Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 22 серпня 2017, 21:24

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 59  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Ставимо ЖЕКи на місце
ПовідомленняДодано: 22 травня 2009, 20:26 
Офлайн

Повідомлення: 1
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Гном написав:
Пройшло півтора місяці від дня нашої "комунальної революції". Всі труби ( в тому числі й теплі !) віддали Водоканалу, шило на мило поміняли (керівництво ЖЕКів).
І

дуже цікава, як на мене, тема.
У нас в м. Дніпропетровську ЖЕКи так само намагаються здерти з споживачів начеб-то заборгованість. Дойшло й до мене.
У 2004 році було укладено договір про надання послуг з утримання будинку і прибудинкової території, плата 24 грн на місяць. До теперішнього часу я сплачував цю сумму в повному обсязі і вчасно.
Отримав позов про стягнення заборгованості.
Судового засідання ще не було. Планую підготувати відзив з використанням інформації, яку Ви тут надавали. За це Вам велике ДЯКУЮ.
Якщо суддя таки відмовить в задоволенні позову з мотивів неукладання договору з 01.01.2006р, то потім ще спробую стягнути з свого ЖЕКу сумм, які я сплачував, як безпідставно отримані.
Нажаль, якщо Ви в тому ж судовому реєстрі вкажете Дніпропетровськ і область, то знаходяться рішення зовсім протилежні вашим.
Так шо, яке там ЄВРО, будівлі руйнуються, а люди за це платять...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 22 травня 2009, 22:08 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
ротор написав:
Якщо суддя таки відмовить в задоволенні позову з мотивів неукладання договору з 01.01.2006р, то потім ще спробую стягнути з свого ЖЕКу сумм, які я сплачував, як безпідставно отримані.

Дуже добре, що люди в нас хоч трохи починають реально боротися за свої права. Коли це стане масовим явищем, то ЖЕКИ (і не тільки) будуть приварені до свого місця і не зрушать з нього. На форумі я дав невелику частину інформації, котру маю. Якщо цікавить підбірка нормативно-правових актів, судових рішень тощо по ЖЕКах, давайте email (звертаюсь до ВСІХ БАЖАЮЧИХ), скину безкоштовно.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 травня 2009, 17:24 
Офлайн

Повідомлення: 8
Ротор
ось наприклад такий відзив надав я.
Цікавить і думка Гнома щодо нього.

До --- міськрайонного суду
м. ---
вул. ---

Суддя – ------
Цивільна справа № 2-1106-2009

Позивач:
Приватне підприємство „--- "
----

Відповідач:
---

6 травня 2009 р.

ЗАПЕРЕЧЕННЯ
проти позову

24 квітня 2009 року Приватне підприємство „---" звернувся до --- міськрайонного суду з позовом до мене про стягнення заборгованості за експлуатаційні витрати.

Вважаю його вимоги необґрунтованими з наступних підстав:

Жодного разу позивач, незважаючи на неодноразові вимоги відповідача, не надав розрахунок своїх документально підтверджених витрат на утримання зазначеного будинку, і тим більше не вказав, якою є відсоткова частка квартири відповідача в в багатоквартирному будинку № 11 по вулиці --- в місті ---.
Замість цього позивач надсилав нічим не обгрунтовані, відверто завищені рахунки, нічого при цьому не роблячи для обслуговування зазначеного будинку.
Так, прибиранння прибудинкової території не проводиться. Біля будинку постійно брудно, сніг взагалі не вичищається, не усувається наледеніння та брудні суміші, що призводять до травм мешканців.
Прибирання технічних поверхів і покрівель не проводиться, що призводить до пожежної небезпеки та травмування людей з причини падіння з покрівлі сніго-льодяних формувань та забивання зливної системи, тому дощова та тала вода потрапляє прямо на стіни будинку та його мешканців.
Диспетчерська служба працює незадовільно, після багатьох законних вимог усунути численні недоліки щодо обслуговування будинку, вона ніяким чином не реагує, деякі працівники відповідають зі зневагою, принижують гідність клієнта, не намагаються розв’язати питання, а навпаки, вводять його в оману, щоб і надалі не вчиняти ніяких заходів.
Технічне обслуговування внутрішніх систем тепло-водопостачання і каналізації не проводиться взагалі, системи знаходяться в незадовільному стані, що може призвести до пошкодження будинку та аварій.
Поточний ремонт не проводиться, при подальшому ігноруванні проведення ремонтних робіт жити у ньому стане взагалі не можливо. Безпечних підходів до будинку немає, відсутне тверде покриття та елементарні засоби для пересування біля нього.
Підготовка будинку до експлуатації в осінньо-зимовий період не проводиться, стіни та підлога будинку вологі, вологість у будинку перевищує допустимі норми, адже не зроблено жодних заходів щодо відведення талих та дощових вод від фундаменту будинку, вода та лід безперешкодно руйнують фундамент та насичують вологою підпідлоговий простір, що призвело до гниття підлоги та її несучих конструкцій. З цієї ж причини у квартирі холодно, адже вологі стіни промерзають, а аварійнонебезпечний під’їзд своєї функції по теплозбереженню не виконує. Сніг та вода без перешкод потряпляють до підїзду, адже його вхід не відремонтовано, вся конструкція має безліч щілин та отворів.
Освітлення та енергопостачання місць загального користування не провадиться.
Аварійна служба своїх функцій не виконує, жодної несправності вона не ліквідувала, та ін.

Також позивач, порушуючи Закони України “Про захист прав споживачів”, «Про житлово-комунальні послуги», «Про інформацію» на вимогу відповідача не надав жодних документів, які б підтверджували факт отримання відповідачем тих послуг, за які йому нараховується оплата.
Крім того, незважаючи на неодноразові вимоги, Відповідачу не було надано плану прибудинкової території, а тому Відповідачу невідомо, за прибирання якої площі “прибудинкової території” він повинен сплачувати .
Мешканці будинку №11 по вул. --- неодноразово зверталися зі скаргами до керівництва ПП „---” через неприйняття відповідних заходів, але жодної відповіді по суті питання не отримали.
У відповідності ч.1 ст.18 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, у разі порушення виконавцем умов договору, споживач має право викликати його представника для складання та підписання акту-претензії споживача, в якому зазначаються строки, види та показники порушень.
Згідно ч.3 ст.18 вищенаведеного Закону, акт-претензія складається споживачем та представником виконавця і скріплюється підписами. У разі неприбуття представника виконавця в погоджений умовами договору строк або необгрунтованої відмови від підписання акту, він вважається дійсним, якщо його підписали не менш, як два споживачі.
Згідно акту, складеному мешканцями будинку №11 по вул. ---, у квітні 2009 року, позивачем не виконуються роботи по утриманню вказаного будинку та прилеглої до нього території.
Відповідно до п.5, п.6 ч.2 ст.24 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, позивач зобов’язаний забезпечити умови для своєчасного проведення капітального і поточного ремонтів відповідно до встановлених стандартів, нормативів, норм та правил та забезпечити належну експлуатацію та утримання майна, що перебуває на його балансі. Але, в порушення вищенаведеної норми, позивач всі передбачені послуги не надає.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються ВИКЛЮЧНО на договірних засадах.
Відповідно до п. 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону, виконавець (в даному випадку ПП «---») зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Відповідно до ч. 5 ст. 26 цього Закону, процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Відповідно до п. 1 Прикінцевих положень цього Закону, договори про надання житлово-комунальних послуг, укладені до набрання чинності цим Законом, мають бути приведені у відповідність із ним. Договори, що не приведені у відповідність із цим Законом, втрачають чинність.
Оскільки з вини ПП „---" з відповідачем не укладено договір, де зазначено умови, права та обов’язки сторін , хоча відповідач не ухилявся від пропозиції укласти такий договір, то стає очевидним, що ПП „---" вимагає оплати за ще ненадані послуги, які нав’язує в порядку вчинення одностороннього правочину. Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 202 Цивільного кодексу України, односторонній правочин може створювати обов'язки лише для особи, яка його вчинила.

При заключеному згідно закону договорі, Відповідач згоден, що він сплатить комунальні послуги, але лише в випадку, що вони дійсно надаються. Позивач же не надає ніяких доказів своєї діяльності, і Відповідач стверджує, що насправді позивач не виконує свої обов’язки.
Дані про перелік послуг, надання яких входить в обов’язки ПП «---», їх вартість та дані про конкретно надані послуги щодо обслуговування будинку та при будинкової території, Позивач не надавав.
Таким чином, між сторонами з 24 травня 2006 року та по даний час не існує ЖОДНИХ договірних відносин.
Згідно п.2 ч.1 ст. 20 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, відповідач, як споживач, має право “...одержувати ... необхідну інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру ціни/тарифу, норми споживання, порядок надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо”. Але, незважаючи на численні прохання надати належний розрахунок зазначеної заборгованості у відповідності до зазначеного Закону ПП «---» вперто надає розрахунок, що є незаконним. Відповідно до п. 2 „Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, затверджених Постановою від 12.07.2005 р. № 560 КМ України, розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим переліком послуг. Відповідно до ч. 3 ст. 32 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється залежно від капітальності, рівня облаштування та благоустрою.
Позивач порушує вищевказані норми , посилаючись лише на рішення --- міської ради де зазначено розмір плати за користування житлом (квартирою), що є не що інше, як стереотип квартплати сталого розміру, яка нараховувалася квартиронаймачам до приватизації державного житлового фонду. Являючись власником квартири, а не квартиронаймачем державного житла, Відповідач не повинен сплачувати квартплату, а повинен лише відшкодовувати витрати на утримання будинку та прибудинкової території відповідно до його частки в майні будинку. Причому виключно на договірних засадах ( ст. 19 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги").

Зазначені мною обставини зможуть підтвердити всі мешканці будинку №11 по вул.---
На підставі викладеного й у відповідності із ст. 128, п. 5 ч. 6 ст. 130 ЦПК України
прошу:
1.Відмовити ПП „---" у позові до мене про стягнення заборгованості за експлуатаційні витрати.
2. Під час попереднього судового засідання вирішити питання про виклик до суду свідків, мешканців будинку №11 по вул.---.

Додатки:
1. Копія Акту-претензіїї до ПП «---».
2. Вісім скріплених фототаблиць стану будинку №11 по вул. ---.
3. Копія заперечення проти позову.

________________---

Востаннє редагувалось ovod1 в 24 травня 2009, 02:03, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 травня 2009, 22:41 
Офлайн

Повідомлення: 1018
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.
Гном написав:
Якщо цікавить підбірка нормативно-правових актів, судових рішень тощо по ЖЕКах, давайте email (звертаюсь до ВСІХ БАЖАЮЧИХ), скину безкоштовно.

А чому б відкрито ненавести відповідні фотокопії документів а також ссилкі на ті чи інші законодавчі документи :handshake: , усім хтоб перечитував наш форум набагото було б простіше (швидше) орієнтуватись аніж чекати відповідні докумети по емейлу.
А для адмінів форума непогано б було створити законодавчу гілку з найбільш цікавими темами, які користуються попитом у форумчан!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 травня 2009, 23:09 
Офлайн

Boris написав:
А чому б відкрито ненавести відповідні фотокопії документів а також ссилкі на ті чи інші законодавчі документи :handshake: , усім хтоб перечитував наш форум набагото було б простіше (швидше) орієнтуватись аніж чекати відповідні докумети по емейлу.
А для адмінів форума непогано б було створити законодавчу гілку з найбільш цікавими темами, які користуються попитом у форумчан!

1. Я абсолютно "за", щоб всі бажаючі побачили необхідні документи. Але наразі підбірка по ЖЕКівській тематиці становить біля 10 МБ, незабаром буде ще більше. Де я її всю розміщу? Ссилки давав і буду давати, підготую перелік основних матеріалів і днями викладу.
2. Також абсолютно "за" щодо створення окремого юридичного форуму, навіть можна його поділити на дві гілки - кримінальну та цивільно-адміністративну.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 травня 2009, 23:20 
Офлайн

ovod1 написав:
ось наприклад такий відзив надав я.
Цікавить і думка Гнома щодо нього.

В принципі нормально все викладено. Я б додатково наголосив, що договір не укладено з вини ЖЕКу і які він повинен був вчинити дії по його укладенню (ст.ст. 21, 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги"). Також додав би ще про невиконання вимоги п. 5 ст. 32 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" щодо попередження про зміну вартості послуг. Останнє - одна з ахілесових п`ят ЖЕКів і виконкомів (постановляють рішення за декілька днів до введення в дію або навіть заднім числом).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 травня 2009, 15:43 
Офлайн

Гном, як вважаєш чи потрібно на судовому засіданні задавати питання представнику ЖЕКу, в тому числі, чому вони не відреагували (не відповіли) на АКТ-претензію?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 травня 2009, 00:11 
Офлайн

Обов`язково задавай! Це ж ЖЕКівці забили гол у свої ворота. Мовчання - факт бездіяльності. Не забудь познайомити суддю під запис з рівненською судовою практикою відмови ЖЕКам в позовних вимогах при відсутності договорів з вини ЖЕКів та відсутності затверджених розцінок на послуги по кожному будинку окремо.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 31 травня 2009, 23:12 
Офлайн

Повідомлення: 36
У вівторок наступне засідання. Минулого разу у клопотанні більше вказувала на недання послуг або невідповідність наданих послуг. Тільки що наваяла ще одне клопотання в якому зосередилася на відсутності договору. Також роздрукую деякі рішення (люб’язно надані Гномом) в яких рішення прийнято на користь споживачів в схожих ситуаціях, які Гном порадив надати суду як інформацію.
З приводу чи задавати питання представнику Жека, то на мою думку обов’язково потрібно задавати і побільше. Будувати запитання таким чином, щоб вони відповідали на них негативно (тобто не робили). Брати з типового переліку що вони повинні робити і запитувати чи вони це робили і коли і чи є у них підтвердження цього.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 червня 2009, 00:12 
Офлайн

Ще раз зверни увагу суду на норму п.6 ст.10 ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду": "Заборгованість власників квартир по укладених угодах, пов'язаних з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг, стягується в судовому порядку".
Цей закон вийшов пізніше за ЖК УРСР, якого ЖЕКівці цитують навмання, а тому має місце фактичне скасування старих норм, яка суперечить нормам нового правового акту. При виникненні колізій вони "розрулюються" шляхом застосування норм "молодшого" закону.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 червня 2009, 13:50 
Офлайн

Не повірите, прийшла сьогодні на суд, а там немає світла (напевно відімкнули на борги :) :) перенесли на 15 червня.
Минулий раз, як доказ своєї діяльності Жек приніс на суд 1 акт виконаних робіт за травень 2008 року, де написано про те що вони щось робили на даху, розконсервували слухове вікно на горищі (на це пішло близько 200 грн) и ще щось. У перерві між засіданнями я була в суді просила надати мені копії цих документів, але так як судя був у відпустці, то секретар сказала що без його дозволу вона це зробити не може і порадила звернутися у жек за копіями. Сьогодні я знов попросила вже суддю дати мені ці копії. Він сказав що за розрахунками я можу звернутися в жек, а так як немає світла та і ксерокса немає, то копію акту виконаних робіт він мені дати не може і я з ними просто ознайомилася ще раз прямо в суді.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 03 червня 2009, 00:19 
Офлайн

Гг
цікаво де знаходиться "рубильник" мого суду :D
у мене розгляд 4 числа, буду йти зі своїм переносним копіром (бо в них він нібито не працює), познімаю копії документів надані ЖЕКом. Є переносна електростанція ще. :D

Як відомо, підвищилась плата за витрати суду, в сумі щось біля 300 грн.
Тому, вважаю, скоро розпочнеться (та і вже розпочався) комунальний терор. Ніхто судитися не захоче. Тим більше на мене в суд подали без будь-якого досудового вирішення питання. А на мої скарги, заяви та акти-претензії вони (ЖЕК) чхали.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 03 червня 2009, 20:10 
Офлайн

За письмовою заявою суд зобов`язаний надати учаснику судового процесу завірені копії будь-яких документів, що є в справі. Треба зареєструвати заяву в канцелярії і якщо не нададуть копію хоч одного з документів, заявити клопотання про відкладення розгляду справи.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 04 червня 2009, 17:40 
Офлайн

Все.
:(
Суд я програв. Чого і треба було чекати.
На мої питання щодо того чому ЖЕК не реагував на скарги, заяви і претензії- позивач віповів що це справи не стосується і що я повинен був скаржитися в міськраду, прокуратуру і т.п. І що взагалі він цих документів не бачив, хоча я йому показував номери "вхідних", підписи секретаря ЖЕКу та довідки про вручення рекомендованих листів.
Ви не повірите, але щодо фотографій та інших моїх актів, складених мешканцями, позивач сказав що то все моїх рук діло (стан будинку), що я повиривав проводку, загадив горище, зламав покрівлю, поламав двері і повибивав вікна. Мовляв, до фотографування будинок відповідав всім вимогам, про що він показав акт.Тому позивач вимагав у судді щоб вона вилучила зі справи мої докази.Щодо вентиляційних каналів - сказав що їх немає взагалі ( !!! ) хоча чомусь надав акт про їх чистку.
Я зняв копії тих актів, але це такі смішні папірці, що навіть соромно їх показувати.
Є навіть акт про ремонт освітлення будинку!!! При тому що в суді позивач сказав що освітлення зараз немає, а завтра може з"явитися.

Взагалі, був театр абсурду. Позивач відверто принижував мене, на мої прохання припинити образи в мою сторону не реагував.

І ще. Позивач "пробіг" по сусідах, і свідки так і не з"явилися. Їм він порозказував що це все я роблю спеціально щоб не платити за послуги і їх "використовую" в своїх підлих намірах.

От така казка, малята...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 04 червня 2009, 18:57 
Офлайн

ovod1 Я в шоці! Можливо треба просто подавати зустрічний позов і доводити свої права?
Я сьогодні була в ЖЕКу то відповідь на все одна: ви не платите ми не робимо, тобто "Стулья утром можна, но деньги вперед!" Я ще порадували тим, що скоро тарифи піднімуться ще, тому що вони не відповідають чомусь-то там... І директор завірила, що в мене під дверима вже давно поставили лічильник замість дротів що стирчать з стіни (фото були викладені вище). Я навіть наївно повірила, що може дійсно поки мене не було вже все зробили, але... Воз и ныне там!
Жах! Руки опускаються!
ovod, можливо потрібно проконсультуватися з юристами і продовжити боротьбу?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 59  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 5 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: