Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 19 листопада 2017, 22:39

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 66 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Нова програма освіти та підходи до оцінювання
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 12:48 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
BOLIK написав:
Мене наприклад так і не приучили каліграфії, але це мені не заважало вигравати міські олімпіади з математики в старших класах.

А меня лупили, и кричали, и наказывали, и это мне тоже не помешало с 5-го по 10-ый класс участвовать и выигрывать олимпиады. И не только по математике, а и почти по всем точным наукам. И мне это СОВСЕМ не помешало поступить и закончить технический ВУЗ.
Мой ребенок в третьем классе и тоже не всё шло гладко, но
Грішаня написав:
Зараз, як напише дійсно гарно - то навіть прибігає хвалиться

и это нормально,
и это и мне, и жене, и ребенку бальзам на душу

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 12:49 
Офлайн

Повідомлення: 640
Подякував (ла): 20 разів.
Подякували: 17 разів.
Район міста: Kovel.com.ua
AndroVit написав:
У кожного своя доля і свій шлях широкий...
Мені нервова система моїх дітей дорожча за оцінки, особливо за каліграфію. Переконувати писати акуратно - так. Влаштовувати циркові вистави з показовим розриванням зошитів - та ну його на фіг. Я своїх дітей не за оцінки люблю.

Іменно так!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 12:58 
Офлайн

Повідомлення: 1186
Подякував (ла): 87 разів.
Подякували: 46 разів.
Район міста: Черемушки
nekton написав:
Так, людина має писати каліграфічно. Питання якщо забули піднімалося про правомірність зменшення за каліграфію оцінок саме на математиці. Для цього є мова де їх вчать писати. На математиці ж вчать математичним діям і як на мене саме їх потрібно і оцінювати в першу чергу.

А якщо із-за почерку/акуратності не зрозуміло правильно написано чи ні ?
Я вважаю, що потрібно в початкових класах занижувати оцінку за почерк навіть на математиці. Каліграфія і акуратність прививається із самого початку.
Адже ми й вдома до побутової акуратності та порядку привчаємо дитину змалечку. Чи нехай і вдома в своєму кутку/кімнаті дитина розводить свинство - аби тільки розумною була ?
Я сам дааааалеко не фанат каліграфії і акуратного написання - але порядок повинен бути у всьому. Куди ж без нього ?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 13:04 
Офлайн

Igal написав:
AndroVit написав:
У кожного своя доля і свій шлях широкий...
Мені нервова система моїх дітей дорожча за оцінки, особливо за каліграфію. Переконувати писати акуратно - так. Влаштовувати циркові вистави з показовим розриванням зошитів - та ну його на фіг. Я своїх дітей не за оцінки люблю.

Іменно так!

А ще можна поселитись на якомусь мегавіддаленому хуторі, не ходити до школи, не спілкуватись з людьми - тоді нервова система буде точно впорядку.
Ми живемо в суспільстві, яке має свої закони. І ми повинні цих законів дотримуватись.
Я теж свого сина не за оцінки люблю. Я не намагаюсь зробити з нього відмінника - але й не хочу, щоб він був двієшником. У всьому повинна бути міра - "перебор згорает"(с).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 13:57 
Офлайн

Повідомлення: 4086
Подякував (ла): 16 разів.
Подякували: 181 разів.
Район міста: центр
Вплив на дітей має бути, але в цьому питанні важливо не перегнути палицю.
Перші класи - типа установчі - "как вы яхту назовёте, так она и поплывёт". Тобто до охайності і акуратності привчати треба. Але ж не всі Макаренки. І не всі діти дуже керовані. Крім попереднього виховання грає роль і генетика.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 14:14 
Офлайн

Повідомлення: 3332
Подякував (ла): 7 разів.
Подякували: 10 разів.
Район міста: Сельмаш
AndroVit написав:
Крім попереднього виховання грає роль і генетика.

А ещё экология, социология, политология и демократия. :-):

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 14:34 
Офлайн

Повідомлення: 107
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: Ковель-2
[quote="AndroVit" до охайності і акуратності привчати треба. [/quote]
Я думаю, що тут усі погоджуються з цим твердженням.
Але я чудово розумію Нектона, якому образливо за дитину, котра правильно виконує математику, бо мала ті ж самі проблеми. І я вже писала, що та каліграфія, якої ми таки досягли у 4 класі, повністю зникла у 7-му. А почерк у моєї дитини геть такий, як у чоловіка - от вам і генетика.
Пропоную всім батькам дітей початкової школи порівняти, як пише вчителька у дитячих зошитах, і як робить записи у журналі, або пише записки батькам. Наша в зошитах писала дуже гарним каліграфічним почерком, як у прописах, а в щоденнику - просто розбірливим.
Я раніше все сварилася з донькою, що вона робила уроки при ввімкнених телевізорі і комп'ютері. А потім виявилося, що вчителі музики навіть рекомендують учням робити якісь справи при різних шумових ефектах. Це розвиває слух і вчить виокремлювати серед загального гулу саме ту інформацію, яка тобі потрібна. Правда вона дитині пояснювала, як це робити правильно.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 14:51 
Офлайн

TanyaK написав:
І я вже писала, що та каліграфія, якої ми таки досягли у 4 класі, повністю зникла у 7-му.

А якщо дитина в четвертому класі вже пише "недуже" - то як вона буде писати в сьомому ? По-лікарськи ?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 14:59 
Офлайн

Буде по-лікарськи. Порівнюю почерк дружини в шкільному зошиті що зберігся і у списку покупок - враження що дві абсолютно різні людини писали. Каже, що почерк їй зіпсував медінститут.
Повертаючись до початку - вважаю що за каліграфію в початкових класах треба таки знижувати бали.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 15:23 
Офлайн

Повідомлення: 904
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 4 разів.
Район міста: Ковель-ІІ
nekton написав:
Ти при собі залиш свої надумані речі. Ще раз кажу. Списані робочі зошити дитини в початкових класах мусять зберігатися в школі до кінця навчального року. Жодна нормальна вчителька не порекомендує їх рвати на шматки. Жоден нормальний психолог цього не порекомендує. Мені жалко твою дитину якщо вчителька вам таке рекомендує або що ще гірше сама таке практикує.
Порвати зошит в якому дитина пише це те саме що порвати наприклад аплікцію чи малюнок який тобі чи вчительці не сподобався. Це зневага до дитини та її роботи.

Ха-ха-ха, Я смеюсь Вам в лицо! Или что у Вас там. Вибачте мене за це, не сприйміть як образу, особисто до тебе, нектон, це не відноситься, але не стримався :-)
Робочі зошити в початкових класах ніхто не зберігає, наскільки мені відомо. В вашій школі не так?
Я бачу, в нас на форумі прийнято говорити про людину за одним її вчинком, так, чи я помиляюсь? Всі одразу стають ненормальними, якщо щось не вкладається в вашій голові, або ви цього не розумієте.
Я впевнений, що вчителька мала на увазі саме не порвати в прямому розумінні цього слова, а просто викинути, seek and destroy, якщо вам завгодно. А чим вона керувалася, коли давала ці поради, ви напевне не знаєте, а вже робите висновки.
Я за те, що в початкових класах потрібно знижувати оцінки в тій же математиці за каліграфію - це своєрідний стимул для дитини. А то як виходить, на мові чи письмі (не знаю як правильно називаються ці предмети) нехай старається, а на математиці не обов'язково?! Тоді і не навчиться, думаю, не буде постійності, систематичності.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 15:25 
Офлайн

Повідомлення: 904
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 4 разів.
Район міста: Ковель-ІІ
Грішаня написав:
Адже ми й вдома до побутової акуратності та порядку привчаємо дитину змалечку. Чи нехай і вдома в своєму кутку/кімнаті дитина розводить свинство - аби тільки розумною була ?

Гарна аналогія) :co_ol:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 16:01 
Офлайн

Повідомлення: 44
b0t написав:
Я за те, що в початкових класах потрібно знижувати оцінки в тій же математиці за каліграфію - це своєрідний стимул для дитини. А то як виходить, на мові чи письмі (не знаю як правильно називаються ці предмети) нехай старається, а на математиці не обов'язково?! Тоді і не навчиться, думаю, не буде постійності, систематичності.

Так, в школі є вчителі - котрі занижують оцінки для стимулу. Але це не кожному підходить. Одні дітки (тих що батьки/вчителі зашугали) переживатимуть і будуть стратися виправитися, інші(з більш демократичних сімей) заб'ють на цю математику і скажуть, що це не моє. А в підсумку погано засвоять предмет через "заскоки" вчительки. Я вважаю, що почерк не грає ніякої ролі в науці. Зараз вручну мало що пишеться - все друкується. Та й головне не каліграфія, а орфографія. Янук теж каліграфічно пише, тіки з помилками

"При ловле блох нужна не скорость, а сноровка.. Аккуратность, тренировка... И конечно же, само собою.. Делать все нужно с душою. ..." Якщо ЦЕ в пріоритеті ваших дітей, то згідний треба мучити дитину. А якщо ваша дочка/синок буде військовим, лікарем, програмістом чи навіть президентом - то тут головне голова на плечах, а не гарний почерк.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 16:30 
Офлайн

rec написав:
А якщо ваша дочка/синок буде військовим, ...- то тут головне голова на плечах, а не гарний почерк.

ой, не скажіть.......

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 16:49 
Офлайн

rec написав:
А якщо ваша дочка/синок буде військовим, лікарем, програмістом чи навіть президентом - то тут головне голова на плечах, а не гарний почерк.

"Все починається в житті з малого:
З зернини хліб, з промінчика зоря.
І Ленін теж свою дорогу
Почав колись з малого букваря."(с)
Якщо дитина не зможе такого простого, як навчитись ЗРОЗУМІЛО (і собі, і іншим) писати, то як вона зуміє вивчити більш складні предмети та науки щоб стати "військовим, лікарем, програмістом чи навіть президентом" ?

rec написав:
Я вважаю, що почерк не грає ніякої ролі в науці. Зараз вручну мало що пишеться - все друкується.

Формули з фізики та хімії не так просто друкувати.
Знову ж заява про прийом на роботу (і не тільки), наскільки я знаю, пишеться тільки вручну. І яке враження в роботодавця буде про людину, яка подасть заяву, написану типовим лікарським почерком ?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 25 січня 2012, 17:35 
Офлайн

Повідомлення: 44
Якщо дитина круглий відмінник чи вундеркінд. А якшо звичайна - не дурна, але й не супер геній? На більшість професій почерк не впливає взагалі. А начальник, який буде приймати на роботу не буде диктант проводити. Йому головне, щоб від робітника толк був, а не щоб він гарно вимальовав букви. Та й зара на дворі не радянський союз - давно вже можна відіслати резюме на електронну пошту. Заява - це формальність. І повірте, якщо в житті буде потрібно - то навчиться гарно писати сам/сама. Просто не треба тиснути на дитину - через таку дрібницю. Особливо вчителям. Треба її заохочувати вчитися, а не під палкою вчити каліграфії. Головне щоб знала ту математику, і вміла розв'язувати задачі. На екзамені, зараз вже - ЗНО, треба хрестики ставити.

AndroVit, скажете людина з поганим почерком в армії пропаде? Як на мене, там всім робота знайдеться. Нажаль в військкоматі не перевіряли почерк - ато б я відразу получив СО-6 :-)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 66 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4, 5  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 5 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: