Сподобався форум - постав +1

Любительське та спортивне рибальство.

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 23 травня 2010, 19:46

Хто де, чим, як, на що і коли рибалить? Пропоную обговрити.
А особисто мене цікавить питання безкоштовного рибальсьтва на так званих орендованих точно невідомо чи то землі біля водойми чи то водойми (не путати з розплідниками риби і рибними господарствами), так як нагліють орендарі зовсім. Захожу вчора на зеленську водохранку покидати спінінг, а тут приходить чоловічок і заявляє що ловити не можна. Сперечатись не став так як не впевнений у правоті.
А що каже закон???
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Miron » 23 травня 2010, 23:08

На дамбі можна точно!!! Але смисла нема:( На орендованих озерах ті що приходять за мздой мають показати посвідчення що їм "паложено" її знімати, і що взагалі водойма приватизована.
Miron
 
Повідомлення: 352
З нами з: 13 березня 2010, 01:01
Подякував (ла): 4 разів.
Подякували: 1 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 24 червня 2010, 10:04

Всі водні об’єкти загальнодержавного значення є власністю держави, а отже власністю Українського народу. В західних областях, як і в більшості областей окрім півдня країни, всі водойми є водоймами загальнодержавного значення. Таким чином в користування надаються лише на умовах оренди і ніяк не можуть передаватись у приватну власність. В оренду водойми надають районні державні адміністрації. Для здійснення рибогосподарської діяльності чи надання послуг з організованого любительського рибальства орендарі повинні мати спеціальний дозвільний документ:
- для водойм до 10 га рибоводно-біологічне обґрунтування рибогосподарської експлуатації водойми погоджене управлінням рибоохорони та управлінням охорони природи;
- для водойм більше 10 га режим рибогосподарської експлуатації водойми затверджений Державним комітетом рибного господарства. України.
А для організації аматорського вилову риби орендарі які мають зазначені вище документи повинні розробити Порядок здійснення любительського рибальства погоджений з органами рибоохорони та відвести спеціальну ділянку водойми для надання цих послуг. Лише за наявності таких документів орендар має право продавати відловлювальні картки чи так звані ліцензії на вилов риби. Кожен орендар, який надає послуги з аматорського вилову риби на вимогу рибалки зобов’язаний пред’явити ці документи. В разі їх відсутності рибак-аматор має право безперешкодно та безкоштовно здійснювати вилов риби, оскільки в такій водоймі вся риба є об’єктом державної власності.
У випадку якщо орендар має документи на право здійснення рибогосподарської діяльності він може надати Вам право на риболовлю або відмовити. Особа яка здійснює збір коштів за відловлювальні картки повинна пред’явити документ який засвідчує її особу і надає право на збір коштів за надані послуги. Відловлювальна картка повинна містити назву водойми, її місце розташування, термін дії, вартість та інше. Повинна бути засвідчена підписом керівника та мокрою печаткою, а також мати порядковий номер. За сплачені кошти Вам повинні надати чек про сплату з обов’язковим записом у спеціальний журнал де реєструються всі рибалки-аматори. Також здійснювати організовані форми аматорського та спортивного рибальства можуть здійснювати об'єднання громадян за якими закріплено водойму. В таких організаціях практикується постійне або тимчасове членство яке і надає право на вилов риби.
І в будь-якому випадку рибалка аматор зобов’язаний виконувати Правила любительського та спортивного рибальства, а також вимоги виписані орендарем водного об’єкту.
За наявності посвідчення на безкоштовний лов риби мають право: інваліди І та ІІ груп; учасники війни та збройних конфліктів; учасники ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій, а також діти до 16 років.
Всі норми щодо здійснення любительського та спортивного рибальства прописані у Правилах любительського та спортивного рибальства, що затверджені наказом Державного комітету рибного господарства України за №19 від 15.02.1999 року. В свою чергу громадяни та посадові особи які порушують зазначені вище правила несуть адміністративну відповідальність відповідно до ст. 85 ч.3, ч.4 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Штрафні санкції від 34 до 640 грн. (залежно від виду правопорушення).

Відповідно до:
п. 1.2. Район дії Правил рибальства охоплює водойми таких умовних регіонів:а) Чорноморський;б) Азовський;в) внутрішні водойми.
п. 1.2.1. До Чорноморського регіону належать:
....
- усі внутрішні водойми Автономної Республіки Крим;
- інші внутрішні водойми в межах Одеської, Миколаївської та Херсонської областей.
п. 4.1. Любительський лов риби, інших водних живих ресурсів здійснюється:
- на водоймах загального користування — безкоштовно;
- на водоймах, наданих громадським об’єднанням для організації любительського рибальства:
- членам таких об’єднань — за їх членськими квитками;
- іншим громадянам — за платними відловлювальними картками, які видаються цими об’єднаннями. Вартість таких карток встановлюється громадськими об’єднаннями за погодженням з фінансовими органами Автономної Республіки Крим або відповідної області та з органами рибоохорони;
- на водоймах, де впроваджене платне рибальство, лов з берега, з човнів або з криги — за платними дозволами, що видаються органами рибоохорони.
Установлення плати за рибальство з берега допускається тільки на річках, площа водозбору яких не перевищує 50 тис. квадратних кіломертрів.
Право безплатного рибальства на водоймах, де впроваджене платне рибальство, а також на тих, що закріплені за громадськими об’єднаннями, надається (за наявності відповідного посвідчення):
інвалідам I та II груп;
учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС I та II категорій, а також дітям до 16 років.


Є лише три випадки коли ця норма не діє:
1. Водойма є об'єктом природно-заповідного фонду де рибальство заборонено;
2. Водойма використовується як технічна, лікувальна, питна де рибальство заборонено;
3. Водойма місцевого значення і використовується в режимі Культурного рибного господарства (КРГ) де Правила рибальства не діють, а діють правила встановлені користувачем.
Як відомо є багато водойм місцевого значення де можуть функціонувати КРГ, але і в такому випадку орендар зобов'язаний на вимогу рибалки показати Режим КРГ де прописані правила рибальства на даній водоймі.
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Fantoman » 24 червня 2010, 10:21

Деколи спінінг, деколи вудка з паралельним закиданням пружини-кормушки. Ставки, канави, кар'єри, рідко Турія, озера.
Рибу дуже виглушили браконьєрством (сітки, електровудки) - збереглися тільки дуже великі, глухі або охоронні законом озера.
Природно, коли людина бере в оренду бідну рибою орендовану водойму, зарибнює її і не дає ловити там рибу або бере за це гроші. Тим більше нашим людям покажи палець - відкусять по плече.
Fantoman
 
Повідомлення: 2613
З нами з: 01 червня 2004, 18:29
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 24 червня 2010, 10:25

Доречі, виліз ще один нюанс із Зеленською водохранкою.
Знайомі з дитиною виїхали (на пікнічок) посидіти на травичці, дитина зайшла у воду по коліна, прибігає тіпа сторож і начав верищати тут сидіти не можна бо санстанція його сношає, купатись також бо мовляв у нього риба (тоді ще був нерест). Так і напрягав своєю присутністю поки не переїхали у інше місце от такато фігня малята. А ось що каже Воронін Віталій Володимирович,
старший викладач кафедри господарського права:

Надання водних об’єктів на умовах договору оренди дозволяє вирішувати проблеми, пов’язані з відсутністю фінансування з боку держави заходів щодо їх відновлення, проведення риборозведення, організації місць відпочинку населення тощо. Крім того, водні об’єкти набувають господарів, які зацікавлені в їх збереженні і повинні сплачувати до бюджету відповідні кошти.
При цьому, на таких водних об’єктах має бути забезпечено загальне водокористування в межах, встановлених законодавством та договорами оренди. Право загального природокористування випливає з конституційного положення про те, що всі природні ресурси є власністю народу України, а кожний громадянин має можливість ними користуватися відповідно до закону [1]. Згідно із Законом України «Про охорону навколишнього середовища» громадянам надано право використовувати природні ресурси на праві загального та спеціального природокористування. При цьому гарантується загальне використання природних ресурсів для задоволення життєво необхідних потреб (естетичних, оздоровчих, рекреаційних, матеріальних) безоплатно, без закріплення цих ресурсів за окремими особами і без надання відповідних дозволів [2].
Водний кодекс України встановлює правило, відповідно до якого загальне водокористування здійснюється громадянами для задоволення їх потреб (купання, плавання на човнах, любительське і спортивне рибальство, водопій тварин, забір води з водних об'єктів без застосування споруд або технічних пристроїв та з криниць) безкоштовно, без закріплення водних об'єктів за окремими особами та без надання відповідних дозволів [3].
З метою охорони життя і громадян, охорони навколишнього природного середовища та з інших передбачених законодавством підстав районні і міські ради за поданням державних органів охорони навколишнього природного середовища, водного господарства, санітарного нагляду та інших спеціально уповноважених державних органів встановлюють місця, де забороняється купання, плавання на човнах, забір води для питних або побутових потреб, водопій тварин, а також за певних підстав визначають інші умови, що обмежують загальне водокористування на водних об'єктах, розташованих на їх території.
При цьому недостатньо врегульованим залишаються питання щодо загального водокористування на водних об’єктах, наданих в оренду, внаслідок чого достатньо часто виникають суперечки між орендарями водойм та громадянами, які роблять спробу реалізувати своє право.
Відповідно до ст. 47 Водного кодексу України, на водних об’єктах, наданих в оренду, загальне водокористування допускається на умовах встановлених водокористувачем за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду. При цьому водокористувач, який узяв водний об’єкт у користування на умовах оренди, зобов’язаний доводити до відома населення умови водокористування, а також про заборону загального водокористування на водному об’єкті, наданому в оренду. У випадках, коли водокористувачем, або відповідною радою не встановлено таких умов, загальне водокористування визнається дозволеним без обмежень.
Разом з тим норма, яка закріплена у останній частині вказаної статті не узгоджується з передуючими положеннями. Якщо умови загального водокористування встановлюються водокористувачем (орендарем) за погодженням з органом, який надав водний об’єкт в оренду, то цілком логічно встановити правило, відповідно до якого умови загального використання таких об’єктів є обов’язковою умовою, яка повинна визначатися при наданні водних об’єктів в оренду.
Зважаючи на те, що відносини між органом, який надає водний об’єкт у користування, і водокористувачем регулюються договором оренди, слід зазначити, що умови загального водокористування повинні встановлюватися саме в такому договорі, або в додатках до нього.
Узгоджуючи умови надання водного об’єкту в оренду орган державної виконавчої влади або орган місцевого самоврядування зобов’язаний визначити умови загального водокористування з врахуванням інтересів населення, яке традиційно проживає на території, яка прилягає до водного об’єкту.
Так купання, плавання на човнах та водопій тварин не може приносити шкоди водному об’єкту, а тому їх обмеження повинні бути мінімальними. Це може бути визначення окремих місць, або відповідного часу, коли вказані види загального водокористування можливі.
Що стосується рибальства, то його обмеження повинно здійснюватися виходячи з цілі оренди водного об’єкту. При цьому слід враховувати, що більшість водойм беруться в оренду саме для ведення рибного господарства. Якщо орендар вклав кошти на зарибнення, то в цьому випадку можливо введення плати за риболовлю, однак можна зробити виняток, наприклад, для дітей, інвалідів, чорнобильців в межах норми безоплатного вилову. Така норма може встановлюватися самим орендарем. Наприклад найрозумнішим задається варіант, поширений в Швеції, - риби з собою можна унести стільки, скільки твоя сім'я в змозі з'їсти за один день.
На даний час усі кошти, які беруться від людей за риболовлю, є напівлегальною діяльністю, тому що в основному все це здійснюється без сплати відповідних податків, а талони – у більшості своїй – папірці, які, в принципі, не мають юридичної сили. Перш ніж встановлювати плату, при наданні водойми в оренду насамперед треба визначитися у її собівартості, що включає запаси, які там уже є, і те, що людина вкладає. І на підставі цього вже можна розробляти ціну рибної ловлі на цьому об’єкті. Таким чином вартість рибної ловлі буде економічно обґрунтованою.
У випадку, якщо орендар не проводив запуск риби до орендованої водойми, то на нього розповсюджується правило, яке закріплено в ст. 17 Закону України «Про тваринний світ», відповідно до якого до спеціального використання об’єктів тваринного світу належать усі види використання тваринного світу (за винятком безоплатного любительського і спортивного рибальства що здійснюються з їх вилученням (добуванням, збиранням тощо із природного середовища) [4]. Таке використання повинно здійснюватися лише за відповідним дозволом чи іншим документом, що видається у встановленому порядку.
Для того, щоб здійснювати риборозведення на орендованому об’єкті, необхідно розробити певний режим рибогосподарської експлуатації. Це документ, який визначає наявність аборигенних тваринних форм у водоймі, дає рекомендації з раціонального використання водойми, збереження риби та й загалом щодо ведення рибного господарства у цьому об’єкті. При цьому, як вказують спеціалісти, більшість орендарів не розробляють такого режиму, а здійснюють, у прямому розумінні цього слова, розкрадання тих рибних запасів, які ще залишилися у водоймах, що завдає великої шкоди державним інтересам [5].
Крім того окремої уваги потребує питання інформування населення стосовно обмежень та заборон щодо загального водокористування. Це можливо робити шляхом встановлення інформаційних плакатів з обов’язковим повідомленням телефонів посадових осіб, які можуть таку інформацію підтвердити.
Таким чином, закріплення умов загального водокористування на водних об’єктах, наданих в оренду, у договорі оренди, а також своєчасне інформування населення про відповідні обмеження та заборони буде попереджати виникнення суперечок щодо порядку здійснення громадянами загального водокористування та дозволить належним чином врегулювати вказані відносини. Для цього необхідно внести відповідні зміни і доповнення у ст. 51 Водного кодексу України щодо змісту договорів оренди водних об’єктів.

Література
1. Конституція України від 28 червня 1996 р. // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.
2. Про охорону навколишнього природного середовища: Закон України від 25 червня 1991 р. № 1264-XII // Відомості Верховної Ради України. – 1991. – № 41. – Ст. 456.
3. Водний кодекс України від 6 червня 1995 р. № 213/95-ВР // Відомості Верховної Ради України. – 1995. – № 24. – Ст. 189.
4. Про тваринний світ: Закон України від 13 грудня 2001 р. № 2894-III // Офіційний вісник України. – 2002. – № 2. – Ст. 47.
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення sashoka » 24 червня 2010, 10:41

Аватар користувача
sashoka
 
Повідомлення: 19
З нами з: 16 червня 2010, 16:15
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 24 червня 2010, 11:01

Вже роздруковно при нагоді схожу.
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення kolokol4ik » 01 липня 2010, 15:39

Народ, давайте обговорим що? де? коли? на що? клює...
Якщо можна конкретніше коли? де? ловили і результат.
Може хтось знає хороші дикі місця.


:ya_hoo_oo: :ya_hoo_oo: :ya_hoo_oo: :ya_hoo_oo:
Лучше пузо от пива, чем горб от работы.
Аватар користувача
kolokol4ik
 
Повідомлення: 22
З нами з: 24 вересня 2008, 08:53
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення nekton » 01 липня 2010, 16:38

На ринку класно на гроші клює.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення БеЗнАдЕжНыЙ » 02 липня 2010, 00:09

Хто ж буде 'здавати' свої місця... Хх :nez-nayu:
когда вампир кусает человека,то человек становится вампиром. такое ощущение,что всех вокруг покусали бараны...
Аватар користувача
БеЗнАдЕжНыЙ
 
Повідомлення: 97
З нами з: 10 січня 2010, 10:57
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 1 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення nekton » 02 липня 2010, 00:24

Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 02 липня 2010, 08:47

Спінінг чи вудка?
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення nekton » 02 липня 2010, 09:15

Вудка
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Boris » 02 липня 2010, 10:51

Зазвичай краще з лодки ловити. Ловиш на досить універсальну штуку - "Мастирку" клює практично вся риба окрім хижаків. (продається за 5грн. у деяких риболовних магазинчиках, або вариш сам - на перший раз не рекомендую), червяк і т.д. і т.п.
Зранку - орієнтовно напів глубини;
Обідня пора - ближще дна;
Вечір - напів глубини, ближще поверхні.
Усі поради за умови ясної (маклохмарної) погоди, хоча не факт.
Ловиш так сказати у вікнах. мєлку рибку шоб не кумарила мож відгнати(приманити) сипнути на поверхню водойми трішки паніровочних сухарів.
Ну от і все у двох словах, удачі.
Чим більше менше ми їм більше - тим більше менше вони нам!!!
Аватар користувача
Boris
 
Повідомлення: 1023
З нами з: 04 травня 2005, 14:47
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.

Re: Любительське та спортивне рибальство.

Повідомлення Fantoman » 02 липня 2010, 11:11

Купуватимеш мастирку, заодно купи і макухи пару кг.
Запариш на ніч у термосі пару жмень - буде готова прикормка. В озері розсипай на місці закиду "хмаринкою".
Fantoman
 
Повідомлення: 2613
З нами з: 01 червня 2004, 18:29
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

cron