Сподобався форум - постав +1

Ставимо ЖЕКи на місце

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Вова с Болграда » 13 листопада 2009, 21:49

Ув. Гном премного благодарен за джентельменский набор :)
Вова с Болграда
 
Повідомлення: 4
З нами з: 11 листопада 2009, 22:09
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення iskra » 17 листопада 2009, 22:09

Добрый день, ув. Гном, пишу Вам из Винницы. Возможно, Вы сможете поддержать советом. В нашем городе теперь каждый жилой дом платит по отдельной, специально под него рассчитанной стоимости за квартиру ЖЭКу. В счет входят и отдельно стоимость каждой услуги, и общая сумма. То есть, квадратный метр больше не считают, считают в среднем количество услуг предоставленных жильцу за месяц. Отдельно - вывоз мусора, отдельно - работа дворника. Ввели эту систему и решили подписать договора с жильцами. Вот тут и возникает проблема. Предоставленные нам договора имеют несколько "мутных" мест. Те, кто эти договора уже подписал и, например, задолжал за квартиру, жалуются, что к ним просто без решения суда заходят в помещение представители ЖЭКа, чиновники и милиция, даже если квартиросъемщиков нету на месте, и отрезают жильца от элетроснабжения. Мотивируя тем, что раз жилец не выполняет условие договора, то с ним его разрывают, а значит и не могут постачать энергию. Мне кажется, что чиновники несколько злоупотребляют своими возможностями. Вставляю здесь текст договора мелким шрифтом, просто не знаю, как крепить вложенный файл. Спасибо заранее за помощь.

iskra
 
Повідомлення: 2
З нами з: 17 листопада 2009, 21:57
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 18 листопада 2009, 00:12

Прислів’я „хитрість – сурогат розуму” чітко підходить під даний договір. Давай трохи пройдемося по деяких його пунктах.
1. Ні в якому разі не можна погоджуватися з посередництвом ЖЕКу в послугах, які він не надає – електропостачання, газо-, водо-, теплопостачання, водовідведення тощо (п. 2.1). З виконавцями/виробниками цих послуг потрібно окремо укласти договори. Перелік послуг не відповідає Типовому переліку (див. Постанову КМУ від 20.05.2009 р. № 529).
2. Пункт 4.6 суперечить п.п. 5.1.2, 5.4.3, 5.4.4, ч. 1 ст. 15 ЗУ „Про захист прав споживачів” та ч. 5 ст. 32 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги”. ЖЕК не пізніше, ніж за 30 днів повинен повідомити споживача (в законі – в однині) про зміну тарифів. Споживач не повинен купувати інформацію про продукцію (друковані ЗМІ не безкоштовні!). Не треба тут плутати порядок оприлюднення законів та підзаконних актів з інформацією про продукцію (товари, роботи, послуги), що придбавається споживачем на договірних умовах.
3. Пункт 5.2.5 занадто розширений. Власник квартири зобов’язаний безперешкодно допускати ЖЕКівців лише для усунення аварій. А щоб подивитися на елементи технічного обладнання, яке вони не обслуговують – вибачте, „пані Нонна Мордюкова”, лише з дозволу власника квартири. ЖЕК – не контролюючий орган, не суб’єкт владних повноважень. З цих підстав пункти 5.2.13, 5.2.14, а також п.п. 5.2.18, 5.3.1 в частині „інших нормативно-правових актів....” є нікчемними.
4. Пункт 5.2.11 занадто хитро вихаманий. Якщо погодитися на нього, то ЖЕК на всі скарги буде відповідати, що він білий і пухнастий та ще й вимагати за це від тебе оплати.
5. Пункт 5.4.5. Хто такий „уповноважений представник будинку” після проведення приватизації житла? З якого радянського союзу прилетів?
6. Пункт 7.3. З якого дива я не маю права вийти на покрівлю будинку, співвласником якого являюсь? Щоб не бачити, на що перетворилася десятиліттями не ремонтована ЖЕКом покрівля?
7. Пункт 10.1. Що значить безстроковий договір? Має бути вказано конкретний строк. До речі, цей пункт суперечить пункту 10.4.
8. Пункт 10.3 є нікчемним в частині вимоги погасити борги перед розірванням договору. Розірвання договору не знімає відповідальність сторін по невиконанню зобов’язань на час дії договору.

Договір, до речі, не надає права відключати квартири боржників від комунікацій без попередження. Тим більше працівникам ЖЕКу. А працівники міліції взагалі не мають права в подібних випадках (крім випадків несанкціонованого доступу для ліквідації аварій) вриватися до квартир без державного виконавця з виконавчим листом та постановою про відкриття виконавчого провадження на руках.
Якщо ЖЕК запропонуэ такий договір підписати, ознайомся зі ст. 26 ЗУ „Про житлово-комунальні послуги” і склади протокол розбіжностей. Без цього протоколу боронь Боже його підписувати!!!
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення iskra » 18 листопада 2009, 16:42

Спасибо огромное за такую детальную консультацию, я теперь попробую уточнить вносят ли они изменения в договор и можно ли его корректировать. Насколько я слышала, у нас такие изменения не вносят.
А уполномоченный старший дома - это у нас такое нововведение, или старовведение, то есть, будто бы люди собрались и выбрали старших - в каждом жилом доме. Я, например, не знаю, кто у нас старший по дому, официально в известность меня никто не ставил, какие у него полномочия, я тоже не знаю. Так, слухи ходят, но кто и когда его избрал, по каким таким критериям - не ясно. Сборов по этому поводу не было. Я думаю, что я не одна такая в этом городе.
Спасибо еще раз за помощь! Самой мне вряд ли бы удалось разобраться во всех нюансах этого договора.
iskra
 
Повідомлення: 2
З нами з: 17 листопада 2009, 21:57
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 18 листопада 2009, 18:32

Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 23 листопада 2009, 21:21

Квартира на підставі договору купівлі-продажу належать мені і чоловіку (цивільний шлюб), оскільки у чоловіка є інша квартира, де він прописаний і за яку платить, всі документи на цю квартиру ми оформляємо на моє ім'я, де прописана я одна, щоб платити за одну людину. Зараз ми намагаємося укласти з ЖЕКом договори, але вони вимагають, щоб другий співвласник також написав заяву про укладення договорів, і лише тоді з нами будуть підписані договори на ЖКП. Посилаються на те, що один співвласник не має права укладати договори із ЖЕКом. Що можна зробити, щоб договір на ЖКП був укладений тільки на моє ім'я?
p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 23 листопада 2009, 22:59

Нормативно-правовими чинниками не передбачено написання заяви на укладення договорів з ЖЕКами та ін. комунальними підприємствами. Згідно п. 3 ч. 2 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги" виконавець (в даному випадку ЖЕК) зобов`язаний підготувати та укласти із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором. Цей договір повинен вміщувати всі істотні умови згідно ч. 1 ст. 26 цього Закону. Останнє - бомба для ЖЕКів. А згідно ч. 5 ст. 26 цього Закону процедура погодження договору відбувається протягом одного місяця з дня внесення проекту договору однією із сторін. Від цієї норми ЖЕКи також не в захваті.
Розмір оплати послуг з утримання будинку і прибудинкової території не залежить від кількості мешканців у квартирі, а тому з кожним співвласником укладати окремий договір немає сенсу.
Отож, ніяких заяв, а якщо почнуться закиди, вимагай від ЖЕКу 2 примірники проекту договору і зауваж, що у разі відсутності в проекті хоча би однієї істотної умови договір буде підписаний лише з протоколом розбіжностей. Вищевказані норми - твої козирі.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 24 листопада 2009, 01:08

p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 24 листопада 2009, 12:20

1. Нехай заперечує очевидне. Важливо, щоб ЖЕК письмово виклав ці заперечення.
2. За час узгодження ведуться переговори, подаються зауваження, протокол розбіжностей, у відповідь на нього - протокол узгодження розбіжностей. Згідно ч. 1 ст. 638 ЦКУ договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Iстотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
3. Якщо ж погодження не відбулося, будь-яка сторона може подати позов про спонукання до укладення договору.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення toha » 25 листопада 2009, 13:45

Уважаемые Гном и 777!
Лифт не ездит на один этаж уже лет 7. Куда и что писать?
Аватар користувача
toha
 
Повідомлення: 3340
З нами з: 15 листопада 2007, 19:31
Подякував (ла): 9 разів.
Подякували: 15 разів.
Район міста:

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 25 листопада 2009, 16:18

Якщо є договір з ЖЕКом і в переліку послуг є обслуговування ліфтів, потрібно написати письмову скаргу в дві адреси - на ім`я мера та начальника ЖЕКа про неналежне надання послуг протягом останніх 3-х років (це - загальна позовна давність згідно ст. 257 ЦКУ, більший період до уваги не береться). Поставити вимогу скласти акт про несправність ліфта, а також провести його ремонт. Після отримання відповіді - вимагати перерахування вартості послуг за останні 3 роки. Його можуть вимагати власники всіх квартир в під`їзді.
А без договору я б просто не платив ЖЕКу ні копійки, письмово попередивши, що договір не укладено з його вини.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 28 листопада 2009, 17:23

В Постанові КМУ від 20 травня 2009 р. N529 вказано, що копія рішення органу місцевого самоврядування, яким затверджено (погоджено) тариф, його структуру, періодичність та строки надання послуг є невід'ємною частиною договору про надання послуг. А чи додається до договору про надання послуг сам типовий перелік, вказаній у цій же постанові?
p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 28 листопада 2009, 22:27

Типовий перелік послуг є додатком до Порядку формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, затвердженого Постановою КМУ від 20.05.2009 р. № 529.



Згідно п. 2 цього ПорядкуТарифи (нормативні витрати, пов'язані з утриманням
будинків і споруд та прибудинкових територій) розраховуються окремо за кожним будинком залежно від запланованих кількісних показників фактичного надання послуг з урахуванням забезпечення належного санітарно-гігієнічного, протипожежного, технічного стану будинків і споруд та прибудинкових територій з урахуванням типового переліку послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій згідно з додатком.

Додатком до договору має бути затверджене рішення по твоєму будинку, а не по місту, району, в яке включено необхідний набір (перелік) послуг, взятий з типового набору із зазначеною вартістю кожної послуги.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення p-v-v » 30 листопада 2009, 23:00

Відповідно до Постанови КМУ №529, виконавець (КП "Дирекція...", КП "ЖЕО-109" - юридична особа) повинен у прозорому режимі, з підтвердженням бухгалтерськими документами сформувати складові тарифу на утримання будинку і прибудинкової території згідно з вищезазначеним Порядком і сформований тариф подати на затвердження у орган місцевого самоврядування.
Питання, хто формує тарифи на послуги з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення?

Пишу в ЖЕК вимогу надати для ознайомлення розрахункову частину формування тарифу посилаючись на право споживача отримати вичерпну інформацію про структуру тарифу, вартість його складових, підтверджену даними бухгалтерського обліку згідно з Порядком формування тарифу, затвердженим постановою КМУ № 529, а от на що послатися, щоб отримати детальний розрахунок з централізованого опалення, водопостачання та водовідведення не знаю.
p-v-v
 
Повідомлення: 16
З нами з: 25 серпня 2009, 18:38
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Re: Ставимо ЖЕКи на місце

Повідомлення Гном » 01 грудня 2009, 00:02

Формують тарифи (проводять розрахунки кожної складової частини тарифу на кожну послугу по кожному будинку окремо) відповідні комунальні підприємства (виконавці конкретних послуг) і подають на затвердження до своїх територіальних органів місцевого самоврядування. Останні постановляють рішення про затвердження цих тарифів. Між датою затвердження тарифів та датою введення їх в дію повинно бути більше 30 днів, щоб виконавці послуг могли виконати вимоги ч. 5 ст. 32 ЗУ "Про житлово-комунальні послуги". Якщо нема 30 днів між вказаними датами - маєш право подати позов про скасування цього рішення або про зміну дати введення його в дію, оскільки в ньому закладено порушення прав споживача на одержання своєчасної інформації про продукцію (ч. 1 ст. 15 ЗУ "Про захист прав споживачів").
Посередники-ЖЕКи не формують тарифів на послуги з централізованого теплопостачання, водопостачання та водовідведення. Від такого посередництва потрібно відмовлятися при укладенні договорів.
Почему вместо завтра сегодня вчера?
Гном
 
Повідомлення: 1161
З нами з: 31 серпня 2008, 01:26
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 43 разів.

Поперед.Далі

Повернутись до Ковельські балачки

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 22 гостей

cron