Сподобався форум - постав +1

Ставимо ЖЕКи на місце

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 01 квітня 2009, 11:03

Дуже дякую за корисну інформацію :handshake:
А можливо ви знаєте відповідь на таке запитання, яке мене зацікавило: яким чином розраховуються витрати на вивіз та утилізацію сміття, якщо наприклад для нашого будинку немає окремо ящиків для смітя, а ми носимо його навіть не у сусідній двір, а через один? Як це питання можна сформулювати у суді?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 01 квітня 2009, 12:24

Потрібно заявити в суді клопотання про витребування матеріалів з усіма розрахунками вартості послуг у ЖЕКа.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 01 квітня 2009, 12:35

Ще тільки що побачила, що в позовній заяві написано:"Позовна заява (про стягнення заборгованості за користування житлом: вивіз та утилізація сміття, обслуговування ліфтів, освітлення сходових кліток, підвалів, поточний ремонт) Якщо моя квартира приватизована, то я не повинна сплачувати за користування житлом!!! Вірно?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 01 квітня 2009, 13:09

Чит ст. 10 ЗУ "Про приватизацію державного житлового фонду":

Стаття 10. Утримання приватизованих квартир (будинків)
1. Утримання приватизованих квартир (будинків) здійснюється
за рахунок коштів їх власників згідно з Правилами користування
приміщеннями жилих будинків та прибудинкових територій, які
затверджуються Кабінетом Міністрів України, незалежно від форм
власності на них.
2. Власники квартир багатоквартирних будинків є
співвласниками допоміжних приміщень будинку, технічного
обладнання, елементів зовнішнього благоустрою і зобов'язані брати
участь у загальних витратах, пов'язаних з утриманням будинку і
прибудинкової території відповідно до своєї частки у майні
будинку. Допоміжні приміщення (кладовки, сараї і т. ін.)
передаються у власність квартиронаймачів безоплатно і окремо
приватизації не підлягають.
( Офіційне тлумачення положень пункту 2 статті 10 див. в Рішенні
Конституційного Суду N 4-рп/2004 ( v004p710-04 ) від 02.03.2004 )
3. Для забезпечення ефективного використання приватизованих
квартир та управління ними власники квартир (будинків) можуть
створювати товариства або об'єднання індивідуальних власників
квартир і будинків. У багатоквартирному будинку, квартири якого не
повністю приватизовані, між товариством (об'єднанням)
індивідуальних власників квартир і власниками неприватизованих
квартир укладається угода про спільне володіння будинком та
дольову участь у витратах на його утримання.
4. Державні комунальні підприємства по обслуговуванню та
ремонту житла зобов'язані здійснювати обслуговування та ремонт
приватизованого житла, надавати мешканцям комунальні та інші
послуги за державними розцінками і тарифами. Контроль за
додержанням розцінок і тарифів здійснюють фінансові органи.
5. Користування закріпленою за приватизованим будинком
прибудинковою територією здійснюється в порядку і на умовах,
передбачених Земельним кодексом України ( 561-12 ).
6. Заборгованість власників квартир по укладених угодах,
пов'язаних з утриманням будинку та оплатою комунальних послуг,
стягується в судовому порядку. ( Пункт 6 статті 10 із змінами,
внесеними згідно із Законом N 642/97-ВР від 18.11.97 )
7. Колишні власники (їх правонаступники), які володіли
багатоквартирними будинками до моменту приватизації, зобов'язані
брати участь у фінансуванні їх ремонту та сприяти організації його
проведення у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
Спори, що виникають з цього питання, вирішуються судом. ( Пункт 7
статті 10 із змінами, внесеними згідно із Законом N 762-IV
( 762-15 ) від 15.05.2003 )

Також зверни увагу на п.п. 2, 3 Постанови КМУ від 12.07.05 р. № 560 "Про затвердження Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій і типового договору про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій":

2. Розмір тарифів (нормативних витрат, пов'язаних з
утриманням будинків і споруд та прибудинкових територій)
визначається по кожному будинку окремо залежно від кількісних
показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення
належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану
будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з типовим
переліком послуг (додаток).
3. Під час формування тарифу на послуги повинна
забезпечуватися прозорість усіх його складових з визначенням
вартості кожної з них з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі
квартири.

ЗА КОРИСТУВАННЯ ЖИТЛОМ ВЛАСНИК КВАРТИРИ НЕ ПЛАТИТЬ!
НЕМА ДОГОВОРУ - НЕМА БОРГУ (односторонній правочин з боку ЖЕКу)
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 01 квітня 2009, 17:14

Дуже вдячна!!!! :handshake:
Піду, спробую! :gun: :fight3:
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 02 квітня 2009, 11:33

Було сьогодні попереднє слухання. Представник з ЖЕКу розказувала, що вони все у нас роблять як повинно бути. На моє заперечення з приводу відсутності договору суддя сказав, що договір договором а сплачувати потрібно. Я розповіла що послуги не надаються або неякісно. Суддя призначив засідання на 16 де я маю надати докази, що ЖЕК нічого не робить, а Жек довести, що робить. Я провела сьогодні фотосесію будинку від горища до підвала, навіть сама вразилася. Хотіла поділитися фото, та не знаю як тут їх добавити.
Скажіть будь-ласка де можна знайти нормативи ну наприклад коли і скільки разів має проводитися ремонт підїзду (жек говорить що раз на 5 років) Згідно "Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд" жек має прибирати сходинкові клітки (на що Жек відповів що не повинні), чи повинен ЖЕК замінювати лампочки? (жек каже що ні) і якщо виникає спір про якісь надання послуг, то як визначити "послуги належної якості"?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 02 квітня 2009, 21:25

1. Оригінальний тобі суддя попав. Якщо попереднє слухання йшло під запис, терміново подай заяву на копію аудіозапису. Матимеш копію (CD з аудіозаписом та оболонкою програми), як доказ упередженості судді, малюй заяву про відвід судді на підставі ст. 27 КАС України, оскільки він фактично став на сторону позивача і фактично наперед оголосив, на чию користь буде постановлене рішення.
2. Дай мені в приват свій email, скину тобі купу матеріалів - нормативи, судові рішення-прецеденти та книгу В.Кравчука "Стратегія і тактика цивільного процесу". Мені потім на зворотній email скинь фото.
3. Не падай духом, тримай мене в курсі, попробуємо впровадити прецедент: нема договору - нема боргів, нема вартості послуг на кожний будинок окремо - нема боргу. ЗАКОН НА ТВОЇЙ СТОРОНІ НА ВСІ 100%!
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 02 квітня 2009, 21:35

Наказом від 10.08.04 р. № 150 Держжитлокомунгоспу, погодженим із Державним ко-мітетом України з будівництва та архітектури і зареєстрованим в Міністерстві юстиції Украї-ни 21.08.04 р. за № 1046/9645 затверджено „Примірний перелік послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд”.
Наведу деякі пункти Переліку, які ЖЕКами, як правило, порушуються.
1. Утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
1.1.8.6. Скидання з дахів та покрівель снігу та льоду.
1.1.10.7. Очищення скла віконних рам від пилу та бруду у допоміжних приміщеннях будинку.
1.1.12.2. Регулювання та налагодження системи вентиляції.
1.1.12.3. Промивання трубопроводів та приладів центрального опалення.
1.1.13.1. Регулювання та гідравлічне випробовування систем водопостачання і каналі-зації.
1.1.13.4. Усунення засмічень внутрішньобудинкових водопровідних мереж та каналі-заційних випусків.
1.1.16.2. Притирка та заміна лампочок.
1.1.16.3. Ремонт штепсельних розеток та вимикачів.
1.1.16.9. Перевірка та відновлення заземлення ванн.
1.1.18.1. Підготовка системи зливових водостоків до сезонної експлуатації.
1.1.18.3. Прочищення зливових водостоків від сміття.
1.1.20.2. Дезінфекція, дератизація, дезінсекція.
1.2. Поточний ремонт
1.2.3.7. Ремонт ґанків та зонтів над входами.
1.2.4.4. Ремонт та заміна окремих місць в облицюванні стін (до 3% площі облицюван-ня).
1.2.6.11. Частковий ремонт покрівлі із рулонних матеріалів (до 10% площі покрівлі будинку).
1.2.6.26. Ремонт та забезпечення щільності примикання гідроізоляційного килиму до різних виступних конструкцій на покрівлях (парапетів, труб, вентиляційних камер тощо).
1.2.8.1. Виправлення віконних рам та дверей із заміною до 5% всієї площі зимових рам та до 3% загальної кількості дверей.
1.2.8.2. Заміна несправних віконних, дверних приладів та встановлення тих, що бракує.
1.2.8.3. Заміна старих кватирок новими або ремонт їх у літніх або зимових рамах.
1.2.8.4. Установлення нових віконних та дверних наличників.
1.2.8.5. Ремонт та заміна окремих віконних коробок та підвіконь до 2% загальної кіль-кості їх.
1.2.8.6. Дрібний ремонт віконних рам простругуванням та нашиванням планок.
1.2.8.9. Заміна розбитого віконного та дверного скла в допоміжних приміщеннях буди-нку.
1.2.12.5. Часткова заміна трубопроводу (до 7%) при усуненні нещільностей, витоків.
1.2.15.1. Заміна електричних пристроїв (вимикачів, патронів, розеток тощо) в сходових клітках, підвалах, горищах та службових приміщеннях.
1.2.17.2. Виконання робіт, пов’язаних з підготуванням будинків до зими.

Окремо по заміні лампочок.
Результатом надання послуг по освітленню сходових кліток являється їх штучне освітлення в темну пору доби. Воно здійснюється з допомогою електричних лампочок розжарення, які мають обмежений ресурс і потребують періодичної заміни. Жодним нормативним документом не передбачено купівлю та заміну лампочок мешканцями квартир. Споживач не зобов’язаний мати спеціальні знання в тій чи іншій галузі і апріорі вважається некомпетентним. Невміла заміна лампочки може призвести до ураження електричним струмом і падіння з двометрової висоти, оскільки плафони розміщені під стелею. А якщо мешканці не будуть шукати драбини, купувати та самостійно міняти лампочки? Матимуть послугу по освітленню без освітлення? Твердження відповідача, що заміна лампочок не відноситься до послуги по освітленню сходових кліток, виглядає повним абсурдом і, більше того, суперечить п. 1.1.16.2 вищезгаданого „Примірного переліку...”.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 05 квітня 2009, 17:21

Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 06 квітня 2009, 09:14

Фразу про те, що "платити все одно треба", суддя сказав до початку запису, слухання було попереднє. А під запис було сказано тільки позивачем про те, що послуги надаються, а я сказала що з вимогами не погоджуюсь.
Величезне спасибі за матеріали і підтримку. Постараюсь з цими документами розібратися. Виявляється, скільки всього повинен робити ЖЕК!!! :!: Таке враження що це засекречена інформація, тому що напевне навіть ЖЕКи не знають, що вони повинні це робити :D
Ось тільки не можу ніде знайти по нормативам як часто повинні проводити поточний і капітальний ремонт у під’їзді? Яким документом це регламентується?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 07 квітня 2009, 17:44

Уважно прочитай "Статегію і тактику цивільного процесу". Якщо суддя ввійже в раж, можна його підштовхнути до апріорного висловлення думки і.. заява про його відвод.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 07 квітня 2009, 18:14

Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 17 квітня 2009, 14:32

Розповім в двух словах: вчора було засідання. Я підготувала фото нашого підїзду як після війскових дій, роздрукувала закони, повиділяла місця особливо вражаючі і т.д. Підготувала заперечення та клопотання про надання мені інформації про конкретні послуги надані для нашого підїзду. Жек приніс договір з яким мені запропонували ознайомитися з нормативними тарифами розробленими для 4 категорій житла. Я наполягала на тому що розрахунок має бути розроблений для кожного будинку окремо. Я показала фото, розповіла коли у нас що робилося вірніше не робилося. Позиція суді: а за що вони мають щось робити, якщо ви не платите. Ще була супер фраза: можливо ви би скинулися з сусідами грошима і зробили ремонт фасада і потім домовилися з жеком щоб вони вам перерахували в кварплату! Це все було без запису. Під запис було сказано: слухається справа.... є клопотання (зачитав його), жеку на наступний раз принести відповідну інформацію і все! Наступне засідання на 29 число. Мої репліки про відсутність договору взагалі до уваги не беруться. Позивач сказала що договору у них немає. Отже я не знаю, на що зараз більше звертати увагу: на те що договору таки немає, на те що послуг не було, чи на те що тарифи не зовсім відповідають вимогам законодавства. Чи може бути так, що жеки знаючи що тарифи мають бути розроблені на кожний будинок окремо, їх все таки не розробляють маючи на те якісь обгрунтування, якісь шпаринки у законодавстві?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 17 квітня 2009, 23:04

1. Пояснення, репліки і клопотання потрібно подавати під запис, бо занадто "нейтральний" суддя намагається вияснити, які карти у тебе на руках, а потім хитро проводить офіційну частину судового засідання. До початку запису можеш взагалі мовчати або, якщо дістануть, скзати прямо, що говорити будеш тільки під запис.
2. Нема в ЖЕКа ніяких правових "дірок", щоб обійти п.п. 2, 3 560-ї постанови КМУ. Обходять внаглу, щоб розчинити все в загальному кориті, звідти легше вкрасти.
3. Я дав тобі 11 Рівненських судових рішень (нема договору та/або окремих тарифів - нема боргу). Роздрукуй їх та коротко опиши у вигляді пояснення. Пояснення зачитай, заяви клопотання про приєднання його до справи, а також додай ці рішення. Тільки щоб до початку запису ніхто не знав про твої наміри! Тут не важливо, візьме суддя ці додатки чи ні, але письмове пояснення повинен долучити до справи! Цим самим на (несприятливе) майбутнє заб`єш виняткові обставини.
4. Зроблені фото опиши і заяви клопотання про залучення їх до справи. Бажано виставити декількох свідків, щоб підтвердили відзняте.
5. Усний договір може визнаватися лише тоді, коли він виконується всіма сторонами. А якщо ні, то можна говорити про наявність договору, укладеного в письмовому вигляді.
6. Оформи письмове заперечення проти позову, де коротко згадай про відсутність договору, ненадання послуг і порушення 560-ї постанови. Здай його через канцелярію за 2-3 дні до судового засідання і потребуй, щоб на твому контрольному екземплярі канцелярія зробила відмітку.
Про рівненські рішення в заперечення не згадуй!!!
І останнє - читай "Стратегію і тактику цивільного процесу" В,Кравчука. Архікорисна річ!
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Tanchik » 27 квітня 2009, 18:55

Була сьогодні в Жеку. (бо почали активно рухатися: на тій неділі приходив майстер дільниці, сьогодні зранку був електрик, і двірник хотіла прибирати підвал) Гарно поговорили з директором. Погоджуються, що все не так, але жек банкрут, коштів нема і бла-бла-бла. Спілкувалася з економістом, показали тарифи затверджені міською радою, згідно яких всі будинки поділені на 5 категорій і мій будинок відноситься до 4 категорії і отже - відповідні тарифи, ні звідки вони беруться, ні про те що для кожного будинку вони мають бути окремими мова не йде! Також показали перелік послуг затвержений міською радою де перераховано буквально штук 10 послуг а решта викреслено. Цікава ситуація з вивезенням сміття- тариф транзитний однаковий для всіх категорій в розрахунку на метр квадратний житлової площі, ні про яку формулу розрахунку по кількості жильців і загальну площу квартир мова не йде. ЯК З ЦИМ БОРОТИСЯ! Доводять всі, що заміна лампочок не входить в їхні обовязки. Питаю, а якщо я не куплю і не вкручу лампочку то за що я тоді платитиму? Відповідь: але так не буває, що всі такі скупі? На закид, що договору зі мною немає, щось таке відповіли типу "згідно рішення виконкому навіть непідписаний договір вступає в силу". Я їм нагадала, що 29 суд, на який вони маюь надати докази їхньої роботи за 3 роки. А що далі з цим робити? Як боротися проти цих тарифів? Чи можливо вимагати повної розшифровки з виконкому? Що робити з цими 5 категоріями будинків? Такий поділ правомірний?
Tanchik
 
Повідомлення: 36
З нами з: 31 березня 2009, 18:24
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Поперед.Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 0 гостей