Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 18 листопада 2017, 05:48

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 104 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Когда уйдем со школьного двора...
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 01:55 
Офлайн

Повідомлення: 343
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Це лише форум.Засіб спілкування.Річ нематеріальна.Ми навіть боїмось признатися,хто ми є насправді.Виступаєм під ніками.Цим "купуємо"собі свободу висвітлювання думки.Але це справа добровільна.Був один шанс матеріалізації думки-залити каток-але так і не вийшло.Це вже на слідуючу зиму.Давайте зробим щось для нашої дітвори.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 11:17 
Офлайн

Повідомлення: 4086
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
toha написав:
А чем Вам, прошедшим советскую школу, она не нравиться? НВП - согласен, но как тогда получались офицеры? А что плохого в дисциплине?

Точно знаю, що початкова військова підготовка (якщо я так зрозумів НВП) не потрібна. Коли юнак не знає звання... Стройова підготовка- в мінусах. Автомат більшість бачили на малюнках. На КМБ ми з ними починали з нуля. І взагалі з того, що написано в програмі вони не знали майже нічого. Та і програму в 99% шкіл при нинішньому стані шкіл і армії виконати неможливо при всьому бажанні.
З приводу дисципліни. Вона річ добра. Але іду на ліричний відступ.
Коли я вчився в 5 класі наша вчителька з укр.мови захворіла. На заміну запросили пенсіонерку. Звали її Куц Євдокія Романівна. Я досі пам’ятаю ті відчуття безсилої образи коли вона за дрібні упущення в завданні робила всесвітній розбір і ставила замість звичних в таких випадках 5- чи 4+ "лебедя". Аргументи - я вчитель, мені видніше. Цей аргумент у них основний на всі випадки життя. Вони не розуміють, що визнання своїх помилок - ознака сили, а не слабкості.
У більшості країн світу офіцерів виховують без НВП, до речі досить давно предмет називається "захист Вітчизни".
toha написав:
Или Вы предлагаете устроить Гарлем в наших школах? Что б каждый мог послать препода, нас...ть на учебу, перо вставить "кл. руководиделю"?

До цього потихеньку іде на сході України. В містечках і селищах, де купа людей сидять без роботи і починають пиячити, нюхати, колотись. Якщо ще трохи протягнеться фінансова криза в Україні, то так і буде. Тут ми переходимо в галузь стану справ в державі.
послать препода - дрібне хуліганство; перо вставить "кл. руководиделю - нанесення тяжких тілесних ушкоджень; нас...ть на учебу - його справа, землекопи, вантажники теж потрібні. Отримає довідку і хай служить прикладом школярам.

Я не претендую на роль пророка в освіті. І починав цю тему, думаючи, що батьки школяриків підтримають мене. Давайте залишимо в спокої моє військове минуле (toha) і зосередимо увагу на сьогоденні наших дітей.
Один висновок по темі з написаного я можу зробити - більшості не подобається шкільна програма. Це уже один результат.
На роздуми з приводу відносин учнів і вчителів мене підштовхнули. Це невдячна тема і абсолютної істини тут бути не може.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 12:47 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
AndroVit написав:
послать препода - дрібне хуліганство; перо вставить "кл. руководиделю - нанесення тяжких тілесних ушкоджень; нас...ть на учебу - його справа, землекопи, вантажники теж потрібні.

Ага. Вот эти то как раз и пойдут мешки таскать или землю копать. :ne_ne_ne:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 13:07 
Офлайн

toha написав:
Ага. Вот эти то как раз и пойдут мешки таскать или землю копать. :ne_ne_ne:

Можна подумати. що при нинішній системі освіті немає реальних кандидатів на довідку замість атетстату. І співробітники відділів у справах неповнолітніх від відсутності роботи мух по кабінетам ганяють.

Ми виходимо знову за рамки теми. Нинішній стан справ в державі породжує психологію правового нигілізму, агресивність.
В принципі ви з vana мене майже уговорили.
Не треба чіпати школу. Нинішня вона зробить те саме, що робила колись - обатестачує (видає атестати) наліво і направо. З цією задачею вона справляється на 12+.
Відмінники ідуть в бюджетники і тихо скніють до пенсії на мізерних зарплатах, якщо доживуть до пенсії. Вчителі, медики, інженери - ось типовий шлях відмінника, медаліста.
Ті, кому атестати видали щоб не псувати статистику, ідуть у бізнес, кримінал, владу. Скоро ці три слова будуть писатися злитно.
Купивши теплу посаду, диплом можна купити. Навіть вчене звання. Що вже казати про атестат. І живуть набагато краще своїх однокласників, у яких списували колись.
Ви, toha, i vana прагматично праві. На всі 100%.
Це я, наївний ідеаліст, хотів, щоб щось змінилося в цьому світі. Хоч для наших дітей.
Бачу, що помилявся.

Востаннє редагувалось AndroVit в 19 лютого 2010, 20:55, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 13:25 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
AndroVit написав:
Відмінники ідуть в бюджетники і тихо скніють до пенсії на мізерних зарплатах, якщо доживуть до пенсії. Вчителі, медики, інженери - ось типовий шлях відмінника, медаліста.Ті, кому атестати видали щоб не псувати статистику, ідуть у бізнес, кримінал, владу.

Прямо в точку.
AndroVit написав:
Це я, наївний ідеаліст, хотів, щоб щось змінилося в цьому світі. Хоч для наших дітей.

Хотеть, как говориться, не вредно - вредно не хотеть.
Зря так рано руки опускаете. Пусть молча, но со многим из сказанного вами я согласен. Просто считаю, что не стоит ещё больше разжевывать вами сказанное.
Ваши посты и так иногда дочитать полностью занимает много времени :-): .
Во всяком случае, в вопросе про 10-ти летнее образование я обеими руками ЗА.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 13:35 
Офлайн

Я не опускаю руки. Коли я припиняю виступи, то повідомляю про це в прощальному слові. Я беру тайм-аут. Почекаю ще виступів.
toha написав:
Ваши посты и так иногда дочитать полностью занимает много времени :-): .

А обдумати і написати - ще більше часу. В мене його поки вистачає. Ви теж знаходите.
toha написав:
Просто считаю, что не стоит ещё больше разжевывать вами сказанное.

Якби я спілкувався особисто з Вами, то викладання матеріалу підлаштовував би під конкретного слухача, читача. Може є люди. кому думку треба донести в більш "удобоваримом виде". А так на обдумуванні я економлю Ваш час, який Ви тратите на читання. :hi_hi_hi:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 16:07 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
Цитата:
Я думаю, что в ближайшем будущем мозг не изменится, а вот способности, которые нельзя ни купить, ни воспитать, станут источником апартеида. Но структурно мозг не изменится, потому что никаких поводов к тому, чтобы ему развиваться, нет. Я не вижу нагрузки на мозг современных детей. Раньше, в эпоху социализма, советские троечники на Западе становились отличниками. Советские люди жили в системе двойных стандартов, которые заставляли их мозги работать. Существовала чудовищная социальная сегрегация – партийная, хозяйственная. У любого ребенка была двойная жизнь, начиная с детского сада. И это приводило к тому, что мозг был всегда напряжен, мобилизован, расходовал больше энергии. Это значит, что в единицу времени между нейронами образовывалось больше связей, а, следовательно, в такой мозг можно было «закачать» в долговременную память больше информации.

Неправда, что современный российский школьник получает больше информации. Учебники по сравнению с 70-ми годами упрощены. Сейчас мы идем к западному образцу, который и нацелен на то, чтобы держать максимальное количество людей при минимальном уровне знаний. То есть на таком, чтобы потом, если понадобится, можно было обучить. У нас был другой принцип – нас обучали всему, и это могло не понадобиться.

Болонская система – это уничтожение высшего образования. Сейчас в медицинских вузах планируется ликвидировать 400 кафедр. То есть задача - уменьшить, минимизировать интеллектуальный статус врачей. А потом выдергивать из этой массы отдельных интеллектуалов и образовывать их в системе последипломного образования.
С.В. Соловьёв

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 17:16 
Офлайн

AndroVit.У цієї вчительки-пенсіонерки "клікуха" була часом не "Киця"?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 17:40 
Офлайн

Так, "Киця". Про це не важко здогадатись з її прізвища. І що це міняє?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 17:53 
Офлайн

Та не міняє нічого,власне.Просто з того,що Ви за неї пишете...Це ж треба.Стільки десятків років пройшло.Вона мене не вчила.Я знайомий з нею заочно.Вона вчила мою старшу сестру.Ще тоді чув від неї "Киця".І опис схожий з Вашим.Колись ,може рік назад балакав з сестрою,і в розмові сплило слово "киця".Звичайно ми з теплом і вдячністю згадуємо своїх вчителів.Але за неї в сестри не знайшлося гарних слів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 17:59 
Офлайн

Ну тоді Ви може зрозумієте мою позицію у питанні відносин учнів і вчителів. Більшість зі своїх шкільних педагогів я згадую з теплом і вдячністю. Але ось такі мадами псують життя учням від інституту до пенсії, а це приблизно 30 років. І нема від них захисту. Ми, дорослі, схильні більше вірити дорослим, ніж дітям, бо вони (діти) великі фантазери.
А щодо того, що "стільки десятків років пройшло" в мене є стандартна фраза: "я не злопамятний. Просто злий. І пам’ять маю добру".

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 19:24 
Офлайн

І це при тому,що моя сестра дуже любила предмети" укр.мова","укр.літ"(згадав наші щоденники).Незважаючи на отаку Кицю.Писала прекрасні твори.Уявляєте,під час мого екзаменаційного випускного твору в 10-у класі сусід по парті витягує з-за пазухи шпаргалку-а це оригінальний екзаменаційний твір моєї сестри,багаторічної давності і з іншої школи.Отак.Вона писала вільну тему.Епіграфом взяла такі слова-(знаки пунктуації не знаю)-Де ж там квіти з там-тих літ?-Дівчата позривали.-Де ж дівчата з там-тих літ?-За хлопцями пішли вслід.-Де ж там хлопці з там-тих літ?-На військовий пішли шлях,та не повернулися.Щоб життя було,щоб квіти цвіли.AndroVit.Ви прямо повернули мене на хвильку в дитинство.За що вдячний Вам.А вчитель...Вчитель повинен бути від Бога.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 лютого 2010, 00:24 
Офлайн

vana написав:
А вчитель...Вчитель повинен бути від Бога.

Отож. А реально і від Бога і часом від конкуруючої організації і те, що називається "ні риба, ні м’ясо". Дивним було б чекати, що серед тисяч випускників педагогічних вузів нема "тихих трієчників" і тих.які дивом уникнули відрахування. Але не в них питання. Просто вчитель сам по собі невелика сила. Так, бувають чудові педагоги, методисти. Але до визнання їх методики правильною їм доводиться з боями її відстоювати. А потім це вчення силоміць заставляють впроваджувати всіх і всюди. І як завжди ламають дрова. Основна сила в педагогіці - чиновники від педагогіки. А вгадайте, хто іде в усілякі міськ - рай- олбл- "ВО" (відділ освіти). Ті, хто не знайшов себе в школі, або не вважає школу місцем, де хотілося б працювати. Як і всюди у нас - хто вміє працювати - працює, а хто не вміє - керує. От ті "біженці зі шкіл" і диктують волю більш-менш справжнім педагогам. Або педагоги за покликанням виконують незвичну для себе адміністративну роботу.
Коли я вчився, новим словом в педагогіці були опорні конспекти по методиці Шаталова. До речі, чудова методика, як на мій погляд. За допомогою кількох чітко продуманих і легко засвоюваних символів в роботу включались декілька видів пам’яті. Судячи по зошитам мого школяра її забули навіть в тій школі, де вона вперше з’явилася в Ковелі. Не вписалася в офіційну доктрину? Дарма. Мені, наприклад, вона пригодилась під час навчання у ВНЗ.
На протязі вихідних періодично заглядав на цю сторінку. Майже постійно були гості, котрі переглядали її. От і зараз ще хтось читає. Хочеться сподіватись, що хтось із цих гостей сайту - вчителі, і вони винесуть для себе щось про наш погляд на школу.
А поки ще одне побажання - якщо не можна обійтися без домашніх завдань на вихідні, то чи не варто було б їх задавати в об’ємі меншому, ніж в будні, або простішими?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 лютого 2010, 19:27 
Офлайн

Повідомлення: 2964
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста: Черьомушки
Ще одне: реферати, як засіб кругообігу паперу в державі....
Схвалюю позицію багатьох вчителів гімназії, які рефератів учням зовсім не задають. Як вони кажуть. це не є засобом виміру знань учня.
Бо учні (в повальній більшості) реально їх не готують, а підбирають те, що хтось викинув у велике сміттєзвалище інтернету, не опрацьовують списане...
А є навіть такі вчителі (сором вам!), які виставляють оцінки за кількістю листків у рефераті, при цьому навіть не питають про що там написано.... Складають на полички для краси?

:du_ma_et: Тут ще можна розворушити великий пласт "паперової" частини нашої освіти - курсові, дипломні, контрольні і т.п..... (підхід до їх виконання-купування)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 лютого 2010, 19:51 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
10 років назад шиком був реферат надрукований. Зараз нормальні викладачі які дають реферати приймають лише писаним ручкою. Сенс - напише, то хоть щось запамятає.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 104 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: