Сподобався форум - постав +1

Вигляд Ковеля до ІІ Світової війни

Наше місто (без спаму і флуду)

Модератори: AndroVit, Igal, Ruslana TS, nekton

Re: Вигляд Ковеля до ІІ Світової війни

Повідомлення Hapuga » 29 березня 2009, 22:33

Незовсім вдало порівнювати "жабоїдів" і педантичних німців!
"И не бойтесь убивающих тело, души же не могущих убить..."
Hapuga

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста:

Повідомлення TNT » 29 березня 2009, 22:50

TNT

Повідомлення: 103
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.

Повідомлення Hapuga » 29 березня 2009, 23:04

Я не розумію що спільного у відсутності дисципліни на що ви вказали і кутатись в що попало аби зігрітись в окопі!
Hapuga

Район міста:

Повідомлення TNT » 29 березня 2009, 23:12

Німці, як і "жабоїди", тікали від нас, а не "дисциплинировано перегрупировались". Це факт!!! І, якщо, хтось хоче довести протилежне - я буду сперечатисЯ!!!! :gun:
TNT

Повідомлення: 103

Повідомлення mike_fashist » 30 березня 2009, 11:20

А ти згадай 41-й рік. Радянські війська втікли аж до Москви. А гнали їх німці, які від російської осінної розпутиці і зимового морозу, м'яко говорячи, були просто в шоці.
mike_fashist

Повідомлення: 594
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 12 разів.

Повідомлення Fantoman » 30 березня 2009, 11:43

Дуже цікаві німці. Не передбачили зимових морозів і весняно-осіннього бездоріжжя. З даних, які десятиліттями були у відкритому доступі і підтверджувались фінською війною.. а справ-то було, що підготувати для солдат обмундирування і передбачитти в трансопрті ширші колеса/траки. І радянські війська не втекли, а відступали не зупиняючи боїв, що і зумовило видихання німецького наступу під Москвою..
Fantoman

Повідомлення: 2613
Подякували: 18 разів.
Район міста:

Повідомлення Hapuga » 30 березня 2009, 14:32

Hapuga

Район міста:

Повідомлення Fantoman » 30 березня 2009, 16:33

Тому і залишались люди в оточенні, що наказу на відступ не було, а стояли до кінця не знаючи, що робиться з боків та позаду. Оточення на західному фронті, Київський котел, Ржевські котли, блокада Ленінграду і т.д. і т.п... На паніку і недисциплінованість чи втечу це ж не схоже? Скоріше на прорахунки вищого командування, правда? І дурні атаки в лоб з катастрофічними жертвами теж не через меншу дисциплінованість ніж в німців рядового, молодшого і середнього офіцерського складу.. І, якщо вже брати оточення, то скільки вони сковували сил противника, доки фронт перегруповувався..
Fantoman

Район міста:

Повідомлення Hapuga » 30 березня 2009, 21:15

Раджу почитати мемуари Шуміліна "Ванька ротний". Там дуже добре показано яка була дисципліна ,як старались увільнути від фронту,як крисятнічало керівництво крадучи продовольство в простих солдат.І те що простий солдат в окопі мав дуже мало шансів пройти від Москви до Берліна. Тому що більшості хватало на декілька тижнів війни а потім або госпіталь або могила. Весь час за радянської влади німці змальовувались мало не ідіотами які при любій нагоді втікали з поля бою і нездатні були на геройські вчинки. Тут дехто говорив, що коли точились бої за Ковель то війна була вже програна. Але ви незнаєте, що навіть тоді коли як ви кажете війна була програна ,то німці умудридись в Черкасах взяти в полон 300!!! наших бійців та 7 протитанкових гармат.
Hapuga

Район міста:

Повідомлення Fantoman » 31 березня 2009, 07:58

Звичайно мало шансів. Я б сказав навіть взагалі не було. І лайна, і крисятничіства вистачало, як і в будь-якій країні. Так вже люди влаштовані - всі хорошими не можуть бути. От тільки не криси, і не симулянти шли вперед, і не з причини заградотрядів з кулеметами. І з крисами на фронті теж, думаю, розбирались швидко. Не одне лайно було тоді з нашого боку, як це намагаються змалювати тепер, щоб бруду на совок побільше вилити. Так само і не одне хороше.
Не заперечую здатність людини як німця чи фашиста на геройський вчинок. НІде в радянських фільмах (крім комедійних) не бачив, щоб німці змальовувались ідіотами чи боягузами.
Fantoman

Район міста:

Повідомлення Roman Mstuslavuhs » 28 квітня 2009, 13:11

Непоганою ідеєю було проводити екскурсії по нашому славному місту Ковелю та його околицях... Звичайно, більшість скаже, а що дивитись? А що дивитись у Львові, Луцьку, Володимирі... Кожне місто унікальне і різноманітне, і приміром Львів аж не надто унікальніше за Ковель! Так, багата вишукана, але не різноманітна архітектура, гарна і аристократична площа Ринок, велика кількість храмів та багато чого іншого... Але чи хтось задумувався, чи існував би зараз такий Львів, Луцьк, Кременець, Жовква, якби не було на карті Європи у 1941-1944 роках Ковеля??? Їх могли змести як фашисти так і совіти так же як і Ковель.
Roman Mstuslavuhs

Повідомлення: 107

Повідомлення toha » 29 квітня 2009, 13:13

toha

Повідомлення: 3340
Подякував (ла): 9 разів.
Подякували: 15 разів.
Район міста:

Повідомлення voenkom » 10 листопада 2010, 22:53

voenkom

Повідомлення: 5

Повідомлення voenkom » 10 листопада 2010, 23:05

Шановні форумчани. Трохи запізно вліз на форум, але якщо вам цікава ця тема можу підкинути ряд матеріалів. До речі. В березні-квітні 1944 радянську оборону навколо Ковеля проривали крім 5-ї тд СС ще 4 і 5 танкова, 131-ша піхотна дивізії та ряд інших з'єднань Вермахту. Повітряне забезпечення здійснювала 55 бомбардувальна ескадра Віллі Антрупа (потім очолював нальот німців на Полтаву де розбомбив американські літаки). "Тигрів" під Ковелем не було взагалі. У 5-й тп СС був у "скороченому" складі (без 1-го батальйону), на озброєнні мав Т-4 і Т-5 (Пантери). А от на озброєнні радянських частин крім наших Т-34 та КВ-1С були "Шермани".
voenkom

Повідомлення: 5

Повідомлення mike_fashist » 10 листопада 2010, 23:53

mike_fashist

Повідомлення: 594
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 12 разів.

Поперед.Далі

Повернутись до Ковельські балачки