Сподобався форум - постав +1

Ставимо ЖЕКи на місце

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення vovikov » 25 січня 2010, 20:23

vovikov
 
Повідомлення: 2
З нами з: 23 січня 2010, 21:08
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста:

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Эрлен » 28 січня 2010, 12:36

Эрлен
 
Повідомлення: 6
З нами з: 27 січня 2010, 17:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 28 січня 2010, 15:39

Згідно п. 3 ч. 1 ст. 21 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", виконавець (в даному випадку ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за
дотримання умов його виконання згідно з типовим договором.
Проект договору готується ЖЕКом на основі типового договору і повинен містити усі 18 істотних умов згідно ч. 1 ст. 26 того ж Закону.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Эрлен » 28 січня 2010, 15:58

Эрлен
 
Повідомлення: 6
З нами з: 27 січня 2010, 17:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 28 січня 2010, 18:02

Жек повинен надати (надіслати) 2 примірники договору про надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території. Згідно ч. 5 ст. 26 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Эрлен » 29 січня 2010, 12:29

Эрлен
 
Повідомлення: 6
З нами з: 27 січня 2010, 17:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 29 січня 2010, 17:28

Договір укладається в двох примірниках, обидва підписуються сторонами і мають однакову юридичну силу. Один примірник залишається у виконавця (ЖЕКа), другий - у споживача. Це загальна практика для укладання двосторонніх договорів. В даному випадку можна навести п. 22 "Типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій" (додаток до Постанови від 20.05.2009 р. № 529).
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення khristya » 01 лютого 2010, 18:02

Уважаемый Гном, беспокоят Вас из города Киева. Искала тему о борьбе с ЖЕКами и нашла Ваши сообщения, за что Вам отдельное спасибо.
Сегодня в дверях квартиры обнаружила "копію ухвали суду про відкриття провадження у справі". также нас приглашают 2 числа на это заседание и предлагают выразить наши возражения. Суть дела: ЖЕК подал в суд на взыскание задолженности. Квартира приватизирована. При этом в ухвале стоят фамилии людей, которые прописаны в квартире, хотя сама квартира принадлежит другому человеку (мне). Подскажите, пожалуйста:
1) имеют ли они право присылать ухвалу таким способом(а если бы я ее не нашла)?
2) насколько я понимаю, судиться они могут только с собственником жилья - т.е. мне можно спокойно никуда не являться, если моей фамилии как собственника не указано в ухвале;
3) это должно быть так называемое досудебное разбирательство, на котором можно выдвигать встречные требования? т.е. мне лучше явиться?
4) претензий к жеку много (нечищенная територия дл сих пор, грязный подъезд, отсутствие освещения и т.д.) но заявления не писали, только звонили... т.е. по сути доказательств никаких. Договор ЖЕК найти не может. Скорее всего его нет, а если и есть, то очень давний и старого владельца квартиры. Почитала судебные решения по г. Киеву в Едином реестре. К сожалению, на заявление об отсутствии договора судьи постановили, что были договорные отношения и поэтому потребитель обязан платить.
5) при этом сумма в ухвале стоит 1150 грн, а на сейчас реальный долг уже 800грн, так как мама пошла и погасила еще до ухвалы.
Подскажите, пожалуйста, как поступить? не хочется терпеть этот беспредел постоянный. Все время платили а теперь решили отстоять свои права.
Хотя на примере Татьяны на этом форуме задумываешься о безрезультатности и бесправности.
Спасибо!
khristya
 
Повідомлення: 6
З нами з: 01 лютого 2010, 17:22
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 02 лютого 2010, 00:25

Стягувати заборгованість за житлово-комунальні послуги можна лише з власника (співвласників) квартири.
На суд не варто з’являтися з двох причин. По-перше, нехай і далі шукають неналежних відповідачів (не власників квартири), присуджують їм „борги”, вони рішення оскаржують і виграють. Час іде, грає на тебе, дає можливість скомпонувати контраргументи та підготувати зустрічний позов. По-друге, суд повинен бути впевненим, що повістка вручена стороні. Інакше, якщо суддя постановить заочне рішення, воно елементарно оскаржується.
Дуже погано, що без договору ЖЕКу взагалі хоч щось платили. В таких випадках суди (під тиском Юльки та Кучеренка), як правило, вважають, що договірні стосунки визнані з боку споживача дією, хоч таке визнання є доволі сумнівним, оскільки усний договір явно буде суперечити ч. 1 ст. 26 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги” та ст. 638 ЦКУ. І тоді залишається лише доводити, що послуги реально не надавалися, а також тарифи сформовані неналежним чином (порушення 560-ї, потім 529-ї Постанови КМУ) та ЖЕК порушив норму ч. 5 ст. 32 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”.
Треба відстоювати свої права. В м. Рівному пішла правосудна судова практика. І в Ковелі відбито один (може їх більше, але мені не відомо) позов ЖЕКа без договору і без належного надання послуг. На це потрібно посилатися під час захисту.

Дай email, і я скину пакет корисних матеріалів.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення khristya » 02 лютого 2010, 11:50

Дуже дякую за Вашу відповідь!
Як виявилося, на жаль, одна із зазначених у позові осіб (солідарних боржників) є співвласником, а інша ні. Як я розумію, їй одній і можуть приписати сплату боргу. Чи в данному випадку позовна заява є невірно оформленою і не може розглядатись?
А інформування про попереднє слухання теж має бути рекомендованим листом чи це тільки стосується повістки до суду?
Мій e-mail khristya@yandex.ru
Щиро Вам дякую за Вашу допомогу і поради.
khristya
 
Повідомлення: 6
З нами з: 01 лютого 2010, 17:22
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 02 лютого 2010, 18:14

Шановний Гном, в п. 15.3 типового договору за постановою №529 передбачена відповідальність виконавця за перевищення встановлених строків проведення аварійно-відбудовних робіт шляхом виплати споживачеві компенсації в установленому законодавством розмірі, __ відсотка щомісячної плати за послугу за кожну добу її ненадання. Питання, в якому саме законі йдеться про розмір вказаної компенсації. Ніяк не можу знайти, чим це передбачено.
p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 02 лютого 2010, 18:44

Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 02 лютого 2010, 18:51

Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 02 лютого 2010, 20:51

Дякую, ще таке питання, вказаний договір на утримання будинку жек вимагає укласти строком на 3 роки, але я хочу на 1 рік. Юрист ЖЕКу каже, що моя вимога не обгрунтована і законодавством передбачено саме 3 роки, на моє прохання зазначити де це сказано, каже читати і вивчати законодавство самій. То питаня, невже десь зазначено, що договір на утримання будинку укладається саме на 3 роки і я не маю права вимагати його укладання на 1 рік? Дякую.
p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення 777 » 02 лютого 2010, 22:00

Да хоч кожен місяць перезаключайте договір. Адже Ви можете відмовитись від якоїсь послуги. Наприклад я бачив договір де написана плата за дизинфекцію надвірних туалетів. Так як надворі туалета немає, і його не дезинфікує, від плати за цю послугу можна відмовитись. Зараз наприклад, коли снігом завалені двори і його ніхто не прибирає, можна відмовитись від прибирання прибудинкової території до того часу поки її не приберуть.
Пам"ятаймо! Революцію роблять романтики, а користуються сволочі!
Аватар користувача
777
 
Повідомлення: 1101
З нами з: 27 січня 2004, 23:19
Звідки: Ковель - Таллінн
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 16 разів.

Поперед.Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей