Сподобався форум - постав +1

Когда уйдем со школьного двора...

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення AndroVit » 10 лютого 2010, 22:15

Отже повертаємося до школи. Не особисто - з нашими дітьми. Хто в перший раз, хто в другий, але школа все рівно займає в сучасній сім’ї велике місце. "Як там вчиться моє дитятко? Хто його вчить? Чим годують в шкільній їдальні? Чи не ображають на перервах і після школи старшокласники? Чи не забагато домашніх завдань?" Ці і ще купу інших запитань задають собі сотні батьків Ковеля щороку.
Давайте разом будемо шукати відповіді на них.
Отже щоб розвантажити тему "Продльонка та інші аспекти проблем "першачків"" давайте про більш старші класи спілкуватися тут. Звичайно чинуші з міністерства освіти наші епістолярні творіння навряд чи прочитаюь, але хоч нам полегшає. Та і думаю, що серед читачів форуму знайдеться пара вчителів.
Питання перше, яке цікавить багатьох - скільки років потрібно вчитись в школі.
Особисто моя думка - як було в СРСР - перший раз в перший клас у 7 років, неповна середня - 8 класів, повна середня - 10 класів. І тут перший підводний камінь - тоді вчились по суботам, зараз ні. Порахуєм. Навчальний рік складається приблизно з 35 тижнів. відповідно щороку недобирається 35 днів. 35 х 8 = 280 днів = 40 тижнів - приблизно один навчальний рік. Відповідно неповна середня - 9 років. Колишні 9-10 класи 2 х 35 = 70 днів. Або щось ріжемо з предметів, або робимо трохи коротші літні канікули.
І тут я сідаю на свого улюбленого конька "А чи потрібні шкільні предмети в такому об’ємі, в якому вони вивчаються зараз в школі?"
Я вважаю, що добра половина шкільних предметів може бути скорочена (години і теми) без особливої шкоди.
А яка ваша думка?
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення nekton » 11 лютого 2010, 15:45

Ну на рахунок предметів тут двояко. Як потрібно зменшувати к-ть годин на деяких так і потрібно збільшувати на інших.
Почну зі своєї парафії. Особисто моя думка - через пару років інформатику знову потрібно буде робити лише факультативом. Однак якщо в моє навчання туди ходили сильніші класи то зараз буде - за потребою.
Аналогічно потрібно і до інших дисциплін ставитися. 1-8 класи всі вчать базові предмети (майже всі але лише основи предмету) Далі в 9-10 кожного дня 4 години базових + 2 години факультативи по зацікавленості. Хочеш - вивчай детальніше фізику, хімію, математику, мову, економіку, правознавство, історію і т.д. Тобто як на мене обовязкова - 8 річна освіта. А далі всі мають вчитися за принципом ПТУ.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення AndroVit » 11 лютого 2010, 17:14

От на чому я погрався би в питанні вирізання годин, то це в літературі.
Коли вчився в школі, мене бісив підбір обов’язкової для вивчення літератури. Хто вирішив, що в дітей нема власних уподобань? Чому замість того, щоб поганяти м’яча, піти на річку, я повинен був читати ту "Войну и мир"? Вона мен і зараз не подобається. Невже Толстой писав її для школярства? А твори на незрозумілі теми!!! Попробуй написати не так, як в книжці. Одразу покарають оцінкою. Тобто нас вчили не висловлювати свою думку, а озвучувати офіційну. Не думаю, що щось зараз змінилося. Хочете навчити дитину говорити - влаштовуйте диспути на цікаві для більшості теми. А то весь урок вискріпити ручкою 3-4 сторінки на задану тему в заданих виразах... Все рівно письменниками стають одиниці. Дорослі люди самі вибирають в бібліотеках що читати. Це якщо ходять в ті бібліотеки. І твори шкільної програми перечитують одиниці.
На мій погляд краще було б визначити книжок 80-100 різних жанрів на рік для прочитання - одна на тиждень з тої кількості за бажанням учня. Потім розповідь про прочитане. Тоді і навчаться казати не "ну а той тому як дасть туди", а більш-менш зв’язно висловлювати думку, що і має бути метою викладання даного предмету.
Бо основне продовження діяльності фанатів літератури - нові вчителі літератури і мови і пара письменників та журналістів. А поки уроки літератури можуть викликати відразу до книг.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення nekton » 11 лютого 2010, 17:21

Що до літератури то дійсно більшість книг школярам не зрозуміти. Яркий приклад. Вчили ми в школі "Мартін Іден" Джека Лондона. В школі прочитав 3 сторінки і все. В університеті я цю книгу запоєм за два вечори прочитав.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення Fantoman » 11 лютого 2010, 19:14

Fantoman
 
Повідомлення: 2613
З нами з: 01 червня 2004, 18:29
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення Abram » 11 лютого 2010, 19:25

"Эта кошка выглядит так, как будто только что нашла ответы на все вопросы во вселенной."
Аватар користувача
Abram
 
Повідомлення: 2073
З нами з: 30 січня 2006, 01:05
Звідки: Ковель - Луцьк
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 11 разів.

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення AndroVit » 11 лютого 2010, 20:32

Щодо способу викладання - теж може бути. Але якщо викладати одне і те ж саме десятками років - де взяти стільки запалу, щоб зацікавити дітей. Історикам просітше - весь час щось переписується, міняється громадянська позиція. Треба думати, як програму до учнів донести і самого себе пори СРСР не сильно поплювати. А от література - прибрали соцреалізм. Що замість нього не знаю. Деяких письменників викинули. Деяких додали. Непотопляємих лишили. Шевченко, Франко, Л.Українка. Пам’ятаю в школі Кобзаря читав з величезним задоволенням. Л. Україку - так-сяк. Франка - не розумію. Зате в школі за програмою позакласного читання пристрастився до фантастики, якою і зараз хворію. І Роберта Енсона Хайнлайна я ставлю на голову вище від нинівивчаємих "класиків української літератури". Написано для сучасних дітей "середнього і старшого шкільного віку". Хоча писалося в 50-60- роки. Читається на одному подиху. А якщо ще толковий переклад...
Цікаво, що досі незважаючи на велику колекцію фільмів на вінчестері і дисках, купу ігор, Інтернет, я досі полюбляю повалятися з цікавою книжкою на дивані. Саме повалятися.
І ніякі уроки літератури не відбили цього бажання, хоча я їх мету сприймав саме так.
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення jericho » 11 лютого 2010, 21:15

Аватар користувача
jericho
 
Повідомлення: 153
З нами з: 01 жовтня 2008, 11:47
Звідки: Не визначився остаточно
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення IgorKovel » 12 лютого 2010, 09:16

Аватар користувача
IgorKovel
 
Повідомлення: 155
З нами з: 07 лютого 2009, 10:52
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 7 разів.

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення nekton » 12 лютого 2010, 10:22

Ну я ще відмінив або змінив би систему золотих медалей.
Коли навчався в універі то для того щоб перейти на вільне відвідування прийшлось півтора року викладати в школі.
Ситуація з оцінюванням це щось. Перед виставленням оцінок до мене просто принісся список учнів які повинні мати не менше 10 балів так як вони йдуть на медаль (чоловік 8). А реально зі всіх хто йшли на медаль одному лише з натяжкою можна було поставити 10-ку.
Так що медалі треба відміняти. А пільги для вступу надавати не медалістам а призерам олімпіад.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення Fantoman » 12 лютого 2010, 10:43

Fantoman
 
Повідомлення: 2613
З нами з: 01 червня 2004, 18:29
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення AndroVit » 12 лютого 2010, 14:29

Відчувається, що бесіда іде на інтернет-форумі. Інформатику і програмування згадують. Вивчення ОС Віндовс. Де шановний Abram? Чому "глючна Вінда"?. Тим більше, що в деяких країнах законодавчо заборонили в держустановах використовувати творіння БюГейтса.
Та і Вінду діти освоюють раніше ніж читання, якщо вдома є умови. І для вивчення її коханої, потрібно щоб в школі вона була ліцензійною. В контролерів діти теж вчаться в школах, тому їх і не чіпають за систему незрозумілого походження.
Отже інформатику перекроюємо і лишаємо.
Я би ввів для бажаючих замість уроків праці у старших класах водіння, як в америкосів. Хай навіть платне. А як хто не може - напильник і рубанок йому в руки. Бо в автошколі 2-3 тис грн навчання вартувало (скільки зараз - точно не знаю).
Ёж - птица гордая... Пока не пнешь - не полетит.
Сеяли разумное, доброе, вечное! — А выросло тупое, злобное и сдохло рано.
Аватар користувача
AndroVit
 
Повідомлення: 4101
З нами з: 01 березня 2009, 01:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 183 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення Fantoman » 12 лютого 2010, 14:41

Fantoman
 
Повідомлення: 2613
З нами з: 01 червня 2004, 18:29
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення nekton » 12 лютого 2010, 15:05

Інформатика має бути тільки факультативом. І як правильно фантоман пише для тих вкого нема компа - основи роботи. Для бажаючих - факультатив програмування (ну не будуть же всі в нас програмістами, і навіщо звичайній людині забивати голову паскалем?)
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Когда уйдем со школьного двора...

Повідомлення nekton » 12 лютого 2010, 15:09

А то те що я надибав на сайті міністерства.

НАВЧАЛЬНІ ПРОГРАМИ ДЛЯ ЗАГАЛЬНООСВІТНІХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ (5-9 КЛАСИ 12-РІЧНОЇ ШКОЛИ)

Українська мова
Українська література
Зарубіжна література
Іноземна мова
Історія України. Всесвітня історія
Правознавство (практичний курс)
Етика
Музичне мистецтво
Образотворче мистецтво
Художня культура
Математика
Інформатика
Природознавство
Біологія
Географія
Фізика
Хімія
Трудове навчання
Основи здоров'я
Фізична культура

10-12 класи

Українська мова
Українська література
Іноземна мова
Друга іноземна мова
Зарубіжна література
Історія України
Всесвітня історія
Правознавство
Економіка
Людина і світ
Філософія
Естетика
Математика
Астрономія
Біологія
Географія
Психологія
Фізика
Хімія
Екологія
Технології (праця)
Інформатика
Креслення
Мови національних меншин
Захист Вiтчизнии
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 21 гостей

cron