Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 24 листопада 2017, 08:31

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 146 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Світязь, Крим, Зарубіжжя - переваги та недоліки відпочин
ПовідомленняДодано: 31 серпня 2013, 10:57 
Офлайн

Повідомлення: 485
Подякував (ла): 21 разів.
Подякували: 80 разів.
Ще про 3 зірки

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 31 серпня 2013, 11:00 
Офлайн

4 зірки. Я думаю різницю вже видно.
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 31 серпня 2013, 11:02 
Офлайн

5 зірок. Найгірше, що саме тут часто зустрічаються бикуваті представники грошових російських міст, котрі не виходять за межі готелю і проводять весь час біля бару за безкоштовним алкоголем «все включено» і «жери скільки влізе», що вносить своєрідну різноманітність у тупе та монотонне, я б навіть сказав, летаргічне проведення часу поважної публіки. Пригадався один старий анекдот.
«Олігарх збирається відпочити на морі.Спочатку туди приїхав його дуполиз і ходить з господарем 5-зіркового готелю по пляжу.
- А це що?
- Як що? Галька.
- Галька - це неправильно, шеф не любить. Гальку прибрати, все посипати білим пісочком.
- Але це ж дуже дорого!
- Ми платимо! (дістав пачку готівки, розрахувався)
Наступного дня все посипано піском.
- А це що?
- Це ж море!
- Яке море? Брудна калюжа! Загалом, море почистити, камінчики прибрати, хвиля повинна накочувати кожні 30 секунд на 50 сантиметрів.
- Але ви розумієте, це ж підводні інженерні роботи, дуже дорого!
Через два дні все як належить.
- А це що?
- Це ж чайки.
- Жодних чайок. Всіх прибрати! Залишити дві, хай прогулюються по пляжу і у жодному випадку не злітають.
- Але це ж така шкода екології, та ще дресування чайок...
Нарешті приїхав шеф. Він по чистому білому пісочку пройшов до моря, поглянув на двох чайок, які поважно прогулювалися по пляжу, сів у шезлонг, вдихнув повними грудьми свіже морське повітря і сказав:
- Ну хіба ж таку красу купиш за гроші?!»

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 31 серпня 2013, 11:07 
Офлайн

Мені дісталося море чисте, пляж прибирається (біч-бой стежить), кухня європейська (на відміну від Таїланду), екскурсій безліч і коштують копійки, якщо купувати не в готелі, а в місцевих туристичних бюро, котрих безліч. Як відпочивати - справа кожного, у всіх свої уподобання. Я або ночував в готелі свому, або подорожував від Аланії до Анталії. Зараз пару слів про перші враження і що змінилося в турках за час моєї відсутності тут.
На мій погляд, якось ще розділилася релігія і держава. Якщо раніше в п'ятничний намаз біля мечеті я міг нашкребти проблем за фотографування своєї мадам на тлі цього дійства, то зараз всім байдуже якось стало. Мало того, після заклику муедзина до молитви, молодь і більшість середнього віку продовжують займатися своїми справами.
Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 31 серпня 2013, 11:15 
Офлайн

Мене приємно вразив один момент. Моя мадам стояла біля мечеті, а я стояв на іншій стороні площі і старався зловити в кадр фотоапарата її і мечеть з мінаретами. Рух транспорту там невеликий. Якраз в цей час через площу проїжджала невелика вантажівка і кілька легковиків. Так от, водій вантажівки зупинився і притримав потік, щоб не потрапити в кадр і не закрити мечеть, тобто дав мені можливість зробити гарний кадр. Хоча я міг легко перечекати 30 секунд, але було дуже приємно. Я поклав руку на серце і кивнув йому в знак подяки головою, він теж кивнув, посміхаючись. Було ще багато подібних моментів. Наприклад, моя мадам зайшла в магазинчик, а я присів на вуличний диванчик просто трохи перепочити. Не люблю різкі контрасти спека-кондиціонер-знову спека, і так два десятки разів поки мадам шопінгує, краще просто на спеці. Через хвилину до мене підійшов молодий турок і англійською спитав чи все у мене в порядку і чи не потрібна мені допомога (полудень, жарища страшна) - тягнеться Туреччина до Європи і буде вона там. Хоча на гірських дорогах зустрічаються ще місцеві хлопці з кулею в голові, азартно бібікаючі на рідких пішоходів і пролітаючі в сантиметрі від обриву.
Я колись саме з таким водієм провізся на автобусі по гірській дорозі над прірвами без можливості самому впливати на ситуацію і раптом виявив, що в моєму тілі живе ще одна особистість. Ця зараза заявила раптом різко про себе, я навіть зрозумів де воно знайшло собі притулок. За місцем проживання в тілі німці називають його «дупенштурхен», я ж по-простому дав йому псевдо «очкодав». Цього разу вирішив не турбувати цю тварюку і спланував поїздки без гірських доріг, а по гірських дорогах вирішив звично ходити своїми ніжками або взяти на прокат скутер. Прокат на кожному кроці для дурнів по 10 $ на годину, розумніші беруть на добу за ці гроші, на пару днів ще буде знижка. Автомобіль можна без проблем взяти на добу за 30 мертвих президентів (Logan, Polo) з коробкою на коцюбі або Форд Мондео на автоматі за 50. Вигідніше всього брати днів на 10, будуть трохи знижки і бонуси (авто буде чекати вас в аеропорті і передати його потім можна буде в любому населеному пункті). А от ціни на бензин – КІНЬ!!! 2,5-3 $ за літр. Дуже зручно брати скутер, якщо інтереси екскурсій ваші і вашої мадами не співпадають.

Можна звичайно весь відпочинок валятися на пляжі і в готелі, але нерозумно не скористатися можливістю відкрити для себе щось нове або забуте старе. Люблю побродити по фортеці, насолоджуючись місцевими видами і жалкуючи, що не довелося жити в часи піратів. Там кожен куточок фортеці, кожен камінь таїть у собі тисячу і одну історію.
Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

До речі, про фортецю можна почути від місцевих багато різних історій. Мені більше подобається «піратська» версія:
«Колись Аланію і фортецю захопили пірати. Розмістилися у фортеці і забирали в експлуатацію найкращих дівчат, пили-їли за рахунок місцевих жителів. Одним словом звірствували. Багато дівчат кидалися зі стін і гинули, деякі виживали - статистика 5 на 100. І нарешті, знайшовся сміливий пастух у горах, у якого забрали наречену. Він зібрав 1000 овець і вночі погнав їх по гірській дорозі до фортеці, підвісивши попередньо кожної вівці на шию склянку з вогником. Пірати в темряві побачили тисячу вогнів і подумали, що місцеві зібрали військо. Кинули спішно фортецю та на всіх вітрилах рвонули в море-океан, а щасливі жителі знову повернулися до фортеці.
І жили вони довго і щасливо (с)»

Але, я думаю, все було інакше. Просто вже виснажився за цей час генофонд місцевих дівчат, та й ховалися в горах та за ними все більше місцеві жителі - кому охота віддавати своїх дочок. Ну і з їжею почалися труднощі з тієї ж причини. Поржали пірати над ініціативним пастухом, може і пару разів поржали, поки він ганяв бідну худобину туди-назад в темряві, а потім спрага мандрівок, пригод і апетит зробили свою справу. Розправили вітрила, обприскали пахощами трюм і, відчувши п'янкий приплив адреналіну від свіжого вітру і солоних бризок, неспішно вийшли в море назустріч своїй долі.
Але все ж давайте забудемо мої брєдні і залишимо красиву місцеву версію. Так дійсно романтичніше.

Зображення

Зображення

Зображення

Далі буде. Поки пішов шукати Павлівське.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 вересня 2013, 11:21 
Офлайн

Ну що, розповім про пару варіантів розваг, що називається «нє отходя от пляжа». Через кожні 3-5 кілометрів станція паресейлінгу. Це для тих, хто бажає піднятись в небо на парашуті над пляжем та морем. Катер тягне мотузку з парашутом, ви в підвісній системі піднімаєтесь в небо на довжину троса. Хто ніколи не був в небі, то отримає непередаване захоплення від польоту над обалдєнно бірюзовим морем і над тушками підсмажених відпочиваючих. Знаю, що таким чином колись тренувався спецназ в нельотну погоду, щоб підвищити кваліфікацію та не втрачати навики, а тепер ось все перейняли комерси і заробляють бабоси непогані. Одне застереження – не рекомендую пробувати цю забаву біля гір, були трагічні випадки раніше. Зараз ніби порядок: троси і парашути сертифіковані, місця безпечні виділені, надувні жилети кожному. Купити нові турецькі джинси чи позадурятись над морем - рішати вам…

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Катання на надувних бананах чи стрибки в море з яхти також не викачають з вас багато зелених папірців. Вийти в море на яхті і під музику та віскарик пострибати в воду та полюбуватись красою берегової смуги можна за 20-30$ (якщо купувати у вуличних агентів). Ще один нюанс – якщо брати тури та розваги в одній і тій самій агенції, то будуть знижки 5-10$, дрібниця, але приємно і можна зекономити на ті самі джинси.

У мене з моєю мадамою інтереси трохи розділились. Мадама любить організовані культурні національні програми, печери та шопінг, ну а я більше люблю природню екзотику місцеву пізнавати самостійно ніжками чи на двох колесах. Зараз викладу пару фоток від моєї мадам, пояснити нічого не можу, бо не буваю в таких місцях. Купував їй культурну турецьку ніч з вечерею та алкоголем за 40$, поїздку на якісь водограї та в якісь печери з ранку до вечора разом з обідом за 45$.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Колись я відкрив для себе екзотичний ресторан недалеко від Аланії. Там фішка в тому, що він розташований на холодній річці Дімчай, котра тече з гір. Зараз там купа ресторанів такого плану. Звичайно, захотілось відвідати це місце, мадама була солідарна. Від Аланії до того місця 10$ і ми опиняємось в зоні багатьох ресторанів, котрі знаходяться вздовж річки Дімчай або прямо висять над водою. Ви побачите на відео цю конструкцію, але ні фото, ні відео не можуть передати красу схилів гір та долини в купі з комфортною прохолодою. Просто треба в +38 попасти туди. Там в тих ресторанах ще є одна фішка – гірська форель. Річка перегороджена в деяких місцях сіткою і там розводять форель. Можна самому зловити ту рибку і неї для вас тут же приготують. В деяких місцях за пійману вами і приготовлену для вас форель не візьмуть грошей. Така замануха. Я попробував зловити, постояв з вудочкою (все дають для рибалки), але не зловив. Трошки порушився процес отримання задоволення. Для мене важливо не просто щось поїсти, а пройти весь ланцюжок отримання задоволення, вірніше самому його скласти той ланцюжок. Який то кайф висмикнути дивовижну форель і постояти біля плити, за котрою при вас місцеві кухарі доведуть смак блюда до ідеалу… У мене не вийшло. Не біда – 10$ і на вашому столі буде смажена чи запечена на грилі форель з рисом і овочами. Якщо є бажання, то можуть залити форель гранатовим соком і потушити в горщику, що б ви не видумали – зроблять. Тепер про замануху. Ви починаєте вживати соковите солодкувате блюдо і відповідно думаєте пийнути напівсухого білого вина. Ось саме тут і відкривається секрет заманухи – дуже дорогі напої, а атмосфера навколишня така, що мертві президенти самі оживають в ваших кишенях і перескакують в кишені хитрих турків.
Зображення

Зображення

Зображення

В такій релаксній атмосфері плин часу змінюється, нервові клітини поновлюються. Там можна і виспатись, хоч цілий день сиди чи лежи – ніхто не вижене, навіть якщо нічого не купуватимете. Розговорився я з російськомовним офіціантом і раптом для себе відкрив, що вище проти течії 3-4км побудована гребля і там є фантастичної краси озеро, котре дає воду і електроенергію місту. Раніше греблі не було, зате були там бідні мечеті і я в одній був. Виникає бажання туди дібратись. Планую в якийсь наступний день відправити мадаму на екскурсію, а сам думаю ніжками пройти в гори до греблі та озера. Це була небезпечна авантюра, як потім показали події.
Далі буде.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 01 вересня 2013, 11:35 
Офлайн

Тільки зараз помітив про нову фішку форуму - подякували. У мене появились подяки, значить комусь цікава моя писанина, а то деколи і не пойму для кого пишу. Всім дякую!!! Трохи поп"ю пива і продовжу :se_lya_ne:

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 02 вересня 2013, 10:54 
Офлайн

В один з наступних днів моя мадама відправляється на якусь фантастичну шопінг-екскурсію, а я вирішую дібратись до греблі та озера. Звично добираюсь вранці до першого ресторану на річці, релаксую там з годинку-півтори і починаю свою авантюру. Ніщо так не допомагає в спеку як справжній квас чи пиво. Підзарядившись літром пива (аби уникнути зневоднення організму в дорозі) та взявши ще дві пляшки з собою виходжу на дорогу. І ось тут продзвенів перший дзвоник – після приємного комфортного мікроклімату річки попадаєш в розжарене пекло. Відразу чітко в пам’яті реанімувалось вчорашнє повідомлення, що сьогодні очікується +42. Тепер вірю. Треба ж такому бути, всі дні було +37+38, а саме сьогодні така халепа. Перший кілометр дається ще на ейфорії. А природа навколо!!! Від краси та настояного на різноманітній рослинності бальзаму паморочиться голова, абсолютно фантастичні відчуття від повітря та навколишніх видів. В горах люди можуть перегукуватись між будинками, що стоять на відстані більше кілометра.
Всього там пройти 5-6 км, але це по прямій, а дорога трохи серпантином кружляє, доходить до мене проста істина – прийдеться пройти вдвічі більше. Мдя…
Сховатись від сонця нема де, трохи присів та випив пиво, то вже не пиво – тепла сеча. Другу пляшку викинув. Руки тепер вільні. Ритм руху 50 хвилин і 10 передишка. Іду далі. Мимо деколи проїжджають місцеві на скутерах та стареньких авто. Помічаю, що часто перевозять холодильники на пікапах туди і назад. Туди, мабуть, нові везуть, а назад в місто видно в ремонт. Холодильник в такому кліматі перша річ. Деякі молоді селюки дружелюбно сміються і, збавивши швидкість, кричать мені «водка-водка!». Дійсно, хіба місцевий ідіот в таку спеку пішки попреться по розжареній дорозі в гори – тільки Росія. Кричу у відповідь «ніфуя! мАроз-мАроз!». Підкреслюю, що я сибіряк. Іду далі, ні брешу – вже плетусь.
Спека… Присів перепочити на невеликий валун і підскочив як з розжареної пательні. Тепер дупа починає вибирати більш світлий камінь, котрий не так нагрівається сонечком. В роті все пересохло. Хочеться пити. Хоча тіло закрите від сонячної радіації і організм включив режим збереження вологи, але є тут одна особливість людського тіла. Коли вдихаєш розжарене повітря, то видихаєш вже зволожене в легенях. І нічого з цим не поробиш, така особливість людського організму, хоч би як не був підготовлений до виживання в таких умовах, все рівно без води обезводнення гарантоване. В крайньому випадку долізу до річки, десь вона тут поряд тече і здохну потім в інфекційному відділенні на чистих простирадлах. Оптимізм хороша штука, пригадую мудру аксіому – супероптиміст це той, хто сидячи по вуха в гамні, грайливо та завзято булькає…

Пригадую, колись в одній цікавій країні на одному цікавому аеродромі приземлялись Ан-12 та Іл-76 на дозаправку. Вони возили в СРСР екзотичні фрукти. І ото бувало сяде такий борт, а ми вже дивимось чи не тече з рампи літака сік. Коли фрукти починають портитись, то з коробок тече деколи патока солодка. Екіпаж віддавав нам такі коробки, ну а ми вже по відомій технології, не шкодуючи дорогоцінну воду, заряджали пару бочок бражки. І місцевість була така, що вода на вагу золота, але бражка також рідина і ще дорожча.

Вже починаю шкодувати, що викинув пиво. Одне радує – це ж не пустеля. Достатньо трохи почекати та когось зупинити і все вирішиться. Іду по краєчку розжареної дороги на оптимізмі та силі волі. Підхожу до чергової загогулини серпантину. Скільки вже їх було? І раптом відкривається чудовий вид на греблю. Нарешті!!! Оптимізм і авантюризм штовхають скоротити дорогу напрямки. Чого то я буду плестися по дорозі цілий кілометр, коли напрямки через кущі та по камінню всього 200 метрів?! Хех… Гостре каміння, колючі корчі, перемінний рельєф… Останні сили залишились десь в тих корчах. Але перед очами грандіозна споруда вишиною більше 130 метрів. Дійшов! Нереальний колір води в рукотворному озері просто вражає і додає сил. Радію, що народжена в голові ідея мною реалізована. Ще одна перемога над собою. Можна було просто приїхати і на все подивитись, ковтаючи пивасик. Можна було, але… Можна просто біля ковельського вокзалу купити грибів у людей та пожарити. А ще можна раненько сісти на ровера та проїхатись самому в ліс і назбирати та отримати купу задоволення. Грибники мене зрозуміють про що я.

Стою заворожений, здається тут творець світу особливо постарався, місце дуже гарне, і люди внесли свою крапельку. Будували греблю німці. Колись турки після війни відбудовували Дойчланд, тепер у них свої взаємовідносини. Більшість турків знають німецьку мову, англійську не дуже. Хочеться підійти до води, але між мною і озером металева сітка. Не встигаю пройти й десятка метрів, як появляється джипік жандармерії. Опаньки… Це вже погано, жандармерія воєнізована організація з правами армії і саме в таких місцях несе службу. Відчуваю як в відповідному місці просинається той «очкодав», а в мізках блискавично прокручується ситуація роздовбая-авантюриста: єдине велике водосховище дорогоцінної води для Аланії – стратегічний об’єкт, відповідно всі міри безпеки. На стовпах помічав відеокамери та було фіолетово. З собою ні паспорта, ні отельного ваучера з печаткою (деколи заміняє для жандармів паспорт), ні навіть посвідчення водія. За що люблю і ненавиджу свої мізки, це за те, що в умовах дефіциту часу вони крутять різні варіанти швидше комп’ютерного процесора. Почало крутитися жахливе кіно від Рудольфа Гесса і його три основоположні заповіді концепції «тотального» шпигунства: «Кожен може бути шпигуном», «Кожен має бути шпигуном» і «Немає такої таємниці, яку не можна було б взнати.» Не дай Боже, щоб вони зараз не згадали те саме. За кого мене приймуть? Шпигун? Диверсант? Сирія під боком воює і відносини у них не дуже. Пригадався і мій земляк, котрий цієї весни провів 20 днів в турецькій тюрмі на гнилому матраці за дрібницю. Ото те все прокрутилось секунд за 20.

«Козлик» жандармерії зупиняється біля мене, по-військовому вітаю їх рукою до бейсболки «здравіяжелаю» і по-турецькі здоровкаюсь: «Мерхаба!» Зацікавлено дивляться на мене. Зразу не застрілили – вже добре, мізки крутять варіанти відходу. Починаю шось плести по-англійськи… Дивляться на мій стан, на мої подерті колючками до крові ноги, на мій отельний браслет на руці, щось лопочуть між собою і показують рукою сісти в машину. Один посунувся і я сів поряд. Кайдани не вдягли – вже добре. Їдемо. Виїхали на основну дорогу і взяли курс вниз на Аланію. Я трохи прибадьорився - не повезли в караулку, значить везуть в контору в Аланію, там хоч цивілізація. Хвилин через 15 зупиняються біля одного з ресторанів на річці, якраз там стоїть туристичний автобус і пару калимщиків на скутерах. Навіть не повірив своїм вухам «бай-бай!», ноги ватні і не слухаються – не можу встати і від нервів, і від втоми. Старший знову енергійно жестом руки показує «здрисни звідси швидко» і по-російськи добавляє «давай-давай!»
Знову вітаю їх рукою до бейсболи по-військовому. Доповзаю до м’яких подушок ресторану, мочу їх по черзі в крижаній воді, падаю на них і з останніх сил хриплю «гебен зі мір бітте… цвайн глас віскі…»
Хтось сьогодні на небі заступився за мене…

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 03 вересня 2013, 12:23 
Офлайн

Настав час трохи зробити якісь висновки. Спочатку пару слів про безпеку та місцеві особливості. Якщо поїдете в Туреччину, то відпочивайте спокійно, ваша безпека в надійних руках. Я трошки знаю як працює директорат безпеки. Ви навряд чи побачите тих співробітників. Ні в ресторанах, ні на турах, ні на пляжі, ні в супермаркетах ви не побачите людей в формі, але вони є там. Ще там є непомітна «поліція нравов», котра слідкує щоб не було релігійних порушень між чоловіком і жінкою в людних місцях та поцілунків дупотрахів на людях. Хоч і стоять однією ногою в Європі, але ось таке… Хоча мені подобається, бо в Таїланді місцеві геї можуть приставати і істерику закотити, що ти відмовився жамкнути його ексклюзивну дупу. Ну і не забувайте, що основна релігія іслам для більш як 90% населення Туреччини. Та що там – 2/3 світу йде під зеленим прапором «мій бог мене рабом не називає».
А я все-таки в один з наступних днів на скутері проїхався до простих мечетей в гори. Під’їхав до бідненької з одним невисоким мінаретом споруди. Двері відчинені, в тіні сидить якийсь турок. Підхожу і інтуїтивно відчуваю, що це місцевий мулла. Як я це роблю? Просто знаю, що в горах муллу вибирають односельчани. Такий порядок. Це має бути дуже розумна і шановна всіма людина не молодше 30 років. Ну, про те, що він має знати їхній Коран (помітив тут кажуть куран) я вже й не говорю. А у цього турка дійсно інтелект на обличчі і розумні думаючі очі. Мене по загару (на зимовий тайський ліг турецький) часто турки приймали за свого, то я відразу після свого привітання «Мерхаба, салам!» тичу собі пальцем в груди і кажу «Раша» та показую рукою на вхід в мечеть, чекаю якогось жесту у відповідь. «Пліз» у відповідь. От тобі і село. Роззувся по правилам та увійшов. Мечеть дуже світла і багато їхньої атрибутики та мозаїки. Звертаю увагу на два новеньких потужних кондиціонера, мені такі ще не попадались. Кидаю в скриньку 20 лір (10$), посмішка мулли підштовхує мою наглість – питаю «фото єс?», невеличка пауза прищурених пронизуючих мене очей і сердите «пліз». Швиденько роблю пару фото і ховаю мильницю від гріха подальше. Сідаю на килимок і роздивляюсь купол. На фото справа побачите балкончик на другому поверсі, це для жінок. В ісламі жінка не може бути ні товаришем, ні співбесідником, просто предмет. Пригадую як мене часто турчанки пропускали вперед або стояли біля дверей поки я не вийду, хоч я і джентльменські пропонував їм проходити. Ще традиції ісламу підтримуються, бо закладаються з дитинства.
Виходимо з муллою з мечеті, вмиваюсь та мию ноги по їхнім правилам. Задаю пару питань в стилі «вибач аміго за мій хреновий англійський». Я задоволений, в більшому місті так просто не зайдеш і з муллою не поговориш. При тому, що нерухомість можна купити тут людині любої віри, просто неможливо купити не мусульманину житло в кварталі, де стоїть мечеть з чотирма мінаретами. Таку мечеть будує багата община і вони хочуть бачити поряд лише муслімів. Такі реалії. Треба про це пам’ятати.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Тепер трохи економіки та фінансів. За ті гроші, що віддав за путівку, я би зміг лише добратись з-за Уралу до Геленджика чи Сочі. Бував я і в Ялті та Алушті. Ні в Геленджик, ні в Алушту я точно не поїду. Природа на південному березі Криму чудова, але грошей треба більше (ціни – кінь), ніж в Турції. Про сервіс навіть не згадую. І море бруднувате.

Хоча мені в середньому день вийшов дорожчим ніж в Таїланді, зате тут більше спокус європейської кухні. Ну а сервіс не порівняти з совковим ялтинським. Навіть в Рамадан (піст, турки не їдять весь день до темноти) в ресторанах і кафе вони, готуючи для нас смакоти і ледь стоячи під вечір на ногах, ніяким чином не показують своєї відрази до нашого апетиту і святотатства нашого відносно їхнього поста. Економіка туризму диктує свої правила. Ну і не дивуйтесь, що до німців вони краще все-таки відносяться, не сильно кидається в очі, але є таке. Відпочиваючих німців і росіян десь 50/50 в хороших готелях. Ще один нюанс, всі пляжі в Туреччині державні. Так що на ваш готельний пляж будуть приходити турки, але все культурно і місця всім вистачає ну і охорона постійно слідкує. Біля мого готелю два рази на неділю організовувались виїзні базари, хоча бутіків кругом і так повно. Трохи цифр: черешня (все буде в кілограмах) – 1-2.5$, чудові солодкі соковиті персики 1$, полуниця – 1$ (сама смачна кемерська – 3$, дуже сподобалась, але рідко привозили). Чучхела 50 сантиметрів – 3$, особливо подобається з гранатового соку, прекрасна закусь для склянки 12-річного Чіваса. Ще там солодощів тоннами різних.
Трохи про лахи:
Джинси – 25-30$, хороші футболки – 25$, прості футболки (як в Ковелі в контейнерах) – 5-10$, хороша бейсболка з тонкої шкіри – 25$ (в моєму місті – 100 і більше), хороша шкіряна барсетка – 50$ (в моєму місті – від 200). За все треба торгуватись, початкова ціна завищена деколи в 2 рази. Ну і будьте готові, що на пляжі будуть до вас підходити різні «продавани» і пропонувати шкіряні та хутряні вироби. В Таїланді їх також повно, але будуть стояти на піску і ніколи не підійдуть до лежаків, щоб вас не дай Бог потривожити. В Туреччині вони ведуть себе наглюче і фиркають коли їх посилаєш.

Пару слів про зв'язок. Я купую місцеві сімки для спілкування між собою, мені так зручно. Легко купую без паспорта (50 лір – 25$) при тому, що паспорт обов’язково потрібен для оформлення. Там дуже складна система з мобілками, прив’язка їхньої сімки до зареєстрованого через заяву IMEI телефону – дорого і нешвидко. В вашій мобілці турецька сімка проживе до 30 днів і «кирдик», ваш телефон буде назавжди заблокований для роботи з турецькими операторами (IMEI попадає в стоп-лист). Дзвонити з мобілки в Росію чи Україну дуже дорого. Кругом продаються карточки і висять автомати для міжнародних дзвінків – дешевше в 3 рази буде хвилина.

Ще треба бути уважним до цифр і валют. В бусику (долмуш), таксі чи говнокафе (є там і такі) вам можуть назвати ціну в цифрах, а потім виясниться, що це не в лірах і навіть не в доларах, а в євро – так їм вигідніше. Можете переплатити більш як в два рази. Я завжди знімаю в банкоматі національну валюту і в основному нею розраховуюсь в таких випадках. А в бутіках, навіть маленьких, повсюди можна розраховуватись Візою чи Мастеркард, дуже зручно.

Я от прикинув і в середньому у мене за день відпочинку вийшло витрат (з путівкою, деякими вечірніми перекусами, хорошим віскі та фруктами) на одного по 115$. Добавте сюди собі ще пару організованих екскурсій по 30-70$ і буде у вас картинка. Я не рахував оренду авто та скутера і покупку лахів, можна без цього обійтися. Не забувайте, що мені летіти було 6 годин до Анталії, а з Києва чи Львова години три, це добра економія, хоча жадність українських туристичних агенцій мені відома.
Для когось потрачена мною сума буде завелика, а для когось і смішна. Традиційне питання чи поїду я ще сюди? Навіть не знаю. Мені взимку зручніше і дешевше буде в Таїланд. Там постійно усміхнені доброзичливі тайці, багато сибіряків місяцями там живуть, там ще є що для себе відкривати. А для екскурсій є Греція чи Чорногорія. Але про це буде інший звіт.
Дякую всім за терпіння. Чи напишу щось про Волинь поки не знаю.

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Зображення

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Відпочинок)))!
ПовідомленняДодано: 09 червня 2014, 10:32 
Офлайн

Повідомлення: 7
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: Kovel
Доброго дня всім :-): :-): :-): !!! Люди давайте напишемо в цій темі місця де ви переважно відпочиваєте :men: влітку поблизу Ковеля та далі. Це можуть бути річки, озера, ставки, різноманітні бази відпочинку, ліси і т.д.
Приблизно такі розділи:
1.Назва та місце.
2.Опис місцевості + фото (якщо є)
3. Плюси мінуси.
4.Можливі варіанти як туди добратись (потяг, авто, пішки, велосипед, маршрутка).
Приклад

1. База відпочинку озеро Пісочне
2. Чудова база відпочинку якщо ви збираєтесь із друзями, родичами. Зранку прокинувшись чути спів пташок, можна пройтись біля озера. На озері здається 2 бази відпочинку та пару пляжів де можна прийти і не посилятись в будиночок. Багато хто їде туди з палатками не орендуючи будинки на базі. На озері можна порибачіти чудово клював підлящик))). Є клуб шайба правда нема в ньому нічого хорошого :dan_ser: . Озеро хороше всім рекомендую!
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
ЗображенняЗображення
3. Плюси
Не далеко від Ковеля.
Легко поселитись якщо попередньо домовитись.
Інформацію про базу відпочинку можна знайти в інтернеті.
Не дорогі будиночки.
Магазинчики на місці можна щось купити чого не вистачає.
Нові знайомства.
мінуси.
Ввечері всі гуляють бувають такі що надто голосно гуляють можуть заважати.
Можуть кажани залетіти в будиночок якщо повідкривати вікна на 2 поверсі у нас так було.
З мінусів мабуть усе.
4. Добиратись можна як автомобілем (там є місце для парковки), так і маршруткою. Можна ще взяти таксі, якийсь бус куди поміститься багато людей і їхати в своїй компанії друзів.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 09 червня 2014, 11:22 
Офлайн

Повідомлення: 2019
Подякував (ла): 409 разів.
Подякували: 89 разів.
Район міста: центр
хто що може сказати про сьогоднышню Одесу. Про саме місто. Чи мав хтось практику відпочинку саме там. Мене не розваги цікавлять, а тільки скупатися і оселитися в районі Французького бульвару на кілька днів.В інтернеті великий вибір, але може хтось щось конкретне знає ?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
 Тема повідомлення: Re: Відпочинок)))!
ПовідомленняДодано: 10 червня 2014, 08:21 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
krasavchik написав:
1. База відпочинку озеро Пісочне
...
З мінусів мабуть усе.
...

Ооо.
1. Лодки, катамарани. Щоб їх найняти то ще той квест. Якщо не знаєш коменд які їх здають то процес пошуку "кому заплатити за прокат" може розтягнутися на кілька днів.
2. Саме озеро. Купатися там можна максимум до кінця червня. Далі озеро стає зеленим болотом.
3. Чистота. Я полюбляю на відпочинку ходити босоніж. На пісочному цього не рекомендую, куча скла на "нечіїй" території.
4. Сміття. По ходу сміття вивозиться не частіше як раз в тиждень. Принаймні якщо їхати на вихідні тио вже в суботу сміття немає куди кинути, всі контейнери повні.
5. М/Ж. Для любителів екстріму та тих хто має нормальний вестибулярний апарат. Якщо ще в пятницю більш менш чисто то вже в суботу по обіді без противогаза зайти важко. Обригано, обосрано.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 12 червня 2014, 18:13 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Цікавить Світязь. Може хто має будинки або порекомендує? Розміщення 2+1.
За 10 метрів від озера не потрібно але і так щоб йти кілометр до води - теж не хочу. Без харчування або з можливістю замовити лише вечерю. Душ та санвузол в кімнаті не обовязково, можливо і на території. Остальні побажання стандартні - мангал, бесідка, адекватний адміністратор.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 липня 2014, 15:51 
Офлайн

Повідомлення: 10
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.
Район міста: Центр
Кому на море - будь ласка, хто бажає побачити Європу, світові курорти - теж дорога відкрита....Але дуже прекрасно, що зовсім поряд з нами є таке прекрасне озеро, де із задоволенням можна покормити комариків та получити безліч чудових емоцій!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 03 серпня 2014, 10:49 
Офлайн

Повідомлення: 49
Подякував (ла): 1 разів.
Подякували: 20 разів.
"Как я отдохнул в Крыму".
Россиянин об отдыхе в Крыму.

http://youtu.be/N-B2HKdT_Tk

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 146 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: