Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 20 серпня 2017, 07:12

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 74 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Обман у супермаркетах та їхні охоронці
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2010, 19:13 
Офлайн

Повідомлення: 901
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 4 разів.
Район міста: Ковель-ІІ
Хтось мав з цим справу? Як все обходился?
Хотілося б задати нашим юристам деякі питання з цього приводу. По-перше, чи зобов'язаний я залишати свої речі у камерах схову (і чим це юридично регламентується)? У яких випадках я винен за пошкоджений (скажем, якщо розбив пляшку чогось) товар? Які права має охорона в супермаркетах, чи може вона перевіряти особисті речі?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Обман у супермаркетах
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2010, 19:31 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Якщо на камерах схову напис "Адміністрація не несе відповідальності за збереження" - можеш не залишати. Перевіряти речі права не мають. Вони мають право лише затримати до приїзду міліції.
А загалом почитай http://cripo.com.ua/?q=%F1%F3%EF%E5%F0% ... F5&x=0&y=0
Скажу що на касі мене реально обманювали своїми розповсюдженими методами двічи в Вопаці. Один раз замість однієї "Растішки" пробили упаковку з 4-х. Другий раз замість 1 пакета пробили 10. Оба обмана виявив відразу як відійшовши від каси (є звичка підраховувати на яку суму буде чек в той момент коли кладу товар в кошик) гроші вернули без проблем.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2010, 19:41 
Офлайн

Звичайно це ті випадки що я виявив. Цілком ймовірно, що на 1-2 гривні в інших випадках обдурювали. Але в супермаркетах чеки завжди дивлюся відходячи від каси. так що не помітити міг тільки різницю в цінах між наприклад 2,69 і 2,96 а от кількість та лівий товар - більше не було такого.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2010, 19:51 
Офлайн

Повідомлення: 4080
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
У "Нашому краї" перед Великодніми святами був в ходу такий спосіб продажу малоходового товару. Поруч з акційними кукурудзою і горошком ставили банки з горошком неакційним, при чому цінник на нього не поклали (чи сховали). Він був майже на гривню дорожчий. Не кожна людина, дійшовши до каси і виявивши (якщо рахувала), що треба заплатити на гривню - дві більше, стала б повертати товар. Я став. Тут же з кишені однієї з працівниць появився цінник і влігся на упаковки з неакційним горошком.
Про сумки та інше - якщо адміністрація не відповідає за збереження - можеш туристичний рюкзак проволокувати. Охорона не має законного права тебе затримувати. Якщо вони вважають, що ти щось поцупив - хай викликають міліцію. Врешті-решт я ні разу не бачив, щоб якась жіночка залишила свою сумочку (на півмішка розміром) в тій камері схову. І нхто на жінок з сумками в торговому залі рота не розкриває.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 квітня 2010, 20:36 
Офлайн

Повідомлення: 4949
Подякували: 35 разів.
Ніколи не залишаю сумки та речі в камерах схову, навіть, якщо їх охороняють. Бо не зобов"язаний законом їх залишати, а те, що супермаркет придумав власні закони - це їх проблеми.
Охоронець, як правило - це простий цивільний хлопчина із бейжиком "Охоронець". Посвідчення працівника міліції, він не має. Того й слухати його ніхто не зобов"язаний. Він може тільки викликати міліцію... В речах він взагалі не має права ритися, та й фізичну силу до Вас тоже не має права приміняти!!
Його права -ніже плінтуса, мало хто там може бейжика ниципити :-)
Розбив пляшку? А хто розбив? А де докази? А давайте відео подивимося.... а та пляшка сама впала, бо її поставили на край прилавка...

Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 09:07 
Офлайн

Повідомлення: 435
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 15 разів.
Охоронник має свої права і обов"язки, які регламентовані і визначені функціональними обов"язками та посадовою інструкцією. Невиконання тягне за собою певні негативні наслідки. Спробуй КОТ, сказати свому директору, що він ніхто і ніже плінтуса. То ж у випадку коли Вас затримують вони на то мають право. Питання огляду вашої сумки і особистого огляду теж можуть зробити, але. Для цього має бути:
1) спеціально відведене і обладнане приміщення;
2)огляд проводиться особою однієї статі;
3)присутні мінімум 2 поняті однієї статі з оглядаємим;
4)складається протокол огляду і вилучення;
після чого викликається правоохоронні органи, а далі питання суми: або кримінал, або адмінка. Якщо хтось тут почне знову качати права, то скажу зразу: затримання злочинця чи правопорушника є громадянський обов"язок навіть без бейджика.
Кожен поважаючий себе супермаркет має систему відеонагляду. Знаю знаю цифрове відео, але це вже проблеми затриманого доказувати в суді, за свій рахунок експертизу, що це монтаж.
Сумки лишати в камерах схову ви не зобов"язані, але коли у вас в сумці буде товар ідентичний магазинному проблем не уникнути. І взагалі якщо вас затримали і є за що, то ви навряд чи будете качати права, а тихенько заплатите в нному розмірі за викрадене і не будете ходити до того закладу. А просто так до вас ніхто не докулупається, якщо звичайно не провокувати.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 09:10 
Офлайн

Питання обману касирами - окрема тема. Одним постом не опишеш. Просто треба бути уважним і не спішити відходити від каси не звірившись з чеком.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 09:32 
Офлайн

HotBird написав:
взагалі якщо вас затримали і є за що, то ви навряд чи будете качати права, а тихенько заплатите в нному розмірі за викрадене і не будете ходити до того закладу.

А десь вище проскакувало питання "Як вкрасти в супермаркеті щоб мене не затримали"? А ти весь свій пост зводиш до того що покупець винен. Мова йшла більше про те як уникнути хамства від працівників супермаркету і охоронців коли я просто прийшов купити наприклад хлібину.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 12:02 
Офлайн

Подивись на себе: як ти до людей, так і аукнеться. Я розповів правові можливості і наслідки. Можливо кумусь буде у пригоді.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 12:20 
Офлайн

А при чому тут мій директор? У мене директор не охоронець супрмаркету! І взагалі - де тут логічне пояснення?
Ти описав ситуацію, де покупець вкрав щось. тоді да - згідний. Обшук - свідки, пртоколи, міліція.
А якщо я нічого не крав, то на яких підставах той охоронець має право до мене циплятися? А може йому показалося щось? А для обвинувачення - потрібні грунтовні докази - нехай навіть те саме відео. Вот якщо на відео буде видно, як покупець щось вкрав - вот тоді по повній програмі. А так - вони ниже плінтуса, нехай ходять слідом і дивляться за клієнтом. А згідно конституції - нас має паво затримати тільки працівник мілції за підозрою в адмін. порушені. А не простий цивільний бейжик-охоронець, у якого (в більшості) не має посвідчення працівника міліції. Вибач, но не підкорятися йому я маю конституціяне право. І з якого часу внутрішні накази для охоронців вищі за права людини?
А щодо товару у моїй сумці, а чого я повине доказувати - виправдовуватися.. нехай вони доказують законними способами.

Помните все! Когда мы даем взятку, берем взятку, творим преступление, делаем вид, что не замечаем беззаконие, проходим мимо нуждающегося в помощи и так далее, - мы не просто предаем этих парней и мужчин, мы повторно их убиваем.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 12:49 
Офлайн

HotBird написав:
Охоронник має свої права і обов"язки, які регламентовані і визначені функціональними обов"язками та посадовою інструкцією. Невиконання тягне за собою певні негативні наслідки.

Це внутрішні керівні документи. Вони мене, як відвідувача магазину, абсолютно не хвилюють. Може ще в інструкцію хтось заб'є право охоронця підганяти покупців штурханами, щоб швидше скуповувався? Інструкція не повинна суперечити чинному законодавству.
HotBird написав:
То ж у випадку коли Вас затримують вони на то мають право. Питання огляду вашої сумки і особистого огляду теж можуть зробити, але. Для цього має бути:
1) спеціально відведене і обладнане приміщення;
2)огляд проводиться особою однієї статі;
3)присутні мінімум 2 поняті однієї статі з оглядаємим;
4)складається протокол огляду і вилучення;
після чого викликається правоохоронні органи, а далі питання суми: або кримінал, або адмінка. Якщо хтось тут почне знову качати права, то скажу зразу: затримання злочинця чи правопорушника є громадянський обов"язок навіть без бейджика.

Стаття 29.
Кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність.
Ніхто не може бути заарештований або триматися під вартою інакше як за вмотивованим рішенням суду і тільки на підставах та в порядку, встановлених законом.
У разі нагальної необхідності запобігти злочинові чи його перепинити уповноважені на те законом органи можуть застосувати тримання особи під вартою як тимчасовий запобіжний захід, обґрунтованість якого протягом сімдесяти двох годин має бути перевірена судом.
Кожному заарештованому чи затриманому має бути невідкладно повідомлено про мотиви арешту чи затримання, роз'яснено його права та надано можливість з моменту затримання захищати себе особисто та користуватися правовою допомогою захисника.
Кожний затриманий має право у будь-який час оскаржити в суді своє затримання. Про арешт або затримання людини має бути негайно повідомлено родичів заарештованого чи затриманого.
Це - з Конституції України.
Питання :
1. "коли Вас затримують вони на то мають право" - яке право? Назву і дату реєстрації закону, пліз.
2. Яким законом охоронці в магазинах стали уповноваженим органом?
3. Чи справді затриманим роз'яснюють їх права?
4. Як організовується оповіщення родичів?
HotBird написав:
Кожен поважаючий себе супермаркет має систему відеонагляду. Знаю знаю цифрове відео, але це вже проблеми затриманого доказувати в суді, за свій рахунок експертизу, що це монтаж.

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ
Стаття 62.
Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Ніхто не зобов'язаний доводити свою невинуватість у вчиненні злочину.
Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
У разі скасування вироку суду як неправосудного держава відшкодовує матеріальну і моральну шкоду, завдану безпідставним засудженням.
КРИМІНАЛЬНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ
Стаття 2. Підстава кримінальної відповідальності
2. Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
HotBird написав:
Сумки лишати в камерах схову ви не зобов"язані, але коли у вас в сумці буде товар ідентичний магазинному проблем не уникнути. І взагалі якщо вас затримали і є за що, то ви навряд чи будете качати права, а тихенько заплатите в нному розмірі за викрадене і не будете ходити до того закладу. А просто так до вас ніхто не докулупається, якщо звичайно не провокувати.

Навряд чи тут зібралися виключно магазинні злодюжки - ті самі знають всі потрібні статті. А от коли деякі особи вважають посадову інструкцію вищою за закон і Конституцію, то потрібно вміти поставиити їх на місце.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 12:59 
Офлайн

Юристи радять як захистити себе від охоронця в супермаркеті: викликайте міліцію, привертайте увагу натовпу і стежте за тим, щоб вам не підкинули товар. Якщо вас побили— вимагайте показати запис відеокамер.

Якщо охоронці супермаркету підозрюють вас у крадіжці товарів, а ви упевнені, що нічого не брали:
1. У жодному разі не йдіть з охоронцями в їх кімнату. Піднімайте галас і привертайте увагу інших покупців.
2. Якщо охоронці продовжують наполягати на обшуку, самі дзвоніть в міліцію і викликайте наряд. Чекайте правоохоронців біля кас на очах у публіки і уважно стежте, щоб вам в сумку або кишені що-небудь не підкинули.
3. Пам'ятайте, що проводити обшук можуть тільки співробітники міліції у присутності понятого. Якщо ви жінка, то має право вимагати, щоб вас обшукували виключно жінки.
4. Якщо охороні все ж удалося затягнути вас силоміць в своє приміщення і провести обшук, але під час нього нічого не було знайдено:
-відразу ж викликайте міліцію і пишіть заяву;
-вимагайте скласти протокол і узяти свідчення в охоронців. Також допоможе запис відеокамер, наполягайте, щоб копію запису вилучили і долучили до справи;
вимагайте судмедекспертизи, під час якої з вас повинні зняти побої. Якщо садна і синяки невеликі, вам краще поквапитися.

Від себе - прикололо " Якщо ви жінка, то має право вимагати, щоб вас обшукували виключно жінки.". Тобто у мене, чоловіка. нема права вимагати, щоб мене обшукували представники певної статі :-) :-) :-)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 14:02 
Офлайн

Во во. це те, про що я й писав коротко, прсто AndroVit не полінувався розписати усе.
Просто охоронець буде втирати те, що писав хотбьорд - людині, яка від цього далека і не знає - що таке конституція :-)

і ще одне - у біьшості у нас сучасні мобілки із гарними відеокамерами - пам"ятайте, ми маємо повне право, згідно Конституції знімати усе на відео - що із нами відбувається. Знімайте, не соромтеся!!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 14:09 
Офлайн

Пропоную створити тему - "Як правильно поводити себе із охоронцями" :-)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 квітня 2010, 14:18 
Офлайн

KOT написав:
Во во. це те, про що я й писав коротко, прсто AndroVit не полінувався розписати усе.

AndroVit написав:
Злий військовий пенсіонер - незручний противник. Вміння писати, знання куди писати і купа вільного часу.

KOT написав:
Просто охоронець буде втирати те, що писав хотбьорд - людині, яка від цього далека і не знає - що таке конституція :-)

Ну не настільки він далекий, наскільки я знаю :-): . Просто в кожного своє бачення і це його право, поки не ущемлює права інших людей. І бажано слово Конституція в значенні Конституція України писати з великої літери. :ry_car:
KOT написав:
і ще одне - у біьшості у нас сучасні мобілки із гарними відеокамерами - пам"ятайте, ми маємо повне право, згідно Конституції знімати усе на відео - що із нами відбувається. Знімайте, не соромтеся!!

по-перше не у всіх :ne_vi_del: Он у Тохи "загубилася"
по-друге знову цифровий запис з усіма витікаючими
по третє вроді б на дверях супермаркетів є графічне попередження про заборону зйомки. Хоча ми не зобов'язані розуміти графічні натяки і читати все вивішене в залі. Складне питання.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 74 повідомлень ]  На сторінку 1, 2, 3, 4, 5  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: