Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 18 грудня 2017, 12:00

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 84 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Все про іржаву, перехлоровану холодну воду
ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 12:51 
Офлайн

Повідомлення: 171
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 3 разів.
Ванда написав:
Я вже з тиждень наблюдаю цю картину - вода просто жах ! Побутовий фільтр не справляється. Кажуть на Ватутіна набирають хорошу чисту воду. Не чули ???

На Ватутина точно не знаю, а возле ретранслятора вода супер. Там сейчас наверно пол города воду берёт.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 12:56 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Буває по хвилин 20 в черзі біля колонки стоїш

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 13:12 
Офлайн

Повідомлення: 171
Подякували: 3 разів.
:-): Мне проще, у меня там краник есть.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 грудня 2011, 16:13 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
ded написав:
На Ватутина точно не знаю, а возле ретранслятора вода супер. Там сейчас наверно пол города воду берёт.

Глини там забагато. Найкраща вода на водонапорній башті на території колишньої в/ч на Гірці.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 листопада 2012, 17:57 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
Увага, лохотрон!
Нещодавно „Водоканал” випустив брошурки(!) під назвою „Договір № ____ про надання послуг з централізованого постачання води і водовідведення” і тиче їх фізичним особам-споживачам на підпис.
Те, що договір не відповідає закону щодо істотних умов, ясно, як Божий день. Але є там дещо набагато гірше: „Водоканал” просить надати дозвіл на використання всіх персональних даних споживача на свій розсуд (пункт 35 договору). Тобто, може створювати бази персональних даних фізичних осіб і торгувати ними направо-наліво. А це вже, скажу без перебільшення, є реальною небезпекою для споживачів.
Якщо Вам підсовують такий „буклет” на підпис – утримайтесь від його підписання і натомість потребуйте видати його на руки з супровідним листом („Водоканал” зобов’язаний видати в силу ч. 5 ст. 26 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”!) для узгодження та надайте письмову відповідь.
В наступному пості даю зразок такої відповіді на проект договору та супровідний лист – поки що варіант при відсутності квартирного лічильника.

Востаннє редагувалось Гном в 16 листопада 2012, 18:09, всього редагувалось 2 разів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 листопада 2012, 18:01 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякували: 43 разів.
Начальнику Ковельського управління
водопровідно-каналізаційного
господарства „Ковельводоканал”
Савчуку Ю.Г.
вул. Івасюка, 13, м. Ковель, 45008

Підписанта Натана Едуардовича
вул. _______________, м. Ковель, 45008

На № ____ від _____ 2012 р.
Щодо пропозиції укласти договір

На Вашу пропозицію укласти договір, викладену в листі від _____ 2012 р. № ____, повідомляю наступне.

1. Щодо порядку укладення договору.
Згідно ч. 5 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін. Тобто, проект договору надається для погодження, а не лише для ознайомлення і підписання в запропонованій редакції, виключно на запропонованих Вами умовах.
Згідно ч. 1 ст. 8 Закону України „Про захист персональних даних” особисті немайнові права на персональні дані, які має кожна фізична особа, є невід’ємними і непорушними.
Ви безпідставно вимагаєте від мене зазначити в договорі паспортні дані (серію, номер паспорта), дату народження і навіть вказати ідентифікаційний код. При цьому, як не дивно, Ви не просите документально підтвердити моє право власності на помешкання. Для чого вам потрібні саме ці дані – для реєстрації сумнівного суб’єкта господарської діяльності від мого імені, чи то як?
У зв’язку з цим повідомляю, що вищезазаначені персональні дані я Вам не надам. Якщо ж Ви отримали їх іншим шляхом, я, керуючись ч. 1 ст. 12 та ст. 28 Закону України „Про захист персональних даних”, категорично забороняю Вам будь-яку їх обробку та передачу третім особам і попереджую Вас про відповідальність у разі порушення цієї вимоги незалежно від настання чи ненастання негативних наслідків для мене.

2. Щодо запропонованого проекту договору.
Ознайомившись із запропонованим Вами проектом договору про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, повідомляю, що, керуючись ст.ст. 6, 627, 646 ЦК України, зважаючи на те, що договори приєднання у сфері надання житлово-комунальних послуг законом не передбачені, я погоджуюсь укласти договір на інших умовах і тим самим відмовляюсь від одержаної пропозиції щодо його укладання на запропонованих Вами умовах.

Згідно ч. 1 ст. 638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Iстотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Згідно ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” істотними умовами договору на надання житлово-комунальних послуг є:
1) найменування сторін;
2) предмет договору;
3) вичерпний перелік житлово-комунальних послуг, тарифи та їх складові на кожну з цих послуг, загальна вартість послуг;
4) порядок оплати за спожиті житлово-комунальні послуги;
5) порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості;
6) права та обов’язки сторін;
7) порядок контролю та звіту сторін;
8) порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг;
9) визначення точок розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу;
10) порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту);
11) умови доступу в квартиру, будинок, приміщення, наземельну ділянку для усунення аварій, неполадок, огляду мереж, зняття контрольних показників засобів обліку;
12) порядок здійснення ремонту;
13) відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору;
14) порядок вирішення спорів;
15) перелік форс-мажорних обставин;
16) строк дії договору;
17) умови зміни, пролонгації, припинення дії договору;
18) дата і місце укладення договору.

Згідно п. 1 ч. 3 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” споживач зобов’язаний укласти договір, підготовлений виконавцем на основі типового договору. Пунктом 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону обов’язок підготовки та укладення договору покладено на виконавця послуг.
Отже, Ви зобов’язані були при підготовці проекта договору включити в нього і чітко викласти всі вищезазначені істотні умови. На укладення спрощеного договору я не погоджусь.
В запропонованому Вами проекті договору:

1. Найменування сторін вказано правильно, однак не визначено статус споживача – я являюсь співвласником квартири № 63 будинку № 3-а по бульвару Л.Українки в м. Ковелі.

2. Предмет договору викладений частково неправильно. Суб’єктом договірних відносин є власник помешкання і на ньому лежить тягар його утримання (ст. 322 ЦК України). Згідно договору я являюсь єдиним споживачем послуг і зобов’язуюсь одноосібно оплачувати послуги у разі їх надання. Окрім того, Ви не укладаєте і не вправі вимагати від членів сім’ї – не співвласників квартири укладення договору поруки в даній сфері правовідносин.
Допоки в квартирі не буде встановлено приладу обліку (лічильника) спожитої води, вартість послуг залежить від кількості зареєстрованих осіб. Загальну кількість мешканців я зобов’язана вказати і вкажу, однак надавати їхні персональні дані без їхньої згоди не маю права і не маю наміру навіть за наявності такої згоди.
Пункт 3 проекту договору є зайвим, оскільки квартира знаходиться в багатоквартирному будинку.

3. В проекті договору відсутній вичерпний перелік житлово-комунальних послуг. Зокрема, не зазначені послуги з утримання внутрішньобудинкових мереж водопостачання і водовідведення тарифи та їх складові на кожну з цих послуг. Вказана лише загальна вартість послуг.

4. Порядок оплати послуг є заплутаним і незрозумілим. Пункти 9, 12, 13 є категорично неприйнятними, оскільки:
− умова згідно п. 9 суперечить ст.ст. 15, 18, 21 Закону України „Про захист прав споживачів”, ст. 20 та ч. 5 ст. 32 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, порушує моє право споживача на вчасне і безкоштовне отримання інформації про продукцію. Дана умова не передбачена навіть типовим договором і являється Вашою новелою. Більше того, вона суперечить п/п 3 п. 19 Вашого проекту договору, що принаймні є проявом нерозумності (див. п. 6 ч. 1 ст. 3 ЦК України);
− розмір пені законодавством наразі не визначено;
− умова згідно п. 13 позбавляє мене права як споживача оплачувати послуги, які я вважаю наданими і саме за період їх надання, заплутує розрахунки, суперечить ст. 19 Закону України „Про захист прав споживачів”, ст.ст. 538, 901 ЦК України. У разі судового вирішення спору про оплату послуг Ви за певних обставин створюєте можливість виходу поза межі строку позовної давності, з чим я не можу погодитись. Цей пункт повинен бути виключений з договору.

5. Порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості, в проекті договору не визначений взагалі.

6. Права та обов’язки сторін викладені неналежним чином. Все, що стосується, членів сім’ї споживача, відноситься до предмету даного договору і є зайвим. Я зобов’язана вказати лише дані про загальну кількість зареєстрованих мешканців і повідомляти про їх зміну та/або тимчасове непроживання в квартирі.
Оскільки договірні стосунки за даним договором обмежуються наданням та споживанням послуг з постачання холодної води і водовідведення, а виконавець послуг не являється суб’єктом владних повноважень і не наділений інспекторськими повноваженнями, Ви не вправі зобов’язувати мене та/або вимагати від мене дотримуватися вимог (усіх існуючих) нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг. Порушувати їх чи ні, я вирішу без Вас і у разі порушення відповідати за це я буду не перед Вами.

7. Порядок контролю та звіту сторін в проекті договору не визначений взагалі.

8. Порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг в проекті договору не визначений взагалі.

9. Точки розподілу, в яких відбувається передача послуг від виконавця/виробника споживачу, визначено правильно. Однак, виникає питання: чому від мене вимагають двічі платити за обслуговування внутріньобудинкових мереж водопостачання і водовідведення: в РЖКП № 2 і „Ковельводоканалу”. В межах цивільного права це – заборонена статтею 19 Закону України „Про захист прав споживачів” нечесна підприємницька практика, в кримінальному законодавстві – шахрайство.

10. Порядок обслуговування мереж та розподіл повноважень щодо їх експлуатації та відновлення (ремонту) в проекті договору не визначений взагалі.

11. Умови доступу в квартиру Ваших представників викладені неконкретно, узагальнено, що є категорично неприйнятним, оскільки йдеться про доступ сторонніх осіб на приватну територію. Такий доступ допускається лише у виняткових, чітко визначених (перелічених) випадках, виключно для ліквідації аварій. Незрозуміло, що значить несанкціонований доступ в квартиру для „проведення технічного і профілактичного огляду” (п/п 5 п. 18 проекту договору)? В 3 години ночі Ваш представник вибиває двері в квартирі, щоб подивитися на труби, запірну арматуру та унітаз, чи то як?

12. Порядок здійснення ремонту в проекті договору не визначений взагалі.

13. Відповідальність сторін та штрафні санкції за невиконання умов договору викладені однобоко, на Вашу користь. Незрозуміло, яку відповідальність несете Ви за збитки, нанесені споживачу. А про штрафні санкції, встановлені частиною 5 статті 10 Закону України „Про захист прав споживачів”, не згадується взагалі.

14. Порядок вирішення спорів, викладений у проекті договору, мене влаштовує.

15. Перелік форс-мажорних обставин визначений правильно.

16. Строк дії договору визначений правильно – один рік.

17. Щодо умов зміни, пролонгації, припинення дії договору. Дана умова в проекті договору викладена коректно і мене влаштовує.

18. Дата укладення договору не вказана і не повинна бути вказана заздалегідь, до укладення договору. Місце укладення договору не вказане, хоча закон цього вимагає.

Що стосується розділу „Інші умови”, то його перший абзац є неприйнятним в силу ч. 1 ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.
В другому абзаці цього розділу (п. 35 проекту договору) Ви пропонуєте мені добровільно надати згоду на збирання та обробку всіх моїх персональних даних і, виходячи з непрозорої фразеології, передавати їх кому заманеться. Тобто, хочете, щоб я дала згоду на порушення мого права на недоторканість особистого і сімейного життя, закріпленого статтею 32 Конституції України.
Керуючись ст. 32 Конституції України, ст.ст. 12, 270 ЦК України, ч. 1 ст. 12 Закону України „Про захист персональних даних”, я категорично не погоджуюсь на цю умову і ні за яких обставин не підпишу договір, якщо ця умова не буде виключена з нього повністю.

Оскільки у наданому Вами проекті договору ряд істотних умов відсутні взагалі, скласти протокол розбіжності неможливо.

Враховуючи вищевикладене, пропоную підготувати проект договору на законних, розумних і справедливих умовах, з чітким і розгорнутим викладенням усіх 18-ти істотних умов, визначених частиною 1 статті 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.

______ 2012 р. Н.Е.Підписант

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 листопада 2012, 23:29 
Офлайн

Повідомлення: 215
Подякували: 5 разів.
Гном написав:
Увага, лохотрон!
Нещодавно „Водоканал” випустив брошурки(!) під назвою „Договір № ____ про надання послуг з централізованого постачання води і водовідведення” і тиче їх фізичним особам-споживачам на підпис.
Те, що договір не відповідає закону щодо істотних умов, ясно, як Божий день. Але є там дещо набагато гірше: „Водоканал” просить надати дозвіл на використання всіх персональних даних споживача на свій розсуд (пункт 35 договору). Тобто, може створювати бази персональних даних фізичних осіб і торгувати ними направо-наліво. А це вже, скажу без перебільшення, є реальною небезпекою для споживачів.
Якщо Вам підсовують такий „буклет” на підпис – утримайтесь від його підписання і натомість потребуйте видати його на руки з супровідним листом („Водоканал” зобов’язаний видати в силу ч. 5 ст. 26 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”!) для узгодження та надайте письмову відповідь.
В наступному пості даю зразок такої відповіді на проект договору та супровідний лист – поки що варіант при відсутності квартирного лічильника.

мабуть прилаштували юристом когось із "своїх" :) вот і пишуться "диктанти"
але найгірше інше - наші закони - вліво-вправо, навіть свій нормальний юрист отримає "печію" (жога чи ізжога - для доступності) ну а споживач - лишню вавку

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 17 листопада 2012, 11:05 
Офлайн

Повідомлення: 640
Подякував (ла): 20 разів.
Подякували: 17 разів.
Район міста: Kovel.com.ua
Ех....! В Люблинці мало що вода в 2 рази дорожче ніж в Ковелі, то ще й жовта а то й жучками й черв'ячками. :ze_le_ny:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 26 листопада 2012, 01:55 
Офлайн

Повідомлення: 178
Подякували: 0 разів.
Район міста: Чірьомушкі
Цікавлять джерела чистої питної води. Пропоную ділитися цікавими місцями на кшталт джерела №2 за селом Довгоноси та поблизу ретранслятора. Зі супутниковою поміткою на місце та власним відгуком.
Ще чув про Оконськ(Маневицький р-он) та десь біля Седлища(Старовижівський р-он), що поблизу Буциня, але де саме хто знає?
Доречі хто кине точний лінк на колонку біля того ж ретранслятора?

Біля Довгоносів тут
Вода хороша, але є питання по принципу набирання...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 84 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5, 6

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: