Сподобався форум - постав +1

Про хавчик...

продукти, кулінарія, косметика, побут, квітникарство, рукоділля і хавчик

Модератори: AndroVit, Igal, irma

Re: Про хавчик...

Повідомлення nekton » 27 квітня 2009, 23:11

Робив на днях перший раз в цьому році окрошку - ляпотаааа. Головне що смачно, поживно, дешево (навіть безкоштовно можна сказати, так як всі геть інгридієнти з власного господарства) та без нітратів.
Сьогодні ж робив салат з кульбабками (правда ми ще добавляли цибулю). Смак чесн кажучи специфісіфіческій, трохи гіркуватий. Але їсти можна.
А загалом вже другий тиждень живу на "зеленій масі". А якщо ще взяти чисте незагазоване повітря то сили буквально по годинах відновлюються після зимової кволості та сонливості.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 28 квітня 2009, 10:22

nekton, жму руку в знак солідарності! :handshake:
Кажуть, що все, що корисно - не смачно. :wink: Але, народ, треба ж якось рятуватись від тої хімізації продуктів, які нам продають в магазинах!
Для мене салат з листя кульбаби (витримати 30 хв. в холодній підсоленій воді, щоб гіркота вийшла), ошпареної молодої кропиви, листя часнику або черемші + олія (не майонез!!!) ніколи не замінять отих перших тепличних огірків, помідорів та редиски, які продаються зараз.
Та від них у нашої сусідки здохла морська свинка (царство їй небесне, три дні мучилась тварина!), а люди дітям ту хімію купують!
Ще дуже смачні молоді розетки (зелені пуп'янки) квіток кульбаби, підсмажені на маслі, як цвітна капуста. Ням-ням!
Взагалі, кульбаба з її гіркотою - це перша рослина для очищення печінки.
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення nekton » 28 квітня 2009, 10:30

Ну редиска в мене вже своя, також зараз дуже смачна часникова трава (саме трава а не листя часнику) і молодий салат (спеціально більше посадили щоб вже можна було скубати). Огірки вже також цвітуть свої.
А що до кульбаби то вчора про неї читали, дійсно дуже корисна річ. А ще з неї варення смачне.
Боже! Взглянся на Україну! На землю, на люд. Виведи народ з блуду та дай розум і терпіння!
Аватар користувача
nekton
 
Повідомлення: 5289
З нами з: 18 грудня 2003, 18:49
Звідки: Бабруйск
Подякував (ла): 34 разів.
Подякували: 129 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 28 квітня 2009, 10:41

Часникова трава то і є черемша.
Варення я робила з кульбаби, класне дуже, але краще робити з самих жовтих суцвіть, без зеленого квітколожа.
Ще роблять вино з кульбаби, я зайнялась вивченням цього питання, відштовхнувшись від назви художнього твору "Вино из одуванчиков" Бредбері.
Але ще не робила, можливо, займусь...
Отут є цікаві матеріали і рецепти "підножного корму" : http://www.segodnya.ua/health/1024904.html
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 29 квітня 2009, 11:08

Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 29 квітня 2009, 11:45

Майонез, яким би він не був, є дуууже калорійним і "важким" продуктом.
До речі, майже всі закордонні салати - з олією, а вже у нас як салат, то банка майонезу + пачка сметани! :lol:
Традиційну олів'єшку для дому, для сім'ї часом таки роблю, тому розкажіть рецепт домашнього майонезу.
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 30 квітня 2009, 10:24

Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення irma » 01 травня 2009, 09:07

Дякую. Треба спробувати блендером те все збити. А оцет я попробую замінити лимонним соком...
Ворогів я закидаю квітами – у труні. Сальвадор Далі
Аватар користувача
irma
 
Повідомлення: 2964
З нами з: 15 грудня 2003, 00:17
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 25 разів.
Подякували: 69 разів.
Район міста:

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 06 травня 2009, 16:25

Ніколи раніше не признавав майонез як маринад для шашлику (разом з оцтом). Але спробував з своїм свіжоприготованим - і змінив свою думку. :D
Вчора зробив 1 літр майонеза (по спецзамовленню треба замаринувати 5 кг м'яса) - 4 людей попробували і сказали, що це майонез 20-річної давнини, який вони завжди любили в дитинстві. Ще один доказ того, що колись все було натуральне і без Е-шок.
Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 10 травня 2009, 00:12

Sergo21, а поконкретніше про вигляд насадки на комбайні можна? А то в мене їх надцять штук - не знаю яку брати.
І яка олія дається - оливкова чи соняшникова, рафінована чи з запахом? А готова гірчиця - то сухий порошок, чи та з пакетика що на ковбасу видавлюють?
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 10 травня 2009, 00:17

Сезон молодої вітамінної кропивки. Борщ вариться, так як зі щавелем. Я додаю варене яйце, а можна збите яйце вливати в киплячий борщ, то буде гарненька павутинка плавати. Кропива збирається не вся, а тільки верхні 2-3 листочка.
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 10 травня 2009, 10:36

Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 10 травня 2009, 20:31

У мене точно така ж модель. Якось в голову не приходило щось змішувати в малій чаші, бо там тільки ніж, користувались лиш як кавомолкою чи лід подрібнити.
Зараз поекспериментувала - чудово однорідно змішує (ставила на швидкість 8 - 1 хвилину щоб жовтки розтерлись, далі на швидкість 2 ще 7 хвилин, правда в процесі зупиняла вливати олію, якби в великій чашці то там прямо при змішуванні можна вливати). До того ж дуже підходящий об"єм, а то по великій чашці по стінках розмаже та й усе.
Жовтки були з перепелиних яєць, лимонний сік, рафінована олія, гірчиця "Верес". А як додати солоні терті огірки то буде соус "Тартар" :)
До речі про гірчицю, в готову уже входять згущувачі, а порошок - то чиста речовина без добавок, може того з готовою краще.
Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Sergo21 » 11 травня 2009, 16:42

Я роблю на мінімальній швидкості (як у великій чаші, так і в маленькій). В маленькій чаші, до речі, є зверху по центру куди доливати олію.
Sergo21
 
Повідомлення: 171
З нами з: 17 березня 2008, 14:12
Звідки: Ковель
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 2 разів.

Re: Про хавчик...

Повідомлення Alfa Centavra » 11 травня 2009, 21:12

Аватар користувача
Alfa Centavra
 
Повідомлення: 1189
З нами з: 15 червня 2005, 12:44
Подякував (ла): 0 разів.
Подякували: 3 разів.

Поперед.Далі

Повернутись до Господар(ка)

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 4 гостей

cron