Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 19 листопада 2017, 00:18

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 59  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Ставимо ЖЕКи на місце
ПовідомленняДодано: 25 січня 2010, 20:23 
Офлайн

Повідомлення: 2
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: центр
Гном написав:
Черговий лохотрон.

дякую

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 січня 2010, 12:36 
Офлайн

Повідомлення: 6
Гном написав:
Нормативно-правовими чинниками не передбачено написання заяви на укладення договорів з ЖЕКами та ін. комунальними підприємствами. Згідно п. 3 ч. 2 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" виконавець (в даному випадку ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Цей договір повинен вміщувати всі істотні умови згідно ч. 1 ст. 26 цього Закону. Останнє - бомба для ЖЕКів. А згідно ч. 5 ст. 26 цього Закону процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін. Від цієї норми ЖЕКи також не в захваті.
Розмір оплати послуг з утримання будинку і прибудинкової території не залежить від кількості мешканців у квартирі, а тому з кожним співвласником укладати окремий договір немає сенсу.
Отож, ніяких заяв, а якщо почнуться закиди, вимагай від ЖЕКу 2 примірники проекту договору і зауваж, що у разі відсутності в проекті хоча би однієї істотної умови договір буде підписаний лише з протоколом розбіжностей. Вищевказані норми - твої козирі.

Гном, а если не трудно, поясните мне, почему с предложением о заключении договора должен выступать ЖЕК, а не потребитель?
Спрашиваю это, потому что представители ЖЕКа говорят мне, что это и моя обязанность заключить договор, а если я с ними не согласен, то я должен им указать норму где написано, что именно они обязаны предложить мне заключить договор, а не я им должен предложить это.
Заранее благодарен.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 січня 2010, 15:39 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", виконавець (в даному випадку ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за
дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Проект договору готується ЖЕКом на основі типового договору і повинен містити усі 18 істотних умов згідно ч. 1 ст. 26 того ж Закону.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 січня 2010, 15:58 
Офлайн

Гном написав:
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", виконавець (в даному випадку ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за
дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Проект договору готується ЖЕКом на основі типового договору і повинен містити усі 18 істотних умов згідно ч. 1 ст. 26 того ж Закону.

Спасибо за ответ. Но мне не понятно, почему я должен идти к ним, а не они должны прислать мне предложение о заключении договора?
Они мне говорят, что у нас лежат проекты договоров, приходите к нам и заключайте договор. А я хочу добиться от них, что-бы они прислали на мой адрес письмо с предложением заключить договор, но я не могу нигде найти нормативной базы регулирующей этот вопрос.
Или может я не прав?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 28 січня 2010, 18:02 
Офлайн

Жек повинен надати (надіслати) 2 примірники договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Згідно ч. 5 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 січня 2010, 12:29 
Офлайн

Гном написав:
Жек повинен надати (надіслати) 2 примірники договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.

Гном, скажите пожалуйста, где это написано? Очень нужно.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 29 січня 2010, 17:28 
Офлайн

Договір укладається в двох примірниках, обидва підписуються сторонами і мають однакову юридичну силу. Один примірник залишається у виконавця (ЖЕКа), другий - у споживача. Це загальна практика для укладання двосторонніх договорів. В даному випадку можна навести п. 22 "Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" (додаток до Постанови від 20.05.2009 р. № 529).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 лютого 2010, 18:02 
Офлайн

Уважаемый Гном, беспокоят Вас из города Киева. Искала тему о борьбе с ЖЕКами и нашла Ваши сообщения, за что Вам отдельное спасибо.
Сегодня в дверях квартиры обнаружила "копію ухвали суду про відкриття провадження у справі". также нас приглашают 2 числа на это заседание и предлагают выразить наши возражения. Суть дела: ЖЕК подал в суд на взыскание задолженности. Квартира приватизирована. При этом в ухвале стоят фамилии людей, которые прописаны в квартире, хотя сама квартира принадлежит другому человеку (мне). Подскажите, пожалуйста:
1) имеют ли они право присылать ухвалу таким способом(а если бы я ее не нашла)?
2) насколько я понимаю, судиться они могут только с собственником жилья - т.е. мне можно спокойно никуда не являться, если моей фамилии как собственника не указано в ухвале;
3) это должно быть так называемое досудебное разбирательство, на котором можно выдвигать встречные требования? т.е. мне лучше явиться?
4) претензий к жеку много (нечищенная територия дл сих пор, грязный подъезд, отсутствие освещения и т.д.) но заявления не писали, только звонили... т.е. по сути доказательств никаких. Договор ЖЕК найти не может. Скорее всего его нет, а если и есть, то очень давний и старого владельца квартиры. Почитала судебные решения по г. Киеву в Едином реестре. К сожалению, на заявление об отсутствии договора судьи постановили, что были договорные отношения и поэтому потребитель обязан платить.
5) при этом сумма в ухвале стоит 1150 грн, а на сейчас реальный долг уже 800грн, так как мама пошла и погасила еще до ухвалы.
Подскажите, пожалуйста, как поступить? не хочется терпеть этот беспредел постоянный. Все время платили а теперь решили отстоять свои права.
Хотя на примере Татьяны на этом форуме задумываешься о безрезультатности и бесправности.
Спасибо!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 00:25 
Офлайн

Стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги можна лише з власника (співвласників) квартири.
На суд не варто з’являтися з двох причин. По-перше, нехай і далі шукають неналежних відповідачів (не власників квартири), присуджують їм „борги”, вони рішення оскаржують і виграють. Час іде, грає на тебе, дає можливість скомпонувати контраргументи та підготувати зустрічний позов. По-друге, суд повинен бути впевненим, що повістка вручена стороні. Інакше, якщо суддя постановить заочне рішення, воно елементарно оскаржується.
Дуже погано, що без договору ЖЕКу взагалі хоч щось платили. В таких випадках суди (під тиском Юльки та Кучеренка), як правило, вважають, що договірні стосунки визнані з боку споживача дією, хоч таке визнання є доволі сумнівним, оскільки усний договір явно буде суперечити ч. 1 ст. 26 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги” та ст. 638 ЦКУ. І тоді залишається лише доводити, що послуги реально не надавалися, а також тарифи сформовані неналежним чином (порушення 560-ї, потім 529-ї Постанови КМУ) та ЖЕК порушив норму ч. 5 ст. 32 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”.
Треба відстоювати свої права. В м. Рівному пішла правосудна судова практика. І в Ковелі відбито один (може їх більше, але мені не відомо) позов ЖЕКа без договору і без належного надання послуг. На це потрібно посилатися під час захисту.

Дай email, і я скину пакет корисних матеріалів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 11:50 
Офлайн

Дуже дякую за Вашу відповідь!
Як виявилося, на жаль, одна із зазначених у позові осіб (солідарних боржників) є співвласником, а інша ні. Як я розумію, їй одній і можуть приписати сплату боргу. Чи в данному випадку позовна заява є невірно оформленою і не може розглядатись?
А інформування про попереднє слухання теж має бути рекомендованим листом чи це тільки стосується повістки до суду?
Мій e-mail khristya@yandex.ru
Щиро Вам дякую за Вашу допомогу і поради.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 18:14 
Офлайн

Повідомлення: 16
Шановний Гном, в п. 15.3 типового договору за постановою №529 передбачена відповідальність виконавця за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт шляхом виплати споживачеві компенсації в установленому законодавством розмірі, __ відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання. Питання, в якому саме законі йдеться про розмір вказаної компенсації. Ніяк не можу знайти, чим це передбачено.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 18:44 
Офлайн

p-v-v написав:
Питання, в якому саме законі йдеться про розмір вказаної компенсації. Ніяк не можу знайти, чим це передбачено.

Це вказано в ч. 5 ст. :men: 10 Закону України "Про захист прав споживачів":
"У разі коли виконавець не може виконати (прострочує виконання) роботу (надання послуги) згідно з договором, за кожний день (кожну годину, якщо тривалість виконання визначено у годинах) прострочення споживачеві сплачується пеня у розмірі трьох
відсотків вартості роботи (послуги), якщо інше не передбачено законодавством. У разі коли вартість роботи (послуги) не визначено, виконавець сплачує споживачеві неустойку в розмірі трьох відсотків загальної вартості замовлення.
Сплата виконавцем неустойки (пені), встановленої в разі невиконання, прострочення виконання або іншого неналежного виконання зобов'язання, не звільняє його від виконання зобов'язання в натурі".

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 18:51 
Офлайн

khristya написав:
А інформування про попереднє слухання теж має бути рекомендованим листом чи це тільки стосується повістки до суду?

Як на попереднє судове засідання, так і на судовий розгляд сторони викликаються судовими повістками, які надсилаються рекомендованими листами з рекомендованими повідомленнями про вручення.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 20:51 
Офлайн

Повідомлення: 16
Дякую, ще таке питання, вказаний договір на утримання будинку жек вимагає укласти строком на 3 роки, але я хочу на 1 рік. Юрист ЖЕКу каже, що моя вимога не обгрунтована і законодавством передбачено саме 3 роки, на моє прохання зазначити де це сказано, каже читати і вивчати законодавство самій. То питаня, невже десь зазначено, що договір на утримання будинку укладається саме на 3 роки і я не маю права вимагати його укладання на 1 рік? Дякую.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 лютого 2010, 22:00 
Офлайн

Повідомлення: 1092
Подякували: 16 разів.
Да хоч кожен місяць перезаключайте договір. Адже Ви можете відмовитись від якоїсь послуги. Наприклад я бачив договір де написана плата за дизинфекцію надвірних туалетів. Так як надворі туалета немає, і його не дезинфікує, від плати за цю послугу можна відмовитись. Зараз наприклад, коли снігом завалені двори і його ніхто не прибирає, можна відмовитись від прибирання прибудинкової території до того часу поки її не приберуть.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 59  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: