Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 18 серпня 2017, 05:54

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 129 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Нові ціни на газ з 1 грудня
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 20:23 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Є один нюанс про який по телевізору я нечув. Газпром грошей нафтогаза не бачить. В Росії банки почнуть працювати лише з 11 чи 12-го січня, точно не памятаю.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 21:36 
Офлайн

Повідомлення: 214
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 5 разів.
nekton написав:
Є один нюанс про який по телевізору я нечув. Газпром грошей нафтогаза не бачить. В Росії банки почнуть працювати лише з 11 чи 12-го січня, точно не памятаю.

і я своїх 5 коп. додам.
я зараз в Москві, і тут по новинах - тільки і чути, що Україна "тырит" газ. но зовсім не чути, даж натяку, про ціну за транзит газу.
і це при тому, що людина з якою я спілкувався на цю тему в новорічну ніч називала двох високих осіб Росії придурками, і розказувала про певні нюанси життя в столиці, погодилась, що у них зараз наступає період який ми пережили пара років назад, при словосполученні по ТВ "Украина тырит..." - каже що ми крадемо і ми погані... а все остальне - "не в счьот".
даж Задорнов в Новорічну ніч не втримався і ляпнув, що нас (прим. - росіян) кожен новий рік лякають Україною, мол традиція така - як тільки лякають, так зразу Новий рік....

воопчем, інформаційна війна і промивання мізгів, кажись, в апогеї.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 22:08 
Офлайн

Повідомлення: 224
Подякував (ла): 2 разів.
Подякували: 7 разів.
Цитата:
і це при тому, що людина з якою я спілкувався на цю тему в новорічну ніч називала двох високих осіб Росії придурками, і розказувала про певні нюанси життя в столиці, погодилась, що у них зараз наступає період який ми пережили пара років назад

цікаво-цікаво. Можна конкретніше, проякий саме період йдеться мова.
По ділу: вірю, що Україна не краде газ. Що це провокація москалів. На даний час москалі, імхо, перевіряють кожен кубометр і втрата бодай одного викликала за собою ще більші звинувачення.

Відчути себе часткою єдиного народу.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 22:38 
Офлайн

Повідомлення: 214
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 5 разів.
Stalin написав:
Цитата:
і це при тому, що людина з якою я спілкувався на цю тему в новорічну ніч називала двох високих осіб Росії придурками, і розказувала про певні нюанси життя в столиці, погодилась, що у них зараз наступає період який ми пережили пара років назад

По ділу: вірю, що Україна не краде газ. Що це провокація москалів. На даний час москалі, імхо, перевіряють кожен кубометр і втрата бодай одного викликала за собою ще більші звинувачення.

блін... написав же що "зараз"...
звідки ж я зараз пишу? ;) - сиджу за компом в Москві...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 23:05 
Офлайн

Повідомлення: 224
Подякував (ла): 2 разів.
Подякували: 7 разів.
gregkov написав:
Stalin написав:
Цитата:

блін... написав же що "зараз"...
звідки ж я зараз пишу? ;) - сиджу за компом в Москві...

Ти мене не зрозумів. Маю на увазі період української історії декількарічної давнини, що саме нагадує нинішня ситуація? На який "період який ми пережили пара років назад" схожа нинішня ситація в замоскаллі?

Відчути себе часткою єдиного народу.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 січня 2009, 23:30 
Офлайн

Повідомлення: 248
Подякував (ла): 5 разів.
Подякували: 3 разів.
А я думаю, що там в обох сторін рильце в пушку- і наші крадуть, і росіяни прибрехують. А Європа то мерзне.Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 00:01 
Офлайн

Повідомлення: 1150
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Успокойтесь.
Тема газу - не та, яку можна обговорювати кухонним методом.
"Украина тырит газ" - лажа для внутрішнього вжитку Росії, така сама як і "кляті москалі не дають нам газу" - для України.

Факти поки що такі:
1) Україна була винна гроші за газ.
2) Незрозуміло з якою метою, Україна таки заплатила гроші 31 грудня. Ясно, що ці гроші до Росії ще не потрапили.
3) В договір на постачання газу на 2008 рік було закладено умову транзиту газу до кінця 2010 року. Тобто цей договір більше влаштовував Росію, а не Україну. В 2009 році, коли Україна отримала всю можливу вигоду від договору, Господарчим судом Києва було визнано що представник української сторони не мав повноважень на підписання договорів взагалі.
Все. Факти закінчились.
Те що зараз в пресі - базарна сварка.
Чи Росія не дає газ, чи Україна його тирить - цього на форумі не вияснити ніколи.
Чи Україна має транспортувати газ своїм коштом, чи Росія повинна забезпечити "технічний" газ - ми не взнаємо, поки не прочитаєм вищевказаний договір.
А останні роки газові договори - як державна таємниця, їх не показують нікому, навіть за 2005 рік.

Треба просто почекати чим закінчиться.

Нагадаю, що в 2005 році вже була одна "перемога". В результаті якого газ став з $48 - $90 з копійками, а транзит з $1.08 - $1.6
Кому незрозуміло, поясню: в 2005 році транзитовано 130 млрд.куб. газу, закуплено для споживання 60 млрд.куб.
Проста арифметика по тому що було: транзит +$1,7 млрд, куплено газу -$2,9 млрд, баланс мінус $1,2 млрд
по тому що стало: транзит +$2,5 млрд, куплено газу -$5,4 млрд, баланс мінус $2,9 млрд...
Класна "перемога" блін.
PS Всі цифри взято пошуком з гугля, хто не вірить - перевірте...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 09:26 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
Потрібно віддати Газпрому належне - PR-акція цього разу в Європі в них організована краще. Наші ще тільки сіпались, коли премєр РФ заявляв в ефірі, що на території України відбирають газ, а їх представник Газпрому розїжав по Європі з пресконференціями. Як на мене це небанальна "многоходовка" з метою мінімум зниження іміджу України як партнера-транзитера, метою-максимум підготовки переходу укр. ГТС під контроль Газпрому, залишення цін на газ на теперішньому рівні, а то і їх збільшення, штучне залишення обсягіву споживання рос. газу в Європі в 2009 р. на тому ж рівні за рахунок закачки його у сховища.
Кризка на дворі - стоять заводи і пароходи. Газу теж "їстся менше". Україна, напр., у 2008 р. спожила газу на 5% менше від заявлених обсягів (це враховуючи закачані у сховища обсяги).

З.І. А на чиєму боці правда (Газпром використовує надумані зачіпки чи реальні) ми все одно не взнаємо - ні від укр., рос, чи євро ЗМІ. В Європі теж правду скажуть лише ту, яку їм вигідно..

З.З.І. Та і не важливо в даній ситуації на чиєму боці правда - це тільки в "Брат2" вона дає перевагу у протистоянні.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 13:19 
Офлайн

Наштовхнув на думку.
Міністерство палива та енергетики України:
Цитата:
Україна 2008 року, за оперативними даними, скоротила споживання природного газу порівняно з 2007 роком на 5,1%, або на 3,54 млрд. куб. м до 66,32 млрд куб. м.
...
країна ... в цілому за підсумками 2008 року збільшила імпорт на 8% (на 4,04 млрд. куб. м) - до 54,6 млрд. куб. м.
Арифметика: видобуток власного газу плюс закупівля мінус споживання
20 + 54,6 - 66,32 = 8,28 млрд.куб.м.
походу стільки газу в газосховищах.
Рахуємо середню витрату за рік:
8,28/66,32*100 = 12,5% у нас запасу в сховищах.
На скільки його хватить? 365 днів / 100% * 12,5% = 45 днів
Висновок - газу в сховищах вистачить на півтора місяця, якщо господарський суд заборонить холоди цієї зими.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 13:39 
Офлайн

boddy написав:
Наштовхнув на думку.
Міністерство палива та енергетики України:
Цитата:
Україна 2008 року, за оперативними даними, скоротила споживання природного газу порівняно з 2007 роком на 5,1%, або на 3,54 млрд. куб. м до 66,32 млрд куб. м.
...
країна ... в цілому за підсумками 2008 року збільшила імпорт на 8% (на 4,04 млрд. куб. м) - до 54,6 млрд. куб. м.
Висновок - газу в сховищах вистачить на півтора місяця, якщо господарський суд заборонить холоди цієї зими.

Для повної точності обрахунків варто було б знати обсяги запасів газу у сховищах на початок року, але не думаю що вони були надто значні. Отже газу, враховуючи власний видобуток, вистачить лише на 2, максимум 3 місяці..

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 17:46 
Офлайн

Повідомлення: 617
Район міста: Kovel
Цитата:

boddy твої розрахунки зрозумілі але є але.. Не забувай що це розрахунки по результатами споживання минулого року при старій ціні газу. А вже зараз більшість підприємств практично стоїть або напівпрацює на тогорічному газі. А що буде як газ для них стане 450$? Аналітики кажуть що підприємства ляжуть уже при ціні 250$. Так що, я думаю, газу хватить на довше, цей сценарій вже давно прорахували. Такий дорогий газ в таких кількостях Україні просто не потрібен і за це варто поборотись.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 січня 2009, 20:10 
Офлайн

Не треба писати так сумбурно - нічо не понятно.
Найбільші споживачі газу - підприємства теплоенергетики. Комунальники та генерація електроенергії. Якщо вони "ляжуть" при $250 - то ляжуть вони в будь-якому випадку (Нафтогаз згоден на $250 при транзиті 2,0-2,2)... А ми ляжемо разом з ними - більше ніж на два місяці сховищ не хватить, навіть при повній зупинці інших енергоємких підприємств (а вони й так зупинені майже всі що можна)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 січня 2009, 09:21 
Офлайн

Romas написав:
Аналітики кажуть що підприємства ляжуть уже при ціні 250$. Так що, я думаю, газу хватить на довше, цей сценарій вже давно прорахували. Такий дорогий газ в таких кількостях Україні просто не потрібен і за це варто поборотись.

Якщо підприємства, як ви виразились, "ляжуть", то газ нам буде уже не потрібен. Так як почнеться безробіття, девальвація, гіперінфляція, купони-талони. Так що краще б кількість потрібного для України газу в цьому році не зменшилась..

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 січня 2009, 14:13 
Офлайн

Повідомлення: 617
Район міста: Kovel
Цитата:
Не треба писати так сумбурно - нічо не понятно.

ну шо ж тут не понятно, коротко і ясно :)
Цитата:
Найбільші споживачі газу - підприємства теплоенергетики. Комунальники та генерація електроенергії.

Наскільки мені відомо найбільші споживачі це металургія і хімічна промисловість. А що, вже наші теплоелектростанції перейшли на газ ? Може запаси вугілля і мазуту закінчились?
Цитата:
А ми ляжемо разом з ними - більше ніж на два місяці сховищ не хватить

Саме про це кожний день говорить російський канал "Вести"
Цитата:
Якщо підприємства, як ви виразились, "ляжуть", то газ нам буде уже не потрібен. Так як почнеться безробіття, девальвація, гіперінфляція, купони-талони. Так що краще б кількість потрібного для України газу в цьому році не зменшилась.

Такий самий песимістичний сценарій, малоймовірний але, на жаль, цілком реальний :cry:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 січня 2009, 15:39 
Офлайн

Romas написав:
Цитата:
Найбільші споживачі газу - підприємства теплоенергетики. Комунальники та генерація електроенергії.
Наскільки мені відомо найбільші споживачі це металургія і хімічна промисловість.
На жаль, Міністерство палива та енергетики України з Вами не згодні.
Romas написав:
А що, вже наші теплоелектростанції перейшли на газ ? Може запаси вугілля і мазуту закінчились?
Як жеж я забув? А можна ще дровами топити, старими газетами, ботвою картопельною. То нічо, що набагато дорожче? (екологія не на часі, розумію)

Romas написав:
Цитата:
А ми ляжемо разом з ними - більше ніж на два місяці сховищ не хватить
Саме про це кожний день говорить російський канал "Вести"
У мене такого каналу нема, я послуговуюсь даними Міністерство палива та енергетики України за 2008 рік та елементарною арифметикою за 5 клас. По вищевикладеним цифрам є якісь зауваження?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 129 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: