Ковель - Брест, дорога Ковель-Рівне. За німецькою версією Лютце загинув біля Потсдама в ДТП.
Те що бійці УПА смертельно поранили Ватутіна - це правда. І деякі теперішні українські націоналісти дуже пишаються цим.
Повністю всю сільську місцевість УПА контролювати не могли. В той же період часу на Волині активно діє радянський партизанський рух, який веде боротьбу і проти ОУН-УПА. Проти партизан, які сидять в лісі танки є неефективною зброєю. Авіація і артилерія вкрай потрібні на фронті.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12 березня 2010, 00:29 
Офлайн

Повідомлення: 4086
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
mike_fashist написав:
Проти партизан, які сидять в лісі танки є неефективною зброєю.

Ефективної зброї проти партизан не винайшли і досі - ...В’єтнам, Афганістан, Чечня, Ірак...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12 березня 2010, 13:36 
Офлайн

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 80 разів.
Mike,+1000, Ви просто "кладезь знанєй"! Шкода, що може є танки, а може і нема :nez-nayu: Раз в 8-10 років буваю на Волині, зараз заплановано і такий облом!
Запитує Сибірська ступа:
А як там далі були справи у партизан Ковпака?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12 березня 2010, 14:02 
Офлайн

Ковпак на Волині тільки, так би мовити, був проїздом двічі: в рейді із Брянщини на Полісся і в Карпатському рейді. На постійній основі із березня 1943 року по на Волині діяв партизанський загін Федорова. Цей загін провів із 7 липня 1943 року по 14 березня 1944 року операцію "Ковельський вузол", знищивши при цьому 549 німецьких ешелонів на лініях Ковельського залізничного вузла. Про це навіть два художніх фільми є: "В лесах под Ковелем" і менш відомий "Подпольный обком действует" 4-та серія "Ковельский узел".

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12 березня 2010, 14:19 
Офлайн

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 80 разів.
Ще тут в сусідньому топіку про Героя Бандері ГУРУ форуму дискутували з Roman Mstuslavuhs і зачіпили трохи відношення місцевого населення до вояків УПА. Як можна взнати дійсне становище речей? Про ті події я мав щастя (народився трохи раніше :ya_hoo_oo: ) чути від рідних людей, які були по обидві сторони, яким на час подій було по 30-40 років. Сьогодні в живих їх майже не залишилось, сьогодні щось можуть повідати лише ті, кому на час тих подій було 5-10 років. Це різне бачення і мислення . Мій батько розповідав «очима дитини», не так як дід, це зовсім різні речі. Чим далі ми від тих подій, тим менше ясності. Ще відношення населення до воюючих сторін формували на користь собі самі сторони. Тут чималу ролю зіграли провокації. І гестапо і НКВД були майстрами таких справ. Не важко знайти дані, що на 1945 рік на західних землях України «працювали» більше 150 фальшивих загонів «нібитоУПА». Всі чули(читали) як «працював» такий загін. Колись по роботі знайомився з методами побудови надійної провокації і пізнав для себе багато цікавого. Серед гоблінівНКВДшників були світлі голови з аналітичним складом розуму, так вони організовували провокації «на контрастах». ДІЯ: просто переодягненими перевернути село, РЕЗУЛЬТАТ: розпач населення. ДІЯ «НА КОНТРАСТАХ»:завести в село діючий загін Червоної Армії, поспівати з дівчатами, подавати дітлахам кусочків цукру, а через годину після відходу завести другий фальшзагін УПА і зробити терор.РЕЗУЛЬТАТ: лють населення. Це тільки один приклад в арсеналі НКВД. Але й сама УПА, вірніше польова жандармерія-СБ постаралась також непогано, особливо коли йшла мобілізація до ЧА, ніхто особливо не розбирався, як той хлопчина чи чоловік був змобілізований. Часто страждала сімя. Не важко також знайти свідчення простих вояк УПА про їх ставлення до ПЖ-СБ, навіть після війни. Читав багато Канадських спогадів, не менш радянських. Всі пишуть гарно… про себе. Моя мати та батько через 14 років по війні об`єднали протилежні сторони в рамках однієї родини. Моїм дітям вже це не так важливо. Ще одне покоління і Україна буде єдина. А ми ВОЛИНЯКИ! Хтось писав, що пишаються національністю люди, які нічого не добилися в житті. Хтось казав, що є книжки, які роблять нас розумнішими, якщо їх не читати…
(Ваша Сибірська СтУПА)

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 12 березня 2010, 23:10 
Офлайн

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста: Володимирська
Провокації-провокаціями ,але неварто забувати ,що жителі певного села знали хто де служить, чи в УПА ,чи ЧА,чи ще в якомусь збройному формуванні. На мою думку роль провокаторів НКВДистів штучно перебільшена,для того щоб приховати об"єм злочинів "бандерівців".

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 00:01 
Офлайн

Повідомлення: 123
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Hapuga написав:
Провокації-провокаціями ,але неварто забувати ,що жителі певного села знали хто де служить, чи в УПА ,чи ЧА,чи ще в якомусь збройному формуванні. На мою думку роль провокаторів НКВДистів штучно перебільшена,для того щоб приховати об"єм злочинів "бандерівців".

А може навпаки? Ти не задувався над цим?
Довгий час думав над одним важливим нюансом... ОУН-УПА діяли на теренах Західної України, але скажіть будь-ласка чому і зараз при згадці Західної України десь у Росії зразу кажуть - бандерівці?! Чому вони так ненавидять і одночасно бояться Західної України? Адже, яка маленька Зах. Україна, а про неї чули по всьому великому СРСР? Ви не задумувалися над цим? То, от задумайтеся!!! Росія знає, що на Західній Україні жили і живуть люди, яких не так легко підкупити чи придобрити, як Східну Україну. Люди, які не будуть жити "під кимось", які краще помруть в війні за волю, а ніж будуть мовчки давитися ікрою, але в країні де є рабом. Коли ми нарешті задумаємося, а скільки людей померло за те, щоб ми могли з вами жити у вільній, незалежній країні і головне в своїй країні? Пишаймося тим, що ми українці, пишаймося нашою мовою та традиціями. Бо якщо ти не будеш поважати сам себе ніхто інший ніколи не буде поважати тебе...
Слава Україні! Героям слава!

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 00:38 
Офлайн

pufik написав:
Адже, яка маленька Зах. Україна, а про неї чули по всьому великому СРСР?

А Ви не задумувалися над тим, що в СРСР була газета, наприклад, "Правда", яка описувала боротьбу проти "буржуазно-націоналістичних бандформувань"?!
Цитата:
Люди, які не будуть жити "під кимось", які краще помруть в війні за волю, а ніж будуть мовчки давитися ікрою, але в країні де є рабом.

Ви самі вірите в те, що пишете? Не треба забувати, що Бандеру & Co "кришував" сам Гітлер, а Шухевич був офіцером вермахту.
Цитата:
Коли ми нарешті задумаємося, а скільки людей померло за те, щоб ми могли з вами жити у вільній, незалежній країні і головне в своїй країні?

Не треба забувати, що Німеччину у Другій світовій фактично переміг СРСР. І людські втрати цієї країни навіть близько не можна порівняти з втратами націоналістів. Коли оце націоналісти збагнуть? І те, що якби на червона армія, незнати яким би зараз був цей світ. Чи Ви вважаєте, що ОУН-УПА самотужки визволила б всю Україну?

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 00:49 
Офлайн

Повідомлення: 123
Ти так говориш що за СРСР армію не воювали українці... Нарахунок СРСР сама перемогла, то тут без америкосів точно не обійшлося... Хто придумав електрозварку, яка дала можливість швидко робити техніку? Українець - Патон... Так що тут таке питання....
Я думаю, якщо би СРСР не перемогла тоді німців, то зараз в нас могла б бути потужна країна в якої б не було вивернуте сприйняття світу, тобто якби так зробити щоб побільше вкрасти чи обдурити бо ж так все державне...
А той факт, що Бандеру арештували німці хіба говорить про те, що він був за фашистів? Той факт, що наш коханий СРСР знищив купу народу голодоморами, сибірами, цилинами тебе не обурює?
Знаєте, є думка, що Ви, а швидше ваша бабуся або дідусь були партійними виконвцями, яким було дуже добре жити при СРСР наговорили вам таку дурню, що так добре було коли все було нахаляву. Забудьте ті роки не хочете працювати нафіг бомжувати, ніхто вам нічим не зобовязаний.... ну це я відійшов від теми...
І так з слів одного поважного дідуся при розмові в тролейбусі у Львові, де я сам був присутній "Не подобається вам Україна, не подобається вам українська мова? Так в чому проблема, вперед на родіну, колія вже готова!!!"...
І отак буде зі всіма...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 01:01 
Офлайн

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста: Володимирська
Цитата:
Я думаю, якщо би СРСР не перемогла тоді німців, то зараз в нас могла б бути потужна країна в якої б не було вивернуте сприйняття світу, тобто якби так зробити щоб побільше вкрасти чи обдурити бо ж так все державне...
Коментувати подібне навіть язик неповертається. Перш ніж приводити приклад про дідуся,ти підійди до когось з ветеранів і скажи щось в цьому роді. Що стосується провокаторів НКВД ... я привів аргумент чому я так думаю. Що ти на це скажеш? Ти випадково не з тих хто любить потусити біля меморіалу,похлебтати пиво,покататись та поскакати на велосипеді? З такими висловами я вже перестану дивуватись будь якій неповазі .

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 01:31 
Офлайн

Воювали і українці, і росіяни, і білоруси, і казахи, і таджики, і ще купа національностей. І воювали за СРСР.
Те, що електрозварку придумав українець, то фігня. Якби не росіянин Кошкін (конструктор танка Т-34), то мабуть не було б чого зварювати.
І американці допомагали СРСР. По ленд-лізу в СРСР переправили 12199 танків. Це 12,3% від загальної кількості танків, що за всю війну були в СРСР. З них тільки трохи більше отирьох тисяч то були Шермани, які могли на рівних боротися з німецькими танками.
Не треба забувати і те, що до свого арешту Бандера підтримував Гітлера.
Цитата:
Той факт, що наш коханий СРСР знищив купу народу голодоморами, сибірами, цилинами тебе не обурює?

Обурює. Але ці всі жертви пішли на підняття промисловості і СРСР. Тобто якась частина і нинішній Україні перепала. І то не маленька.
Ніхто з моїх родичів в КПРС не був. І ніхто мені нічого такого не казав. І я не сумую за часами СРСР. Просто не треба перебільшувати роль націоналістів і применшувати роль СРСР у всьому тому, що ми зараз маємо.

Давайте дамо звання героя України Михайлу Горбачову. Адже це саме його дії призвели до того, що зараз в нас є незалежна Україна.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 01:59 
Офлайн

Повідомлення: 1021
Вам ж вже сказали - "колія вже готова" :-): Про що тут далі можна сперечатися?

pufik написав:
"Нарахунок СРСР сама перемогла, то тут без америкосів точно не обійшлося... "
- це мені взагалі супер як подобається :-): Мало того що це яркий приклад типово американськанської пропаганди (це камінь в огород вашої національної гордості) так ви ще скажить додатково що американці СРСР просто так по доброті душевній допомогали, а не за золото, на якому збудували свою теперішню могутність. Не треба "ля-ля". Обійшовся б союз і без штатів, просто людей би загинуло в декілька разів більше і війна закінчилася б не в 45 році, а трохи пізніше.

pufik написав:

Якби СРСР тоді не перемогла фашистів, то ні вас, ні мене, ні, мабуть, всіх інших учасників цієї суперечки, а заодно і їхніх батьків, просто не було б на цьому світі. Почитайте документи і програми тодішньої Германії - яка роль була уготова ВСІМ славянським (а як би там не крутили - українці теж славяни) народам, та й не тільки славянським.

pufik написав:
І так з слів одного поважного дідуся при розмові в тролейбусі у Львові, де я сам був присутній "Не подобається вам Україна, не подобається вам українська мова? Так в чому проблема, вперед на родіну, колія вже готова!!!"...
І отак буде зі всіма...

Ну-ну.... Типа, так буде зі всіма хто не буде волати "Слава Україні! Героям слава!"? :-): Знаєте, на тому ж, так не любимому вамі сході, є дуже багато теж досить поважних дідусів, які з абсолютно чистим серцем можуть сказати на вашу адресу рівно те саме. І зі своєї точки зору будуть повністю праві. Східна Україна - це ще поки теж Україна. Чи ні? :-):

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 15 березня 2010, 10:35 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
sibstupa написав:
Тут чималу ролю зіграли провокації. І гестапо і НКВД були майстрами таких справ. Не важко знайти дані, що на 1945 рік на західних землях України «працювали» більше 150 фальшивих загонів «нібитоУПА». Всі чули(читали) як «працював» такий загін.

Мій дід, ледь не пофамільно згадував бандерівців - з описами хто де жив, хто кого застрелив. Власне кажучи їх впізнавали і здавали владі через роки після війни - сільська місцевість не дуже сприяє анонімності. А фальшиві загони УПА, як про мен, доцільніше створювати було для відслідковування та знищення справжніх.
pufik написав:
а Західній Україні жили і живуть люди, яких не так легко підкупити чи придобрити

Ти це ЗВаричу не розказував? А митникам, даішникам?
pufik написав:
Коли ми нарешті задумаємося, а скільки людей померло за те, щоб ми могли з вами жити у вільній, незалежній країні і головне в своїй країні?

Порівняй наклади україномовної літератури та періодичних видань 30 років тому і зараз - будеш здивований. Щось мені підказує, що якби померлі побачили життя людей за незалежності, то теж би були здивовані.
pufik написав:
Хто придумав електрозварку, яка дала можливість швидко робити техніку. Українець - Патон

Почитай біографію Патона, хоча б у Вікіпедії. Де народився, вчився, встановлювався як учений. Ти ж маєш знати, що розробка методів електрозварювання - це тільки одна з умов побудови танка. До речі, зверни увагу, що стається з насліддям Патонів в незалежній Україні.
pufik написав:
то зараз в нас могла б бути потужна країна в якої б не було вивернуте сприйняття світу, тобто якби так зробити щоб побільше вкрасти чи обдурити бо ж так все державне...

Гітлер з тобою б погодився. В 3-му рейху за "вивернуте" сприйняття світу саджали в концатбори. А твої дідусь з бабусею були б рабами у расово правильних людей.
pufik написав:
А той факт, що Бандеру арештували німці хіба говорить про те, що він був за фашистів?

Німці досить часто арештовували своїх союзників, коли вони переставали бути слухняними. Що зовсім не відміняє співпраці.
pufik написав:
яким було дуже добре жити при СРСР наговорили вам таку дурню, що так добре було коли все було нахаляву. Забудьте ті роки не хочете працювати нафіг бомжувати, ніхто вам нічим не зобовязаний

Правильно. Нахер народу ті перижитки тоталітарного минулого (безкоштовні освіта, медицина, житло і т.д.) - потрібно робити платними навіть вхід на кладовище. Ніхто не зобовязаний слідкувати, щоб люди скочувались у соціальну прірву, ставали злочинцями, бомжами, нариками. Можуть нічого не роботи, бухати - це в тоталітарному минулому за небажання працювати саджали в тюрму.

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 04 серпня 2010, 00:04 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
http://video.i.ua/user/3370951/42184/205572/
http://video.i.ua/user/3370951/42184/205573/
Какой маразм!!! Даже не знаю, как разговаривать со своими родственниками в Росси, если они смотрят такие фильмы.
Даже слов нет. Особенно вторая часть.
P. S. НИКОГДА МНЕ ЕЩЁ НЕ БЫЛО СТЫДНО, ЧТО Я РУССКИЙ...

Догори
 Профіль  

ПовідомленняДодано: 04 серпня 2010, 00:24 
Офлайн

Повідомлення: 4086
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
Жалко, що пана доцента прогнали, а то б він сказав... :-)
Як вже тою історією не крутять... Як циган сонцем.
А зі своїми родичами ти говоритимеш так само як і до цього.

Догори
 Профіль  

Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 37 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість

Ви не можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: