Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 23 вересня 2017, 06:53

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 172 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Через терни - до автономного опалення
ПовідомленняДодано: 08 червня 2011, 00:15 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
Boris написав:
-3) далі встановити зонний лічильник, котел і т.д.

А котел навіщо? Радіатори 2 кВт - від 400 грн. (тогорічна ціна). Регулюєш температуру кожного окремо.

Boris написав:
-5) незабути про те що потрібна ще й гаряча вода (надто дарого виходить підігрівати хоча дешевше ніж централізована на 2коп за 1куб.м, розрахунки проводив 2 роки тому, без зонного лічильника)

Якщо врахувати температуру, час спускання, зонний лічильник, то економія буде не 2 копійки.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 червня 2011, 12:49 
Офлайн

Повідомлення: 1018
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.
Гном написав:
А котел навіщо? Радіатори 2 кВт - від 400 грн. (тогорічна ціна). Регулюєш температуру кожного окремо.

У нашій державі не знаєш що буде завтра, тому планувати треба на всі випадки, а точніше, у даному випадку, зробити водяну систему отоплення (батареї, половий підігрів і т.п.), і вже комбінувати з котлами можна не ламаючи системи!
Гном написав:
Якщо врахувати температуру, час спускання, зонний лічильник, то економія буде не 2 копійки.

То бойлер потрібен літрів 300 (задоволення не дешеве), бо в основному вода потрібна у часи пік.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 13 червня 2011, 20:09 
Офлайн

Повідомлення: 6
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: 3-я школа
Ледь осилив усе прочитати :-)
Зважаючи на пргресію в сумах за опалення моєї квартирки, хочеться індивідуального опалення.
Нарікати на температуру не буду - зробив норм ремонт (замінив вікна й двері, зашпаклював усі дірки, окрім вентиляції), а зважаючи що у мене третій(останній) поверх "хрущівкі" й стелю підвісну повісив то мона сказати узимку комфорт. Але.... доходи упали, а рахунки ростуть :(
Колись цікавився можливістю - заходив у кабінет Бойка під протекцією колишнього мера - відмовив, мотивація - " як решта побачить, що він постававив індивідуалку, то хто буде платити за школу й садок ?" (квартира над "Папірусом").
Що до юридичного питання - колись мені казали, що індивідуальне опалення то на квартиру, автономне то підїзд чи будинок, й тому в заявах рекомендували вказувати "індивідуальне".
У мене з'явилась надія на "диверсію" = є чутки, що котельню позаду "Папіруса" демонтують, а споживачів підключать через дорогу - в котельню позаду Пенсійного. Буду надіятись на те що тепловики вчасно не справляться й під цей "шум" можна буде вимагати у влади дозволу.
Бо ж таки квартира ідеально підходить під індивідуалку - маєм "колонки" на гарячу воду. а отже димар уже є.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 13 червня 2011, 22:45 
Офлайн

Пропоную зразок заяви про надання дозволу на автономку з розгорнутим обгрунтуванням правових підстав.

Ковельському міському голові
Кіндеру О.О.
вул. Незалежності, 73, м. Ковель, 45008

Нагрітого Івана Петровича
вул. ______, м. Ковель, 45008

З А Я В А

Одним з пунктів Вашої передвиборної програми є надання громадянам можливості влаштування автономних систем опалення квартир з метою економії енергоносіїв. Громадяни мають платити тільки за реально отримані послуги.

Я являюсь власником квартири № __ будинку № __ по вул. _______ в м. Ковелі.
Тривалий час мене не влаштовує якість послуг теплопостачання, що надаються підприємством теплових мереж „Ковельтепло” (далі – ПТМ). Режим опалення є виключно примхою ПТМ: часті перебої теплопостачання, явно занижена температура приладів опалення. Через це під час опалювальних сезонів у квартирах створюються дискомфортні умови. Недостатнє опалення унеможливлює належне провітрювання кімнат і призводить до підвищення відносної вологості повітря та появи плісняви і грибка на стінах, які псують стіни та є шкідливим для здоров’я. Висока вологість повітря підвищує тепловіддачу організму, внаслідок чого людина у вологому приміщенні постійно мерзне, що спричиняє відчуття дискомфорту та негативно впливає на здоров’я.
Безперервно (в основному, безпідставно) зростаюча вартість послуг ПТМ не відповідає їх якості.
Щоб забезпечити належні умови проживання в квартирах, я вирішив відмовитися від послуг ПТМ і облаштувати автономну систему опалення. На це я маю право, виходячи з наступного.
Згідно ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3, 6 ст. 319 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Це означає, що власник може чинити стосовно своєї речі усе, що не заборонено законом або не суперечить соціальній природі власності. Воля власника щодо реалізації влади над річчю, тому числі і над нерухомою, виражається у володінні, користуванні і розпорядженні нею. Згідно ч. 2 ст. 383 цього Кодексу власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, – за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Згідно ч. 2 ст. 17 Закону України „Про захист прав споживачів” забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.
Відмова від отримання послуг централізованого теплопостачання з подальшим облаштуванням в своїй квартирі системи автономного опалення є по суті вимушеним кроком. Згідно договору про надання послуг з централізованого теплопостачання ПТМ зобов’язується підтримувати температуру в приміщеннях квартири +18°С за умови їх утеплення згідно невідомих „діючих норм і правил”. Не загострюючи уваги на повній технічній абсурдності цієї умови та спрямованості її на обман споживачів, хочу відмітити, що цим договором ПТМ не зобов’язується надавати послуги належної якості, тобто забезпечувати оптимальний мікроклімат в приміщеннях квартири. Згідно Додатку № 5 (обов’язкового) до СНіП 2.04.05-91 „Опалення, вентиляція і кондиціювання”, оптимальна температура в обслуговуваній зоні житлових приміщень в холодну та перехідні пори року становить +20−22°С при відносній вологості 45−30 % та швидкості руху повітря не більше 0,2 м/с. Для нормалізації вологості повітря приміщення потрібно на початку опалювального сезону інтенсивно протоплювати та провітрювати. Висновок очевидний: ПТМ навіть при виконанні умов договору не створює комфортний мікроклімат в квартирі, не надає можливості просушити приміщення перед початком опалювального сезону.
Згідно ст. 6 Закону України „Про теплопостачання”, одними з принципів державної політики у сфері теплопостачання є оптимальне поєднання систем централізованого, децентралізованого та автономного теплопостачання відповідно до затверджених місцевими органами виконавчої влади схем теплопостачання з періодом перегляду п’ять років, сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії, а також забезпечення захисту прав та інтересів споживачів. Зазначені положення відносяться і до основних завдань державного регулювання у сфері теплопостачання, що закріплено у ст. 15 Закону України „Про теплопостачання”.
Споживач має право вибирати (змінювати) теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо, що є одним з основних принципів господарювання у сфері теплопостачання, закріплених у ст. 19 Закону України „Про теплопостачання”. Крім того, згідно ст. 24 цього Закону, одним із прав споживача теплової енергії є право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Таким чином, згідно Закону України „Про теплопостачання”, можливість облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання обумовлена виключно технічними можливостями та технічними умовами, а не будь-якими іншими чинниками.
Відключення від мереж централізованого опалення квартир багатоквартирних будинків з ініціативи споживача передбачено „Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених постановою КМ України від 21.07.2005 р. № 630 (далі – Правила).
Згідно п. 25 Правил (в редакції, що діяла до 03.11.2007 р.), відключення споживача від мереж централізованого опалення здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Як встановлено п. 26 Правил (в редакції, що діяла до 03.11.2007 р.), відключення споживачів від мереж централізованого опалення здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Вказані положення повністю відповідають згаданим вище вимогам Закону України „Про теплопостачання”.
На виконання п. 25 Правил, наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4 був затверджений „Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання” (далі Порядок). Пунктом 2.2.2 Порядку (в редакції, що діяла до 06 листопада 2007 року) встановлена єдина підстава для відмови у наданні дозволу на відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, а саме: неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача (секції, під’їзду) від внутрішньобудинкових мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому, що також повністю відповідає вимогам та положенням Закону України „Про теплопостачання”.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 р. № 1268 до Правил, а наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169 до Порядку, були внесені зміни, якими передбачена можливість відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання не окремих приміщень будинку, а лише будинку в цілому, за умови підтримки такого рішення всіма власниками приміщень у будинку і, крім того, лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.
Однак, згідно ст. 21 Конституції України, усі люди є рівні у своїх правах. Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло і закріплено у ст. 48 Конституції України. Вказане право є персональним правом кожного громадянина України.
Підставою влаштування індивідуальної (автономної) системи опалення є неналежна якість централізованого опалення. Таким чином, моє право на відключення квартири від мережі централізованого опалення ґрунтується на конституційному праві на достатній життєвий рівень. Правила та Порядок, з урахуванням внесених до них змін, штучно обмежують це право, оскільки безпідставно ставлять мене у залежність від волі, бажання та можливості інших осіб – власників інших квартир у будинку.
Правила в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 р. № 1268 та Порядок в редакції наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169 не лише обмежують моє конституційне право на достатній життєвий рівень та належні житлові умови і суперечать положенням ст.ст. 3, 21, 41, 48 Конституції України, а й звужують зміст існуючих прав позивача, закріплених законами – ст. 383 ЦК України та ст.ст. 15, 19, 24 Закону України „Про теплопостачання”.
Згідно ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Натомість, як вбачається зі змісту постанови КМ України від 31.10 2007 р. № 1268 та наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.112007 р. № 169, вказані підзаконні акти звузили зміст та обсяг моїх прав, визначених законами.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Виходячи з цього, підзаконні нормативні акти, які звужують зміст законів та обсяг прав громадян, закріплених у цих законах, не повинні братися Вами до уваги.

На даний час багато ковельчан – власників квартир багатоквартирних будинків відмовилися від неякісних і надмірно енергозатратних послуг ПТМ і облаштували квартири автономними системами опалення. При цьому виграли всі – держава через економію енергоносіїв, власники квартир через покращення умов проживання та багаторазового здешевлення вартості тепла, сусідні квартири з централізованим опаленням – від збільшення притоку тепла, природа – від еквівалентного зменшення викидів у атмосферу автономними газовими котлами з високим коефіцієнтом корисної дії, а при електроопаленні викиди шкідливих речовин в межах міста взагалі відсутні. Програло лише ПТМ та його лоббі, оскільки втратили можливість обкрадати споживачів.
Процес облаштування автономних систем опалення став масовим і охопив багато населених пунктів України. У деяких з них (Ужгород, Жмеринка) централізоване опалення залишилось лише сумною згадкою про масове обкрадання населення теплопостачальними монополістами.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 41, 48 Конституції України як Закону прямої дії, ст.ст. 319, 383 ЦК України, ст.ст. 7, 18, 19, 20 Закону України „Про звернення громадян”, ст.ст. 42, 59 Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні” прошу надати мені формальний, необхідний для виготовлення відповідних проектів, дозвіл на відключення квартири № __ будинку № __ по вул. ______ в м. Ковелі від мережі централізованого опалення та облаштування автономної системи опалення.

________2011 р. І.П.Нагрітий

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 20 червня 2011, 12:34 
Офлайн

Якщо отримаємо відмовну відповідь, готуємо адміністративний позов. Приблизно такий:

Ковельському міськрайонному суду вул. Незалежності, 15, м. Ковель,
45008

Позивач: Розбойко Володимир Олексійович
вул. _, м. Ковель, 45008

Відповідач: Виконавчий комітет Ковельської міської ради Волинської області вул. Незалежності, 73, м. Ковель, 45008
Третя особа на стороні відповідача
без самостійних вимог: Підприємство теплових мереж
„Ковельтепло”
вул. Володимирська, 97-а, м. Ковель,
45006

АДМІНІСТРАТИВНИЙ ПОЗОВ

Я являюсь власником квартири № _ (далі – квартири) в багатоквартирному будинку № _ по вул. _ в м. Ковелі.
Квартира підключена до мережі централізованого опалення, послуги з якого надаються Ковельським підприємством теплових мереж „Ковельтепло” (далі – третя особа).
Тривалий час мене не влаштовує якість цих послуг: часті перебої теплопостачання, постійно занижена температура квартирних приладів опалення. Через це під час опалювальних сезонів у квартирі створюються дискомфортні умови. Недостатнє опалення унеможливлює належне провітрювання кімнат, що призводить до надмірного зростання відносної вологості повітря та появи плісняви і грибка на стінах, які псують стіни та є шкідливим для здоров’я. Висока вологість повітря підвищує тепловіддачу організму, внаслідок чого людина у вологому приміщенні постійно мерзне. Вогкість спричиняє відчуття дискомфорту та негативно впливає на здоров’я.
Безперервно (в основному, безпідставно) зростаюча вартість послуг третьої особи не відповідає їх якості.
Низька температура та завищена відносна вологість повітря в квартирі підтверджуються протоколом від _2011 р. № _ проведення досліджень метеорологічних факторів (додаток 2).
Наявність грибка в приміщеннях квартири підтверджується актом від _.2011 р. перевірки дотримання санітарного законодавства (додаток 3).
Щоб забезпечити належні умови проживання в квартирі, я вирішив відмовитися від послуг третьої особи і облаштувати автономну систему опалення.
_2011 р. я подав відповідачу заяву про надання дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення та облаштування автономної системи опалення (додаток 4).
Однак моя заява не була належним чином розглянута відповідачем. У відповіді від _2011 р. № _ (додаток 5) відповідач повідомив, що мою заяву він не розглянув по суті, а лише „дане питання розглянуте на засіданні постійно діючої комісії, утвореної рішенням виконавчого комітету Ковельської міської ради від 13 серпня 2009 року № 246”. А рішенням цієї комісії від _2011 р. мені відмовлено в наданні дозволу на відключення квартири від мережі централізованого опалення „на підставі п. 2.2.2 Порядку відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженого Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 (із змінами, внесеними наказом Мінжитлокомунгоспу від 06.11.07 № 169, зареєстрованим в Мін’юсті 06.11.07 за № 1478/11758”.
На мою вимогу відповідач видав мені копію протоколу від _2011 р. засідання цієї комісії (дрдаток 6), виготовленого з грубими порушеннями вимог „Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах влади, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади”, затвердженої Постановою від 17.10.97 р. № 1153 Кабінету Міністрів України із відповідними змінами. Згідно п. 2.7 цієї Інструкції, −
„Хід обговорення питань і рішення, що приймаються в колегіальних органах, на зборах, засіданнях, нарадах, фіксуються в протоколах. Протоколи оформляються на підставі записів і стенограм, зроблених у ході засідань.
У разі коли засідання стенографується, зміст виступів до протоколу не заноситься. Розшифрована та оформлена належним чином стенограма додається до протоколу.
Якщо хід засідання фіксується на магнітній плівці шляхом запису на магнітофоні чи диктофоні, після засідання записані на ній тексти виступів передруковуються і заносяться до протоколу”.
В протоколі не зафіксовано хід обговорення питань відключення споживачів (заявників) від мереж централізованого опалення. До протоколів не додано розшифрованих стенограм. Зі змісту протоколу чітко вбачається, що комісією одноголосно прийняті рішення, які ніким не запропоновані. Тобто, даний протокол є фальшивим (підробленим) і не може являтися доказом того, що _2011 р. засідання комісії проводилося взагалі. Тим більше, що на засідання комісії я запрошений не був.
Крім того, дана комісія не є експертною, а також, згідно відповідних положень глав Х, ХІ Конституції України та відповідних положень Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, не має статусу органу місцевого самоврядування. В силу цього вона не може виносити остаточне рішення від імені відповідача. Її висновки можуть мати лише рекомендаційний характер, а остаточне рішення повинно виноситися відповідачем.
Дії (бездіяльність) відповідача вважаю незаконними, такими, що порушують мої права та інтереси в сфері публічно-правових відносин.
Згідно ст. 41 Конституції України, кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Право приватної власності є непорушним.
Згідно ч.ч. 1, 2, 3, 6 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Він має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону. Усім власникам забезпечуються рівні умови здійснення своїх прав. Держава не втручається у здійснення власником права власності. Це означає, що власник може чинити стосовно своєї речі усе, що не заборонено законом або не суперечить соціальній природі власності. Воля власника щодо реалізації влади над річчю, тому числі і над нерухомою, виражається у володінні, користуванні і розпорядженні нею. Згідно ч. 2 ст. 383 цього Кодексу власник квартири може на свій розсуд здійснювати ремонт і зміни у квартирі, наданій йому для використання як єдиного цілого, – за умови, що ці зміни не призведуть до порушень прав власників інших квартир у багатоквартирному житловому будинку та не порушать санітарно-технічних вимог і правил експлуатації будинку.
Згідно абз. 3 ч. 2 ст. 17 Закону України „Про захист прав споживачів” забороняється примушувати споживача придбавати продукцію неналежної якості або непотрібного йому асортименту.
Згідно ст. 6 Закону України „Про теплопостачання”, одними з принципів державної політики у сфері теплопостачання є оптимальне поєднання систем централізованого та автономного теплопостачання, створення умов для впровадження енергозберігаючих технологій, сприяння розвитку конкурентних відносин на ринку теплової енергії, а також забезпечення захисту прав та інтересів споживачів. Зазначені положення відносяться і до основних завдань державного регулювання у сфері теплопостачання, що закріплено у ст. 15 цього Закону.
Споживач або суб’єкт теплопостачання має право вибирати (змінювати) теплопостачальну організацію, якщо це технічно можливо, що є одним з основних принципів господарювання у сфері теплопостачання, закріплених у ст. 19 Закону України „Про теплопостачання”. Крім того, згідно ст. 24 цього Закону, одним із прав споживача теплової енергії є право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.
Таким чином, згідно Закону України „Про теплопостачання”, можливість облаштування індивідуальної (автономної) системи теплопостачання обумовлена виключно технічними можливостями та технічними умовами, а не будь-якими іншими чинниками.
Відключення від мереж централізованого опалення у квартирах багатоквартирних будинків з ініціативи споживача передбачено „Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення”, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 р. № 630 (далі – Правила).
Згідно п. 25 Правил (в редакції, що діяла до 03.11.2007 р.), відключення споживача від мережі централізованого опалення здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства. Як встановлено п. 26 Правил (в редакції, що діяла до 03.11.2007 р.), відключення споживача від мережі централізованого опалення здійснюється за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.
Вказані положення повністю відповідають згаданим вище вимогам Закону України „Про теплопостачання”.
На виконання п. 25 Правил, наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22.11.2005 р. № 4 був затверджений „Порядок відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання” (далі Порядок). Пунктом 2.2.2 Порядку (в редакції, що діяла до 06.11.2007 р.) встановлена єдина підстава для відмови у наданні дозволу на відключення від мережі централізованого опалення, а саме: неможливість забезпечення, у разі відокремлення приміщення даного споживача (секції, під’їзду) від внутрішньобудинкової мережі централізованого опалення, безперебійної роботи інженерного обладнання сусідніх приміщень або будинку в цілому, що також повністю відповідає вимогам та положенням Закону України „Про теплопостачання”.
Разом з тим, постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 р. № 1268 до Правил, а наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169 до Порядку, були внесені зміни, якими передбачена можливість відключення від мереж централізованого опалення і гарячого водопостачання не окремих приміщень будинку, а лише будинку в цілому, за умови підтримки такого рішення всіма власниками приміщень у будинку і, крім того, лише за наявності затвердженої органом місцевого самоврядування в установленому порядку оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання населеного пункту та у відповідності до неї.
Однак, згідно ст. 21 Конституції України, усі люди є рівні у своїх правах. Кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло і закріплено у ст. 48 Конституції України. Вказане право є персональним правом кожного громадянина України.
Підставою влаштування індивідуальної (автономної) системи опалення є неналежна якість централізованого опалення. Таким чином, моє право на відключення квартири від мережі централізованого опалення ґрунтується на конституційному праві на достатній життєвий рівень. Правила та Порядок, з урахуванням внесених до них змін, штучно обмежують це право, оскільки безпідставно ставлять мене у залежність від волі, бажання та можливості інших осіб – власників інших квартир у будинку.
Правила в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 31.10.2007 р. № 1268 та Порядок в редакції наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.11.2007 р. № 169 не лише обмежують моє конституційне право на достатній життєвий рівень та належні житлові умови і суперечать положенням ст.ст. 3, 21, 41, 48 Конституції України, а й звужують зміст існуючих прав позивача, закріплених законами – ст. 383 ЦК України та ст.ст. 15, 19, 24 Закону України „Про теплопостачання”.
Згідно ч. 3 ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод. Натомість, як вбачається зі змісту постанови КМ України від 31.10 2007 р. № 1268 та наказу Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 06.112007 р. № 169, вказані підзаконні акти звузили зміст та обсяг моїх прав, визначених законами.
Згідно ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Враховуючи вказані вимоги, підзаконні нормативні акти, які звужують зміст законів та обсяг прав громадян, закріплених у цих законах, відповідач не мав права застосовувати.
Враховуючи вказані положення Конституції України, а також положення чинного законодавства у сфері теплопостачання, якими передбачено право окремого споживача на відключення належних йому приміщень житлового будинку від мережі централізованого опалення, відмова відповідача у належному розгляді та задоволенні моєї заяви не ґрунтується на вимогах та положеннях закону, а тому є незаконною.
На даний час багато ковельчан – власників квартир та нежитлових приміщень багатоквартирних будинків відмовилися від неякісних і надмірно енергозатратних послуг ПТМ і облаштували приміщення автономними системами опалення. При цьому виграли всі – держава через економію енергоносіїв, власники квартир та нежитлових приміщень через покращення умов проживання (перебування) та багаторазового здешевлення вартості тепла, сусідні квартири з централізованим опаленням – від збільшення притоку тепла, природа – від еквівалентного зменшення викидів у атмосферу автономними газовими котлами з високим коефіцієнтом корисної дії, а при електроопаленні викиди шкідливих речовин в межах міста взагалі відсутні. Програло лише ПТМ та його лобі, оскільки втратили можливість обкрадати споживачів.
Процес облаштування автономних систем опалення став масовим і охопив багато населених пунктів України. У деяких з них (Ужгород, Жмеринка, Люблинець та ін.) централізоване опалення залишилось лише сумною згадкою про масове обкрадання споживачів теплопостачальними монополістами.
Згідно п.п. 2, 3 Постанови від 01.11.1996 р. Пленуму Верховного Суду України „Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”, оскільки Конституція України, як зазначено в її ст. 8, має найвищу юридичну силу, а її норми є нормами прямої дії, суди при розгляді конкретних справ мають оцінювати зміст будь-якого закону чи іншого нормативно-правового акта з точки зору його відповідності Конституції і в усіх необхідних випадках застосовувати Конституцію як акт прямої дії. Судові рішення мають ґрунтуватись на Конституції, а також на чинному законодавстві, яке не суперечить їй”. Суд може на підставі ст. 144 Конституції визнати такими, що не відповідають Конституції чи законам України, рішення органів місцевого самоврядування, а на підставі ст. 124 Конституції – акти органів державної виконавчої влади: міністерств, відомств, місцевих державних адміністрацій тощо. Звернення до Конституційного Суду України в такому разі не вимагається.
Згідно ч. 4 ст. 9 КАС України, у разі невідповідності нормативно-правового акта Конституції України, закону України, …або іншому правовому акту, суд застосовує правовий акт, який має вищу юридичну силу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 3, 8, 19, 21, 22, 41, 48, 55, 64, 129 Конституції України, ст. ст. 6, 8, 9, 17, 104 КАС України, −

ПРОШУ :

1. Визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо відмови у належному розгляді моєї заяви від _2011 р.
2. Визнати незаконним порушення відповідачем моїх конституційних прав власності та прав на достатній життєвий рівень шляхом ненадання мені дозволу на відключення квартири № _ будинку № _ по вул. _ в м. Ковелі від мережі централізованого опалення.
3. Визнати недійсним протокол від _2011 р. засідання постійно діючої комісії відповідача по розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП.
4. Зобов’язати відповідача надати мені дозвіл на відключення квартири № _ будинку № _ по вул. _ в м. Ковелі від мережі централізованого опалення та облаштування автономної системи опалення.
5. Всі судові витрати покласти на відповідача.

Додатки:
1. Копії документа про право власності на житло – 3 прим.
2. Копії протоколу від _2011 р. № _ проведення досліджень метеорологічних факторів – 3 прим.
3. Копії акта від _2011 р. перевірки дотримання санітарного законодавства – 3 прим.
4. Копії заяви від _2011 р. відповідачу – 3 прим.
5. Копії відповіді відповідача від _2011 р. № _ – 3 прим.
6. Копії протоколу від _2011 р. засідання постійно діючої комісії відповідача по розгляду питань, пов’язаних з відключенням споживачів від мереж ЦО і ГВП – 3 прим.
7. Квитанція про сплату держмита.
8. Копії позовної заяви – 2 прим.

_2011 р. В.О.Розбойко

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 вересня 2011, 13:04 
Офлайн

Схоже, що у Вищому адміністративному суді України з тих чи інших причин починають розуміти, що реалізація законного права власника квартири на відмову від ЦО і облаштування автономки не може бути заблокована 169-м наказом МЖКГ:
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/18168675

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 30 вересня 2011, 20:46 
Незнаю чи сміятися чи плакати !!! А давайте шановні відмовимось від водовідведення! Он глянув рахунок Водоканалу і мені не сподобалась сума і якість послуг і т.д. УРАААА - всім бігом до суду ! А гімно Я можу і сам віднести (біонужник поставити), наприклад сусіду під двері. А шооо - згідно Конституції. То жжж вихлоп газового котла можна робити - тоді чого неможна бурити прям на площадці. Ну Я звичайно жартую, але мож так дійде до кого тематика автономного опалення у багатоповерхівках.

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 жовтня 2011, 14:43 
Офлайн

Гість написав:
Незнаю чи сміятися чи плакати !!!

Уважно прочитай свій пост і посмійся. Можеш над собою.

Гість написав:
А давайте шановні відмовимось від водовідведення!

Першим будеш?

Гість написав:
Он глянув рахунок Водоканалу і мені не сподобалась сума і якість послуг і т.д.

Невже погано кізяки відводить?

Гість написав:
УРАААА - всім бігом до суду ! А гімно Я можу і сам віднести (біонужник поставити), наприклад сусіду під двері.

Оце так добросусідство! Мало того, що бажаєш сусідові заплатити за холодні батареї взимку, то ще й хочеш наповнити його квартиру ароматами власного виробництва. Але, якщо сусід неправильно зрозуміє, то, як один із варіантів, прийдеться бігом до суду, але вже без „Ура!”

Гість написав:
А шооо - згідно Конституції. То жжж вихлоп газового котла можна робити - тоді чого неможна бурити прям на площадці.

Зарано тлумачиш Конституцію. Спочатку закріпи в ній право кожного хлопати по газових котлах та встановлювати бурові установки на площадках прямо.

Гість написав:
Ну Я звичайно жартую, але мож так дійде до кого тематика автономного опалення у багатоповерхівках.

Плоский жарт, а ось тематика обкрадання споживачів надавачами „послуг” ЦО і ГВП дійшла до багатьох. Он вже цілими містами переходять на автономки.
Але цікаво, чим гірший „вихоп газового котла” при тепловій потужності 5 – 8 кВт від вихлопу водонагрівальної газової колонки при тепловій потужності 20 – 24 кВт? І хто кому по чому хлопає при встановленні електричних автономок?

P.S. Не пиши „я” з великої літери всередині речення.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 жовтня 2011, 20:46 
Офлайн

Повідомлення: 1018
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.
Гном, по моєму, і так багато написав, навіщо вже допарюватись до правопису? :-):

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 жовтня 2011, 21:40 
Отак гном зустрічає гостей на форумі. Браво ! А як Гном збирається вирішути таку задачу!? Припустимо, що гном нарешті доканав Бойка і міська влада надає опалення всім охочим, зараз масово відключаються люди від теплоцентралі, АЛЕ в багатоповерхівках залишилися люди пристарілі та інваліди, які не взмозі поставити собі опалення, оскільки всередньому ціна обладнання коштує 12 тис грн. плюс документацію на встановлення що винесе приблизно 2.5 тис. грн. також послуги по встановленню 3-2.5 тис.грн.всередньому 15 тис. грн. і де взяти ті гроші? Міська рада не може компенсувати такі гроші людям, тих людей поставили перед фактом що їм потрібно замерзати тої зими!! а

P.S. "АЛЕ" великими літерами всередині речення нехай тебе не дратує))). І не треба відмазуватися що дані розрахунки - дибільні. Це ми вже проходили.

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 жовтня 2011, 22:44 
При взрыве газового котла разрушен жилой дом в Ужгороде
РИА "Новости". В результате взрыва газового котла частично разрушен двухэтажный жилой дом в Ужгороде на Украине.
Как сообщили РИА "Новости" в областном управлении МЧС Украины в Закарпатской области, газовый котел взорвался в среду в полдень на втором этаже дома во время попытки его включения.
Взрыв разрушил несущие и фасадные стены, дом не пригоден к эксплуатации и жильцам предложено переселиться.
Правоохранители разыскивают юношу, который пытался включить котел и после взрыва скрылся. По словам очевидцев, он получил ожоги.
Официальные сообщения о пострадавших в результате взрыва в управлении МЧС не поступали. По факту происшествия проводится расследование.
P.S Хтось говорив про Ужгород ! Хтось говорив про надійність !

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2011, 01:45 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Гість написав:
міська влада надає опалення всім охочим... залишилися люди пристарілі та інваліди, які не взмозі поставити собі опалення,... Міська рада не може компенсувати такі гроші людям, тих людей поставили перед фактом що їм потрібно замерзати тої зими.

Давайте не будемо рахувати ціни на автономку для однієї квартири, одного підїзду і одного будинку. Це зовсім різні речі. Не буду брати цілий будинок, візьму просто підїзд (на реаліях свого). 10 квартир. Реально відмовляться від автономки 2 квартири. Остальні будуть згідні. Згідно типовості квартир ми за рахунок виготовлення документації, за опт по встановленню обладнання, за опт сомої вартості обладнання і т.д. ми зекономимо більше 30% суми. Але ми не економимо цих 30 відстотків, ми перекриваємо 20 відсотків пенсіонерів які не зходні ставити обладнання. Ми за свій рахунок (зекономлені 30%) їм ставимо ідивідуалку. При цьому. Вони платять по тарифах старих, ЖЕКовських та Ковеьтеплошних а різницю ці повертають нам, нам - це ОСББ.
А на цілому будинку за рахунок типовості і опту ще кращі умови виходять.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2011, 11:55 
Де взяти гроші на автономне опалення - це інше питання. а от питання навязування споживачу послуг по централізованому опаленні- це вже актуальне питання.

в нас же капіталізм, ринкові віносини. Треба послугу- централізоване опалення,підписуємо договір - не треба послуги, встановлюємо автономне опалення. це повинен випішувати споживач. квартира його. які послуги він хоче отримувати- це його право.

Догори

Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 жовтня 2011, 23:41 
Офлайн

Гість написав:
Отак гном зустрічає гостей на форумі.

Зустрічають по одягу, проводжають по розуму. Якщо переплутав, то вибач.

Гість написав:
Припустимо, що гном нарешті доканав Бойка і міська влада надає опалення всім охочим

Для тебе до сих пір Бойко - це влада?

Гість написав:
АЛЕ в багатоповерхівках залишилися люди пристарілі

Мова йде за перший етап - хаотичне поквартирне відключення. Люди за свої кошти дають державі суттєво зменшити енергозатрати, не ремонтувати теплотраси, амортирзація який давно викрадена. А потім, коли буде доцільно відключити будинок через малий залишок "централізованих" квартир, за зекономлені кошти можна встановити автономки тим, хто не спроможний це зробити за власний кошт. Як це реалізувати - є практичний досвід населених пунктів, які відмовилися від централізованого обкрадання.

Гість написав:
При взрыве газового котла разрушен жилой дом в Ужгороде

1. Де ссилка?
2. Дивуюсь, що до сих пір не було провокацій. Це ж такий пиріг у обкрадачів населення віднімають! Якщо і був вибух насправді, то це на 99,(9)% провокація. Вибухів раніше взагалі не було, хоча котлів тьма - левова частка приватного сектору та частина багатоквартирок. І встановлювати їх почали років 15 тому.
Щодо самих котлів, то вони мають багато ступенів захисту. І щоб їх "обійти", потрібно добре попотіти фахівцю. Дилетант цього точно не зможе зробити. А якщо порівняти котел зі старою львівською колонкою, де реального захисту зовсім нема? Щось аварії навіть з ними можна на пальцях порахувати. Газові плити теж зовсім не захищені. Так що за надійність не треба ля-ля.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 03 жовтня 2011, 20:52 
Офлайн

http://investhelp.com.ua/ru/content/chi-%D1%96snu%D1%94-zhittya-p%D1%96slya-v%D1%96dmovi-v%D1%96d-tsetral%D1%96zovannogo-teplopostachannya-zakarpatskii-dosv%D1%96d

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 172 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 3 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: