Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 13 грудня 2017, 21:53

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 223 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Побори в школах
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 17:15 
Офлайн

Повідомлення: 155
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Дещо вумне в словах директора 3-ї школи є. Доречі, в мої шкільні роки, коли учні на уроці інформатики (в моїй школі) дивились телевізор, тупо сиділи /неприходили, чи в кращому разі записували команди ДОС в зошит (нічого при цьому не розуміючи), в третій школі принаймні щось практикували (бо було на чому).
===
Я також надам приклад слів директора, моєї колишньої школи, з яким довелось поспілкуватись на цю тему цього літа. Оскільки мене цікавила можливість збору грошей з батьків на покрашення процессів (які знаходяться ні рівні камяного віку, в будьякій школі Ковеля, через що повно проблем, в тому числі й з мізерними знаннями випускників). Так от відповідь була така - "у тому навчальному році ми збирали по 2 грн на ремонт дверей - не всі здали". Що наводить, звичайно, на протилежні від ваших (противників поборів) думки.
===
Цитата:
777

Поперше, початок року. Подруге незавжди чеки можна предоставити. Незнаю реально що там за пресинг з "поборами". Але віддати сумму грошей недостаттню навідь для того щоб (щоденно) зкупитися в продуктовому магазині за дитину - я "поборами", поки, незвати не можу.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 17:46 
Офлайн

Повідомлення: 1315
Подякували: 6 разів.
Район міста: Центр
Так я противник "поборів". Тому що цивілізованими методами там ніхто працювати не хоче - нікому не вигідно сплачувати гроші на шкільний рахунок (як матеріальну допомогу), а потім використовувати ці гроші за призначенням. Адже мова йде не про 2 гривні, а про 300грн. з сім'ї тільки на ремонт класу перед навчанням, які ми сплачували. Коли нас завели в клас там були руїни, в повному розумінні цього слова (про шкільну доску я уже не говорю). А гроші вибивають за допомогою погроз, типу: "Якщо Ви хочете щоб ваша дитина в таких умовах навчалась, будь-ласка", або "Подумайте про Вашу вчительку, ми з неї будемо питати." Звичайно, батьки все таки попіклувались про проведення належного ремонту в класі. Адже це наші діти. Школа від себе не добавила ні копійки. От і думай, мабуть держава виділила якісь гроші на ремонт такого занедбаного приміщення, а куди вони пішли не зрозуміло.
Врешті турбує те, що школи починають ділитись на категорії: для багатих та для бідних. Хочеш навчатись в СШ №3 готуйся до різних (в переважній більшості випадків, незрозумілих для батьків) проплат, які в 10 разів та більше перевищують такуж платню в інших шкільних навчальних закладах міста.

Востаннє редагувалось Юрій В. в 21 вересня 2008, 18:22, всього редагувалось 1 раз.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 18:22 
Офлайн

А що означає "цивілізований метод"?
300 х 30учнів = 9000 за те щоб був нормальний вигляд класу (як на мене сумма відносно прийнятна як для кімнати 4х6м... щоб не в гавні вчились діти і працюовали вчителі. Яким чином "цивілізовано" вибити, на вашу думку, гроші у батьків яким подекуди, як бачите, по методу "donation" впадло і 2 гривні дати?
Мені це особливо цікаво, оскільки знаю що без грошей баків прогессу не буде... але коли бачу що навіть на амортизацію будівлі школи вже "жаба давить", то як бути з автоматизацією? впровадженням новітніх технологій? залученням експертів та консультантів? третіх сторін, для виконня робіт. Я впевнений, що завдяки державі цього не досягнути, і, повторюсь, бачу що з людьми "кашу не звариш". От і стоїть все на місті. І менеджери з технікуму далі продавця в магазині всунтуись не можуть. І так і буде надалі... Я вже про це казав, і думка моя не змінилась... А діти Ваші, поки що, "навчаються"... вам і вирішувати що для них достатньо і скільки це має коштувати.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 18:27 
Офлайн

Є різниця коли гроші ідуть на ремонт і осідають незрозуміло де?
OTF написав:
А що означає "цивілізований метод"?
Пояснюю.
Цитата:
сплачувати гроші на шкільний рахунок (як матеріальну допомогу), а потім використовувати ці гроші за призначенням

Врешті решт, інші школи можуть вирішити питання більш-меньш прийнятних умов для навчання учнів за 20 грн. з сім'ї, а іншим і в 10 раз більше не достатньо.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 18:36 
Офлайн

Цитата:
Врешті турбує те, що школи починають ділитись на категорії: для багатих та для бідних. Хочеш навчатись в СШ №3 готуйся до різних (в переважній більшості випадків, незрозумілих для батьків) проплат, які в 10 разів та більше перевищують такуж платню в інших шкільних навчальних закладах міста.

Повторюю, я не захищаю СШ №3. Я просто демонструю "іншу сторону медалі".
Цілком зрозуміла практика (з точки зору школи, або роботодавця, це де використовується "по повній программі"). Якщо людині достатньо з її слів 100у.е зарлати, то навіщо платити 1000, як усім іншим на цій посаді. Це саме і про оплату, ну не всі можуть платити 300 грн. Хтось живе на 600 грн зарлати, а у когось дохід 500у.е в день. Чому б не зробити добре діло (багатшим) тимпаче, це не важко і зарплатити "в 10 разів та більше". Обидва цих випадки, звичайно, визивають обурення, але тільки і тільки тому що :!: :?: :idea: :arrow: людина дивиться по сторонам і хоче до чогось прирівнятися ну і звичано висказати своє "фе!" - "а чому я маю стальки якщо стільки?", хоча з чисто фінансових міркувань вам все подобаєтся.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 18:42 
Офлайн

Цитата:
Врешті решт, інші школи можуть вирішити питання більш-меньш прийнятних умов для навчання учнів за 20 грн. з сім'ї, а іншим і в 10 раз більше не достатньо.

Ну люди також без зарплати живуть, чи за 400 грн. Чому Черновецькому 100.000у.е в місяць недостатньо? Тому що різні проблеми, різні витрати, відні потреби, різний менталітет.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 21:07 
Офлайн

Я зрозумів з Вашої точки зору одне, з нашим менталітетом корупцію та інші негативні прояви певних посадовців, нам не здолати.
Я теж не проти щоб хороші учитилі заробляли відповідно. Вони, як правило, на сьогодняшній день і заробляють. Але до цього потрібно йти, повторюсь, цивілізованими методами.
На сьогодняшній день, по великому рахунку, якщо в сім'ї є обдарована дитина, але в них не має грошей на те щоб розкрити цей талант в дитині, то вона автоматично приречена "брать побольше и бросать подальше". А державою будуть керувать діти "геніїв", які є олігархами та сидять в Верховній Раді (яку ми обрали), в переважній більшості створивши свій капітал за рахунок використання своїх службових повноважень в особистих цілях.
Якщо Вас це влаштовує. То мене ні.
В розвинутих країнах ціх дітей держава навчає за свій кошт. А у нас з червоним дипломом без грошей у вищі навчальні заклади, на які є декілька бажаючих вчитись на місце, потрапити не можливо.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 22:09 
Офлайн

1. Мова про корупцію не велась. Йшлося про обгрунтованість виплат батьками невеликих (порівняно з потрібними маштабами) сум на покращення умов в школі. Якщо ви вважаєте, що десь у вас були махінації - записуйте слова на диктофон, наводьте розрахунки, записуйте відео - це не важко - судіться. Мені не віриться в те, що вчителі щось там беруть "на лапу", оскільки вони мають з "обдарованих" дітей по 10-30у.е за годину тренингу.
2. Якщо іти цивілізованими методами, принамні ті на які розраховуєте Ви. То не бачити нічого хорошого щей нашим внукам.
3. В розвинутих країнах ціх дітей держава навчає за свій кошт. Брехня, такого нема - 1,2 студенти з потоку мають там спец степендії, всі інші платять. А хто не може працює в макдональдсі і заробляє. У нас картина набагато краща, проблема тільки в тому що навчаннся, повторюю у нас нема, ні для тих хто платить, ні для тих хто не платить. Бо 98% людей посилають дітей вчитися / учаться без розуміння навіщо.
4. Якщо ні Ви, ні сім'я де є обдарована дитина, не можете підійти до питання з економічної сторони (диво що зявилася обдарована дитина), тобто розрахувати (я наводив ве багато прикладів) доцільність і вигоду ії навчання в тому чи іншому ВУЗі, то хто вам в цьому допоможе? Консультуйтеся. Банки, олігархи, особисто я вам дам грошей якщо Ви доведете що в вас є сенс вкладати гроші.
5. Щодо, будуть керувать діти "геніїв". Це світова норма. Вам ніхто не заважає агітувати народ за себе (на крісло мера) посеред Ковеля. А про бізнес навіть і мови нема.
6. Щодо можливості потрапляння в ВУЗ. Також повна нісенітниця. На додачу також скажу, що те що в дитини ЗОЛОТА МЕДАЛЬ (ви мабуть це хотіли сказати) це ще нічого не означає. Бо це в межах села Ковель, навіть менше.. в межах Школи, Класу добре себе показує. А якщо зрівняти з знаннями тих же луцьких школярів, уже - пук, я вже не кажу про те що медаль можна купити.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 21 вересня 2008, 22:50 
Офлайн

Цитата:
Мова про корупцію не велась.

Саме про цю складову питання я з самого початку говорив. Тільки не на рівні вчителів, а конкретно, в першому моєму пості, відносно керівників СШ №3.

Цитата:
Якщо ви вважаєте, що десь у вас були махінації - записуйте слова на диктофон, наводьте розрахунки, записуйте відео - це не важко - судіться.

Ваші діти навчались в школі?
Мені було б цікаво, як би ви реально (не наробивши собі більше клопоту, ніж тому проти кого виступатимете) реалізували ці дані.

Цитата:
особисто я вам дам грошей якщо Ви доведете що в вас є сенс вкладати гроші.

Якщо Ви є достатьньо заможною людиною, то я рахую, що дискурсію продовжувати не доцільно (ми ніколи не зрозуміємо один одного).

Цитата:
Щодо можливості потрапляння в ВУЗ. Також повна нісенітниця. На додачу також скажу, що те що в дитини ЗОЛОТА МЕДАЛЬ (ви мабуть це хотіли сказати) це ще нічого не означає.

Точно не означає, при поступленні в деякі ВУЗи. Так про результати тої самої співбесіди ніхто не говорить. Сказали зразу, альбо платимо, альбо бувайте здорові. Нікого не цікавили реальні знання. (Знаю про реальний випадок).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 23 вересня 2008, 10:36 
Офлайн

Повідомлення: 47
Мiнiстерство освiти та науки нарештi звернуло увагу на традицiйнi збори грошей з батькiв у навчальних закладах

Мiнiстр Станiслав Нiколаєнко пiдписав лист до керiвникiв мiсцевих управлiнь освiти та ректорiв вищих навчальних закладiв з приводу поборiв у навчальних закладах.

Як пояснили у Мiносвiти, йдеться про збiр коштiв на органiзацiю рiзноманiтних заходiв у школах та вузах. З участю батькiвської
громадськостi пропонується розглянути доцiльнiсть та законнiсть надання у навчальних закладах платних додаткових освiтнiх послуг понад обсяги навчальних планiв. Єдине, що дозволено, -- це брати
благодiйнi внески тiльки на добровiльнiй основi з обов'язковим документальним оформленням.

Станiслав Нiколаєнко звертає увагу керiвникiв мiсцевих органiв управлiнь освiти на персональну вiдповiдальнiсть за додержання
вимог законодавства в цьому питаннi.

"Збирати кошти неприпустимо, це заборонено законом, -- коментує лист мiнiстерства заступник начальника обласного
управлiння освiти Богдана Бiляк. -- У системi освiти є iнструкцiя про перелiк платних послуг, якi можуть надавати у державних
навчальних закладах. Примiром, вивчення певного предмета факультативно чи додатково. Очевидно, треба, щоб iз таким
перелiком ознайомилися батьки. Треба обов'язково перевiряти додержання вимог цiєї iнструкцiї. Платнi послуги можуть надаватися закладами, але, зрозумiло, цi кошти мають бути облiкованi та пiдтвердженi документами".

Нинi окремi школи мають фонди, у якi дозволено збирати кошти на розвиток навчального закладу. Та на те має бути добра воля батькiв. Все належить робити по закону й облiковувати. Фонди слiд зареєструвати й узгодити з органами юстицiї. Окрiм того,
батькам належить написати заяву, що вони не заперечують проти таких фондiв. А їм мають видати квитанцiю про те, що вони
внесли певну суму грошей на розвиток навчального закладу. Цi рiшення треба приймати публiчно -- на загальних батькiвських зборах. Батькiв мають iнформувати, на що витрачено зiбранi грошi.
Зрештою, це не робота вчителiв -- збирати грошi".
http://www.expres.ua/articles/2006/02/01/4928/

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 11:04 
Офлайн

Повідомлення: 54
я усі свої шкільні роки провела в 3 школі)
і ні разу не здавала оцих місячних поборів - тож навіть уявлення не має про що ви тут пишете і сперечаєтесь)
так , одного разу ми здавали по 100грн на ремонт класу-нові парти, двері, шпалери - все)
ну а з теперішньою інфляцією 100грн = 300 грн)
3 школа дає найращі знання)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 12:44 
Офлайн

Повідомлення: 743
Подякував (ла): 26 разів.
Подякували: 9 разів.
Район міста: центр
AnNywkA написав:
ну а з теперішньою інфляцією 100грн = 300 грн)
3 школа дає найращі знання)

З вашого посту можна зрозуміти це як виправдання ? :shock: А якщо гроші не здавати ... то знання мають надаватися у меншому обсязі ?
І ще одне - вчителі гроші на ремонт збирати не повинні . Це справа батьківського комітету . Хто не хоче або не може - не здає . А рішення про обсяг ремонту теж приймається на батьківських зборах . Батьки , а не вчителі :!:, вирішують - потрібні їхнім дітям нова дошка , нові двері , жалюзі , штори ...і т.д.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 13:09 
Офлайн

Повідомлення: 1092
Подякували: 16 разів.
Сьгодні син знову приніс папірець від вчительки де написано, фонд школи-10 грн, святкування Дня вчителя-10 грн. Нє, ну нормальноблін за рахунок батьків влаштовувати собі п"янки. Візьміть, скінтесь чобі і пийте. Як у всіх колективах робиться.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 24 вересня 2008, 14:48 
Офлайн

777: +1
Ванда: в дупу батьківський комітет. скажу так: прозорі розрахунки потрібні, але якщо нічого не вимагати, то люди самі нічого не вирішать.
Згоден, школа державна, і вимагати від неї найкращих знань і сучасного подання інформації майже утопія. І всетаки я сподіваюсь що вимагаючи/просячи гроші у батьків вчиталі (як не повинні були б цим займатися, держава повинная булаб це вже давно зробити, але краще вже вчителі) вини намагаються покращити процесс, а не нажитися (принаймі в більшості випадків так і є)
==
Батьки лисого поняття не мають на якомі рівні має вестись навчання, я взагалі ще ні зним з батьків не зустрічався особисто хтоб дав мені "вменяемую" ціль навчання його дитиною в університеті... "Совок"... Добре, що деякі діти, просинаються і надають глузду цьому безглуздому процессу.

Комусь з вас довелося слухати лекції в залі повністю облаштованій технікою, проектором, меблею. Інформація розповідається сучасна, цікава, ії не потрібно конспектувати, електронні зразки видадуть. Що на рахунок нормальних компютерних класів з попереднім стилем? Особисто для мене це було приємно, набагато цікавіше і дало позитивні результати.

Просипайтеся трохи. Бо знання отримані в Ковелі (в будьякому закладі), не "катируются" на ринку. Робіть щось вже ЗАРАЗ, якщо бажаєте щоб дитина "цивілізованими методами" могла досягти благ в житті самостійно до пенсійного віку :lol: . Самі пропонуйте гроші вчителям, тільки б дитина отримала ПОТРІБНІ знання, а не ту "воду" що читається в школах, технікумах та в університетах.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 вересня 2008, 08:04 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
OTF написав:
Комусь з вас довелося слухати лекції в залі повністю облаштованій технікою, проектором, меблею. Інформація розповідається сучасна, цікава, ії не потрібно конспектувати, електронні зразки видадуть. Що на рахунок нормальних компютерних класів з попереднім стилем? Особисто для мене це було приємно, набагато цікавіше і дало позитивні результати.

Ти програму теперішньої школи бачив?! Відсутність сучасного обладнання в каласах зовсім не вибачає того, що більшість першокласників в кінці року читають до пятидесяти слів в хвилину чи 5 клас математичного спрямування вивчає російську, польську, англійську мови. Як на мене вирішальними в навчальному процесі є не обладнання, а кваліфікація педагога і правильно обрана програма навчання.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 223 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5 ... 15  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: