Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 24 вересня 2017, 18:36

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 59  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Ставимо ЖЕКи на місце
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 11:20 
Офлайн

Повідомлення: 4082
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
Яке спочатку в мене було враження, так і лишилося - Ви не читали тему. Бо якщо вдумливо її прочитати, то можна знайти відповіді на більшість питань. Особливо з чого почати.
Звинувачень проти Вас я ніяких не висував, бо це не моя тема і я тут не "самий вумний".

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 20:52 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
Пропоную один із зразків заяви

Ковельському міжрайонному прокурору
Масалову С.М.
вул. Шевченка, 7, м. Ковель, 45004
Комунофоба Василя Івановича
вул. _ , м. Ковель, 45008

З А Я В А
в порядку захисту прав споживача

Я являюсь власником (співвласником) квартири № _ будинку № _ (далі – будинку) по вул. _ в м. Ковелі.
На підставі договору від _ № _ Ковельське РЖКП № _ зобов’язане надавати мені послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
Згідно п. 2.8.2 „Правил утримання будинків та прибудинкових територій”, затверджених Наказом від 17.05.2005 р. № 76 Держжитлокомунгоспу, під час підготовки житлового фонду до експлуатації в зимовий період виконуються, зокрема, такі роботи: усунення несправностей: стін, фасадів, дахів, віконних і дверних заповнень, а також димоходів, газоходів, внутрішніх систем тепло-, водо- та електропостачання; приведення в технічно справний стан прибудинкової території із забезпеченням безперешкодного відведення атмосферних і талих вод від відмостки, спусків (входів) у підвал і їх віконних приямків; забезпечення належної гідроізоляції фундаментів, стін підвалу і цоколю та їх сполучення із суміжними конструкціями, сходових кліток, підвальних і горищних приміщень, справність та утеплення пожежних гідрантів.
Згідно п.п. 2.8.4, 2.8.5 тих же „Правил....”, у період підготовки житлового фонду до роботи в зимових умовах організовується підготовка (відновлення) схем внутрішньобудинкових систем холодного і гарячого водопостачання, каналізації, центрального опалення і вентиляції. За наявності води у підвалах її необхідно відкачати та усунути причину її появи; забезпечити безперебійну роботу каналізаційних випусків, оглядових колодязів дворової мережі і загальних випусків будинку (від трубопроводу, прокладеного в підвалі, техпідпіллі).
У приміщеннях, що не опалюються, у період підготовки до зими слід перевірити стан і зробити ремонт ізоляції труб водопроводу і каналізації, центрального опалення і гарячого водопостачання, утеплити протипожежний водопровід.
Як і в минулі роки, в поточному році РЖКП № _ не проводило вищезазначених робіт, не підготовило будинок до експлуатації в зимовий період.
Крім того, РЖКП № 2 декілька років поспіль надаває лише послуги з вивезенням твердих побутових відходів та прибирання сходових кліток; від надання інших самоусунулось.
Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” споживач має право: одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг; на усунення протягом строку, встановленого договором або законодавством, виявлених недоліків у наданні житлово-комунальних послуг; на зменшення розміру плати за надані послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості в порядку, визначеному договором або законодавством.
Керуючись ст. 12 Закону України „Про прокуратуру”, ст.ст. 4, 6 Закону України „Про захист прав споживачів”, ст.ст. 18, 19, 20 Закону України „Про звернення громадян”, −

ПРОШУ:

1. Провести документальну перевірку виконаних робіт (наданих послуг) по утриманню будинку та прибудинкової території за останні 3 роки.
2. Перевірити наявність у РЖКП № _ технічної землевпорядної документації на прибудинкову територію.
2. Зобов’язати РЖКП № _:
− негайно провести всі необхідні роботи по належній підготовці будинку до експлуатації в зимовий період;
− поновити надання послуг в повному обсязі;
− провести перерахунок вартості послуг за останні 3 роки, включивши до оплати лише реально надані послуги.
3. Притягнути винних до відповідальності згідно з чинним законодавством.

20.10.2010 р. В.І.Комунофоб

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 21:27 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Хтось ма договір з роздруовкою за що платимо ЖЕКам? А то мені принаймні на пару хвилин для ознайомлення на руки договір не давали. Внаслідок чого він в мене поки ще не підписаний.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 22:11 
Офлайн

ЖЕК зобовязаний дати на руки 2 примірники проекта договору. Згідно ч. 5 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Всліпу договори не підписуються. Більше того, ті ЖЕКівські прожекти договорів в порушення ч. 1 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" не містять ряд істотних умов. За таких обставин договір можна не підписувати, давши відповідь приблизно таку:

Начальнику Ковельського РЖКП-2
Касянчуку І.В.
вул. Д.Галицького, 6-а, м. Ковель, 45006

ВІДПОВІДЬ
про згоду укласти договір на законних і справедливих умовах
_10.2010 р. Ваша працівниця _ надала мені для ознайомлення та підписання проект договору без номера про надання послуг із утримання будинку і споруд та прибудинкової території.
Ознайомившись із запропонованим Вами проектом договору про надання послуг із утримання будинку і споруд та прибудинкової території, визнаючи за собою обов’язки власника із забезпечення схоронності жилого будинку (квартири), згідно з нормами, встановленими ст. 151 ЖК УРСР, діючи відповідно до ст. 646 ЦК України, я погоджуюсь укласти договір на інших умовах і тим самим відмовляюсь від одержаної пропозиції щодо його укладання на запропонованих Вами умовах.
Вважаю, що запропонований Вами проект договору містить умови, які є несправедливими, недобросовісними, нерозумними і не відповідають нормам, встановленим законодавством, і пропоную врахувати зауваження, які висловлені нижче, при складанні Вами нової редакції договору.
1. Договором не передбачена необхідність обстеження стану будинку та прибудинкової території, складання плану робіт утримання будинку та прибудинкової території, згідно з „Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій”, затверджених наказом від 17.05.2005 р. № 76 Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства. До договору не доданий план прибудинкової території з позначенням її меж.
2. Перелік житлово-комунальних послуг по утриманню будинку № _ по вул._ та прибудинкової території містить послуги, які Вами не надаються (технічне обслуговування внутрішньобудинкових мереж холодного і гарячого водопостачання, водовідведення та централізованого опалення. Разом з тим він не містить ряд послуг, передбачених „Типовим переліком послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, що є додатком до „Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, затверджених Постановою від 20.05.2009 р. № 529 КМ України.
3. У договорі не враховано вимоги п. 5 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, а саме, відсутній порядок перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості.
4. У договорі не визначено порядок контролю та звіту сторін про надані послуги, що є порушенням п. 7 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.
5. У договорі не визначено порядок вимірювання обсягів та визначення якості наданих послуг, передбачений п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.
6. У договорі розширено права Виконавця по несанкціонованому доступу в квартиру, коли такий доступ допускається лише для ліквідації аварії.
7. У договорі не визначено порядок обслуговування внутрішньобудинкової мережі електропостачання та розподіл повноважень щодо її відновлення (ремонту), що є порушенням вимог п. 10 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.
8. У договорі не повністю вказані умови та доступу в квартиру для усунення аварій, неполадок, огляду мереж.
9. У договорі не визначено порядок здійснення ремонту, що є порушенням вимог п. 12 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”.
10. У договорі не повністю враховані істотні умови, передбачені п. 13 ч. 1 ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги” а саме, відповідальність та штрафні санкції за невиконання умов договору у розмірі, передбаченому п. 5 ст. 10 Закону України “Про захист прав споживачів”.
11. Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України „Про захист прав споживачів”, споживач має право на одержання необхідної, доступної, достовірної та своєчасної інформації про послуги, що забезпечує можливість її свідомого і компетентного вибору до моменту замовлення послуг. Я не отримав на день подачі цієї заяви вичерпної інформації про послуги по утриманню будинку № _ по вул. _ та прибудинкової території.
При складанні нової редакції договору прошу врахувати таке:
1. Необхідність виконання у договорі моїх зауважень обумовлена, зокрема, вимогами ст. 26 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, змістом ст. ст. 203, 208 ЦК України – правочин (договір) є чинним, якщо він відповідає загальним умовам дійсності правочину, зокрема зміст договору (правочину) не може суперечити актам цивільного законодавства.
2. Відповідно ст. 18 Закону України „Про захист прав споживачів”, умови договору є несправедливими, якщо всупереч принципу добросовісності його наслідком є істотний дисбаланс договірних прав та обов’язків на шкоду споживача, а саме: — встановлення жорстких обов’язків споживача, натомість надання послуги, обумовленої лише власним розсудом виконавця, надання можливості продавцю (виконавцю, виробнику) не повертати кошти на оплату, здійснену споживачем, у разі відмови споживача укласти або виконати договір, без встановлення права споживача на одержання відповідної компенсації від виконавця у зв’язку з розірванням або невиконанням ним договору; установлення обов’язкових для споживача умов, з якими він не мав реальної можливості ознайомитися перед укладенням договору, встановлення обов’язку споживача виконати всі зобов’язання, навіть якщо продавець (виконавець, виробник) не виконає своїх.
3. Відповідно до п.п. 2, 3 „Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій”, затверджених Постановою від 20.05.2009 р. № 529 КМ України, тарифи (нормативні витрати, пов'язані з утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховуються окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з додатком (далі – типовий перелік). Виконавець доводить розрахунок тарифів до відома власників житлових будинків (гуртожитків), власників квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках) та інших споживачів послуг шляхом проведення щодо кожного будинку громадських слухань. За результатами громадських слухань перелік послуг за кожним будинком може бути зменшено виконавцем порівняно з типовим переліком за умови одержання у строк до 30 днів з дати проведення громадських слухань оформленого письмово в установленому законодавством порядку рішення власників житлових будинків (гуртожитків), власників квартир (житлових приміщень у гуртожитках), власників нежитлових приміщень у житлових будинках (гуртожитках) про забезпечення надання послуг, запропонований виконавцем перелік яких зменшено. У разі коли перелік послуг зменшується, виконавець перераховує тарифи і подає новий розрахунок тарифів відповідному органові місцевого самоврядування, що приймає рішення про його затвердження (погодження). З власниками (наймачами) квартир (житлових приміщень у гуртожитку) та власниками нежитлових приміщень у житловому будинку (гуртожитку) укладається договір про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (далі – договір про надання послуг), що передбачає надання послуг, перелік яких визначений за результатами громадських слухань згідно з типовим переліком. Послуги надаються відповідно до затвердженого (погодженого) рішенням органу місцевого самоврядування тарифу, його структури, періодичності та строків надання послуг. Копія такого рішення є невід'ємною частиною договору про надання послуг. Під час установлення тарифу на послуги необхідно забезпечувати прозорість визначення вартості усіх послуг з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири, житлового приміщення у гуртожитку та нежитлового приміщення у житловому будинку (гуртожитку).
Відповідно до ч. 3 ст. 32 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, розмір плати за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій встановлюється залежно від капітальності, рівня облаштування та благоустрою.
Враховуючи вищевикладене, вимагаю підготувати та надати проект договору про надання послуг із утримання будинку № _ по вул. _ та прибудинкової території з урахуванням всіх вищезазаначених зауважень.

_.2010 р. ______________

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 22:14 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Гном написав:
ЖЕК зобовязаний дати на руки 2 примірники проекта договору.

Я пропонував, щоб мені дали почитати на пару хвилин - не захотіла, відмазка "В мене немає часу чекати, ще багатьох треба обійти"
Далі запропонував залишити мені обидва екземпляри і я назавтра прийшов би з підписаними з свого боку - теж не захотіла.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 жовтня 2010, 22:34 
Офлайн

Взнай прізвище та посаду "двірниці-договірниці". Подай скаргу на порушення процедури укладення договору і ще попроси надати копію її посадової інструкції. Укладанням договорів може займатися лише юрисконсульт. А майстрині є некомпетентними особами і в посадовій інструкції ніякий клоун не пропише їм функції юрисконсульта.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 листопада 2010, 12:16 
Офлайн

Повідомлення: 7
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: Львів
Дякую пане Гноме!
Скористаюся вашими зразками і порадами, хоча мені цікавило не зовсім те. Мене найголовніше цікавило, писати заяву від всіх жителів, починаючи, : Ми, мешканці квартир...... чи все таки від себе особисто! Чи кожен мешканець має писати від себе особисто?
Дякую

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 07 листопада 2010, 17:42 
Офлайн

Практично немає різниці. Якщо кожен за себе, кожному дадуть відповідь. Якщо колективна - відповідь одна на адресу першого підписанта.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 листопада 2010, 10:43 
Офлайн

Повідомлення: 36
п.Гном прошу розяснити я скориставшись взірцями написав заяву в ЖЕК там було посилання на їх одностороній правочин ст.202 ЦК юрист ЖЕК у відповіді звинуватив мене що посилаючись на ст.202 я невірно трактую закон і підтасовую його під себе а дана стаття стосується виключно заповіту, даровизни і не може бути примінена до послуг ЖЕК. Які аргументи я можу привести як заперечення в листі відповіді або на судовому слуханні?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 листопада 2010, 22:11 
Офлайн

Клин клином вибивають.
Трактуєш (тлумачиш) закон не ти, а ЖЕКівський юрисконсульт, який перебрав на себе роль КСУ. Бо лише КСУ має право тлумачення законів.
Звідки взяв твій правник, що односторонній правочин може стосуватися виключно заповітів та дарувань?
Згідно ч. 3 ст. 202 ЦКУ одностороннім правочином є дія однієї сторони, яка може
бути представлена однією або кількома особами.
І все!
Так що "бий" його тією ж 202-ю статтею ЦКУ.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 18:51 
Офлайн

Гном написав:
Звідки взяв твій правник, що односторонній правочин може стосуватися виключно заповітів та дарувань?

Скоріш за все на підставі тлумачення (Одностороннім правочином є вольова дія однієї сторони (наприклад заповіт, прийняття чи відмова від прийняття спадщини, публічна обіцянка винагороди, довіреність, простий вексель і т.д). Раз там нічого не написано за надання ком.послуг отже дана ст.ЦК не може бути використана

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 10 листопада 2010, 20:52 
Офлайн

Яке тлумачення? Де офіційний вичерпний перелік?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 листопада 2010, 10:07 
Офлайн

Гном написав:
Яке тлумачення? Де офіційний вичерпний перелік?

мені також хотілось це взнати але в інтернеті я не знайшов такої інформації і переліку

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 листопада 2010, 10:21 
Офлайн

Повідомлення: 4082
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
unlx написав:
Скоріш за все на підставі тлумачення (Одностороннім правочином є вольова дія однієї сторони (наприклад заповіт, прийняття чи відмова від прийняття спадщини, публічна обіцянка винагороди, довіреність, простий вексель і т.д).

От твій випадок в оте "і т.д." втулюй, бо ті юрисконсульти навчилися з вумним виглядом користуватися нашою правовою малограмотністю.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 листопада 2010, 10:56 
Пане Гном, щодо ліфта і 2-го поверху пройде така річ, що писав пан totoshka - а спробуйте наголосити (взяти довідку психолога, психіатра), що ви та члени вашої родини бояться замкненого простору, яким являється закрита кабіна ліфта і тому ним не користується, тому і не маєте потреби в його обслуговуванні. Дуже цікава ВАША думка, бо маю таку ж проблему!

Догори

Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 59  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: