Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 21 жовтня 2017, 20:52

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 104 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Когда уйдем со школьного двора...
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 09:16 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
AndroVit написав:
а)вміти мислити, не тупо зазубрювати щось, а відслідковувати причинно-наслідкові зв’язки

Этому учат в ВУЗах
AndroVit написав:
б)не боятись відстоювати свою думку,

Это воспитание родителей
AndroVit написав:
в)тягнутись до знань, бо нема відрази до них

Этому жизнь
AndroVit написав:
г) володіти комплексом потрібних побутових навичок (столярні і токарні роботи мало кому придалися,а от роботи при виконанні ремонту вдома не завадили б)

Опять же папа-мама, ну или уже ПТУ
AndroVit написав:
д) трохи юридичних знань в об’ємі, що стосуються і стосуватимуться після школи їхніх прав

К сожалению чаще всего свои ошибки - т.е. опять таки жизнь.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 09:38 
Офлайн

Повідомлення: 4082
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
Може я і забагато "розмахався шашкою". Може і дарма хочу, щоб школа вчила тому, чому вчать ВУЗ, ПТУ, життя і тато з мамою. Проте, починаючи цю тему, я бажав, щоб щось таки змінилося в наших школах. А що саме -обговорити з вами, форумчани. Адже більшість дітей ходить до школи з примусу. Виконання домашніх завдань, особливо на початку навчання - це трагедія для дітей і втрачені нерви для батьків.
Ця тема створювалася до обговорення ВР переходу на 10-річку. Так що терміни навчання справді обговорювати толку мало. А от наповнення шкільного курсу якщо є бажання, то можна. Особисто я досі вважаю що з шкільною програмою не все добре.
Якщо ви не бажаєте щось змінити - це ваша думка і я її теж поважаю.
Якщо ж вам все-таки хотілося б щось змінити в освіті дітей - пишіть свої пропозиції

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 10:02 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
До речі не ми одні переймаємося перенасищенням програми
Цитата:
Вчителі шкіл часто-густо завищують оцінку знань учнів і причиною цього є їх висока оцінка власної роботи. А високі показники успішності спонукають Міністерство ускладнювати шкільні програми, – нарікає начальник управління освіти Луцькради Сергій Калуш. Про це він сказав на підсумковій колегії, – повідомляє інтернет-видання «Волинська правда».

За словами пана Калуша, «планка» освіти стає настільки високою, що більшість учнів «навіть не намагаються «стрибати», а плавно під нею проходять… Самі гордяться, а батьки радіють, коли вдається списати контрольну, а взятий з Інтернету реферат видати за свій… А вчителі це бачать і мовчать… Взагалі в Україні, хоч і боїмось ми, але можна говорити про «обман в освіті»

Щодо ускладнення шкільних програм, то пан Калуш зауважив, що «до програм входять елементи вищої математики. Вчать по три іноземні мови, курс біології в школах майже такий як у вишах… Статистика каже, що більшість випускників вишів не володіють жодною іноземною мовою, а що вже говорити про випускників шкіл. Але вчать по три…»

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 19:05 
Офлайн

nekton написав:
До речі не ми одні переймаємося перенасищенням програми
Цитата:
Вчителі шкіл часто-густо завищують оцінку знань учнів і причиною цього є їх висока оцінка власної роботи. А високі показники успішності спонукають Міністерство ускладнювати шкільні програми

В мене не вистачило б лаконізму так чітко сформулювати проблему. Так що в питанні чи не потрібно було б щось ампутувати зі шкільної програми, я не одинокий. ::yaz-yk:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 19:55 
Офлайн

Повідомлення: 343
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
І все-таки-що ми хочемо від школи для наших дітей?Я вважаю ,що основне покликання школи-формування і розвиток особистості дитини.І тоді стає неважливою кількість шкільних предметів та особливості програми.І ще-крилатий вислів-ученик-это не сосуд,который надо наполнить,а факел,который надо зажечь.І це таки так.На мою думку-ЦЕ ОСНОВА.А оцінки,як показник успішнності...Деколи треба і вони.
nekton написав:
можна говорити про «обман в освіті»
Маю знайомих.Двоє дітей.Син і дочка.Син старший.Вчився на самі трійки.(трійки-це по старому,а зараз це 9-ки чи 8-ки?)Так от,за 2 неділі до випускних екзаменів старшого мати(материнська любов-це святе) пішла до директора,зайшла в кабінет ,поклала на стіл 250У.О.І сказала-зверніть,будь-ласка,увагу на мого сина ,допоможіть йому не мати 8-ок?І син отримав гарний атестат.Школи не називаю-а то директор перестане здороватись на вулиці-я його знаю по Ковелю.І який атестат буде,на Вашу думку,в дочки?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 20:13 
Офлайн

vana написав:
І все-таки-що ми хочемо від школи для наших дітей?Я вважаю ,що основне покликання школи-формування і розвиток особистості дитини.І тоді стає неважливою кількість шкільних предметів та особливості програми.І ще-крилатий вислів-ученик-это не сосуд,который надо наполнить,а факел,который надо зажечь.

AndroVit написав:
vana написав:
Значить,по Вашому,дитина після закінчення школи повинна ВМІТИ пісяти,какати,їсти,пити,розмножуватись,читати,писати,зрозуміло говорити,додавати,віднімати,множити,ділити,порахувати гроші в своїй і в чужій(для жінок) кишені.

Приблизно так. Плюс
а)вміти мислити, не тупо зазубрювати щось, а відслідковувати причинно-наслідкові зв’язки
б)не боятись відстоювати свою думку,
в)тягнутись до знань, бо нема відрази до них

"Знайдіть десять відмінностей"
А щодо "сосуда" і "факела" - нині школа виступає в ролі вантажника сосудів. А по відношенню до факелів - вогнегасником.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 21:06 
Офлайн

AndroVit написав:
школа виступає в ролі вантажника сосудів. А по відношенню до факелів - вогнегасником
Страшні речі Ви говорите.Не приведи Господь.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 18 лютого 2010, 22:41 
Офлайн

vana написав:
AndroVit написав:
школа виступає в ролі вантажника сосудів. А по відношенню до факелів - вогнегасником
Страшні речі Ви говорите.Не приведи Господь.

Починаючи з першого класу дітей "вганяють в рамки". Сядь рівно (турбота про статуру), не крутись (не заважай мені проводити урок),
не бігайте на перервах (бо нам це заважає, а якщо впадете, то нас будуть сварити), не кричіть.
Пізніше -яка в тебе зачіска, в чому ти одягнутий, як ти стоїш перед вчителем, як ти розмовляєш (грубовато, але без виразів, що потребують цензури).
не..., не..., не...
Так, школа дає зачатки дисципліни. Але чомусь педагоги керують тими, хто керований. А є діти, які за різними причинами некеровані.
До тих засоби педагогічного впливу застосовують тоді, коли не помічати цього не можна. Вчителі симпатизують не талановитим, а зручним учням.
Мета формування особистості в нинішній школі залишилася зі старих часів - привести всіх до середньоарифметичного показника. Школа - залишок радянської системи виготовлення із людей "гвинтиків системи".
Я говорю страшні речі. Школа їх робить.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 00:23 
Офлайн

Ну,добре.Це"кто виноват".А"что делать".

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 00:31 
Офлайн

vana написав:
Ну,добре.Це"кто виноват".А"что делать".

Читати написане вище. Думати. Пропонувати щось своє.
Якщо Ви педагог - щось поміняти на уроках.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 00:44 
Офлайн

А що Ви запропонували б?Я,чесно кажучи,так і не зрозумів Вашох ідей та задач.Хоча назву теми засвоїв.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 01:00 
Офлайн

vana написав:
А що Ви запропонували б?Я,чесно кажучи,так і не зрозумів Вашох ідей та задач.Хоча назву теми засвоїв.

Задача проста по саме нікуди - полегшити життя дітей в школі та після її закінчення.
Щодо ідей:
AndroVit написав:
Читати написане вище.

Раз Ви ідей не знайшли, спробую те, що вважаю ідеями. Авторів не вказую - при певному терпінні і старанні їх можна знайти.

Я вважаю, що добра половина шкільних предметів може бути скорочена (години і теми) без особливої шкоди.
1-8 класи всі вчать базові предмети (майже всі але лише основи предмету) Далі в 9-10 кожного дня 4 години базових + 2 години факультативи по зацікавленості. Хочеш - вивчай детальніше фізику, хімію, математику, мову, економіку, правознавство, історію і т.д. Тобто як на мене обовязкова - 8 річна освіта. А далі всі мають вчитися за принципом ПТУ.
В половини моїх однокласників розвинулась відраза і несприйняття класичної музики після уроків музики. І взагалі, кажуть, якщо хочете зробити книгу непопулярною серед населення - введіть її в шкільну програму
Також мені незозумілі уроки Етика і ОБЖ. Розказувати як себе поводити можна і на виховних годинах, а про те куди не слід сунути пальці і як переходити дорогу розкажуть і батки. На рахунок літератури навіть і не знаю... Без уроків літератури тих класиків впринципі взагалі ніхто читати не буде і не відомо чи це добре. Та й поглиблене вивчення ботаніки і зоології мене в свій час добивало. Ну не знадобилось мені знання кількості тичинок в квітках яблуні в житті, да і знання кількості ребер горобця виявилось не дуже потрібним. А взагалі потрібно змінювати систему подачі матеріалу бо мені здається що радянська система виклав матеріал-закріпив-опитав вже трохи не на часі. Потрібно вводити більше диспутів на всілякі теми, проводити обговорення, щоб учень вмів висловлювати свою думку в великому колективі і вміти її захищати.
медалі треба відміняти. А пільги для вступу надавати не медалістам а призерам олімпіад.
Я би ввів для бажаючих замість уроків праці у старших класах водіння, як в америкосів
Цікаво. Навіщо починати вивчати другу іноземну мову, якщо першу-то в школах толком можуть навчити одиниці вчителів?
Наприклад "Художня культура" - вивчає митців, скульпторів, художників и їх твори. А з образотворчим мистецтвом обєднати слабо? І так по кучі предметів.
- відмінити зовсім написання творів після 4-5кл. Хіба залишити вільну тему.
- малювання, співи - факультативи з обов'язковим відвідуванням, але без оцінювання. Тут грає роль чи є у дитини здібності.
Астрономію 90% хлопців викладають своїм дівчатам.

Якщо Ви розраховуєте збити мене з теми, заданої в першому пості, то помиляєтесь. Хлопці, яких педагоги негласно вважають своїм браком, бо ті не вступили до ВНЗ, а попали в армію, натренували мене ніколи не забувати основну мету.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 01:08 
Офлайн

AndroVit написав:
не забувати основну мету.
Яку?
AndroVit написав:
полегшити життя дітей в школі та після її закінчення
Я правильно зрозумів?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 01:18 
Офлайн

vana написав:
AndroVit написав:
не забувати основну мету.
Яку?
AndroVit написав:
полегшити життя дітей в школі та після її закінчення
Я правильно зрозумів?

Років через 1000-2000 люди віднайдуть такий прилад, щоб читати думки інших людей. Якщо ми будемо живі до того часу, то підемо до тих вчених, попросимо, щоб Вам дали подивитись мої думки, а мені Ваші. І отоді, дивлячись на символи, що відображатимуть думки нас обох, порівнюючи обидва малюнки, я зможу зробити висновок про правильність чи ні розуміння моєї ідеї.

А поки можу сказати, що вроді б правильно.

P.S. Насторожився. Чекаю "питань на засипку" :-):

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 лютого 2010, 01:45 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
А чем Вам, прошедшим советскую школу, она не нравиться? НВП - согласен, но как тогда получались офицеры? А что плохого в дисциплине? Или Вы предлагаете устроить Гарлем в наших школах? Что б каждый мог послать препода, нас...ть на учебу, перо вставить "кл. руководиделю"?
Я сам от неё "страдал" (я так думал в школе). Но нам сейчас не по пятнадцать лет и уж сейчас то надо непривзято (тогда многим желали долгой жизни и людям, и зданиям) взвесить все + и - .
Когда уйдем со школьного двора... - ушли уже - и давно. А выводы когда делать будем? И не связанные с современной политической (хотел написать ориентацией) ситуацией, а положа руку на сердце.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 104 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: