Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 23 серпня 2017, 20:42

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Міні-ГЕС на дамбі
ПовідомленняДодано: 30 квітня 2010, 09:02 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Цитата:
У селі Білин Рахівського району Закарпатської області почала роботу перша в Україні міні-ГЕС, яка не потребує греблі та водосховища. Її приводить у дію гірський потік. Станція оснащена на кошти українських інвесторів за сучасними технологіями. Вона вироблятиме 630 кіловат електроенергії за годину. Кошторисна вартість проекту, розробленого харківським ЗАТ «Регіон-інвест» – 262,2 тисячі доларів США

630 кіловат. Це 630*4=2520 фонарів можна забезпечити електрикою цілодобово. Якщо взяти що вони світять явно не 24 години а 8-12 то виходить десь 6000 фонарів.
Нам такої потужності явно не потрібно. Тому під наші реалії проект може коштувати 150 тисяч єнотів. Самоокупність виходить - менше 4 років.
У всьому світі вважається нормальним коли бізнес починає приносити прибуток на 6-8 рік. Це в Україні привикли сьогодні 100 вкласти щоб завтра вже мати 200% навару. Тому 4 роки це нормальний час.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 04 травня 2010, 11:19 
Офлайн

Повідомлення: 38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 1 разів.
Цікавий проект, я також над цим не раз думав, навіть саморобки деякі в голові крутились. Але саморобки не дадуть достатній ККД. Кілька вулиць освітленням можна було б забезпечити і це був би немалий прибуток.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 травня 2010, 16:01 
Офлайн

Повідомлення: 880
Район міста: Володимирська
все одно:

ІМХО - неймовірний проект. готовий вклонитися тому, хто вмовить поставити в Ковелі міні-ГЕС і якщо її поставля на протязі 3-х років

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 05 травня 2010, 18:43 
Офлайн

Повідомлення: 214
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 5 разів.
nekton написав:
.............. В карпатах такі використовуються.

Не варто порівнювати гірські річки та наші - у тих потенціальна енергія більша. Я особисто сумніваюсь, що у нас на дамбі мінігес вистачить на більше ніж освітлення тієї ж дамби. Зрештою, якщо серед нас є вумні фізики, то підрахуйте ККД падаючої води в нашій ситуації, враховуючи висоту та теперішні температурні режими нашого регіону, коли жарким літом вода ледве стікає, і... саму побудову цього комплексу (гм... мінікомплексу), думаю, ефективніше буде покрити трав'яні площі навколо дамби сонячними батареями. :-)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 16:33 
Офлайн

gregkov написав:
nekton написав:
.............. В карпатах такі використовуються.

Не варто порівнювати гірські річки та наші - у тих потенціальна енергія більша. Я особисто сумніваюсь, що у нас на дамбі мінігес вистачить на більше ніж освітлення тієї ж дамби. Зрештою, якщо серед нас є вумні фізики, то підрахуйте ККД падаючої води в нашій ситуації, враховуючи висоту та теперішні температурні режими нашого регіону, коли жарким літом вода ледве стікає, і... саму побудову цього комплексу (гм... мінікомплексу), думаю, ефективніше буде покрити трав'яні площі навколо дамби сонячними батареями. :-)

ККД може бути дуже високим, але сапа продуктивність міні-ГЕС не є великою. Якщо використати її для освітлення, наприклад, парку і кількох вулиць, то вона справді вигідна. Але існує ще кілька факторів:
1. Діти там купалися і будуть купатися
2. Обслуговування, тобто потрібна людина, яка в цьому буде добре розумітися, особливо на початкових етапах і коли почнеться зношування, а на заміну деталей у міста не буде грошей :men: .
3. Реально невеликий спад води для ГЕС, навіть при великому ККД, це невелика енергія. Те, що отримали в Карпатах у нас неможливо (дай ссилочку, для ознайомлення, може це просто хтось собі сам поставив).

Щодо використання дешевої енергії:
Існують так звані магнітні двигуни, Абрам колись такий бачив. Фактично вал обертається без прикладання сили, за рахунок взаємодії магнітного поля. Це справжній варіант. Якщо комусь цікаво, пишіть, розкажу детальніше.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 06 травня 2010, 21:46 
Офлайн

Повідомлення: 153
Подякували: 0 разів.
Район міста: був центр
zax13 написав:
Фактично вал обертається без прикладання сили

Perpentum Mobile?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 00:33 
Офлайн

jericho написав:
zax13 написав:
Фактично вал обертається без прикладання сили

Perpentum Mobile?

Я особливо не вникав в принцип роботи, приїду в Київ (до нормального нета) виложу ссилки на ютуб.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 11:48 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
По ГЕС. Якщо хтось зацікавався пошукайте в неті по запиту "ГЭС Ленева". Може тут є фізики які більш детально розтолкують що в нього за ГЕС

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 травня 2010, 17:35 
Офлайн

Про ГЕС такого типу, взагалі-то я чув. Річ хороша, і місту Ковель(та й не тільки), потрібна, так як може дійсно виробляти "дарову" електроенергію.
Але...і в тому іронія...шо ні владі , ні, тим паче, Обленерго, така штукенція не потрібна. Вони отримують непогані гроші і за ту, енергію, шо ми зара платим.
Як то кажуть, було б бажання.
А якшо за то візьметься якась людина, п.підприємець наприклад, то я чогось думаю, шо йому будуть "вставляти палки в колеса"

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 травня 2010, 22:55 
Офлайн

jericho написав:
Про ГЕС такого типу, взагалі-то я чув. Річ хороша, і місту Ковель(та й не тільки), потрібна, так як може дійсно виробляти "дарову" електроенергію.
Але...і в тому іронія...шо ні владі , ні, тим паче, Обленерго, така штукенція не потрібна. Вони отримують непогані гроші і за ту, енергію, шо ми зара платим.
А якшо за то візьметься якась людина, п.підприємець наприклад, то я чогось думаю, шо йому будуть "вставляти палки в колеса"

Дарову???? А зношування? Вирати на утримання? втрати при доставленні до споживача? Не так-то й багато буде тієї дарової енергії...

ІМХО це просто неможливо, поки що.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 травня 2010, 11:56 
Офлайн

zax13 написав:
jericho написав:

Дарову???? А зношування? Вирати на утримання? втрати при доставленні до споживача?

Тип таких електорстанцій зовсім другий, ніж інснуючіі. Матеріалоємкість технології - мінімальна. Зношування, через набагато нижчий рівень кавітації - теж на порядки нижчий він традиційних гідротурбін. Витрати на утримання - по моїм підрахункам, приблизно 1 чоловік на 100 кВт-ну установку. Доставка до споживача - наявні ЛЕП.
Повторюсь - було б бажання, а методи завжди знайдуться. Тим більше, шо це блочна система. Тобто не потрібно будувати величезний комплекс зразу, можна блоками: 1 МВт сьогодні, а ше один - через пів року чи раньше. Таким чином, навіть інвестицій не тре багато зразу.
Головна проблема сучасної людини не в тому, шо це дорого чи складно. Як свідчить практика, саме важче - ламати свої стереотипи, робити шось нове і корисне для суспільства, та й для себе в першу чергу. От попробуй доведи тому ЖЕКу чи меру, наприклад, що потрібно додатково 50 машин-сміттєвозів у місто. Їм то "в лом", як то кажуть, вони будуть місяцями язиками "чесати", шо трактор з прицепом - то краще ::yaz-yk:

zax13 написав:
ІМХО це просто неможливо, поки що.

Я теж колись думав, шо побудувати особняк за пів мільона у.о. людині (не політику) неможливо, але оказалось... шо то не так!!! :-) Виявляється - можливо, та ше й як!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 26 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі