Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 22 листопада 2017, 06:35

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 59  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Ставимо ЖЕКи на місце
ПовідомленняДодано: 15 вересня 2009, 19:35 
Офлайн

Повідомлення: 1021
Подякував (ла): 23 разів.
Подякували: 27 разів.
p-v-v написав:
3. Я хочу поміняти труби у ванній та поставити лічильники на холодну та гарячу воду, обов’язково викликати майстра з ЖЕКу чи можна зробити без нього?;

Зараз, принаймі у Ковелі, РЖКП до внутрішньобудинкової системи водопостачання немає ніякого відношення, тобто встановлювати лічильники і міняти внутрянку можна сміло, попередньо узгодивши з Водоканалом і Ковельтепло, хоча як уже, в основному, склалося спочатку роблять, а потім погоджують.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 15 вересня 2009, 23:40 
Офлайн

Повідомлення: 1161
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.
p-v-v написав:
Я розпочала боротьбу з ЖЕКом і можливо хтось допоможе мені розібратися

Згідно ч. 1 ст. 19 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”, відносини між учасниками у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах. Згідно п. 3 ч. 2 ст. 21 цього Закону, виконавець (ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Договір повинен містити всі істотні умови, регламентовані ч. 1 ст. 26 цього Закону. Згідно ч. 5 ст. 26 цього Закону, процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін.
Між вами нема ніяких договірних стосунків, а тому оті мізерно-ніякі послуги, що надаються тобі без твоєї згоди, розцінюються як добровільна, безоплатна допомога на безповоротній основі. Згідно абз. 2 ч. 3 ст. 202 ЦК України, односторонній правочин може створювати обов’язки лише для особи, яка його вчинила.
Отже, ти не зобов’язана оплачувати послуги і до укладення договору краще (щоб не створити юридичний ребус) утримайся від висунення претензій ЖЕКу, крім звинувачення в неукладенні договору. Але якщо є суттєві для тебе негативні наслідки бездіяльності ЖЕКу, то відповідати він буде, бо зобов’язаний обслуговувати будинки на закріпленій території. Укладення договору та встановлення лічильників – хронологічно не пов’язані події, але відтягувати їх не в твоїх інтересах.
Якщо ЖЕК подасть до тебе позов, пиши в приват, допоможу чим зможу.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 вересня 2009, 11:25 
Офлайн

Повідомлення: 16
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Гном написав:
Отже, ти не зобов’язана оплачувати послуги і до укладення договору краще (щоб не створити юридичний ребус) утримайся від висунення претензій ЖЕКу, крім звинувачення в неукладенні договору.

Я правильно Вас зрозуміла, що зараз мені краще не писати скаргу на порушення ЖЕКом ЗУ “Про звернення громадян” (я писала їм заяву про перерахунок платежів та зменшення розміру плати вартості житлово-комунальних послуг за період моєї тимчасової відсутності - вони її просто ігнорують і не відповідають), а краще написати в ЖЕК заяву в порядку захисту прав споживача з вимогою підготувати та укласти зі мною договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором? Чи краще самій підготувати та направити їм проект договору з вимогою його укладення?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 вересня 2009, 12:57 
Офлайн

Напиши заяву на ім`я начальника ЖЕКа, про спонукання до укладення договору, де вкажи обов`язково, що договір не укладено з вини ЖЕКу і потребуй надіслати 2 примірника проекту договору. Якщо надішлють, то не підписуй (ЖЕКи практикують договори про свою повну безвідповідальність !!!), а нагадай мені, я дам свій варіант договору, який мені вдалося укласти, і зразок заяви про укладення договору на інших умовах.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 вересня 2009, 19:54 
Офлайн

Повідомлення: 16
Гном, дуже дякую Вам за допомогу.
Скажіть, а мені потрібно перед написанням заяви про спонукання до укладення договору написати їм заяву про те, що я вимагаю до укладання договору не нараховувати мені плату за надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території? Відповідно до цього зразка заяви, який Ви люб’язно додали 26.01.2009, а саме:

Цитата:
Начальнику Ковельського РЖКП-2
Власюку Л.М.
45006, м. Ковель, вул. Д.Галицького, 6-а

ЗАЯВА

Я являюсь власником квартири № _будинку № _ по вул. _ в м. Ковелі на підставі реєстраційного посвідчення за реєстровим № _, виданого Волинським обласним бюро технічної інвентаризації.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону України „Про житлово-комунальні послуги”, відносини між учасниками у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах….

...Керуючись п. 1. ст. 32 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, вимагаю до укладання договору не нараховувати мені плату за надання послуг з утримання будинку та прибудинкової території.
Мотивовану відповідь на дану заяву прошу дати в установлений законом термін.
23.01.2009 р. ____

чи це не обов’язково?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 17 вересня 2009, 13:32 
Офлайн

Можна і це вказати, повністю скопіювавши заразок заяви. Тільки начальник в 2-му ЖЕКу (якщо це твій ЖЕК) тепер інший - Касянчук Іван Васильович.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 жовтня 2009, 08:53 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
4-й день немає холодної води в домі. Можна якось вплинути на постачальника по поводу оплати? А то якось не дуже вигідно користуватися холодною водою з гарячого крана якщо я оплачую по лічильнику

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 жовтня 2009, 13:26 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
nekton написав:
4-й день немає холодної води в домі.

Ха! Слабак. :D
- девятые сутки ... пылают станицы :evil:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 жовтня 2009, 15:04 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
toha написав:
- девятые сутки ... пылают станицы :evil:

Ну у Вас локальные проблемы в стояке. А у меня глобальные в доме. Сегодня ездил специально на гаражи за водой. С теплого крана течет в основном ржавщина. Туалет смыть подходит но вот кушать приготовить нет.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 08 жовтня 2009, 20:33 
Офлайн

Організуй купу індивідуальних скарг від мешканців. Кожний мешканець скаржиться в три адреси: меру, в санстанцію та прокуратуру. Відповіді - доказова база для перерахунків та, при необхідності, виставлення моральної шкоди. Крім цього, підійди зі свідками в аварійку до "тепло"постачальників і подай заявку, нехай прийдуть представники (в дводенний термін) на квартиру і складуть акт. Зібравши докази, необхідно запропонувати в досудовому порядку зробити перерахунки. Відмовляться - позов в порядку захисту прав споживачів.
Але це тактика, мізерні перерахунки води не нагріють. Стратегія - відключитися від централізованого недопостачання недогрітої води.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 жовтня 2009, 01:23 
Офлайн

Повідомлення: 36
Всім привіт! Обіцяла тримати в курсі (дивись історію в постах вище), так ось, сьогодні було чергове засідання, і, як виявилося ще не останнє. Поки чекали на початок, судя сказала нам поспілкуватися з представником жеку. Майстер моєї дільниці вже досить наполегливо питав скільки ми будемо ходити по судах, що він не юрист і збирати бумажки йому вже набридло і жек не робить капітальних ремонтів, а тільки косметичні и т.д. і т.п. На засіданні я знову висловила свої претензії, суддя по пунктах питала мене про послуги які мають бути згідно договору (про відсутність договору вона не сказала ні слова) До речі в договорі всього близько 10 пунктів (ел. мережі, дератизація, дезинсекція, дим-вент канали, прибирання прибуд. тер, підтримання конструк елементів, підготовка до осін-зим періоду і сміття). Я пройшлась з приводу того що в плані підготовки до зими палець об палець ніхто не вдарив і по решті "послуг". Судя спитала які докази жек може представити про надання послуг. А в справі був вже один акт на моє клопотання про якісь роботи за травень 2008 року. Судя питає чи ще щось за три останніх роки робилось крім травня 2008 року? Майстер каже що робилось але де він їм зараз бумаги відповідні найде? Суддя питає чи будете щось додавати чи примати рішення на підставі наявних матеріалів. УЯВІТЬ СОБІ МАЙСТЕР КАЖЕ ЩО ПРИЙМАЙТЕ НА ПІДСТАВІ ЦИХ!!! Але суддя все таки оголосила перерву і призначила засідання на понеділок 12 жовтня. Ось тепер думай чи встигне ЖЕК сфабрикувати якісь акти до понеділка? А в понеділок я думаю розпочати з того що все таки на підставі чого вони мені рахунки виставляють як договора нема по цей день? Як ви думаете вірно, чи вже про це треба мовчати? Рішення судів надані Гномом, я до справи додала, звернути ще раз увагу суду на них? Це може мати якісь вплив?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 жовтня 2009, 15:10 
Офлайн

Якщо є судова практика, а суддя постановить протилежне рішення за аналогічних обставин, то цим він порушить ст. 24 Конституції України - рівності громадян в правах і перед законом. І це є підставою для апеляційного оскарження та при необхідності - для перегляду справи за винятковими обставинами (ст. 354 ЦПКУ). Так що обов`язково під запис нагадай судді декілька разів про рівненські справи. Можеш згадати про не оскаржене ЖЕКом рішення від 06.07.2009 р. Ковельського міськрайонного суду по справі № 2-1004/09 (скину на email). Головні аргументи - нема договору з вини ЖЕКу, нема вартості послуг на конкретний будинок і недоведеність надання послуг навіть в порядку вчинення ЖЕКом одностороннього правочину. При посиланні судді на ЖК УРСР нагадай про фактичне скасування його норм "молодшими" законами - "Про житлово-комунальні послуги", "Про захист прав споживачів" та "Про приватизацію державного житлового фонду". Окремо процитуй пункти 2 і 3 "Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій", затвердженого Постановою КМУ від 20 травня 2009 р. N 529 (це замість старої скасованої 560-ї Постанови).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2009, 10:59 
Офлайн

Доброго дня всім! Засідання з 12 перенесли на 13 потім на 19. Знову ж як такого засідання не було. Суддя запитала в представника чи не будуть вони проти того щоб перерахувати вартість тільки наданих послуг. Обставину про відсутність угоди суддя уперто відсуває і питає мене які послуги надавалися які ні. Я не можу заперечити проти того що смітя вивозиться, а двір підмітається (хоча на сьогодні я зробила фото двору, де зметена величезна купа листя, яке не прибиралося від початку осені). Суддя спробувала сама перерахувати оплату, в неї виходить що ці послуги майже70% всієї оплати. вона зателефонувала в ЖЕК і спитала чи зроблять вони такий перерахунок. Я знову нагадала про відсутність договору. вона сказала що з цими обставинами вона буде розбиратися пізніше, а зараз я маю звернутися з заявою до жек щоб мені надали розрахунок за виключенням ненаданих послуг за три роки. Потім вона сказала, що на підставі якоїсь статті ЦК, щось про те що договорні відносини мають виконуватися відповідно до звичаїв. Я пошукала в ЦК. Можливо це ця стаття?
Стаття 526. Загальні умови виконання зобов'язання

1. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до
умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного
законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно
до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно
ставляться.

Шановний Гном, підкажіть будь ласка, що на це можна сказати? Наскільки я розумію на обовязковість договору є чітке вказівки в законодавстві. А а за відсутності таких умов та вимог як говорится у статті тут не підходить, тому що є наявніть таких вимог? Але я не совідсотково впевнена, що суддя мала на увазі саме цю статтю. Що ще з приводу звичаїв говорить ЦК?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2009, 11:07 
Офлайн

Ось знайшла ще в ЦК цікаву статтю, чи не можна на неї посилатися?
Стаття 538. Зустрічне виконання зобов'язання

1. Виконання свого обов'язку однією із сторін, яке відповідно
до договору обумовлене виконанням другою стороною свого обов'язку,
є зустрічним виконанням зобов'язання.

2. При зустрічному виконанні зобов'язання сторони повинні
виконувати свої обов'язки одночасно, якщо інше не встановлено
договором, актами цивільного законодавства, не випливає із суті
зобов'язання або звичаїв ділового обороту.

Сторона, яка наперед знає, що вона не зможе виконати свого
обов'язку, повинна своєчасно повідомити про це другу сторону.

3. У разі невиконання однією із сторін у зобов'язанні свого
обов'язку або за наявності очевидних підстав вважати, що вона не
виконає свого обов'язку у встановлений строк (термін) або виконає
його не в повному обсязі, друга сторона має право зупинити
виконання свого обов'язку, відмовитися від його виконання частково
або в повному обсязі.

Ще, суддя дивиться що у справі є акт виконаних робіт, де написано що жек робив коньок на даху на примикання. Я питаю що таке примикання. Майстер каже, що це місце де димохід виходить на дах. Я знахожу у матеріалах справи фото де чітко видно яка там щілина. Тоді судя говорить, що так як вона не спеціаліст, то не може встановити чи є ці послуги належної якості чи ні. Говорить мені щоб я знайшла експерта, який би дав оцінку стану даху!!??? Де я маю знайти такого експерта і ще йому гроші платити за оцінку??!! Я питаю чи можу я звернутися до жеку з проханням дати експертну оцінку вона звісно погоджується, але інше питання наскільки об’ективною буде ця оцінка? Порадьте що робити в такому випадку? Чи можу я в ЖЕКу затребувати створення комісії для оцінки стану будинку, і кого можна включити в таку комісію для об’ективності?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 жовтня 2009, 12:40 
Офлайн

Tanchik написав:
Наскільки я розумію на обовязковість договору є чітке вказівки в законодавстві. А а за відсутності таких умов та вимог як говорится у статті тут не підходить, тому що є наявніть таких вимог? Але я не совідсотково впевнена, що суддя мала на увазі саме цю статтю. Що ще з приводу звичаїв говорить ЦК?

Згідно ч. 2 ст. 7 ЦК України, звичай, що суперечить договору або актам цивільного
законодавства, у цивільних відносинах не застосовується.
Так що процитуй судді цю норму і під запис ласкаво попроси суддю не порушувати присягу судді.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 876 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 59  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 2 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: