Місце спілкування ковельчан (і не тільки)
Сподобався форум - постав +1 
Сьогодні: 21 серпня 2017, 13:14

Часовий пояс UTC + 3 годин

Створити нову тему Відповісти  [ 54 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі
Автор Повідомлення
 Тема повідомлення: Re: Перенесли і забили...
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 14:42 
Офлайн

Повідомлення: 2697
Подякував (ла): 3 разів.
Подякували: 30 разів.
irma написав:
якшо про мертвих (а на попередній сходинці - про хворих і немічних, попередньо - просто про старих людей, беремо вище - дітей не піклуються...
Ну ти дайош! Старі люди (які б старі вони не були) і діти - це живі люди! Тому я від своєї думки не відступлю: спочатку про живих, а потім про мертвих. Бо якшо навпаки - то це получається якось неприродньо, збочено. Першочергово вирішуються проблеми (в хорошому сенсі цього слова) живих - тоді буде час подбати і про могили (ну, якшо до того часу вони ше залишаться). І не прості люди мають дбати, а на рівні держави. Бо якшо кожен почне ритися в могилах і перекладати їх на своє "усмотрєніє" - толку буде не набагато більше, ніж його є зараз...

Цитата:
про твій моральний облік ніхто ніц не говорив, чьо ти так близько до серця сприймаєш?
Просто ти в попередньому повідомленні говорила про моральне здоров"я суспільства, а я (як би мені цього не нехотілось) покишо є частиною того суспільства, проте не відчуваю відчуття "благоговєйного" трепету перед могилами як перед пам"яттю про шось. Пам"ять - вона в голові, в свідомості, а не у вигляді надгробного обеліска. Це як на кладовищі: певно деякі родичі померлих думають, шо поставили 3-поверховий гранітний пам"ятник (інколи здається, шо і при Армагеддоні з-під нього не вілизеш) - і можна забути, не ходити. Але ж тому, хто там під ним лежить уже до лампочки чим там його привалили, треба було за життя про нього дбати, відвідувати, допомагати.

Хоча можливо пам"ятники - це така собі візуальна "погадувалка". Це наче ікона для віруючого: слабкому духом важко уявити собі Бога - то вони, дивлячись на ікону уявляють собі ось так. Тут головне не переборщити, бо ж насправді Бог - це не старий дід на картинці!

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 14:42 
Офлайн

Повідомлення: 594
Подякував (ла): 8 разів.
Подякували: 12 разів.
irma написав:
А дату і час я назначу. Тільки це буде екскурсія по старому центральному кладовищу. І провести її згодився пан Сулік - місцевий краєзнавець, опікун місць пам'яті польського народу.

Було б дуже цікаво.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 15:14 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
irma написав:
А дату і час я назначу. Тільки це буде екскурсія по старому центральному кладовищу. І провести її згодився пан Сулік - місцевий краєзнавець, опікун місць пам'яті польського народу.

Гадаю ця екскурсія буде цікава не лише тим хто прийде а й тим хто зможе побачити фото (відео) версію.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 15:24 
Офлайн

Повідомлення: 2613
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 18 разів.
Район міста: Сільмаш
igorsolop написав:
проте не відчуваю відчуття "благоговєйного" трепету перед могилами як перед пам"яттю про шось.

Так-так, ті, хто нищать оградки і могили теж, певно, не мають "відчуття "благоговєйного" трепету перед могилами як перед пам"яттю про шось."

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 17:46 
Офлайн

Повідомлення: 2964
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста: Черьомушки
igorsolop написав:
Ну ти дайош! Старі люди (які б старі вони не були) і діти - це живі люди!

Саме так. Якщо ти якось не так це зрозумів, то перечитай ще.
Але не будемо зациклюватись на сприйняттях, проїхали.

igorsolop написав:
Це як на кладовищі: певно деякі родичі померлих думають, шо поставили 3-поверховий гранітний пам"ятник (інколи здається, шо і при Армагеддоні з-під нього не вілизеш) - і можна забути, не ходити. Але ж тому, хто там під ним лежить уже до лампочки чим там його привалили, треба було за життя про нього дбати, відвідувати, допомагати.

Так думають дійсно тільки деякі. Ну і далі - по Гауссу...
У чоловікових родичів звичайні старі пам'ятники і кому, як не нам, прибирати біля них посохлу траву, листя і т.п. Тобто, підтримувати у належному стані.
За життя я, на жаль, з ними не зустрічалась.
igorsolop написав:
Хоча можливо пам"ятники - це така собі візуальна "погадувалка". Це наче ікона для віруючого: слабкому духом важко уявити собі Бога - то вони, дивлячись на ікону уявляють собі ось так.

Це наші звичаї. Щодо помпезності та дороговизни пам'ятників - у кожного свої "таракани" в голові. Але поки у нас мертвих не спалюють і попіл не розвіюють - хтось із живих має таки з пошаною ставитись до місць поховань родичів і хоча би раз на рік там прибирати. У твоєї сім'ї їх немає?

Всім, хто зацікавився екскурсією по кладовищу - сповіщу обов'язково дату (певно, це буде вже після свят).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 18:45 
Офлайн

А раніше ніяк? Просто цікаво дуже)

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 18:47 
Офлайн

Повідомлення: 901
Подякували: 4 разів.
Район міста: Ковель-ІІ
На екскурсію дуже хочу потапити, але то залежить від дати. Після Пасхи, так? на травневих десь?

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 18:51 
Офлайн

Повідомлення: 59
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 0 разів.
Район міста: черемушки
Hapuga написав:
Мда :ne_ne_ne: прикро, що така тема як прикладна "Бахілологія" викликала куди більш емоцій ніж ця. Коли викладав ці фото сподівався ,що це викличе хвилю обурення і це заставить місцевих чинуш поворушитись. Видно несудилось.

Все вірно, але навряд чи місцеві чинуші( чи ті, від кого це залежить) читають цей форум( а якщо і читають то роблять якісь висновки).

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 19:48 
Офлайн

irma написав:
Тобто, підтримувати у належному стані.
Точно! І цього по великому рахунку достатньо - більше для них ми уже нічого не зробимо. Та вони від нас більшого і не вимагають...

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 23:48 
Офлайн

Повідомлення: 1826
Подякував (ла): 47 разів.
Подякували: 90 разів.
Район міста: Володимирська
Для тих кому було не зрозуміло поясню. Було масове поховання в районі ст.Черкаси. Фотоі місце розташуваня на карті цього поховання, можна побачити ,забивши в пошук на ОБД Меморіал, поховання і м. Ковель. Над похованням мав шефство Ковельський медичний коледж. Воно знаходилось в нормальному,не занедбаному стані. Але напередодні виборів, комусь з можновладців захотілось попіаритись на солдатських кістках. Могилу розрили і останки з "помпою", перепоховали на центральному кладовищі. Але"помпи" вистачило тільки на те, щоб збити з дощок підмостку під ту могильну плиту яка була на попередньому похованні. Яка,як ми бачим на фото вже почала розвалюватись. Але до цього нікому нема діла. Попіарились, пару очок у виборчий кошик впало і на тому добре. Ірма я повністю підтримую вашу думку. Що відношення до мертвих це показник морального здоров"я суспільства. І піклування про поховання є важлим не для мертвих , а для нас, живих. Ніколи неміг і незможу зрозуміти людей які копають могили, руйнують склепи в пошуках чим би поживитись. Невже думають щоб їм це просто так минеться? На мою думку ті хто так вчинив з цим похованням ,недалеко від мародерів втекли. Той же самий пошук вигоди з чиїхось останків.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 11 квітня 2011, 23:58 
Офлайн

Повідомлення: 5287
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста: Королівськмаш
Пропоную на 14-те зібратися о 17.30-18.30 на зупинці. Підемо, прибиремо що зможемо.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 12 квітня 2011, 00:07 
Офлайн

Я за.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 12 квітня 2011, 00:10 
Офлайн

+1. Але. якщо на те пішло, то треба якусь машину щоб те все вивозити. Бо там там такі купи сміття... Всім купам купи))

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 12 квітня 2011, 00:16 
Офлайн

Та з тими купами я незнаю чи ми щось зробим,тим більш що вони в таких місцях, що туди на скільки я памятаю і машина недоїде. Якби комунальників напрягти ,щоб вони виділили якусь тежніку інструмент. Та й треба продивитись, що реально ми там зможем зробити.

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
ПовідомленняДодано: 12 квітня 2011, 08:59 
Офлайн

Можу сказати лише цитатою з Біблії: "Залиште мертвим хоронити своїх мерців".

Догори
 Профіль  
Відповісти з цитатою  
Відображати повідомлення за:  Сортувати за  
Створити нову тему Відповісти  [ 54 повідомлень ]  На сторінку Поперед.  1, 2, 3, 4  Далі

Часовий пояс UTC + 3 годин

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Google [Bot] і 2 гостей

Ви можете створювати нові теми у цьому форумі
Ви можете відповідати на теми у цьому форумі
Ви не можете редагувати ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете видаляти ваші повідомлення у цьому форумі
Ви не можете додавати файли у цьому форумі

Знайти:
Вперед: