Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 19 жовтня 2017, 23:08

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Культура мовлення
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2012, 22:35 
Офлайн

Повідомлення: 589
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 19 разів.
Район міста: Ковель
Послухаєш інколи «базар». Я і сам «по фєні ботаю» інколи, але якщо в якійсь "специфічній компанії", де мене розуміють, а коли якийсь «жаргон» інколи хтось вживає, ну то «розшифруйте», будь-ласка», або вже спілкуйтеся на спеціалізованмх форумах, тобто, мову застосовуйте без жаргонних слів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Культура мовлення
ПовідомленняДодано: 12 квітня 2012, 09:18 
Офлайн

Повідомлення: 107
Подякували: 0 разів.
Район міста: Ковель-2
Анекдот в тему:
"Переписка Вконтакті:
- Прівєд, шо робеш?))
- На даний момент відчуваю невблаганне бажання набити твоє обличчя орфографічним словником української мови".
Довго боролася за те, щоб моя дитина почала читати, бо хто багато читає, той автоматично запам'ятовує правильне написання слів і збагачує словниковий запас. Доборолася - донька регулярно ходить в бібліотеку і (найголовніше) читає. Минулими вихідними вирішила подивитися, що ж саме вона читає, бо захопленню від книжки не було меж. Книжка із серії "Жахливчики". Так я справді жахнулася! Про примітивний сюжет я мовчу (може, я просто "не в'їжджаю"), але орфографія! Дуже багато орфографічних помилок, багато клавіатурних (не там пальця поставили при наборі - у всіх буває). Таке враження, що коректор цієї книжки не читав. Хоча тут хоч більш-менш пристойна мова, незважаючи на автоматичний переклад. І от якої грамотності можна навчитися на таких книжках? А в щоденниках який жах!
Коли моя дитина ходила в садочок, вона розмовляла найгарнішою мовою в нашій сім'ї. Але ж і коло спілкування у неї було обмежене - сім'я і садочок. Тепер мені доводиться дуже часто її поправляти. Коли донька сидить Вконтакті, а я десь поруч, то вона ніколи не переписується з друзями, бо я її поправляю, а писати грамотно там не модно. Оте "модно" стосується і багатьох жаргонів. Часто людина навіть не розуміє, що саме означає слово, яке вона вживає, але воно ніби наближає її до якогось "клану вибраних".
Хоча, звичайно, в кожній професії є свій жаргон і в її межах він спрощує спілкування.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 15 квітня 2012, 23:59 
Офлайн

Повідомлення: 589
Подякували: 19 разів.
Район міста: Ковель
Невже це нікому не цікаво?
Особисто знаю(розумію) "блатний", музикантів, і т. д. Це ціле "море".Іколи по 1 слову можна встановити, чим людина "дихає ".?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 16 квітня 2012, 12:06 
Офлайн

Повідомлення: 2964
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста: Черьомушки
Цікаво, але не дуже зрозуміло саму тему:
- тут треба ділитись своїм професійним жаргоном? :hi_hi_hi:
- обговорювати як все погано з культурою мовлення?

О-йо-йой, варто лише наші "верхи" послухати :sh_ok: , то що від "низів" хотіти?...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 квітня 2012, 09:03 
Офлайн

Повідомлення: 640
Подякував (ла): 20 разів.
Подякували: 17 разів.
Район міста: Kovel.com.ua
Є такі люди що з вигляду інтелегент, а в розмові "мать перемать". Де хто скаржиться що життя таке, що без "мать" неможна. А я думаю що потрібно захотіти. Якщо не можеш виправитись сам, то навчи хочаб своїх дітей!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 19 квітня 2012, 11:20 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Igal написав:
Є такі люди що з вигляду інтелегент, а в розмові "мать перемать". Де хто скаржиться що життя таке, що без "мать" неможна. А я думаю що потрібно захотіти. Якщо не можеш виправитись сам, то навчи хочаб своїх дітей!

Мало захотіти. Треба вміти спілкуватися. З часу мого закінчення школи правопис мінявся пару раз. Я наразі не знаю як вірно писати. Відповідно дитину я не надто навчу правопису наприклад.
Що до жаргону то професійна "мова" є в багатьох. І без неї нікуди не дітися. Головне щоб тебе розуміли твої співрозмовники. А те що допустим якийсь бухгалтер, що почує розмову тих же айтішніків щось не второпає то це є його проблеми.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 6 повідомлень ] 

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі