Сподобався форум - постав +1

УПА чи ОУН (сибірський погляд)

Політичні баталії. Тут можна смітити

Модератори: AndroVit, Igal

Re: УПА чи ОУН (сибірський погляд)

Повідомлення mike_fashist » 11 березня 2010, 23:42

Може і правда, а може і ні. Різні джерела з УПА повідомляють різні місця засідки на Лютце: дорога Ковель - Брест, дорога Ковель-Рівне. За німецькою версією Лютце загинув біля Потсдама в ДТП.
Те що бійці УПА смертельно поранили Ватутіна - це правда. І деякі теперішні українські націоналісти дуже пишаються цим.
Повністю всю сільську місцевість УПА контролювати не могли. В той же період часу на Волині активно діє радянський партизанський рух, який веде боротьбу і проти ОУН-УПА. Проти партизан, які сидять в лісі танки є неефективною зброєю. Авіація і артилерія вкрай потрібні на фронті.
mike_fashist

Повідомлення: 594
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 12 разів.

Повідомлення AndroVit » 12 березня 2010, 00:29

Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
AndroVit

Повідомлення: 4101
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Повідомлення sibstupa » 12 березня 2010, 13:36

Mike,+1000, Ви просто "кладезь знанєй"! Шкода, що може є танки, а може і нема :nez-nayu: Раз в 8-10 років буваю на Волині, зараз заплановано і такий облом!
Запитує Сибірська ступа:
А як там далі були справи у партизан Ковпака?
sibstupa

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Повідомлення mike_fashist » 12 березня 2010, 14:02

Ковпак на Волині тільки, так би мовити, був проїздом двічі: в рейді із Брянщини на Полісся і в Карпатському рейді. На постійній основі із березня 1943 року по на Волині діяв партизанський загін Федорова. Цей загін провів із 7 липня 1943 року по 14 березня 1944 року операцію "Ковельський вузол", знищивши при цьому 549 німецьких ешелонів на лініях Ковельського залізничного вузла. Про це навіть два художніх фільми є: "В лесах под Ковелем" і менш відомий "Подпольный обком действует" 4-та серія "Ковельский узел".
mike_fashist

Повідомлення sibstupa » 12 березня 2010, 14:19

Ще тут в сусідньому топіку про Героя Бандері ГУРУ форуму дискутували з Roman Mstuslavuhs і зачіпили трохи відношення місцевого населення до вояків УПА. Як можна взнати дійсне становище речей? Про ті події я мав щастя (народився трохи раніше :ya_hoo_oo: ) чути від рідних людей, які були по обидві сторони, яким на час подій було по 30-40 років. Сьогодні в живих їх майже не залишилось, сьогодні щось можуть повідати лише ті, кому на час тих подій було 5-10 років. Це різне бачення і мислення . Мій батько розповідав «очима дитини», не так як дід, це зовсім різні речі. Чим далі ми від тих подій, тим менше ясності. Ще відношення населення до воюючих сторін формували на користь собі самі сторони. Тут чималу ролю зіграли провокації. І гестапо і НКВД були майстрами таких справ. Не важко знайти дані, що на 1945 рік на західних землях України «працювали» більше 150 фальшивих загонів «нібитоУПА». Всі чули(читали) як «працював» такий загін. Колись по роботі знайомився з методами побудови надійної провокації і пізнав для себе багато цікавого. Серед гоблінівНКВДшників були світлі голови з аналітичним складом розуму, так вони організовували провокації «на контрастах». ДІЯ: просто переодягненими перевернути село, РЕЗУЛЬТАТ: розпач населення. ДІЯ «НА КОНТРАСТАХ»:завести в село діючий загін Червоної Армії, поспівати з дівчатами, подавати дітлахам кусочків цукру, а через годину після відходу завести другий фальшзагін УПА і зробити терор.РЕЗУЛЬТАТ: лють населення. Це тільки один приклад в арсеналі НКВД. Але й сама УПА, вірніше польова жандармерія-СБ постаралась також непогано, особливо коли йшла мобілізація до ЧА, ніхто особливо не розбирався, як той хлопчина чи чоловік був змобілізований. Часто страждала сімя. Не важко також знайти свідчення простих вояк УПА про їх ставлення до ПЖ-СБ, навіть після війни. Читав багато Канадських спогадів, не менш радянських. Всі пишуть гарно… про себе. Моя мати та батько через 14 років по війні об`єднали протилежні сторони в рамках однієї родини. Моїм дітям вже це не так важливо. Ще одне покоління і Україна буде єдина. А ми ВОЛИНЯКИ! Хтось писав, що пишаються національністю люди, які нічого не добилися в житті. Хтось казав, що є книжки, які роблять нас розумнішими, якщо їх не читати…
(Ваша Сибірська СтУПА)
sibstupa

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 81 разів.

Повідомлення Hapuga » 12 березня 2010, 23:10

Провокації-провокаціями ,але неварто забувати ,що жителі певного села знали хто де служить, чи в УПА ,чи ЧА,чи ще в якомусь збройному формуванні. На мою думку роль провокаторів НКВДистів штучно перебільшена,для того щоб приховати об"єм злочинів "бандерівців".
"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Hapuga

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:

Повідомлення pufik » 15 березня 2010, 00:01

Дякую тобі, Боже, що я не москаль...
pufik

Повідомлення: 123
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Повідомлення mike_fashist » 15 березня 2010, 00:38

mike_fashist

Повідомлення pufik » 15 березня 2010, 00:49

Ти так говориш що за СРСР армію не воювали українці... Нарахунок СРСР сама перемогла, то тут без америкосів точно не обійшлося... Хто придумав електрозварку, яка дала можливість швидко робити техніку? Українець - Патон... Так що тут таке питання....
Я думаю, якщо би СРСР не перемогла тоді німців, то зараз в нас могла б бути потужна країна в якої б не було вивернуте сприйняття світу, тобто якби так зробити щоб побільше вкрасти чи обдурити бо ж так все державне...
А той факт, що Бандеру арештували німці хіба говорить про те, що він був за фашистів? Той факт, що наш коханий СРСР знищив купу народу голодоморами, сибірами, цилинами тебе не обурює?
Знаєте, є думка, що Ви, а швидше ваша бабуся або дідусь були партійними виконвцями, яким було дуже добре жити при СРСР наговорили вам таку дурню, що так добре було коли все було нахаляву. Забудьте ті роки не хочете працювати нафіг бомжувати, ніхто вам нічим не зобовязаний.... ну це я відійшов від теми...
І так з слів одного поважного дідуся при розмові в тролейбусі у Львові, де я сам був присутній "Не подобається вам Україна, не подобається вам українська мова? Так в чому проблема, вперед на родіну, колія вже готова!!!"...
І отак буде зі всіма...
Дякую тобі, Боже, що я не москаль...
pufik

Повідомлення: 123

Повідомлення Hapuga » 15 березня 2010, 01:01

"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Hapuga

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:

Повідомлення mike_fashist » 15 березня 2010, 01:31

mike_fashist

Повідомлення bast » 15 березня 2010, 01:59

bast

Повідомлення: 1021

Повідомлення Fantoman » 15 березня 2010, 10:35

Fantoman

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Повідомлення toha » 04 серпня 2010, 00:04

http://video.i.ua/user/3370951/42184/205572/
http://video.i.ua/user/3370951/42184/205573/
Какой маразм!!! Даже не знаю, как разговаривать со своими родственниками в Росси, если они смотрят такие фильмы.
Даже слов нет. Особенно вторая часть.
P. S. НИКОГДА МНЕ ЕЩЁ НЕ БЫЛО СТЫДНО, ЧТО Я РУССКИЙ...
toha

Повідомлення: 3340
Подякував (ла): 9 разів.
Подякували: 15 разів.
Район міста:

Повідомлення AndroVit » 04 серпня 2010, 00:24

Жалко, що пана доцента прогнали, а то б він сказав... :-)
Як вже тою історією не крутять... Як циган сонцем.
А зі своїми родичами ти говоритимеш так само як і до цього.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
AndroVit

Повідомлення: 4101
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Поперед.Далі

Повернутись до Політика

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 1 гість